Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to akurat prawo popytu i podaży, pojawia się spora ilość gotówki na rynku wydawana przede wszystkim na żywność w postaci mięsa i dystrybucja tegoż towaru zaczyna windować ceny,
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Mr Papuga napisał:
Bo u nas każdy widzi tylko PO i PiS a szczerze, wielkiej różnicy żadna partia mi nie robi, za wyjątkiem liczby imigrantów to nic nie zmieniają.
Powstała Komisja sprawie reprywatyzacji i Amber Gold .
Pierwsza Udowodniła że HGW swobodnie okradała Warszawę i zatrzymali mafię reprywatyzacyjną .
Zatrzymano kilku urzędników i adwokatów .
Nadal rządzi tym miastem a mają całkowitą możliwość swobodnego jej odsunięcia .
Na ich ziemi odkryto plantację narkotyków .
Moralnie to pozwala ją odsunąć .
Doprowadzenie do bankructwa miasta .
Druga pokazała że tolerowano oszustwo i każdy poprzednim rządzie
wiedział że to oszustwo.
Normalnie jest to nie po informowanie o łamaniu prawa i
jest współwinna oszustwie i moralnie osoba która
wiedziała o łamaniu prawa a nie zgłosiła tego trafia do wiezienia
i może dostać wyrok taki sam jak osoba która łamała prawa i
to powinno spotkać osobę która wprost na komisji powiedziała że
wiedziała że ta firma jest oszustwem .
Mogli prowadzić zakaz działania parabanków jak normalnych krajach a nie
zrobili tego.
Teraz PSL nie ma żadnego wpływu na państwo.
Wcześniej ta mafijna organizacja swobodnie łupiła kraj.
Czystej postaci było to widać Górnictwie.
Które opanował PSL .
Wcześniej administracja była niewielka a PSL zwiększał ją swobodnie.
Dyrektorzy zmieniali się często i dostawali milionowe odprawy.
Doprowadzili do ruiny tą branże i przez młode osoby nie dostały prace a
miały gwarancję za skończenie szkoły bo rozdawali swoim kasę.
Doprowadzili też do zamieszek bo kosztem pracowników robili oszczędności
i nadal chcieli rządzić tą firm .
Strzelali do pracowników i strzelali im głowę a dodatkowo prowokowali
zamieszki nie potrzebnie prowokując obecnością służb i wysyłanie
zamaskowanych osób by prowokowały zamieszki.
Kultura przypadku PO brak i prymitywne zamieszki.
Ich prymitywne i nie liczne manifestację odbywają się normalnie .
Za swoich rządów szykany , prowokowanie protestujących i organizowanie prowokacji.
Zemsty łamanie prawa .
Akcja widelec wtedy swobodnie służby
biły i torturowały wrogów rządu .
Teraz skrajnym przypadku ich przenoszą i zasłaniają lub stoją za barierkami a
gdyby chcieli specjalnie dla nich służby zrobią prowokację i powtórki akcji widelec
a dodatkowo nie wysyłają nadmiaru służb.
Przed ich wyjazdem nie organizują nielegalnego filmowania , przeszukiwań i filmowania
robionych przez policję kryminalną i spokojnie wracają do domu i nie ma ryzyka
że służby wpadną do autobusy a wtedy bicie i gazowanie.
Ich przemowy odbywają się spokoju i nie ma ryzyka że służby
będą gazowały i nie sprowadzą prowokatorów by prowokowały służby
i uczestników .
Nie organizują podpaleń i nie zatrzymują ich bez powodu a wtedy ich atakują.
Za rządów żadna osoba nie opowiedziała za afery a teraz
sami pozbywają się patologii .
Macierewicz wybrał sobie dziwnego rzecznika pana M.
Wierzyła że załatwi sobie stanowiska i nie dostała go bo zatrzymali
to.
Później pozbyli się go rządu i zatrzymali próbę by załatwił sobie stanowisko.
Na konferencji przeprosili za jego zachowania.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mylisz się, ten rzecznik M. został przez zbrodnicze PO i PSL podrzucone, zakamuflowany agent mający oczernić jedyne sprawiedliwe PIS

