Czy kawa pomaga w odchudzaniu?

kimmut21

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
jeżeli kawa i odchudzanie to tylko zielona kawa z zaufanego źródła.
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Jest to zależne od tego jaka to jest kawa. Jeśli przygotowujemy kawę ze śmietanką/mlekiem i bardzo słodką to możemy być pewni, że wpływa ona na naszą sylwetkę. Wszystko za sprawą dodatków. Kawa bez dodatków przyspiesza perystaltykę jelit i działa przeciw zaparciom. Picie jej w odpowiedniej ilości na pewno nie zaszkodzi. Jednak jeśli będziemy nadużywali jej to mogą pojawić się problemy z odwodnieniem komórek, problem z wchłanianiem żelaza i białka, wypłukaniem magnezu i wapnia z organizmu. Jak wiadomo, wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednich ilościach.
 

Britney44

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
generalnie.. kawa przyspiesza przemianę materii! jeśli nie jest spożywana w nadmiarze.. ja jednak samej kawy nie lubię, a picie kawy z mlekiem jest już w ogóle nie zdrowe zwłaszcza dla osób dorosłych.. zamiast 5 x espresso osobiście wybrałam alternatywę i każdego ranka robię po prostu koktajl owocowo warzywny albo jaglany z dodatkiem kofeiny ale w proszku ;p super to smakuje, i daje fajnego kopniaczka z rana. dosc trudno dostac kofeinę w proszku ja znalazłam przez neta ceny nie najgorsze zdaje sobie sprawę że to dość inne rozwiązanie ale jak ktoś nie chce kofeiny to może z guaraną? pozdrowionka misiaczki ;*
 

kasiaala

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja lubię kawę i piłabym mimo gdybybyła zakazana podczas odchudzania
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Ja przez cały czas kiedy się odchudzałam piłam kawę. I to sporo. Najbardziej lubię z gorącym mlekiem (może być 0,5), cynamonem i szczyptą imbiru. Bez cukru. Po kawie nie chciało mi się jeść i nie wyobrażam sobie życia bez niej :) Wiem jednak, że wypłukuje wodę z organizmu i na każdą wypitą szklankę kawy powinno się wypić dwie szklanki wody. W moim przypadku niestety niewykonalne :(
 

Agoris

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
mi kawa na pewno w odchudzaniu nie pomaga, ale bez niej nie ruszę z rana :)
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
fiska napisał:
Ja przez cały czas kiedy się odchudzałam piłam kawę. I to sporo. Najbardziej lubię z gorącym mlekiem (może być 0,5), cynamonem i szczyptą imbiru. Bez cukru. Po kawie nie chciało mi się jeść i nie wyobrażam sobie życia bez niej :) Wiem jednak, że wypłukuje wodę z organizmu i na każdą wypitą szklankę kawy powinno się wypić dwie szklanki wody. W moim przypadku niestety niewykonalne :(
[SIZE=10pt]Ile kawy to według Ciebie sporo? Kilka kubków czy filiżanek? Sypana czy rozpuszczalna? Ja teraz piję wyłącznie jeden kubek kawy dziennie. Najczęściej o poranku. Nie mam problemu z wypiciem później dwóch szklanek wody. Mogę nawet powiedzieć, że piję jej dużo więcej. Nauczyłam się wypijać minimum 1,5 litra wody w ciągu dnia. Butelkę mam zawsze przy sobie i co jakiś czas podpijam sobie łyk wody. Lepiej pić w małych ilościach i wtedy, gdy jeszcze nie odczuwa się pragnienia niż wtedy, gdy jesteśmy spragnienie szklankę wody za jednym razem.[/SIZE]
 

zyraffa

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
w moim przypadku pomaga każda, bo po wypiciu całego kubka nie chce mi się jeść godzinami, tak mnie to zapycha
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Zwykła kawa też? Myślałam, że tylko zielona :)
 
D

darek76

Guest
kawa na pewno odwadnia; jest taki przelicznik, że na jedną filiżankę kawy nalezy doliczyć do dziennego spożycia wody około 300 ml czyli dodatkowo jeden kubek/szklankę wody. nie słyszałem, żeby kawa była mega pomocna, aczkowliek ta fusiasta i z mlekiem działa przeczyszczająco więc może :)
 

julka05

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
1
zyraffa napisał:
w moim przypadku pomaga każda, bo po wypiciu całego kubka nie chce mi się jeść godzinami, tak mnie to zapycha
[SIZE=10.5pt]A jaką kawę pijesz i jak duży kubek? Z cukrem i mlekiem czy bez dodatków? Ja nawet jak wypiję kawę to chce mi się jeść. Pierwszy płyn, jaki spożywam na rozpoczęcie dnia to przegotowana letnia woda z sokiem z cytryny i miodem. Napój ten pozwala rozruszać sie mojemu organizmowi i ułatwia trawienie. Dzięki temu nie skarżę się nigdy na zaparcia. Następnie spożywam śniadanie, do którego zazwyczaj mam herbatę. Nie ma tu reguły, jaka to jest. Najczęściej czarna, miętowa albo zielona. Dopiero przed południem wypijam swoją pierwszą i ostatnią kawę w ciągu dnia. Jednak nigdy nie zauważyłam bym miała zmniejszony apetyt po niej.[/SIZE]
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
A na mnie kawa działa w taki sposób że właśnie bardziej chce mi się po niej jeść ^
 

julka05

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
1
Klara80 napisał:
A na mnie kawa działa w taki sposób że właśnie bardziej chce mi się po niej jeść ^
[SIZE=10.5pt]A to akurat dziwna reakcja Twojego organizmu. Zazwyczaj kawa nie ma wpływu na to czy chce czy nie chce nam sie jeść. Może to zależy od pory dnia, w jakiej pijesz kawę. Jeśli pijesz w porze drugiego śniadania to jasne, że wtedy też organizm będzie dopominał sie o jedzenie. Może też jest tak, że najczęściej wraz z kawą spożywasz posiłek. Gdy zabraknie jedzenia to Twój przyzwyczajony organizm do zestawu składającego się z dwóch elementów, czyli kawy i jedzenia dopomina się, że brakuje jednego elementu. [/SIZE]
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Kawa przyspiesza przemianę materii, ale jeśli ktoś pije ją z cukrem i mlekiem, to nie można się dziwić, że efekty są tylko dodatnie :) Ktoś już tu wspominał o guaranie i kofeinie, ale dla osób, które nie chcą ich stosować, bo są za drogie/trudno dostępne, to spróbujcie bardziej się wysypiać, a rano poświęcić 10-15 minut na ćwiczenia, żeby się rozbudzić. To nie musi być nic ciężkiego, ale odrobina ruchu bardzo pomaga w rozbudzeniu
 

sep84

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej, mi też pomogła ważyłem 95 kg, a teraz 82 po 6 miesiącach.

Warto spróbować

Skad brałem mogę polecić, w razie zainteresowanych GG:45210362
 
Do góry