Broń w samochodzie

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Gorzej jak się straci na rzecz napastnika nóż wtedy pozostaje tylko szybko biegać.
Czasem i to nie wystarczy ja lubie nożami rzucać więc mi bys nie uciekl;]
D_K napisał:
Uwierz mi paznokcie, czy też różowe skarpetki nie przeszkadzają. W dzisiejszych czasach masz wiele pomocnych narzędzi po to żeby załadować szybko i sprawnie broń CP. :p
też mi się wydaje, że w momencie zagrożenia i brak rąk nie był by przeszkodą
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Carbid napisał:
Czasem i to nie wystarczy ja lubie nożami rzucać więc mi bys nie uciekl;]
A długo już rzucasz?? bo zawsze jest szansa że bys nie trafił.
Carbid napisał:
też mi się wydaje, że w momencie zagrożenia i brak rąk nie był by przeszkodą
Brak rąk napewno by przeszkadzał jaki by to moment nie był, nawet adrenalina nie pomoże jak niemasz mozliwości obrony.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
A długo już rzucasz?? bo zawsze jest szansa że bys nie trafił.
W taki duży cel bez problemu byle czym bym trafił, kłopot jest ze środkiem tarczy.


samoyed napisał:
rak rąk napewno by przeszkadzał jaki by to moment nie był, nawet adrenalina nie pomoże jak niemasz mozliwości obrony.
Ten brak rąk to z przekąsem, a adrenalina potrafi bardzo duze pokłady dziwnych zachowań wyzwolić zwaszcza w momentach zagrożenia. I w takim momencie można niezłą krzywde komuś zrobić jak się nad emocjami nie panuje a ma się dostęp do noża
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Carbid napisał:
rak rąk napewno by przeszkadzał jaki by to moment nie był, nawet adrenalina nie pomoże jak niemasz mozliwości obrony.
Ten brak rąk to z przekąsem, a adrenalina potrafi bardzo duze pokłady dziwnych zachowań wyzwolić zwaszcza w momentach zagrożenia. I w takim momencie można niezłą krzywde komuś zrobić jak się nad emocjami nie panuje a ma się dostęp do noża
jak ktoś, kto wie, że nie panuje nad sobą możę miec jakikolwiek dostęp do niebezpiecznych przedmiotów...

samoyed napisał:
No tak, zaraz po ułożeniu włosów na impreze i wyczyszczeniu butów można przystąpić do nabijania rewolweru. Pomysł ciekawy ale mało życiowy;]
no właśnie, też uważam, że nie ma sensu wiekszego posiadanie broni, repliki broni albo tym podobnych, bo i tak się tego nie uzyje i tak ktoś będzie wiedział, że to nie na amunicje.

samoyed napisał:
Jeżeli chodzi o noże do przecinania pasów, to różnią się one konstrukcją od zwykłych(składanych lub z głownią stałą). Wożenie takie noża, najlepiej ze zbijakiem do szyb wydaję mi się bardzo dobrym pomysłem. Może być to bardzo przydatne podczas wypadku i zaklinowania się pasów.
Pozdrawiam
Na pewno tak tylko bronić się takim nożem juz raczej nie da.
nie powinno bo istnieje precież granica obrony koniecznej.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
no właśnie, też uważam, że nie ma sensu wiekszego posiadanie broni, repliki broni albo tym podobnych, bo i tak się tego nie uzyje i tak ktoś będzie wiedział, że to nie na amunicje.
"Nie na amunicję" - dobre. Rotfl :)

Co do rewolweru CP - możesz mieć go załadowanego. W rewolwerze na amunicję scaloną też masz 5-6 strzałów. Fakt, nowoczesna broń jest dużo bardziej niezawodna.
 

Jeryt

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
No jakimś rozwiązaniem pozostaje noszenie przy sobie atrapy, które wygląda na prawdziwą broń. Ostatnio oglądałem takie sklepie internetowym Galeria Replik. Wydaje mi się, że sporo osób się nabierze, a my nie narobimy sobie problemów.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Zdecydowanie bym odradzał. Może to wywołać większą agresję napastnika.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
jak ktoś, kto wie, że nie panuje nad sobą możę miec jakikolwiek dostęp do niebezpiecznych przedmiotów...
Najczęściej tacy właśnie ludziemają najwięcej dziwnych broni jak osttnio siekiernik na przykład.


golgi napisał:
nie powinno bo istnieje precież granica obrony koniecznej.
Wostateczności jest to jakiś pomysł tylko ten nożyk nie jest na tyle duży żeby wystraszyć napastnika.


D_K napisał:
Zdecydowanie bym odradzał. Może to wywołać większą agresję napastnika.
czyli jak broń o na ostą amunicję koło siebie nosić i najlepiej załadowaną??
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
D_K napisał:
Zdecydowanie bym odradzał. Może to wywołać większą agresję napastnika.
skąd tyel wiedzy posiadamy na temat potencjalnej reakcji napastnika?