musisz się jeszcze poprawić trochę, nieźle idzie ale jeszcze masz pewne luki

a tak w ogóle to ja też wszędzie widzę białe myszki
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Nie no dla mnie to co robią PiSiory to przechodzi ludzkie pojęcie.Najgorsze chyba w tym wszystkim jest to jak nas za granicą ośmieszają cały czas... Ale poparcie jest zastanawiające. jak widzę ich przemówienia czy jakieś inne imprezy to na publice widzę praktycznie tylko stare osoby. Czy naprawdę jest u nas aż tak dużo emerytów? Czy młodym po prostu nie chce się mieszać i głosować? Z resztą Kaczyński ma do dyspozycji nie tylko TVP ale też radio Maryja do nagłaśniania swoich poglądów, ba korzysta nawet z kościołów. Tak, przekonałem się, że nawet księża z ambony potrafią nawoływać do głosowania na PIS...
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
A co dokładnie robi ten PiS?

Znaczy no rządy takie sobie, czasami się wygłupią, czasami wkurzą człowieka, ale to jak każdy rząd w historii tego kraju :) Nie od dziś ministrowie to debile bez kompetencji, nie od dziś walcy się o władzę i nie od dziś ludzie dążą do władzy, którą utrzymają najdłużej, jak tylko się da.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
glowonóg włącz tvn poczytaj lisa czy michnika i będziesz już wiedział co masz pisać
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Brak czasu niestety mi na to nie pozwala... Poza tym, nie mam TV, a wolny czas, który uda mi się gdzieś znaleźć wolę poświęcać na zwiedzanie, wyjazdy i różne atrakcje, dzięki którym nie nudzę się w życiu.

Wszyscy narzekają, jak to jest źle w tym kraju, a tymczasem ja jestem przeciętnie ( a raczej średnio ) zarabiającym Polakiem bez wykształcenia wyższego i zastanawiam się, gdzie tu powody do narzekania. Dziś jeśli masz chęci do pracy, to w miesiąc ( a nawet w tydzień ) możesz odłożyć tyle, że wsiadasz w samochód / pociąg i robisz sobie wypad na weekend w dowolne miejsce w Polsce i blisko granicy u naszych sąsiadów. Po takiej wycieczce przyjeżdżasz do domu zadowolony z życia, odstresowany, zajmujesz się pracą, by zarobić na kolejną terapię odstresowującą i nie masz czasu na politykę i marudzenie...


Ja jeszcze rozumiem ludzi, którzy zajmują się polityką, bo mają z tego profit finansowy, ale przeciętny protestujący chyba go nie ma :) Po co więc poświęcać kilka godzin dziennie na jeżdżenie po PiS-ie, jeśli to i tak niczego nie zmieni?

Ah, jeszcze jedno - z mojego punktu widzenia kraj, w którym mogę sobie pozwolić na takie zycie to dobra ojczyzna z dobrą władzą :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
no wiesz? przecież jest potworna dyktatura, prof. Sroda mówiła, że taka jak hitlerowska, ludzie giną na ulicach, mordy opozycji, tajne policje
opozycyjne media pozamykane, tak jak dziennikarze, a nie czekaj, to w Turcji, a tam jak nasz wódz przeszły i przyszły stwierdził, demokracja ma się dobrze, można się pogubić
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
plu_zu napisał:
Ale poparcie jest zastanawiające. jak widzę ich przemówienia czy jakieś inne imprezy to na publice widzę praktycznie tylko stare osoby.
Jak widziałeś jakąś demonstrację i były same starsze osoby to widziałeś marsz KODu albo coś w podobie. Następnym razem się lepiej przyjrzyj.



plu_zu napisał:
ale też radio Maryja do nagłaśniania swoich poglądów, ba korzysta nawet z kościołów.
I ostatnio Radio Maryja włączyłeś...? A na kazaniu ostatnio byłeś...?



glowonog napisał:
Ja jeszcze rozumiem ludzi, którzy zajmują się polityką, bo mają z tego profit finansowy, ale przeciętny protestujący chyba go nie ma
To wynika z polaryzacji. "Autorytet" powie, że reforma edukacji jest zła, to ktoś kto nawet nie widział podstawy programowej powie, że jest zła. Tak jak dziś każdy jest ekspertem od drzew i korników. Po prostu gros ludzi odczuwa wewnętrzną potrzebę postawienia się po którejś stronie konfliktu. Jakby politycy rozmawiali o faktach a nie o emocjach, to ludzi by te drzewa, kornik, podstawa programowa, emerytury itp. interesowały tyle co zeszłoroczny śnieg.

