Czy palenie marihuany szkodzi zdrowiu

jasius0910

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy wiecie, ale THC nie wychodzi do końca z organizmu - wiąże się z tłuszczem i osłonkami mielinowymi[takie cudo na nerwach ;p dla ciekawych - także w mózgu więc ryje nie tylko głowę ale może spowodować błędy w koordynacji całego organizmu] wiec, co jak co, ja tam wole sobie wypić niż trawkę palić... po imprezie alkoholowej wszystko wyjdzie jedną stroną albo i drugą [xD] ale zawsze wychodzi. A THC WRACA po latach.
 

Paski

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
46
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
zakopane
mam 18 lat palę od 2 gimnazjum jak przeczytałem to :

"odbieranie czyjejś rozmowy z tobą w inny sposób niż jest w rzeczywistości (przeważnie negatywnie, myślisz sobie że koleś ma do ciebie problem)"

to uderzyło do mnie najbardziej aż mnie ciary przeszły ... mam 18 lat i ograniczyłem sie do znajomych co tylko palą, każda dziewczyna która do mnie kręciła była w natychmiastowym tempie spławiana, straciłem wielu kolegów.

Powiem nawet że po tych 4 latach palenie nie mam juz takiej radości jak kiedyś, teraz myśle o tym żeby sie odblokować odmulić i znaleźć coś do przytulenia bo aż czasem czuje się samotny a z mj nie pogadasz nie poprzytulasz sie itp.


ludzie jak chcecie to palcie ale nie więcej niż 1 raz w tygodniu.

bless
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Nie wiem czy wiecie, ale THC nie wychodzi do końca z organizmu - wiąże się z tłuszczem i osłonkami mielinowymi[takie cudo na nerwach ;p dla ciekawych - także w mózgu więc ryje nie tylko głowę ale może spowodować błędy w koordynacji całego organizmu] wiec, co jak co, ja tam wole sobie wypić niż trawkę palić... po imprezie alkoholowej wszystko wyjdzie jedną stroną albo i drugą [xD] ale zawsze wychodzi. A THC WRACA po latach.

Gdzie tak przeczytałeś? Bo z tego co ja gdzieś tam również czytałem, to to thc po jednorazowym paleniu zostaje po jakimś czasie usunięte w 100% z organizmu w tym z tkanki tłuszczowej. Najdłużej usuwanie trwa z cebulek włosów- do 5 lat z innej części ciała znika do 2 lat, ale nigdy nie zostaje do "osranej śmierci".
Mówisz, alkohol?
Alkohol wcale nie jest lepszy od marihuany (co prawda najlepiej trzymać się z daleka od wszelkich używek i prowadzić zdrowy tryb życia, ale no cóż większość w tym ja czy ty nie potrafi tak), ani pod względem uzależnienia, ani pod względem wyrządzanych szkód.

Aduś91 bo we wszystkim trzeba znać umiar, jakbyś tyle pił ile palił to byłoby z tobą to samo co teraz, a może gorzej ;) Zrób sobie dłuższą przerwę od zioła, na parę miesięcy a polepszy Ci się...
 

Paski

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
46
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
zakopane
jutro planuje zapalić ostatni raz i zrobić sobie długą przerwę nie miech czy tam dwa ale więcej dużo więcej ... ciekawe czy to będzie takie proste ? czy będę miał jakieś objawy spowodowane tym, że nie palę ? Czytałem, że ludzie maja problemy ze snem po odstawieniu traFki i w ogóle mają problemy z koncentracją itp. Wiecie coś na ten temat ?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
No, jeżeli to tak sobie planujesz "jutro zapalę, a od soboty robię przerwę" to marnie to widzę, bo zobaczysz, że znajdzie się jeszcze więcej takiego "jutra".
Pierwsze 2 tygodnie może okazać się dla ciebie naprawdę trudne :) Wiadomo, trochę możesz być rozkojarzony i cały czas możesz mieć nieodpartą chęć do ponownego zapalenia. O problemach ze snem nie słyszałem, ale jeżeli takie będziesz miał to sięgnij po jakieś ziółka... z apteki, nie od dilera :p
 

nevermore

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
jutro planuje zapalić ostatni raz i zrobić sobie długą przerwę nie miech czy tam dwa ale więcej dużo więcej ...

