Czy palenie marihuany szkodzi zdrowiu

December

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
2
Wiek
29
No szkodzi szkodzi na ciało nie wiem bo mało paliłem, ale z głową.. robi równą sieke:). No wiadomo raz kiedys mozna zapalic ale nalogowo bym nie chcial bo ostatnio coraz czesciej lapie bloki itp:) ale ogolnie wolałbym żeby zlegalizowali i wpie*rzyli te dopalacze w ktorych jest sama chemia bo po legalizacji to wszystkie dopalacze by upadły a ganja była by jarana na legalu co lepsze?
pzdr
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Słuchajcie marihuana, jest :cenzura: i papierosy też:D
ale czym się różni, no na raka płuc się nie umiera, ale efektywność pracy mózgu spada i to DRASTYCZNIE.
Byłem jako pracownik charytatywny w ośrodku, wiecie, oni co się nie powie to się śmieją Ci ludzie, nie ogarniają nic...
Mówi się "cześć", a koleś fala koledzy jego też... masakra,
Po grzyba te używki, tyle kobiet jest na świecie, szybciej się łysieje, ale łatwiej rzucić. I nie robi sieki z mózgu.
 

oliwa1947

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Gorzów wlkp.
Słuchajcie marihuana, jest :cenzura: i papierosy też:D
ale czym się różni, no na raka płuc się nie umiera, ale efektywność pracy mózgu spada i to DRASTYCZNIE.
Byłem jako pracownik charytatywny w ośrodku, wiecie, oni co się nie powie to się śmieją Ci ludzie, nie ogarniają nic...
Mówi się "cześć", a koleś fala koledzy jego też... masakra,
Po grzyba te używki, tyle kobiet jest na świecie, szybciej się łysieje, ale łatwiej rzucić. I nie robi sieki z mózgu.
nie prawda, kumpela z klasy jara jazzik co pare dni a ma srednia 4,5 to nie maly wynik jak na klase mat-geo-inf..
sam tez lubie zapalic dla relaksu i nie widze w tym zadnych minusow, nie dosc, ze nie znajda cie gdzies na klatce jak po alko to jeszcze bardziej rozumiesz sens swojego zycia :]
 

polkaka

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
61
Punkty reakcji
4
Miasto
Polska-wrc
Osoby, które biorą nie widzą żadnych minusów. "Marihuana rozszerza horyzonty poznawcze, gdyż pod jej wpływem zmysły odbierają więcej wrażeń". To bzdura! Marycha osłabia koncentrację. Na początku faktycznie może dostrzec korzyści; można zobaczyć wiele rzeczy, których normalnie się nie dostrzega jednak do czasu.
Marihuana jako jedyny narkotyk zmienia materiał genetyczny. Długie palenie może prowadzić do poważnych zmian w psychice. Więc jak stwierdzisz że to koniec i tak będziesz dalej to robić (chyba że jest duża motywacja), bo bez niej uzależnionym trudno funkcjonować.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Osoby, które biorą nie widzą żadnych minusów. "Marihuana rozszerza horyzonty poznawcze, gdyż pod jej wpływem zmysły odbierają więcej wrażeń". To bzdura! Marycha osłabia koncentrację. Na początku faktycznie może dostrzec korzyści; można zobaczyć wiele rzeczy, których normalnie się nie dostrzega jednak do czasu.
Marihuana jako jedyny narkotyk zmienia materiał genetyczny. Długie palenie może prowadzić do poważnych zmian w psychice. Więc jak stwierdzisz że to koniec i tak będziesz dalej to robić (chyba że jest duża motywacja), bo bez niej uzależnionym trudno funkcjonować.
Nirwany nie osiągniesz, ale to prawda, że pod wpływem marihuany zewnętrzne bodźce są inaczej odczuwalne. Szczególnie smak, który się znacznie wyostrza. Osłabienie koncentracji to prawda, ale jest tylko jednym z wielu efektów. Niektórzy nie chcą widzieć złych skutków, inni dobrych.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Osoby, które biorą nie widzą żadnych minusów. "Marihuana rozszerza horyzonty poznawcze, gdyż pod jej wpływem zmysły odbierają więcej wrażeń". To bzdura! Marycha osłabia koncentrację. Na początku faktycznie może dostrzec korzyści; można zobaczyć wiele rzeczy, których normalnie się nie dostrzega jednak do czasu.
Marihuana jako jedyny narkotyk zmienia materiał genetyczny. Długie palenie może prowadzić do poważnych zmian w psychice. Więc jak stwierdzisz że to koniec i tak będziesz dalej to robić (chyba że jest duża motywacja), bo bez niej uzależnionym trudno funkcjonować.

