Czy palenie marihuany szkodzi zdrowiu

MaLiK

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Michałki
No tak to jest jak się przesadza :p ale gdyby to aż tak bardzo skodziło to ani WHO (światowa organizacja zdrowia) nie ogłosiłaby, że ganja jest lepsa od fajek ani nie powstałby raport Catani, który wywołał niezłe zamieszanie w polskim sejmie. Zabrakło 4 głosów a już by można było jarać legalnie :D Jak chcecie pomóc to wejdźcie na http://action.encod.org i podpiszcie petycję ENCOD. ENCOD to Europejska Koalicja Dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowych.
Aha a co do tych depresji to raport WHO głosi, że:
Najczęstszym nieprzyjemnym bezpośrednim skutkiem psychologicznym używania konopi jest lęk, powodujący niekiedy przykre stany depresyjne (Tart, 1970; Weil, 1970). O tego rodzaju efektach donoszą najczęściej niedoświadczeni użytkownicy, nie znający działania konopi, a także osoby, którym podano THC doustnie w celach leczniczych. U użytkowników bardziej doświadczonych efekt taki może niekiedy pojawiać się po przyjęciu dawki THC znacznie wyższej niż zamierzona. Skutkom tym można najczęściej zapobiegać odpowiednio informując użytkowników o rodzaju następstw, jakich mogą się spodziewać; można też radzić sobie z tymi skutkami oferując użytkownikom pokrzepienie i wsparcie (Weil, 1970).
Podroo
 

Anielica-Mroku

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Są osoby które zaczynają od marihuany, ale później już im nie wystarcza i sięgają po cos silniejszego uzalezniają się, wpadają w nałóg i nie mogą zniego wyjść :]
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Są osoby które zaczynają od marihuany, ale później już im nie wystarcza i sięgają po cos silniejszego uzalezniają się, wpadają w nałóg i nie mogą zniego wyjść

Zamiast się czegoś dowiedzieć,rzucasz stereotypami.Jak heroinista ma zostać heroinistą,to osiągnie to bez marihuany.Bzdurne jest twierdzenie,że od zielska się zaczyna,a kończy na dworcu.Tak naprawde jest to bardzo niewielki procent narkomanów,którzy tak kończą,zatruwając przy tym opinię innym,porządnym ludziom przepadającym za dragami.Jak ktoś ma pociąg do cięższych i destrukcyjnych używek to i tak do nich dotrze i napewno nie przez przypalanie trawy.
 

szkodniczkka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2005
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
moim zdaniem marihuana nie jest szkodliwym narkotykiem . moi koledzy pala marihuane i czuja sie :cenzura: :D ( sie nie dziwie czemu :p ) ja sama jeszcze nie palilam , ale po moich znajomych nie widac zeby marihuana szkodzila , a uwierz oni pala juz okolo 7 lat :) pozdrawiam :)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
pf... wszystko co fajne szkodzi...

przy zdrowym trybie zycia mozna zyc nawet 200 lat... tylko po co? ;)
 

sieja

Wesoła pesymistka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
664
Punkty reakcji
1
Miasto
Tam gdzie się błękit splata z betonem
No ja przyznam, że odkąd zaczęłam zadawać się z ludźmi którzy palili gandzie praktycznie codziennie to sama z czasem zaczełam się tym interesować, ale nie tylko marihuaną... Najpierw była feta, ale tylko 2 razy a to było prawie 2 lata temu i więcej tego nie wezmę, a ziółko czasem(ale bardzo rzadko) palę. Tylko na wakacjach jeden kolega za mną chodził i prosił żebym z nim paliła i tak przez jakiś tydzień dzień w dzień heh, ale jak za darmo to co? :)) Ale teraz robię sobie przerwę bo to mnie tak bardzo nie kręci, sama sobie umiem baje wkrecić bez jakichkolwiek dopalacz heh:) Rozpisałam sie więc lepiej kończe. Aha a jeszcze co do pytania czy marihuana szkodzi to moim zdaniem tak.
 

Wais

BLiski Dla BLiskiCH , Z DySTaNseM dO WszytskiCH
Dołączył
9 Wrzesień 2005
Posty
732
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
północ...
hmmm zalezy jeszcze co palicie ... jezeli tak zwany popularny skun to jest ziele z środkami chemicznymi powoduje własnie wczesniej opisaną dziure w mózgu hyhyhy i nie tylko równiez inne objawy :p
 

John

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2005
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Golczewo
Jeżeli palisz raz na trzy czy cztery miesiące to ci nie zaszkodzi i nie masz się czego bać.
 

Kerli

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
2
Punkty reakcji
0
Marihuna nie jest sama w sobie szkodliwa. Jest nie prawdą to,że po niej sięga się po cięższe narkotyki. Jest to sprawa osobista.Znam wiele osób,które od czasu do czasu palą trawke i jest dobrze :eek:k: problem zaczyna się dopiero gdy sięu zależnimu i ona na mnie swystravza
 

Karolowy Pabloski

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
413
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Starachowice POL / GBR
No wlasnie problem jest z uzaleznieniem.
Mimo tego, ze szkody wyzadza niewielkie, nie da sie ich cofnac.
A wiec siegajac po nastepnego Jonta (czy jakos tam) mozemy zapomniec o paru szarych!!
Albo samo nam sie zapomni, he hehe !! (dziuuuura w glowie)
 

MaLiK

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Michałki
Karolowy Pabloski mylisz sie. Uzależnienie jeśli chodzi o ganje jest tylko psychiczne. Czyli jeśli ktoś nie chce to nie musi... A co do szkód to da sie je cofnąć. Nasz organizm wytwarza kilka milionów komórek na dobę więc te tzw dziury w mózgu od jarania nie występują jak jarasz trawsko. Problemy z pamięcią zaczynają się dopiero gdy jarasz jakieś ścierwo od podstawoinej dealerki niekiedy maria jest sączona w rotworze browna żeby uzależnić, a taka mieszanka jest szkodliwa dla organizmu. Jakbym tylko pamiętał lekcje toksykologii to bym potrafił to szerzej opisać na jakiej zasadzie działa ganja z dealu a ganja z hodowli (np. kupiona w Holandii):p
 

lukikiller

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2005
Posty
168
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Szczytno
Ja też od czasu do czasu sobie zapale. Lubię to ale nie wiem czy chciał bym z tym żyćna codzień. Znam ludzi którzy napewno by chcieli :)
 

Attachments

  • jm.gif
    jm.gif
    5,2 KB · Wyświetleń: 25

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Weicie co? Tak sobie myśle, ze ogólnie to nie mozna się w tym wszystkim połapac. Wexmy taką marychę np. To jeden pzrez drugigo- wszyscy inaczej mówia. Ja tam wiecie- luiz, i tak zajaram kieyś i tak ;)
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
a ja jestem raczej za legalizacją,
bo jeśli jest cos zakazane,
bardziej do tego ciągnie :)
i tak wiekszosc osob pali...
wyobrazcie sobie te usmiechniete
twarze :D i "red eyes"
ale z drugiej strony...
jakies bachory stojące sobie
legalnie i zajarane w trzy d.upy..
tak jak teraz z fajkami :/
nie chciałabym aby moje dziecko
miało do tego dostep...
a wiec mój głos jest jednak obojętny...
 

Karla_2006

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja uważam że nie :)
Słyszałam od paru osób że to mniej szkodzi niż szlugi...:p
 
Do góry