Jeżeli nie masz problemów z odstawieniem to dobrze, ale ja na twoim miejscu nie podchodziłbym do tego, że zrywam i koniec ! basta, nic nie zapalę przez miesiące, tak jest dużo ciężej i wiele osób tego nie wytrzymuje i jak zapali to myśli że już po wszystkim i :cenzura:ą całą abstynencję. Najlepiej stopniowo ograniczać, a jak zdarzy Ci się raz nie wytrzymać to nie załamywać się i dalej ciągnąć "terapię" :)
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Sądzę, że każda tego typu używka szkodzi zdrowiu, więc wolę lepiej nie próbować.
 

Etanol

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy wiecie, ale THC nie wychodzi do końca z organizmu - wiąże się z tłuszczem i osłonkami mielinowymi[takie cudo na nerwach ;p dla ciekawych - także w mózgu więc ryje nie tylko głowę ale może spowodować błędy w koordynacji całego organizmu] wiec, co jak co, ja tam wole sobie wypić niż trawkę palić... po imprezie alkoholowej wszystko wyjdzie jedną stroną albo i drugą [xD] ale zawsze wychodzi. A THC WRACA po latach.
Ustosunkowując się do tego i do riposty Słowianina[/b.
Według informacji które posiadam, THC utrzymuje się właśnie w osłonkach mielinowych a także w synapsie w mózgu. Z tym że w synapsie znowuż tyle czasu nie siedzi... Bodajże maksymalnie 9tyg. W osłonkach mielinowych siedzi długo i nie wiem czy czasem nie jest to okres czasu podany przez "Wloocibor" w cebulkach włosów, czyli 5lat. I to jest wartość średnia, może mniej może więcej. Ale osadzając się w mózgu THC spowalnia lub nawet "gdzieniegdzie" (czyli niektóre połączenia między neuronami) blokuje przesyłanie neuroprzekaźników. Więc "maryśka" ogłupia - takie jest moje zdania, do tego śmierdzi i się tego tykać nie będę innym też odradzam.
 

paski1991

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
92
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Ustosunkowując się do tego i do riposty Słowianina[/b.
Według informacji które posiadam, THC utrzymuje się właśnie w osłonkach mielinowych a także w synapsie w mózgu. Z tym że w synapsie znowuż tyle czasu nie siedzi... Bodajże maksymalnie 9tyg. W osłonkach mielinowych siedzi długo i nie wiem czy czasem nie jest to okres czasu podany przez "Wloocibor" w cebulkach włosów, czyli 5lat. I to jest wartość średnia, może mniej może więcej. Ale osadzając się w mózgu THC spowalnia lub nawet "gdzieniegdzie" (czyli niektóre połączenia między neuronami) blokuje przesyłanie neuroprzekaźników. Więc "maryśka" ogłupia - takie jest moje zdania, do tego śmierdzi i się tego tykać nie będę innym też odradzam.



wszystko ogłupia :) gry,internet,alkohol,sterydy itd...
Wszystko należy traktować z dużym dystansem!
żałuje, że ja tak nie zrobiłem :p
 

Etanol

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
No tak wszystko ogłupia, świat zmierza w złym kierunku ale to na bardziej filozoficzny temat ;)
Zauważ ponadto, że każdy wie że np. picie alkoholu go niszczy, że ma przez to problemy w szkole z rodzicami itd... Ale czy ktoś zostaje dlatego abstynentem? -nie. Więc nie tylko Ty nie podchodzisz do wszystkiego z dystansu. Ja np. cieszę się że na pewne rzeczy wyrobiłem sobie pogląd już w młodym wieku - podziękowania dla rodziców i starszego rodzeństwa, dzięki temu właśnie nie palę i nie ćpam. A i alkoholikiem nie jestem, choć do tej używki sięgam...
 

makss99

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nie ćpaj - Będziesz zdrowy.

PRZECIERZ WSZYSTKIE NARKOTYKI SĄ NIE ZDROWE!!!!! :/
 

paski1991

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
92
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Nie ćpaj - Będziesz zdrowy.

PRZECIERZ WSZYSTKIE NARKOTYKI SĄ NIE ZDROWE!!!!! :/


zależy z jakiego punktu widzenia...

marihuana zastąpisz 30% obecnych leków na świecie w tym aspiryne,apapy i inne przeciwbólowe ścierwa

Ja np. jak mnie boli głowa sięgam po buha nie po apapa.
 

pablu_dza80

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
prawda jest taka że na tym świecie nic nie jest zdrowe, tylko moje pytanie brzmi: czemu możemy legalnie pić alko i palić papierosy (de facto bardziej szkodliwe niż trawka i inne specyfiki) a nie możemy zapalić normalnie jointa. Pewnie stoi za ytym spora kasa ale mimo wszystko mam nadzieje, że bedzie u nas jak u naszych sąsaidów - u Czechów.
 

