Broń w samochodzie

C

Czart

Guest
nóż i rozbijak?

Nóż WALTHER Black Tac

http://www.bron.pl/shopbron/product/NOZE-I-SCYZORYKI/Noze/Noz-WALTHER-Black-Tac/2755


Legalność pałek teleskopowych (baton)

http://www.militaria.pl/legalnosc-palek-teleskopowych.xml


Nóż do samoobrony? bardzo łatwo można tym kogoś zabić, więc i z takimi pomysłami ostrożnie.
Pałka teleskopowa - jak najbardziej, tylko z interpretacjom naszego prawa różnie bywa.
Kij bejsbolowy - podobnie jak z teleskopem, a poza tym jest za duży.
Teleskopowy klucz do kół - nie jest to broń biała lecz narzędzie, które wozi w samochodzie każdy. Bez problemu zmieści się obok siedzenia. Można bronić zza kierownicy, jak i poza nią. Tylko należy pamiętać, by napastnika nie bić tym po głowie.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Czart napisał:
nóż i rozbijak?

Nóż WALTHER Black Tac

http://www.bron.pl/shopbron/product/NOZE-I-SCYZORYKI/Noze/Noz-WALTHER-Black-Tac/2755


Legalność pałek teleskopowych (baton)

http://www.militaria.pl/legalnosc-palek-teleskopowych.xml


Nóż do samoobrony? bardzo łatwo można tym kogoś zabić, więc i z takimi pomysłami ostrożnie.
Pałka teleskopowa - jak najbardziej, tylko z interpretacjom naszego prawa różnie bywa.
Kij bejsbolowy - podobnie jak z teleskopem, a poza tym jest za duży.
Teleskopowy klucz do kół - nie jest to broń biała lecz narzędzie, które wozi w samochodzie każdy. Bez problemu zmieści się obok siedzenia. Można bronić zza kierownicy, jak i poza nią. Tylko należy pamiętać, by napastnika nie bić tym po głowie.
Wedle tego co piszą legalność pałki teleskopowej nie jest do końca jasna. Lepiej mieć więc coś innego. Ja w swojej babskiej torebce i w schowku mam zawsze gaz pieprzowy.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
markgrzyb napisał:
nóż i rozbijak? to ze względów bezpieczeństwa? bo ja myślę nad przecinakiem do pasów (ostatnio kolega mnie nastraszył i zaczęłam się nad tym zastanawiać)
ciekawa koncepcja,
a czy to jest skuteczniejsze narzedzie niz normalny noz ?
myślę że tak bo dodatkowo ma wzmocnienie którym w razie konieczności wybijesz szybę ... aktualnie widzę że na stronie którą wymienił kolega nade mną (w odpowiedzi o pałkach teleskopowych) jest promocja i nie trzeba płacić 109 zł tylko 70 a właściwości te same
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Gaz pieprzowy ogólnie ok, ale może być sytuacja że trzeba by czegoś użyć siedząc w aucie przy oponencie np. wbijającym oknem, a tu można by się samemu zadusić gazem.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Czart napisał:
Legalność pałek teleskopowych (baton)

http://www.militaria...leskopowych.xml
to sa dobre porady ktore przygotowuje ten sklep, a nie tylko sama sprzedaz



Sunray napisał:
Gaz pieprzowy ogólnie ok, ale może być sytuacja że trzeba by czegoś użyć siedząc w aucie przy oponencie np. wbijającym oknem, a tu można by się samemu zadusić gazem.
raczej gaz przeznaczony jest do stosowania w otwartych powierzchniach, skrajnie w wentylowanych pomieszczeniach, ale nie na malej zamknietej przestrzeni, to sie zle moze skonczyc



rabela napisał:
myślę że tak bo dodatkowo ma wzmocnienie którym w razie konieczności wybijesz szybę
chodzilo mi bardziej czy idea samego noza i przecinania paskow rozni sie w tym urzadzeniu i zwyklym nozyku
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Sunray napisał:
Gaz pieprzowy ogólnie ok, ale może być sytuacja że trzeba by czegoś użyć siedząc w aucie przy oponencie np. wbijającym oknem, a tu można by się samemu zadusić gazem.
W sumie, racja nie pomyślałam o tym :) Może więc paralizator?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
markgrzyb napisał:
chodzilo mi bardziej czy idea samego noza i przecinania paskow rozni sie w tym urzadzeniu i zwyklym nozyku
tego to nie wiem... szczerze mówiąc nie zastanawiałam się zbytnio nad tym ale nie wyobrażam sobie wozić w samochodzie ostry nóż

