Czy kawa pomaga w odchudzaniu?

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ja nigdy za kawą nie przepadałam, ale ta zielona jest pyszna - coś mi w niej bardzo smakuje :)
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Od dwóch tygodni pije kawę z masłem i olejem kokosowym. Tylko rano stosuje taka dawkę uderzeniową i przyznaję, że mam dużo mniejsze łaknienie. Mnie zdecydowanie pomogło :)
 

Winr

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiekszosc ludzi na swiecie pije kawe slodzona, wiec wiadomo efektow raczej by nie bylo. Do tego kawa wyplukuje witaminy i mineraly co nie jest dobre dla naszego organizmu. Czarna kawa, bez cukru rano pomoze przyepieszyc metabolizm ale nalezy pamietac ze duza ilosckaey nie jest dobra. :lol:
 
Dołączył
4 Marzec 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ele-onora napisał:
slusznie Gabryjel :)

z drugiej strony mnie czarna kawa nieslodzona pomaga bo po pierwsze zabija glod, a dwa dodaje energii...
swoja droga jestem jedyna osoba w moim otoczeniu, ktora pije gorzka czarna kawe... ludzie patrza na mnie jak wariatke

a ja juz nie umiem z cukrem pic, owszem spienione mleko lubie ale nie cukier w kawie
Ele-onora,
Ja również nie wyobrażam sobie słodzonej kawy.nie wspomnę, że również nie znoszę mleka w kawie. To tak samo jakbyśmy dolewali mleko do herbaty. Ohyda.
Pomijam już kwestie mleka - jest tylu przeciwników co zwolenników picia mleka. Ja akurat należę do przeciwników ale kawa najlepsza jest czarna i bez cukru.
 

Tymek808

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Ja kiedyś próbowałem coś tam zrzucić i niestety jakoś nic nie dawała. Do tego to była głupota bo jest niezdrowa.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Polecam kawę zieloną. Nie odwadnia tak jak zwykła. Niektórym może jednak nie pasować jej dość specyficzny smak :)
 

DietyOdchudzajace

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nie trzeba jej rzucać całkowicie, jak chcemy schudnąć, jednak trzeba pamiętać, żeby pić ją z umiarem i bez cukru. :przewraca: Może przyspieszać trochę metabolizm, ale prawdziwe i skuteczne odchudzanie to dieta oraz codzienny trening.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
Ja mogę polecić smaczną grejpfrutową herbatę funkcjonalna Big-Active 4xSuperSlim, która ma w składzie m.in.Yerba mate, morszczyna i kwiat hibiskusa. Dodatkowo pozwoli Ci ona zredukować nadmiar wody.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
sama kawa podobno ma dużo pozytywnych składników, ale przez to że działa zbyt pobudzająco na jelita, składniki odżywcze nie mają czasu wchłonąć się w jelitach
 
K

Kruczy

Guest
Kathlyn napisał:
Od dwóch tygodni pije kawę z masłem i olejem kokosowym. Tylko rano stosuje taka dawkę uderzeniową i przyznaję, że mam dużo mniejsze łaknienie. Mnie zdecydowanie pomogło :)
Właśnie ostatnio przeczytałem gdzieś o tym oleju kokosowym do kawy. Brzmiało to wszystko bardzo zachęcająco, ale póki co jeszcze mam opory żeby spróbować.

A co do kawy zielonej, to próbowałem, ale niestety mi smakiem zupełnie nie podeszła.
 

ceriffa

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
7
Punkty reakcji
2
Wiek
41
Miasto
Wrocław
Kruczy napisał:
Od dwóch tygodni pije kawę z masłem i olejem kokosowym. Tylko rano stosuje taka dawkę uderzeniową i przyznaję, że mam dużo mniejsze łaknienie. Mnie zdecydowanie pomogło :)
Właśnie ostatnio przeczytałem gdzieś o tym oleju kokosowym do kawy. Brzmiało to wszystko bardzo zachęcająco, ale póki co jeszcze mam opory żeby spróbować.

A co do kawy zielonej, to próbowałem, ale niestety mi smakiem zupełnie nie podeszła.
To się nazywa bulletproof coffe ;). Ale musisz jeszcze zblendować, żeby nie pływały oka jak w rosole - świetna jest, naprawdę.
 

lelekitrelek

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja myślę że kawa sama w sobie niepomaga. Ale wiem że kofeina może mieć jakiś wpływ, bo moja dziewczyna brałą suplementacje therm line fast, gdzie w składzie była właśnie czysta kofeina, może ma to na celu jakieś pobudzenie organizmu nie wiem, zwiększenie jego wydajności siłowej, w każdym raze na pewno ma jakiś wpływ.
 

DiabloPuszysta

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2016
Posty
33
Punkty reakcji
2
Mi też się wydaje, że pomaga. Najlepiej jak się połączy to jeszcze z jakimś treningiem
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
shaabdo napisał:
z tego co czytalam to kofeina dziala jak spalacz tluszczu
Grejpfrut też działa jak spalacz tłuszczu, a przy tym ma inne dobroci w sobie i nie wypłukuje magnezu. Więc jeśli mamy coś pić celem schudnięcia to lepiej wyciśniętego grejpfruta po każdym posiłku niż kawę. Żeby nie było - sama piję kawę, bo też ma pewne pozytywne właściwości (np. antyoksydanty), ale nie można jej pić za dużo, bo negatywne efekty będą większe niż korzyści.
 
Do góry