Ateizm

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Link nie dziala, a jak znowu jakas krytyka KrK to chyba inny temat bardzej na to odpowiada :]
Musisz skopiować, a nie kliknąć. url nie wiedzieć czemu obcina końcówkę.
Kod:
fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/ksiadz-napadl-na-ajencje-bankowa,1371776

CUdo, po prostu: CUDO!!!
"Młodzież na wsi jest wyzyskiwana przez te ogromne dyskoteki, po 1 tys. młodzieży tam przybywa i wysysają z nich ostatnie pieniądze, czy ci młodzi przyjdą nazajutrz na poranną mszę? Na sumę nie zdążą, bo śpią. I to są pewne wyzwania, które niosą niebezpieczeństwo, to osłabia pierwiastek religijny na wsi. Zanika na wsi wielopokoleniowa rodzina, szkoła wartości religijnych, modlitwy podczas posiłków, obecność w tych domach Radia Maryja, którego głos towarzyszy w codziennych zajęciach. Co zostało z tego chłopskiego etosu, z podnoszenia oczu z brudu ziemi do nieba? Jak dziś wygląda wieś? Niech rolnicy pokażą swój uśmiech"- powiedział arcybiskup Sławoj Leszek Głódź na dożynkach archidiecezjalnych w Gietrzwałdzie k. Olsztyna.
W homilii arcybiskup Głódź dziękował rolnikom za ich trud i zwrócił uwagę, że wartości chrześcijańskie są obecnie zagrożone, sytuacja materialna rolników od lat jest zła, kolejni ministrowie rolnictwa są wobec niej bezradni a "Chińczycy sprzedają w Warszawie truskawki, a polskie truskawki gniją"
Gdzie miłosierdzie do ludzi koloru żółtego
nigdy nie mogę ścierpieć gdy przedstawia się odchodzenie od kościoła jako coś złego.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
za bezsensowny offtopowy link
(to nie temat o krk)
warn

urlop
 

Turkus

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
no wlasnie, bawi mnie jak sie wytyka komus cos co sie nie dostrzega u siebie :]

celne, wiesz może nawet tego nie wiesz, ale po swoich ostatnich wyczynach stwierdziłem, że zgubiłem wątek ... i twój post dobitnie odwołuje się do mnie ...
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
W tym temacie panowalo ostanio spore zamieszanie i offtopowanie wiec juz sam nie wiem jaki jest aktualny watek. Narazie daje sobie spokoj.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wszystko co jest zwiazane z ateizmem (w kontekscie okolo religijnym czy antyreligijnym) jest zawsze nieofftopowe
 

Eleana

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Coraz częściej słyszy się, że ktoś jest wierzący ale nie praktykujący. Niemniej jednak na samo słowo ateizm i ateista ten sam człowiek automatycznie uważa się za lepszego. Dlaczego ?!
Ateiści mają takie same prawa jak katolicy a jednak cały czas (tylko dlatego że są jednak wciąż mniejszością) ludzie patrzą na nich jak na zło tej ziemi. <_<

Jak słusznie zauważył w swoim wpisie bloger intel-e-gent: „Kłopot ateistów, gdyby chcieli się dostosować do sytuacji i nie wchodzić w drogę żadnym świętom i wydarzeniom związanym z Kościołem Katolickim, polega na tym, że w Polsce nie ma praktycznie żadnej dobrej daty na manifestację, która nie kolidowałaby z świętami i wydarzeniami Kościoła. Można więc podejrzewać, że chodzi nie o uczucia religijne, a o zabranianie innej, niż jedynie słuszna, wizji świata.” Otóż, ja mam takie odczucia od co najmniej dwudziestu lat. (Więcej o tym na stronie iThink.pl)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ok to powolaj pluton egzekucyjny ateisow wystrzelaj katoli pod murem i nie bedziesz miala z kim walczyc
 

~smuTny

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
czemu nasza wiara [w każdym razie do dorosłości] ma zależeć od tego gdzie i w jakiej rodzinie się urodziliśmy...?
jakbym się urodził w np. chinach to bym wierzył wogóle w coś innego, to z kąd mam wiedzieć co jest prawdziwe? wole w nic nie wierzyć niż wierzyć w coś co zależy od miejsca urodzenia [i niewiadome czy prawdziwe] :bag: to mnie interesuje od 7 roku życia i do teraz nie znam odpowiedzi... [mam 14 lat] :(
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ludzie na narzekający na prześladowanie ateistów zwyczajnie robią z siebie ofiary. W Polsce ciężko jest ze zrozumieniem drugiego człowieka, ale to dotyczy różnych poglądów, nie tylko ateistycznych. Bo co takiego niewierzący u nas traci? Nie dostanie pracy, chleb mu zabiorą? To że ktoś bezpodstawnie krytykuje i napiętnuje niewiarę świadczy o maluczkości intelektualnej i powinno się go zwyczajnie zignorować.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Papież Benedykt XVI powiedział podczas mszy w czeskim Brnie, że historia pokazała, do jakich "absurdów" dochodzi, gdy z życia wykreśla się Boga. 95% Czechów uważa inaczej ,a jacy tolerancyjni ,że go wpuścili .Tam się biznes nie kreci ,może im jakaś księżniczkę podeślemy?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
On w obliczu śmierci dalej twierdzi to samo .Chcę przekazać wszystkim, że walka przeciwko wyzyskowi przez duchownych i tak zwane siły nadnaturalne jest długa i trudna, ale ostateczne zwycięstwo będzie nasze.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6824
 
P

Pawian

Guest
To jest dopiero betonowe myslenie  
Zazwyczaj nie polemizuję z forumowiczem-jaskiniowcem,ale może to taka poza.Rabini żydowscy uważają ateistów za pozbawionych rozumu.O ludziach, którzy nie wierzą w Boga, wspominają w Biblii Hebrajskiej Tehilim 53: „Mówi głupiec w swoim sercu ‘Nie ma Boga’, oni stali się popsuci, popełniają ohydną niesprawiedliwość, nie ma takiego, który dobrze czyni” i Tehilim 14: „Bóg patrzy z wysoka na synów ludzkich, sprawdzając, czy jest wśród nich rozumny, który by szukał Boga.”
Już w tym stwierdzeniu zawiera się pogląd judaizmu na ateizm: utożsamianie wiary w nieistnienie Boga z brakiem rozsądku, ze stanowiskiem irracjonalnym (na określenie głupca użyte jest tu słowo nabal, które jest jednocześnie imieniem ukaranego przez Boga męża Abigail - symbolu człowieka pozbawionego rozumu i elementarnej logiki).
 
Do góry