Gratuluje miłych wyjazdów i relaksu :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dopóki gospodarka nie padnie to PIS będzie miłą i 50% poparcia
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
I dopóki taki Boni będzie dziękował Timermansowi, HGW nie będzie się stawiała na komisje, panie z Nowoczesnej nie znajdą swoich rozumów (chociaż Petru z nazwy wyrzuciły) itd.
Ostatnio w TOKFM forsuje się pogląd, że realną (tak tak - REALNĄ) siłę mają... grupy obywatelsko - społeczne. Te jakieś tam protesty kobiet, Obywatele RP, KOD itp. (oczywiście na pewno nie np. Miasto jest Nasze :] ). Jak tak będą myśleć, to PIS może robić co chce. Przecież to są śmieszne ruchy z zerowym poparciem i z zerowym przełożeniem na cokolwiek...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mimo to poparcie PIS spadnie właśnie wtedy kiedy gospodarka runie, zastanów się co stanie się z PIS kiedy pojawią się problemy z wypłatą 500+ ?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Dwie rzeczy. Jedna to gospodarka. Raczej nie "runie", nawet w czasach kryzysu przesadą byłoby stwierdzenie, że coś "runęło" (oprócz paru dziwnych firm typu Enron). Ale oczywiście, jak gospodarka spowolni i będzie to widać wchodząc do sklepu to nastroje się odmienią. ALE! Co wtedy zrobi wyborca? Czy to wystarczy, żeby nie zagłosować na PIS a zagłosować na opozycje? Na dziś nie jestem taki pewien, a poparcie przecież jest wyrażone w procentach nie w liczbach. Opozycja nie robi nic, żeby przejmować głosy w sytuacji pogorszenia sytuacji ekonomicznej, robi tylko tyle, żeby tu i teraz wyborca zmienił zdanie na zasadzie "PIS jest ohydny".

Druga to 500+. Państwo zawsze może wypłacić 500+ i nie musi patrzeć na gospodarkę (oczywiście w krótkim okresie czasu, ale to już będzie po wyborach). PIS to wie i dlatego ten program na pewno im snu z powiek nie spędza. Raczej spędza opozycji, która w każdym scenariuszu jest postawiona pod ścianą (zostawić źle, zlikwidować jeszcze gorzej).
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
każda gospodarka może zbankrutować, te mniejsze jak polska może to zrobić szybciej bo łatwiej spisać taką małą na straty przez inwestorów niż taką jak japońska czy francuska. Dlatego Polska powinna szczególnie uważać na zbijanie zadłużenia i deficytu. Po prostu w skali światowej jesteśmy mikroskopijną gospodarką

i teraz w erze wzrostu gospodarki światowej my zamiast maksymalnie zbijać długi publiczne te długi podkręcamy, przyznasz że dług publiczny rośnie bo nie jest to żadna tajemnica

i teraz finał - oczywiście że państwo może nie zrezygnować z wypłacania 500+, tylko pomyśl jaka będzie wartość tego świadczenia w efekcie spadku siły nabywczej waluty, jeśli złotówka poleci na łeb na szyję to wzrośnie w sposób ogromny koszt spłaty zadłużenia zagranicznego. I tu wyjdzie jak samobójcze jest pozwalanie na wzrost zadłużenia w latach hossy

i co wtedy kupisz za 500 zł ? pół bochenka chleba ? litr mleka ?
Niemcy Weimarskie to już przetestowały a i polska marka miała swoje zasługi w służbie hiperinflacji

