Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Wrócił "stary dobry" Kaagular i wszystko rozumie tylko na swój sposób. Poniżej "wyrwanego" mojego wpisu był wpis że dzięki Kaczyńskiemu za czas jakiś wszystko wróci mniej więcej do normy bez zwycięzców i pokonanych. Niech teraz sobie Kaagular wyobrazi podobna sytuację we Francji czy w USA.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
prawo prawem a życie życiem, przecież PIS domaga się od prezydenta odwołania jego rzecznika prasowego a przecież nie może zgodnie z prawem tego robić
A oczywiście. Natomiast nie jest to powód do tego, żeby teraz napisać "w normalnym kraju Prezydent by odwołał" (lub odwrotnie).
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
Czemu PIS ma tak wysokie poparcie? Mi się wydaje że ludzie oczy otworzyli. Dzięki TVP3 INFO sporo o PO się dowiedziałem. Szczerze mówiąc szczena opadła mi równo. Stąd takie poparcie dla PISu bo takich jak np. ja wcale nie mało.
PO się skończyło. Tylko chorzy umysłowo + złodzieje będą na nich głosować. Nie ma co się oszukiwać.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
A gdzie ja tak napisałem?
A gdzie ja napisałem, że ty to napisałeś? Bo się już gubię :]

A po za tym jedynie zwracam uwagę, że jedynym kto może coś komuś kazać w tym układzie jest Prezes (lub równoważne) partii rządzącej. Prezydent to sobie może przed kamerą wystąpić. Dlatego też bicie piany (regularne w gaz wyb czy tokfm) i biadolenie, że Kaczyński się panoszy jest nieporozumieniem. Dziś rano tak samo Lis z Żakowskim analizowali konflikt pomiędzy Dudą i Macierewiczem oczywiście wykładając jedynie słuszną prawdę, że PIS się kończy. Co wczoraj wygadywała m.in. Kim o PBS to już w ogóle szkoda gadać. A poparcie zdaje się rośnie. Ot zagadka!
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
A po za tym jedynie zwracam uwagę, że jedynym kto może coś komuś kazać w tym układzie jest Prezes (lub równoważne) partii rządzącej. Prezydent to sobie może przed kamerą wystąpić.
A przecież ja mniej więcej to samo miałem na myśli. Jeszcze raz tak Zamieszaj to wezmę na Ciebie .....kija......
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do sondaży to wiele razy politycy narzekali że nie oddają prawdy
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
Ej, no, ludzie. Co Wy? Między Astrą a Hotbirdem mieszkacie? Co ma wspólnego z prawdą sondaż przeprowadzony na 1000-cu laików?
Wiecie gdzie i jak przeprowadza się 90% takich sondaży? Stoją trzy, cztery ludki na warszawskim Krakowskim Przedmieściu z listą w łapie i pytają "przelatujących". Przepytają 1000 człeka i mają jakiś chory wynik.
Od czasu do czasu ludki stoją także w większych miastach. I wiecie co jest w tym najlepsze? 80% zapytanych to emeryci czyli kompletnie niekumaci oraz bezrobotni bo tylko taki biega po ulicach za dnia w godz. między 11 a 17.
Chcąc zrobić dobry sondaż to trzeba by było poświęcic wiele kanałów. SMS, mail, strony w necie, ulica, jakieś urny w urzędach itp. itd. i coś takiego musiało by trwać minimum miesiąc by zahaczyło się naprawdę sporo ludzi. Wtedy będzie to mniej więcej jakoś wiarygodne. W całym tym temacie jednak trzeba przyznac że poparcie dla PIS rośnie a dla PO maleje bo "Sowa" zrobił swoje. Gdyby nie prawda która wyszła od "Sowy" nic by się raczej nei zmieniło. Dalej było by pół na pół.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Istnieje różnica między "nie oddawaniem prawdy" a "kłamstwem". To drugie jest zamierzone. A w czym nie oddają prawdy? Co by musiało się stać abym nie głosował na tych co mi skracają wiek emerytalny czy dają 500+? Wniosek? Sondaże mogą sie mylić 2-5% ale ciągle na prowadzeniu sa rządzący a opozycją nadal opozycja tylko zostanie.
 

jazow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2017
Posty
15
Punkty reakcji
1
kszyrztofff napisał:
Zapewne Przedmówca ma na tę teorie mocne dowody?
:wink: Dowodów nie mam lecz znam wielu ludzi z różnych środowisk i w różnym wieku.Może 2% jest za...
Co do POprzedniej ekipy to wiadomo...święci nie byli ale to nie zmienia aż tak bardzo do pozytywnego odbierania obecnych rządzących.
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
No dobra. To teraz z innej mańki. Co złego Waszym zdaniem robi PIS?

