Ateizm

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Zazwyczaj nie polemizuję z forumowiczem-jaskiniowcem

Moze na poczatek zapoznaj sie z zasdami cywilizowanej dyskusji.
Nie obraza sie dyskutujacych tylko za to ze maja inne poglady. Mozesz byc zalosny i uwazac ze twoje sa jedyne slyszne a inne ktore istnieja to sa wogole obraza dla CIebie ale zachowaj to dla siebie.

Rabini żydowscy uważają ateistów za pozbawionych rozumu

Co mnie obchodza Rabini ? maja prawo do swojej opini jak kazdy aczkolwiek argumenty maja raczej zalosne.

O twoich cytatach z mitologi nawet nie bede sie wypowiadal bo nie zwyklem opierac sie na opiniach ludzi z epoki brazu.

Ci ktorzy obrazaja innych za odmienne poglady sami sa jak jaskiniowcy, skoro taka postawe prezentujesz to gratuluje :eek:k:
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Zazwyczaj nie polemizuję z forumowiczem-jaskiniowcem,ale może to taka poza.Rabini żydowscy uważają ateistów za pozbawionych rozumu.O ludziach, którzy nie wierzą w Boga, wspominają w Biblii Hebrajskiej Tehilim 53: „Mówi głupiec w swoim sercu ‘Nie ma Boga’,
Używanie przeciwko ateiście cytatów z biblii jest co najmniej pozbawione sensu.

oni stali się popsuci, popełniają ohydną niesprawiedliwość, nie ma takiego, który dobrze czyni” i Tehilim 14: „Bóg patrzy z wysoka na synów ludzkich, sprawdzając, czy jest wśród nich rozumny, który by szukał Boga.”
Stwierdzenie bez poparcia czymkolwiek, w dodatku absurdalne. Wszyscy ateiści są super źli i nieprawi?

Już w tym stwierdzeniu zawiera się pogląd judaizmu na ateizm: utożsamianie wiary w nieistnienie Boga z brakiem rozsądku, ze stanowiskiem irracjonalnym (na określenie głupca użyte jest tu słowo nabal, które jest jednocześnie imieniem ukaranego przez Boga męża Abigail - symbolu człowieka pozbawionego rozumu i elementarnej logiki).
Jak wyżej to, że judaizm uważa ateizm za irracjonalny jakoś nieszczególnie robi na mnie wrażenie.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Co tam się w tych Włoszech wyprawia ,ciekawe kiedy Watykan do k....ndu przeniosą ?
http://www.pardon.pl/artykul/9753/ateisci_maja_nowy_pomysl_odchrzest
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Co tam się w tych Włoszech wyprawia ,ciekawe kiedy Watykan do k....ndu przeniosą ?
http://www.pardon.pl/artykul/9753/ateisci_maja_nowy_pomysl_odchrzest
Odchrzest głupota, wypisanie się z Kościoła w zupełności wystarczy (a czasami jest i niepotrzebne).

Co do wrzucania przez co niektórych głupszych akcji ateistów i agnostyków. Wśród wierzących znalazłoby się ich co najmniej dwa razy tyle więc przestańcie proszę.
 
P

Pawian

Guest
Moze na poczatek zapoznaj sie z zasdami cywilizowanej dyskusji.Ci ktorzy obrazaja innych za odmienne poglady sami sa jak jaskiniowcy, skoro taka postawe prezentujesz to gratuluje
Trollu drogi,czy nie wspomniałeś post wcześniej o betonie?Kogo chciałeś tym znieważyć? Wiesz co to hipokryzja? Hipokryzja może się przejawiać na kilka sposobów,oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich łamanie,czyli to co zrobiłeś przed chwilą,wyzywając mnie od betonów,a później domagając się cywilizowanego zachowania wobec siebie.Kofer be'ikkar (ateista)odrzuca Boga, ale co ustanawia? Zastępuje Boga innymi bogami z własnego wyboru: ludzkością, sztuką, kulturą, wykształceniem, szczęściem,seksem.pieniędzmi,samym sobą.Problem nie sprowadza się zatem do wiary i niewiary, ale do wiary w Boga, albo wiary w innych "bogów".
Jednak bez Boga każda z tych wartości zastępczych jest pozbawiona znaczenia i na koniec niezwykle niebezpieczna, ponieważ staje się one celami samymi w sobie, ponad dobrem i złem.”
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Twoje argumenty zostaly bezlistoscie zbite i wykazano ze prezentujesz dosc skrajne myslenie. Slowo beton pasuje tutaj jak ulal i nie mialo na celu zniewazenie lub obrazanie. Jesli poczules sie obrazony to przepraszam.

Odchrzest głupota, wypisanie się z Kościoła w zupełności wystarczy (a czasami jest i niepotrzebne).

Co do wrzucania przez co niektórych głupszych akcji ateistów i agnostyków. Wśród wierzących znalazłoby się ich co najmniej dwa razy tyle więc przestańcie proszę

jezli ktos zostal ochrzczony za dziecko nie majac nic do gadania i chce w doroslym zyciu to odwrocic, ma do tego prawo i nie wiem dlaczego nazywac to glupota ?