bo Polska jest wspólnym dobrem obywateli a nie PIS czy PO , obie te partie mają tylko chęć rządzić a nie naprawić gospodarki
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Bo to tak jest z Polakami. Nie Dasz Im to źle i pójdą zagłosują na PiS. Dasz Im to jeszcze gorzej. Jeszcze gorzej bo dług bo inflacja. Bo zagłosują na Platformę. Trudno ....niech głosują.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek oddziel dwie rzeczy: merytoryczne rozważania od praktyki. Twoja racja o inflacji, ekonomii itp. w praktyce ludzi interesuje tyle co nic. Po prostu dostaną 500+ (warte 250) i Partia nadal przecież daje, nie? A druga może i te 250 zabierze a sama będzie jadała w restauracjach? To jest praktyka. Gadaniem o hiperinflacji, deficycie itp. raczej wile"serc" nie zdobędziesz.
Dlatego w kontekście utrzymania wysokiego poparcia takie czy inne dbanie o kondycje finansową nie ma znaczenia. Zresztą opozycja to świetnie rozumie i dlatego woli trąbić o łamaniu praw obywatelskich, prawach tych i owych, drzewach itp. (całkiem nośne tematy) niż o jakiejś tam ekonomii (której pewnie sami nie ogarniają).
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Herbatniczek napisał:
mimo to poparcie PIS spadnie właśnie wtedy kiedy gospodarka runie, zastanów się co stanie się z PIS kiedy pojawią się problemy z wypłatą 500+ ?
Gdy gospodarka runie, to PiS zostanie zastąpiony przez towarzysza Zandberga, który w obliczu kryzysu zaproponuje podatek 70% i obieca utrzymanie dotychczasowych świadczeń a nawet obieca ich wzrost. Większość społeczeństw w dobie kryzysów i w widmie bankructwa wybiera jeszcze większych socjalistów i lewicowych populistów niż zwykle. Ludzie boją się, że stracą swoje przywileje i standardy socjalne. Głosują na tych, którzy niby chcą ratować gospodarkę ale obiecują, że nikt nie będzie musiał zaciskać pasa. Dobrym przykładem jest Grecja, gdzie w sytuacji (fatalnej) w której się znaleźli wybrali turbosocjalistyczną, radykalną koalicję lewicową - Syriza, której program wygląda następująco:
- redukcja liczby godzin pracy bez redukcji płacy – propozycja 35-godzinnego tygodnia pracy
- zwiększenie wymiaru urlopu
- subsydiowanie zatrudnienia
- subsydiowanie programów szkoleń zawodowych
- subsydiowanie staży zawodowych
- zasiłki dla bezrobotnych wypłacane przez 5 lat, niezależnie od czasu pracy
- zwiększenie kwoty zasiłku dla bezrobotnych
- zapewnienie bezrobotnym prawa do opieki zdrowotnej i emerytury
- darmowe bilety na transport publiczny i wydarzenia kulturalne dla bezrobotnych
- subwencje dla bezrobotnych, którzy spłacają hipotekę, czynsz czy rachunki
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Socjalizm-XXI-wieku-SYRIZA-punkt-po-punkcie-300-obietnic-7233267,6.html
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Niezależnie co i kto o programie 500+ sądzi na razie to PiS rozdaje karty(bądź pieniądze) więc wszelkie stękania i narzekania na program są pozbawione sensu. Druga zaś sprawa jeśli mają mną rządzić tacy co "nie da się nic zrobić" czy "nie stać Nas na to" zaś sami wpier....ają u Sowy ośmiorniczki podnoszą wiek emerytalny czy "walczą z OFE" to będę głosował choćby i na Zandberga.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nooo, jasne, bo polska scena polityczna to PiS, PO i towarzysze Zandbergi maści wszelkiej, i społeczeństwo nie ma wyboru.
Całe to magdalenkowe towarzycho, ta pookrągłostołowa sitwa - jest siebie warta, niezależnie od tego, pod jaką banderą w tej chwili występuje. Co to dla mnie za różnica, czy mnie okrada PiS, PO, czy tow. Adrian. Mają mnie nie skubać - i tyle!

kszyrztofff napisał:
wszelkie stękania i narzekania na program są pozbawione sensu
​Rozumiem, że jak będziesz miał dwa auta na podwórku i sąsiad rąbnie Ci jeden i wstawi se do garażu, to będziesz takie same mądrości głosił, bez stękania i narzekania. W ramach sprawiedliwości społecznej i dbania o standardy życiowe sąsiada, wszak nie może być Ci lepiej niż jemu - to bardzo nie-socjalistyczne podejście... :D
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Avia napisał:
Rozumiem, że jak będziesz miał dwa auta na podwórku i sąsiad rąbnie Ci jeden i wstawi se do garażu, to będziesz takie same mądrości głosił, bez stękania i narzekania
Jakoś nie dostrzegam podobieństwa. Poproszę inny przykład. Albo uzasadnienie jaki pożytek dotychczas dały stękania i narzekania na 500+. Kaczyński może się ...zaczerwienił?
 
Do góry