monaBETHA napisał:
Gaz pieprzowy ogólnie ok, ale może być sytuacja że trzeba by czegoś użyć siedząc w aucie przy oponencie np. wbijającym oknem, a tu można by się samemu zadusić gazem.
W sumie, racja nie pomyślałam o tym :) Może więc paralizator?
ciężko stwierdzić co jest dobre w takiej syt jak się jest w samochodzie... bo tak źle i tak nie będzie dobrze ... a paralizator w samochodzie jakoś też do mnie nie przemawia
 
C

Czart

Guest
Pierwszy paralizator na świecie z innowacyjnym systemem podwójnej obrony: prądem i gazem zasilany dodatkowo przez dwie baterie 9V. Paralizator bardzo skutecznie i szybko poraża prądem, a dodatkowo wbudowany miotacz gazu obezwładnia gazem biologicznym na odległość do 3 m. Gaz działa także na osoby pod wpływem alkoholu, narkotyków i innych
środków odurzających. Działa skutecznie także na zwierzęta. Włączniki gazu i prądu działają niezależnie od siebie. Wyrzut gazu uruchamiany jest kciukiem a uderzenie prądowe palcem wskazującym.

http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Paralizatory/Paralizator-KOLTER-GUARD-SCORPY-MAX/1392
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
rabela napisał:
tego to nie wiem... szczerze mówiąc nie zastanawiałam się zbytnio nad tym ale nie wyobrażam sobie wozić w samochodzie ostry nóż
Wydaje ci się to dziwne czy o coś innego chodzi?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
tego to nie wiem... szczerze mówiąc nie zastanawiałam się zbytnio nad tym ale nie wyobrażam sobie wozić w samochodzie ostry nóż
Wydaje ci się to dziwne czy o coś innego chodzi?
oczywiście że wydaje mi się to dziwne i nie na miejscu a jak mnie policja zatrzyma i zobaczą że w bocznej kieszeni samochodu wożę nóż kuchenny to jak mam się tłumaczyć?

Czart napisał:
Pierwszy paralizator na świecie z innowacyjnym systemem podwójnej obrony: prądem i gazem zasilany dodatkowo przez dwie baterie 9V. Paralizator bardzo skutecznie i szybko poraża prądem, a dodatkowo wbudowany miotacz gazu obezwładnia gazem biologicznym na odległość do 3 m. Gaz działa także na osoby pod wpływem alkoholu, narkotyków i innych
środków odurzających. Działa skutecznie także na zwierzęta. Włączniki gazu i prądu działają niezależnie od siebie. Wyrzut gazu uruchamiany jest kciukiem a uderzenie prądowe palcem wskazującym.

http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Paralizatory/Paralizator-KOLTER-GUARD-SCORPY-MAX/1392
myślę że to fajne rozwiązanie bo czasem tylko gaz wystarczy a czasem i prąd ale jak się gaz skończy można dokupić zwykły nabój czy trzeba gdzieś ładować bo nie widziałam w opisie (ale może ślepa jestem)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
markgrzyb napisał:
ale niestety chyba nielegalne w swietle prawa
Dlaczego niby? można posiadać pałkę to czemu niby nie mozna jej wozić w aucie? co w tym nielegalnego?



rabela napisał:
oczywiście że wydaje mi się to dziwne i nie na miejscu a jak mnie policja zatrzyma i zobaczą że w bocznej kieszeni samochodu wożę nóż kuchenny to jak mam się tłumaczyć?
Nóż do 15 cm można swobodnie nosić przy sobie. poczytajcie o samoobronie i tym co wolno.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
a gdzie mam o tym przeczytać żeby informacje były rzetelne
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Ja woze gaz pieprzowy w schowku, choc tak naprawde nie wiem, czy w samochodzie bym go uzyla. Male tez jest prawdopodobienstwo, e de go wyciagala podczas wysiadania, wiec mozna uznac, ze to tylko moja fanaberia.
Dla obrony mam pod fotelem pasazera mam parlizator: http://sklep.wedkuje.pl/produkt,paralizator-psp-zaple-2w1,710501.html :)

