Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
kszyrztofff napisał:
podnoszą wiek emerytalny czy "walczą z OFE" to będę głosował choćby i na Zandberga.
Tylko bez takich desperacji! :D Zandberg to nie jest zwykły socjalista, to marksista, komunista i oprócz zafundowania nam takiego państwa opiekuńczego że się nie pozbieramy przez najbliższe stulecia, to jeszcze zafunduje w bonusie nam wszystkim rewolucję antykulturową, po której się już nigdy nie pozbieramy. Tacy ludzie powinni znajdować się w muzeach jako relikt przeszłości a nie pchać się do polityki. Od biedy wolę już ten PiS, który jest w części socjalistyczny niż bym miał oddać Polskę w ręce młodych komunistów pokroju Zandberga i innych czerwonych czy zielonych.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Typowy Janusz napisał:
Od biedy wolę już ten PiS, który jest w części socjalistyczny niż bym miał oddać Polskę w ręce młodych komunistów pokroju Zandberga i innych czerwonych czy zielonych.
Mniej więcej tez jestem tego zdania
.
Typowy Janusz napisał:
Tylko bez takich desperacji! :D Zandberg to nie jest zwykły socjalista, to marksista, komunista i oprócz zafundowania nam takiego państwa opiekuńczego że się nie pozbieramy przez najbliższe stulecia,
Dlatego śmieje się z tych co narzekają na PiS.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a może się pojawić nowa siła, której dziś jeszcze nie ma

a co do zwykłych ludzi to potrafią liczyć, jeśli będą dostawać 500+ i za te pieniądze mało będą mogli kupić to lepiej zrozumieją zasady ekonomii niż wszyscy dyplomowani ekonomiści świata, zwykły człowiek po prostu jest praktykiem i kupując codziennie widzi ile co kosztuje
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ludzie też potrafią myśleć. Mogą zadać sobie pytanie co dała im Platforma przez 8 lat rządów? Zadadzą i w 2019 znów wybiorą PiS.
Tak gospodarcza katastrofa jak i trzecia siła są teraz raczej pobożnym życzeniem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha nie rozumiesz że ludzie oceniają tu i teraz, w 2019r PO będzie dawnym wspomnieniem, pamięć ludzka bywa wybiórcza i zawodna
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
No właśnie mnie też szwankuje i coraz gorzej pamiętam "plusy" rządów Platformy. To raczej Pisowi dobrze wróży.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
za bardzo subiektywnie podchodzisz do rzeczy, ludzie będą myśleli co jest tu i teraz, i jeśli nie będą mieli realnych pieniędzy to będą rozliczać tych co rządzili cztery lata temu ? uwierz mi że wezmą się za tych co dali i odbierają (w sensie realnych pieniędzy a nie pustych papierków z nadrukiem NBP)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale żeby tak było musi nastąpić gospodarczo-ekonomiczne załamanie a co wskazuje na to że takowe jest na horyzoncie?
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Herbatniczek napisał:
ludzie będą myśleli co jest tu i teraz, i jeśli nie będą mieli realnych pieniędzy to będą rozliczać tych co rządzili cztery lata temu ? uwierz mi że wezmą się za tych co dali i odbierają (w sensie realnych pieniędzy a nie pustych papierków z nadrukiem NBP
Będą rozliczać tych co dawali i zabierali, i zamienią ich na tych co tylko zabierali (PO)? To jak wpaść z powrotem z deszczu pod rynnę. Jeśli chodzi o życie na kredyt to PiS i PO nie różnią się od siebie. I jedni i drudzy koszą i pożyczają. Z jedną małą różnicą... PO te skoszone i pożyczone pieniądze wypierdzielała tylko w kosmos i nigdzie indziej. To za rządów PO dług publiczny dobił do jednego biliona PLN. Udało im się to "osiągnąć" bez programów rozdawniczych typu 500+. Dlatego zagrożeniem dla PiS jest prędzej ta "trzecia siła".
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Avia napisał:
Nooo, jasne, bo polska scena polityczna to PiS, PO i towarzysze Zandbergi maści wszelkiej, i społeczeństwo nie ma wyboru.
Proszę o wskazanie tych wyborów.