Sprawdza na granicach co się wwozi i wywozi?
Nakazuje cwaniaczkom płacić VAT w całości?
Sprawdza czy masz umowę w pracy?
Grzebie w sądownictwie po to by się kolesie nie ustawiali na stołkach?
Za PO było lepiej? Wujo burmistrz, ciocia zastępca, brat zastepca cioci, drugi brat zastępca wuja a reszta stołków obsadzona chrześniakami i resztą rodzinki??
Żona jakiegoś kolo który ustawiony był przy Belwederskiej miała 3,4 restauracje w Warszawce i zatrudnionych 50 osób bez papierów bo... nietykalna była??
A może fajnie płaciło się na stacjach paliw za PB98 a dostawało PB95 bo nikt tego nie kontrolował??
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
-sprawdza na granicach co się wwozi i wywozi ? a co na to Schengen ? przecież na granicach Unii nie ma kontroli granicznych,

- nakazuje płacić cwaniaczkom VAT w całości ? a jak zmusisz lewą spółkę z karuzeli watowskiej do zapłaty podatku skoro firma jest lewa a jej prezes miłośnikiem jaboli ? przecież te firmy mają tylko zaległości bo ich jedyny majątek to zapas butelek prezesa, to tylko papierowe wpływy

- sprawdza czy masz umowę w pracy ? to już nie ma pracujących na czarno ? oj byś się zdziwił

- odrywa kolesi od stołków w sądownictwie, oczywiście że tak, bo potrzebuje tam swoich kolesi, fajnie mieć swoich sędziów żeby coś zatuszować, PO to przerabiało to i PIS by chciał

- haha nepotyzm jest taki sam jak wcześniej, rodzinki PO zamienione na rodzinki PIS

- nie ma już nietykalnych z PO i słusznie, teraz kolej na nietykalnych z PIS

- a skąd wiesz że tankujesz PB98 ? przecież pakiet paliwowy dotyczy nielegalnego paliwa, a to jest legalne tylko oktanów nie trzyma. A to już cudowne pakiety uszczelniające VAT nie obejmuje
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
no właśnie ...."różnym".....cóż za delikatne określenie.
To już Pan K... jest bardziej reformowalny.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
jazow napisał:
Dowodów nie mam lecz znam wielu ludzi z różnych środowisk i w różnym wieku.Może 2% jest za... Co do POprzedniej ekipy to wiadomo...święci nie byli ale to nie zmienia aż tak bardzo do pozytywnego odbierania obecnych rządzących.
Znaczy się kolega zapytał 100 znajomych i dwóch było za PISem? I jeśli 98 nie było za PISem i uważa, że PO nie było święte, to za kim są? Za nikim? Bo jeśli tak, to w twoim sondażu PIS ma 100%!



jestemZpisu napisał:
Wiecie gdzie i jak przeprowadza się 90% takich sondaży?
Wiemy. Każdy sondaż powinien podać informacje kiedy, jak i na jakiej próbie został wykonany... PS. tacy ankieterzy co stoją na Krakowskim Przedmieściu (a częściej na Świętokrzyskiej) to najprawdopodobniej prowadzą ankiety na zlecenie firm prywatnych np. jakie mleko Pan zna (byłem na takim).
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
A dziś mówili w TV że PIS w/g CBOS ma już 44% he he he. Jeszcze z jedna komisja śledcza + nowe wersje faktów z podsłuchów w TVP3 INFO i będzie 50% :) i Herbatnika zawał ze świata zmiecie :)
 
Do góry