Obysmy nigdy nie musieli uzywac tego arsenalu!
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nóż do 15 cm można swobodnie nosić przy sobie. poczytajcie o samoobronie i tym co wolno.
Sorry ale to bzdury, prawo nie rozróżnia, czy nóż ma ostrze 1 cm czy 100 cm, to NIE ma znaczenia.



oczywiście że wydaje mi się to dziwne i nie na miejscu a jak mnie policja zatrzyma i zobaczą że w bocznej kieszeni samochodu wożę nóż kuchenny to jak mam się tłumaczyć?
Nie ma łamania prawa więc w czym problem?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
KaroolkaKalak napisał:
Ja woze gaz pieprzowy w schowku, choc tak naprawde nie wiem, czy w samochodzie bym go uzyla. Male tez jest prawdopodobienstwo, e de go wyciagala podczas wysiadania, wiec mozna uznac, ze to tylko moja fanaberia.
Dla obrony mam pod fotelem pasazera mam parlizator: http://sklep.wedkuje.pl/produkt,paralizator-psp-zaple-2w1,710501.html :)

Obysmy nigdy nie musieli uzywac tego arsenalu!
fajny ten paralizator w sumie wygląda jak zwykła latarka :))
ja na szczęście jeżdżę takim gruchotem że tylko szaleniec by chciał mnie w nim zaatakować :)

Sunray napisał:
oczywiście że wydaje mi się to dziwne i nie na miejscu a jak mnie policja zatrzyma i zobaczą że w bocznej kieszeni samochodu wożę nóż kuchenny to jak mam się tłumaczyć?
Nie ma łamania prawa więc w czym problem?
w tym że jak mnie zatrzyma i zapyta (po co pani taki nóż) to głupio mi będzie się tłumaczyć a bo w razie czego pasy sobie przetnę ... zresztą przy wypadku sam może wypaść i jeszcze mi krzywdę zrobić o czym wcześniej nie pomyślałam
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
nie przemawia do mnie bo jeśli jestem w samochodzie to agresor już dawno przemyślał że chce mi coś zrobić więc nawet jak wybije okno to od razu mnie chwyci a jeśli ja w tym czasie sięgnę po paralizator to używając go na nim najprawdopodobniej sama też oberwę (prąd przechodzi) w dodatku czasem wystarczy po prostu odjechać niż wydać 300zł na paralizator


a co do strony to zaraz się z nią zapoznam w końcu to przydatne informacje
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
Dlaczego niby? można posiadać pałkę to czemu niby nie mozna jej wozić w aucie? co w tym nielegalnego?
z tego co ja wiem to nie mozesz wozic w aucie broni, a palka teleskopowa uwazana jest za bron



monaBETHA napisał:
W sumie, racja nie pomyślałam o tym Może więc paralizator?
rabela napisał:
a jeśli ja w tym czasie sięgnę po paralizator to używając go na nim najprawdopodobniej sama też oberwę (prąd przechodzi)
znalazlem ostatnio cos takiego http://www.militaria.pl/tm/paralizator_grom_(sp650)_p20141.xml
Zawleczka bezpieczeństwa unieruchamiająca paralizator w razie wyrwania go z ręki osoby broniącej się przez napastnika jest dodatkowym zabezpieczeniem i przeciwdziała użyciu przeciwko broniącemu się. Dodatkowo paralizator wyposażony jest w zabezpieczenie zapobiegające przypadkowemu włączeniu.niewielki, poreczny i do tego:
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
markgrzyb napisał:
Dlaczego niby? można posiadać pałkę to czemu niby nie mozna jej wozić w aucie? co w tym nielegalnego?
z tego co ja wiem to nie mozesz wozic w aucie broni, a palka teleskopowa uwazana jest za bron
Kolego, zamiast pisać bzdury proponuję zajrzeć do ustawy o broni i amunicji, bo pałka teleskopowa nie jest bronią białą.
A tym bardziej nie ma przepisów zabraniających wożenie broni autem, co więcej, to zupełnie normalne, że broń się przewozi autem, np. jadąc na polowanie czy strzelnicę.
 
Do góry