Herbatniczek napisał:
a może się pojawić nowa siła, której dziś jeszcze nie ma
Nie "może" tylko się pojawi. Jak LPR, Samoobrona, Palikot, Nowoczesna, Kukiz czy Razem (o ile to ostatnie można nazwać "siłą"). I co z tego?



Herbatniczek napisał:
a co do zwykłych ludzi to potrafią liczyć
Prawdziwy człowiek wiary z Ciebie :) Aczkolwiek masz rację, że ludzie oceniają tu i teraz. Dlatego ciągle się wymieniają ci sami na stołkach. Ludzie już zapominają o co chodziło z "kupą kamieni". Media poradzą sobie z obrzydzeniem PISu... o ile będą ku temu realne powody, a nie z "tyłka" jak korniki czy TK.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ciekawa sprawa Moody's prognozują 4,3% PKB wzrostu w tym roku. "Eksperci" nie mogą się porozumieć czy to wzrost popytu wewnętrznego czy stabilizacja w Unii.
PS. Witam Kaagulara.... widzę opalony a ciekawe czy jak "Prawdziwy Polak" nad polskim morzem?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
No opozycja pewnie wylewa rzekę łez jak czyta takie prognozy.

Kszyrztofff - byłem nad polskim morzem, ale się nie opalam nic a nic (słuszna bielutka karnacja! xD). I parawanów też nie używam czyli nawet na urlopie wiatr w oczy...
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Dziś próbowali uciszyć nauczycieli podwyżkami o 15% w ciągu 3 lat.

Wszystko fajnie, ale przy takiej inflacji, jak dziś, to ta podwyżka realnie wyniesie jakieś 8-9%. Czyli przy pensji 2000 jakieś 200 zł podwyżki, czyli mozna sobie za to do kina pójść z rodzinką 2 razy ;) Niby zawsze coś, ale jednak nic...
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Znaczy 1,7% to Twoim zdaniem "taka inflacja"? Znaczy jaka powinna być w " Twojej Krainie"? Jaką inflację Nazwiemy wiec niską?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Np. taka, jak w 2014 ( 0.0).

Oczywiście 1,7 to nie jest wysoka inflacja, ale jeśli podniesiesz komus pensje NA PRZESTRZENI 3 LAT o 15%, to tak naprawdę podniesiesz ja o ok. 9 % Ja tu widze manipulację, a Ty?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
glowonog napisał:
Np. taka, jak w 2014 ( 0.0).
Proponuję zejść na ziemię. Przypominam że jeden ze wskazanych artykułów zaczynał sie od tytułu:
Mamy najniższą inflację w tym roku.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tyle że inflacja faktycznie wzrasta, te najniższe wysokości to już przeszłość

a zagrożenia ? sygnały z USA i Chin wystarczą żeby podtopić polską gospodarkę, jak tam się zacznie kryzys to nic nas nie obroni skoro tylko wydajemy a nie oszczędzamy

a do biliona zadłużenie dotarło za czasów PIS a nie PO, to akurat łatwo sprawdzić
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Sygnały z USA jakie by nie były mogą podtopić każdą gospodarkę więc polskie oszczędzanie czy wydawanie wielkiego znaczenia tu nie ma. Jak się ktoś chce PiS czepiać to mógłby pewnie wyszukać lepsze powody. Co do inflacji to w latach 2014-2015 a niektórzy twierdza też że i w 2016 mieliśmy deflację. Więc jeśli nawet przyjąć że jednak była i było to 0,1% rok do roku to 2% jakoby dzisiejsze jest to wzrost 20-krotny. Tak obrazując różnice trudno jej nie dostrzec. Ale obrazując to wzrostem długości wzorca o wymiarze 1 metra wzorzec ten przyrósł co najwyżej w ostatnim roku o 2 cm. Wynik tak ogromny że Mrówka pewnie powinna go dostrzec Słoń już niekoniecznie. Co Herbatniczek ma na myśli piszą że :


Herbatniczek napisał:
tyle że inflacja faktycznie wzrasta, te najniższe wysokości to już przeszłość
nie wiem podobnie jak jakie wysokości ma na myśli teraz. To chyba jest już tradycja na forach że ktoś głosi swoje Złote Myśli natomiast o zamieszczeniu źródeł czy też popierających swoja tezę się "zapomina".
 
Do góry