Broń w samochodzie

Statysta255

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
2
Thyme napisał:
Kij bejsbolowy teoretycznie nie jest bronią, lecz od strony praktycznej wygląda to różnie. Aby móc go wozić musiałbyś potwierdzić swoją przynależność do klubu bejsbolowego, a w Polsce raczej możesz mieć z tym kłopot.

W bagażniku możesz przewozić noże, jeśli ich długość nie przekracza ośmiu centymetrów (chyba, że masz pozwolenie na posiadanie broni białej). Jeśli takowe pozwolenie posiadasz możesz też spokojnie posiadać broń krótką, czyli wszelkiej maści pistolety bądź rewolwery. Z kolei jeśli pracujesz w lesie możesz mieć ze sobą piłę łańcuchową, siekiery czy tasaki. Wszystko jest zależne od tego, czy posiadanie danego elementu możesz potwierdzić. Jeśli nie możesz, musisz się ograniczyć do scyzoryka.
a jesli jade do swojego lasu na wycinke i mam w bagazniku siekiery, piły itp. złapią mnie i co? mandat?
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
rabela napisał:
nie przemawia do mnie bo jeśli jestem w samochodzie to agresor już dawno przemyślał że chce mi coś zrobić więc nawet jak wybije okno to od razu mnie chwyci a jeśli ja w tym czasie sięgnę po paralizator to używając go na nim najprawdopodobniej sama też oberwę (prąd przechodzi) w dodatku czasem wystarczy po prostu odjechać niż wydać 300zł na paralizator


a co do strony to zaraz się z nią zapoznam w końcu to przydatne informacje
Nikt nie zaatakuje Cię w sytuacji, kiedy masz swobodną możliwość po prostu odjechać, a i strasz w takiej sytuacji może Ci po prostu na to nie pozwolić. Nie ma szans, żeby prąd z paralizatora Cię poraził, chyba że razisz sama siebie.



markgrzyb napisał:
znalazlem ostatnio cos takiego http://www.militaria...650)_p20141.xml
Zawleczka bezpieczeństwa unieruchamiająca paralizator w razie wyrwania go z ręki osoby broniącej się przez napastnika jest dodatkowym zabezpieczeniem i przeciwdziała użyciu przeciwko broniącemu się. Dodatkowo paralizator wyposażony jest w zabezpieczenie zapobiegające przypadkowemu włączeniu.niewielki, poreczny i do tego:
Ciekawe na jakiej zasadzie to działa.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Zawelczka, która jak zostanie wyciągnięta uniemożliwia włączenie paralizatora.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Sunray napisał:
Kolego, zamiast pisać bzdury proponuję zajrzeć do ustawy o broni i amunicji, bo pałka teleskopowa nie jest bronią białą.
ok, w takim razie miaelm bledne informacje, a dodatkowo bylem swiadkiem kiedys dawno temu, jak policja przy kontroli wlasnie miala zarzuty na przewozenie palki w aucie,
ale spoko, skoro mowisz ze jest ok, to ok
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Sunray napisał:
A tym bardziej nie ma przepisów zabraniających wożenie broni autem, co więcej, to zupełnie normalne, że broń się przewozi autem, np. jadąc na polowanie czy strzelnicę.
co do broni palnej, i trasy "na strzelnice czy polowanie" sprawa jest prostsza bo takie osoby maja pozwolenie na bron
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

crypt napisał:
Zawelczka, która jak zostanie wyciągnięta uniemożliwia włączenie paralizatora.
cos w tym stylu, zawleczka, jak bronzoleta na przegubie jest, i jak ją zerwiesz to urzadzenie sie blokuje
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
A nie ma wtedy opcji, że się sam przypadkowo porazisz, jak coś jest blisko przegubu?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Przecież ta zawleczka jest z drugiej strony. Niby jak miałbyś to zrobić? ;)
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
crypt napisał:
Przecież ta zawleczka jest z drugiej strony. Niby jak miałbyś to zrobić? ;)
oj , nie takie rzeczy widział.... wszyscy wiedzą że jest to niemożliwe a jednak człowiek znajdzie sposób :D

markgrzyb napisał:
Zawleczka bezpieczeństwa unieruchamiająca paralizator w razie wyrwania go z ręki osoby broniącej się przez napastnika jest dodatkowym zabezpieczeniem i przeciwdziała użyciu przeciwko broniącemu się. Dodatkowo paralizator wyposażony jest w zabezpieczenie zapobiegające przypadkowemu włączeniu.niewielki, poreczny i do tego:
szczerze myślę że to fajna sprawa i nie jest to sprzęt jakoś strasznie drogi w porównaniu do innych paralizatorów
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Sunray napisał:
Kolego, zamiast pisać bzdury proponuję zajrzeć do ustawy o broni i amunicji, bo pałka teleskopowa nie jest bronią białą.