Pierwsze zdanie i od razu taka bzdura... Znasz wszystkich którzy palą, że tak mówisz? Znasz moje poglądy na szkodliwość marihuany? W sumie możesz znać, bo pisałem o nich w tym temacie, ale chyba jednak nie znasz, bo z mojej wypowiedzi wynikało, że widzę również te minusy.
Pod wpływem marihuany człowiek odbiera wszelkie bodźce o wiele mocniej, czy to zapach czy smak, oczywiście często prowizorycznie. Owszem osłabia koncentrację, przy naprawdę bardzo częstym paleniu, kiedy robi się to codziennie. Ale ten proces w większości przypadków jest odwracalny.
Racja ze zmianą w DNA, przy czym nie jest jeszcze to w 100% zbadane i już częściej w przypadku mężczyzn dopada ich problem związany z impotencją (ale to również dopada palaczy papierosów). Ale zarówno jedno jak i drugie również dopada osoby które nie znają umiaru. A niestety może ktoś się nie zgodzić albo i nie, ale palenie codzienne przez długi czas można porównać do alkoholizmu, czyli krótko mówiąc patologia, więc jeżeli ktoś wpada w taki ciąg palenia marihuany czy nawet picia wódy to powinien być świadomy, że nie skończy się dla niego to tak jak dla osób które palą raz na tydzień czy miesiąc. No i z uzależnieniem to też masz w sumie rację, przy czym o wiele łatwiej skończyć z marihuaną niż np. z wódką czy nawet papierosami, bo słabiej uzależnia i tylko psychicznie.
 

19mart85

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
3
Kazdy czlowiek na naszej planecie ma w mozgo pewien receptor nazywa sie canabinol i laczy sie tylko z THC, cos w tym jest
 

19mart85

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
3
Czytalem gdzies o tym ze system nerwowy czlowieka jest zaczerpniety wlasnie z konopii, gdybysmy go nie mieli palenie marihuany nie dawaloby zadnych efektow
 

19mart85

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
3
Przed kregowcami w wodach zyly oslonice ktore maja bardzo podobny uklad nerwowy do naszego. Oslonice te nabyly nowy zwiazek chemiczny ktory jest powiazany z konopiami i ze wzgledu na podobienstwo zwiazek (sygnal, receptor) zostal nazwany cannabinoidami. Receptor ten zostal przejety przez wszystkie kregowce wlacznie z ludzmi, takze jestesmy "okablowani" by reagowac na konopie. Naturalna ewolucja pozwolila na to ludziom by korzystac z substancji THC
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Bzdura, nasze organizmy wytwarzają endogenny kannabinoid, czyli anandamid. Receptory kannabinoidowe nie są receptorami sierocymi.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Wybacz 19mart85, ale podobnych bzdur dawno nie słyszałem, a znam się trochę na rzeczy. Jest tak jak pisze Diviner, choć anandamid odkryto stosunkowo niedawno. Co mają osłonice z konopiami, nie wiem?
 

19mart85

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
3
Moje zrodlo informacji na ten temat pochodzi z wyzej wymienionego filmu produkcji BBC, czyli BBC sieje propagande? Troszke zeszlismy z tematu. Marihuana jest szkodliwa dla zdrowia jak tysiace produktow ktore sporzywamy
 

19mart85

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
3
Oczywiscie ze szkodzi przeciez to w koncu uzywka ale nie jest tak niebiezpieczna jak inne uzywki np. alkohol i nie powinno sie wsadzac marihuany do jednego worka z jakimis twardymi narkotykami
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
ale jeśli uważasz, że szkodzi tak jak tysiące innych produktów których każdy używa, a te produkty są dopuszczone do spożycia przez ogół społeczeństwa to znaczy, że te produkty są uznane za nieszkodliwe. Czyli wychodzi na to że trawa też nie szkodzi. chyba.
 
Do góry