Jeryt napisał:
No jakimś rozwiązaniem pozostaje noszenie przy sobie atrapy, które wygląda na prawdziwą broń. Ostatnio oglądałem takie sklepie internetowym Galeria Replik. Wydaje mi się, że sporo osób się nabierze, a my nie narobimy sobie problemów.
atrapa może być na gaz- może być pistoletem gazowym
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
skąd tyel wiedzy posiadamy na temat potencjalnej reakcji napastnika?
Bo noszę broń? Co w przypadku gdy sam widok broni nie odstraszy napastnika? Gdy przekona się o tym fakcie to masz przekopane. Jeśli wyciagasz broń to musisz liczyć się z jej użyciem.
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
Zdecydowanie bym odradzał. Może to wywołać większą agresję napastnika.
skąd tyel wiedzy posiadamy na temat potencjalnej reakcji napastnika?

Jeryt napisał:
No jakimś rozwiązaniem pozostaje noszenie przy sobie atrapy, które wygląda na prawdziwą broń. Ostatnio oglądałem takie sklepie internetowym Galeria Replik. Wydaje mi się, że sporo osób się nabierze, a my nie narobimy sobie problemów.
atrapa może być na gaz- może być pistoletem gazowym
zgadzam się z Golgim, pistolet gazowy sam w sobie może wystraszyć ewentualnego napastnika, który może pomyśleć, że to wcale nie atrapa, a jeśli pomyśli, że atrapa to mamy tę przewagę, że wcale bezużyteczny nie jest wystrzelimy gazem i albo w nogi, albo co tam kto woli. Zdecydowanie jestem za takim gazowym pistoletem.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
golgi napisał:
atrapa może być na gaz- może być pistoletem gazowym
sa dwa rodzaje takiego urzadzenia,
pistolet na naboje gazowe, albo miotacz gazu w ksztalcie pistoletu



D_K napisał:
Bo noszę broń? Co w przypadku gdy sam widok broni nie odstraszy napastnika? Gdy przekona się o tym fakcie to masz przekopane. Jeśli wyciagasz broń to musisz liczyć się z jej użyciem.
jaka bron nosisz ? jest to jakos zwiazane z Twoim zawodem ?



golgi napisał:
nie powinno bo istnieje precież granica obrony koniecznej.
prawnie tak, ale tez w sytuacji zagrozenia zycia masz wybor albo zlamanie prawa, albo utrata zycia
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
czechu napisał:
jaka bron nosisz ? jest to jakos zwiazane z Twoim zawodem ?
Taką:
gustaw_poligon_darlowo.jpg

:terefere:

A tak na poważnie, w pracy długą (karabinek, kiedyś pm) ale zdarza się też krótka. Prywatnie nie noszę broni do celów obrony osobistej. Strzelam tylko sportowo.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
nutria napisał:
ja proponuje rewolwer hukowo-kinetyczny, taki na kule gumowe
Brzmi ciekawie tylko czy taki strzał z gumowej kuli odstraszy napastnika??


czechu napisał:
prawnie tak, ale tez w sytuacji zagrozenia zycia masz wybor albo zlamanie prawa, albo utrata zycia
kłopot jest taki, że jak do pierdla wsadzą to żyjesz ale nie żyjesz.


D_K napisał:
A tak na poważnie, w pracy długą (karabinek, kiedyś pm) ale zdarza się też krótka. Prywatnie nie noszę broni do celów obrony osobistej. Strzelam tylko sportowo.
A na strzelnicy z czego najczęściej?? O model mi chodzi jak dysponujesz w kolekcji to ze zdjęciem poprosze :przewraca:
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
nutria napisał:
ja proponuje rewolwer hukowo-kinetyczny, taki na kule gumowe
spytam jeszcze raz
po co ? czemu ma to sluzyc ?
lepiej kub zabawke dla dzieci na plastikowe kulki, kase zaoczedzisz



D_K napisał:
A tak na poważnie, w pracy długą (karabinek, kiedyś pm) ale zdarza się też krótka.
fajna praca :)



samoyed napisał:
Brzmi ciekawie tylko czy taki strzał z gumowej kuli odstraszy napastnika??
no wlasnie nie, siniaka zrobi, a przez gruba kurtke to nawet nie, troche huku, ale samo miasto bardziej halasuje
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
spytam jeszcze raz po co ? czemu ma to sluzyc ? lepiej kub zabawke dla dzieci na plastikowe kulki, kase zaoczedzisz
Moim zdaniem oddając z takiego strzał w powietrze na opryszka wystarczy, a na bandziora nic nie pomoże.
https://www.militaria.pl/start-mateja/pistolet_hukowy_lexon-11_6_mm_long_p806.xml


<span style= napisał:
A tak na poważnie, w pracy długą (karabinek, kiedyś pm) ale zdarza się też krótka.
To gdzie ty pracujesz że do takich broni masz dostęp??
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Moim zdaniem oddając z takiego strzał w powietrze na opryszka wystarczy, a na bandziora nic nie pomoże. https://www.militari...m_long_p806.xml
wiekszosc ludzi kupila to dla mozliwosci wystrzeliwania rac na sylwestra, przynajmniej tak wynika z opinii w sklepie pod produktem
 
Do góry