A tym bardziej nie ma przepisów zabraniających wożenie broni autem, co więcej, to zupełnie normalne, że broń się przewozi autem, np. jadąc na polowanie czy strzelnicę.
tak, można nawet autobusem o ile nie jest naładowana a my mamy pozwolenie- czytałem kiedyś z nudów regulamin w tramwaju :)



Sunray napisał:
Sorry ale to bzdury, prawo nie rozróżnia, czy nóż ma ostrze 1 cm czy 100 cm, to NIE ma znaczenia.
Właśnie, że ma- ostrze powyżej 15 cm to broń biała
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
To jest mit obecnie. Od 1936 do 1961 nie można było nosić noży powyżej 10cm. Obecnie nie ma przepisu prawnego co do długości.

Papiernik napisał:
I na to są sposoby. W szarpaninie wiele rzeczy się może wydarzyć.
Jak z każdym narzędziem do obrony. Wszystko może być wykorzystane przeciwko tobie. Nie mniej jednak ja bym osobiście nie starał się komuś wyrwać paralizatora z rąk. :p
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Każdy.
No chyba, że jest to np ostrze w przedmiocie nie przypominającym broni, to wtedy śliska sprawa. Polecam spojrzeć w aktualną Ustawę o Broni i Amunicji.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
No i przede wszystkim nóż jako sposób samoobrony? Raczej nie.



rabela napisał:
czyli teraz można nosić każdy nóż czy żaden?
Każdy, ale tak aby inni ludzie nie czuli się zagrożeni.
 
M

MacaN

Guest
hyperfine napisał:
No i przede wszystkim nóż jako sposób samoobrony? Raczej nie.
Nie. Najlepiej coś co działa na odległość. Paralizator chyba byłby dobrym rozwiązaniem.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
9macan5 napisał:
No i przede wszystkim nóż jako sposób samoobrony? Raczej nie.
Nie. Najlepiej coś co działa na odległość. Paralizator chyba byłby dobrym rozwiązaniem.
Przecież typowy paralizator wymaga kontaktu w zwarciu. Jedyne paralizatory działające na odległość tj. tasery to już wydatek czterocyfrowy.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Sunray napisał:
Każdy.

No chyba, że jest to np ostrze w przedmiocie nie przypominającym broni, to wtedy śliska sprawa. Polecam spojrzeć w aktualną Ustawę o Broni i Amunicji.
posiadanie kastetów ponoć tzreba zgłaszać na komendzie, to prawda?



Sunray napisał:
Nie ma. Wskaż obowiązujący przepis prawny.
dobra masz rację. poszukałem i w ustawie jest o broni białej i nie ma tam wiekości noża. ale jest np. broń białą w postaci: – ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Papiernik napisał:
Przecież ta zawleczka jest z drugiej strony. Niby jak miałbyś to zrobić? ;)
I na to są sposoby. W szarpaninie wiele rzeczy się może wydarzyć.
paralizator i tak trzymasz w rece, a gdy jest niewielkich rozmiarow, jak dłon, to wrecz niewiele z niej wystaje, zawsze masz ryzyko ze sie porazisz, jak żeś gapa,
a zapleczka daje bezpieczenstwo ze jak paralizator zostanie Ci wyszarpany z reki to nie zostanie uzyty na Tobie

----

zeku84 napisał:
Najlepszy będzie chyba paralizator, a co do noża to raczej trzeba wiedzieć jak się go używa bo może się to bardzo źle skończyć ...
9macan5 napisał:
Nie. Najlepiej coś co działa na odległość. Paralizator chyba byłby dobrym rozwiązaniem.
paralizator nie dziala na odleglosc, jest forma obrony w kontakcie bezposrednim,
teaser dziala na odleglosc, ale na to chyba trzeba miec zezwolenie

----
golgi napisał:
Nie ma. Wskaż obowiązujący przepis prawny.
dobra masz rację. poszukałem i w ustawie jest o broni białej i nie ma tam wiekości noża. ale jest np. broń białą w postaci: – ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni
a maczeta ? to taki niby wiekszy nóż o wiekszym ostrzu, nieukrytym, a chyba nie jest dozwolona na ulicy ?
 
Do góry