Trotex

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mój kumpel , chodzimy do 2 technikum jara od podstawówki , jednak nie zauważyłem aby miał jakieś " dziury " nawet śmiało mogę mówić , że jest inteligentny jednak marihuana sprawiła że zaczął kraść rodzicą kasę oszukiwał ich by na wszystkim zarobić np. jakaś szkolna wycieczka kosztowała 70zł on brał na nią ponad 100zł uzależnił się także od niej psychicznie pali dzień w dzień aby zmniejszyć koszty zaczął kupywać jakieś palenie w "dopalaczach" . Na tym przykładzie widać że marihuana nie szkodzi na zdrowie jednak potrafi popsuć życie skłania do kradzieży a wielu ludzi sięga po twarde narkotyki
Pozdrawiam
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Mój kumpel , chodzimy do 2 technikum jara od podstawówki , jednak nie zauważyłem aby miał jakieś " dziury " nawet śmiało mogę mówić , że jest inteligentny jednak marihuana sprawiła że zaczął kraść rodzicą kasę oszukiwał ich by na wszystkim zarobić np. jakaś szkolna wycieczka kosztowała 70zł on brał na nią ponad 100zł uzależnił się także od niej psychicznie pali dzień w dzień aby zmniejszyć koszty zaczął kupywać jakieś palenie w "dopalaczach" . Na tym przykładzie widać że marihuana nie szkodzi na zdrowie jednak potrafi popsuć życie skłania do kradzieży a wielu ludzi sięga po twarde narkotyki
Pozdrawiam


Co do kradzieży to zależy tylko i wyłącznie od typu człowieka. Jakby twój kolega myślał wiosną lub nawet latem to zamiast jednego grama zioła kupiłby sobie 10 nasion konopi i dzisiaj miałby ile bądź zioła za darmo. Oczywiście nikogo nie zachęcam do uprawy konopi w Polsce, ponieważ jest to wbrew prawu. :]
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
zależy z jakiego punktu widzenia...

marihuana zastąpisz 30% obecnych leków na świecie w tym aspiryne,apapy i inne przeciwbólowe ścierwa

Ja np. jak mnie boli głowa sięgam po buha nie po apapa.


Wiekszej bzduzy nie slyszalem. Idiotyzm roku doslownie!!! I pewnie to pisze baran, ktory studiowal farmacje i doskonale wie wszystko o lekach.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Wiekszej bzduzy nie slyszalem. Idiotyzm roku doslownie!!! I pewnie to pisze baran, ktory studiowal farmacje i doskonale wie wszystko o lekach.

Ale to jest akurat prawda, marihuana mogłaby zastąpić ok. 30% wszystkich leków. Tylko nie jest powiedziane w jakim stopniu zastąpiłaby np. taki apap i czy rzeczywiście byłoby to zdrowsze od chemii...
 

paski1991

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
92
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Wiekszej bzduzy nie slyszalem. Idiotyzm roku doslownie!!! I pewnie to pisze baran, ktory studiowal farmacje i doskonale wie wszystko o lekach.

Huh ^^ jestem osobą która lubi wiedzieć z czym ma do czynienia i uwierz mi, że to 1 z ogromu zalet konopi, pewnie myślisz, że gdyby zastąpili zielskiem 30% leków to ludzie musieli by za każdym razem kopcić, a wcale tak nie jest bo z konopi można zrobić np. ciasteczka, herbatkę i wiele rożnych przysmaków które mają właściwości palonej konopi są tylko mniej szkodliwe i słabiej działają!
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
Ale to jest akurat prawda, marihuana mogłaby zastąpić ok. 30% wszystkich leków. Tylko nie jest powiedziane w jakim stopniu zastąpiłaby np. taki apap i czy rzeczywiście byłoby to zdrowsze od chemii...

Na pewno jest świetna jako środek przeciwbólowy. Też wolę sobie zapalić niż sięgać po chemię.

Czasem palę ze znajomym, który ma stwardnienie rozsiane - po paru buchach może wstać z wózka i normalnie chodzić, nie mówiąc o innych korzyściach :)
 
Do góry