"Dzień odchrzczenia" - tak nazywa się nowa akcja włoskich ateistów i agnostyków, w trakcie której osoby uważające się za niekatolików będą starać się o wypisanie z ksiąg parafialnych.

no wiec wlasnie o taki wypis im chodzi

pozatym cos jest na rzecz z tymi danymi osobowymi

Dane osobowe można gromadzić tylka za zgodą "właściciela" i w dowolnym momencie można swoje dane
z rejestru usunąć. Chyba, że prowadzi je państwo lub... Kościół, który rangą państwu już dawno nie dorównuje, ale zachował "państwowe" uprawnienia. I tak samo z nich korzysta

No wlasnie, KrK bezprawnie przetrzymuje dane osobowe, w przypadku dziecka decyduja rodzice, ok.. ale jak osoba jest pelnoletnia KrK powinen te dane usunac albo uzgodnic z klientem.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
nie ma to jak sie czepiac pisowani gdy sie nie ma argumentow, zalosne

jak pisalem, naucz sie cywilizowanej dyskusji albo zamilcz lepiej, nie kompromituj sie dalej
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Zabawne ze wytykasz komus lenistwo (i znowu mnie obrazasz) po tym jak na twoje "argumenty" zostaly napisane co najmiej 2 posty ktore zignorowales albo nie miales co odpisac.

Dyskusji zadnej nie bylo bo takiej formy komunikacji jak widac nie potrafisz przeprowadzic.

Nie odpisuj, twoja napinka nie ma sensu. Pozdrawiam.

Moze ktos wroci do tematu ?
 

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Argumenty przedstawiłem,ale twoje lenistwo nie pozwoliło ci na ich przeczytanie.Koniec dyskusji.
Przeczytałem kilka ostatnie postów, i zignorowałeś je. Boisz się odpowiedzi? A może boisz się przyznać, że przecież NIE MASZ kontrargumentów? :)
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Nie czytałam wszystkich 100 postów, więc może o tym było, ale zwróciłam uwagę na taki stereotyp, którym często posługują się osoby wierzące – że ateista to musi być biedny człowiek, któremu czegoś w życiu brakuje, bo w ogóle jak można żyć nie wierząc w nic, to musi być straszne i biedaczek się męczy bo otacza go tylko pustka i ból istnienia i strasznie z tego powodu cierpi :) Otóż nie. Przede wszystkim ateista może wierzyć we wszystko w co tylko chce, wyklucza jedynie wszystkie zjawiska nadprzyrodzone i bynajmniej nie odczuwa z tego powodu dyskomfortu psychicznego. Dla ateisty możliwość postrzegania rzeczy i zjawisk jako racjonalne i rzeczywiste kończy się w momencie, w którym zaczyna się przypowieść o wężu gadającym z drzewa. Ateista jak najbardziej może wierzyć w ludzi, postęp, wartości humanistyczne i posiadać własny system wartości, który może mało się różnić od zasad religijnych, bo np. „nie zabijaj” jest przykazaniem ogólnoludzkim i wystarczy wiedzieć co to znaczy być człowiekiem, aby go przestrzegać nie mając przy tym wiary i jej nie szukając, bo jest po prostu nieprzydatnym elementem w życiu ateisty.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Nie czytałam wszystkich 100 postów, więc może o tym było, ale zwróciłam uwagę na taki stereotyp, którym często posługują się osoby wierzące – że ateista to musi być biedny człowiek, któremu czegoś w życiu brakuje, bo w ogóle jak można żyć nie wierząc w nic, to musi być straszne i biedaczek się męczy bo otacza go tylko pustka i ból istnienia i strasznie z tego powodu cierpi :) Otóż nie. Przede wszystkim ateista może wierzyć we wszystko w co tylko chce, wyklucza jedynie wszystkie zjawiska nadprzyrodzone i bynajmniej nie odczuwa z tego powodu dyskomfortu psychicznego. Dla ateisty możliwość postrzegania rzeczy i zjawisk jako racjonalne i rzeczywiste kończy się w momencie, w którym zaczyna się przypowieść o wężu gadającym z drzewa. Ateista jak najbardziej może wierzyć w ludzi, postęp, wartości humanistyczne i posiadać własny system wartości, który może mało się różnić od zasad religijnych, bo np. „nie zabijaj” jest przykazaniem ogólnoludzkim i wystarczy wiedzieć co to znaczy być człowiekiem, aby go przestrzegać nie mając przy tym wiary i jej nie szukając, bo jest po prostu nieprzydatnym elementem w życiu ateisty.
Sama prawda i tylko prawda amen
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Kalhi to zadna nowosc ze wierzacy czuja sie lepsi, bardzej wartosciowi moralnie i wogole ateisci to debile i degeneracji moralni jak jakis madry urzytkownik cytowal jakies slowa zydowskich szamanow z przed wiekow :lol:

no i pytanie kto tutaj jest biedny ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
znowu generalizujesz
ja moge generalizowac identycznie
ateisci to bufony majacy sie za wyzwolonych od prymitywizmu wiary w boga i?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
znowu generalizujesz
ja moge generalizowac identycznie
ateisci to bufony majacy sie za wyzwolonych od prymitywizmu wiary w boga i?

tak tylko ateistow gloszacych takie tezy nie spotykam, a wierzacych bywa, wystarczy poczytac posty na tym forum

takze nie generalizuje tylko pisze to co wynika z moich obserwacji
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
jezli ktos zostal ochrzczony za dziecko nie majac nic do gadania i chce w doroslym zyciu to odwrocic, ma do tego prawo i nie wiem dlaczego nazywac to glupota ?
Odwrócenie owszem, jednakże dzień odchrzczenia brzmi niemalże jak święto. Nie mam nic przeciwko samemu wypisywaniu się z Kościoła, a jedynie co do sposobu w jaki to robią.

A wierzący to ludzie racjonalni którzy przygnieceni przez konar drzewa wstępują do zakonu .
Brave pisał ironicznie o tym, że nie należy generalizować.
 
Do góry