Antykoncepcja grzechem...

  • Thread starter SSaMMoTTnIIa
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
selena23 napisał:
naturalna antykoncepcja to bzdura, z tego jest najwiecej dzieci
Tu sie zgodze z selena23, bo ta naturalna antykoncepcja to pic na wode, fotomontaz i na pewno nie jest skuteczna :zdegustowany:

A co do Kosciola, to kazdy ma prawo do swoich pogladow ;)
 
K

Kristo

Guest
selena23 napisał:
może i antykoncepcja jest grzechem,ale lepszy taki grzech niz niechciana ciaza :zdegustowany:
Nie zgodze się. Niechciana ciąża nie istnieje( no oprócz ciąży spowodowanej gwałtem ). Jak coś się robi to trzeba ponosić tego konsekwencje.


selena23 napisał:
<naturalna antykoncepcja to bzdura, z tego jest najwiecej dzieci :p >
No może z nieumiejętnej stosowania naturalnej antykoncepcji bo sa ma w sobie jest bardzo dobra.


selena23 napisał:
wiec lepiej ja stosowac :D
Antykoncepcja jest wygodniejsza od naturalnej antykoncepcji tylko dlatego jest bardziej popularna i chcą ludzie by unieważnili ten grzech( co wydaje mi się kompletną bzdurą ).
 

blondi2007

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zabrze
jak by nie było to fshystko jest grzechem... niby najlepshy jest seks po bożemu..

ale chyba lepiej sie zabezpieczyc nish potem miec wiekszy grzech i usunac dziecko
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
Zgadzam sie z XADK, selena23 i blondi2007
Lepsza antykoncepcja niz usuniecie ciazy a naturalne motody nie zdaja egzaminu.
A co do ciebie Kristo z czasem zmienisz zdanie diametralnie ja ci to mowie. Kiedys przypomnisz sobie te slowa! :zdegustowany:
 
Z

Zając Poziomka

Guest
Co to wogule jest niechciana ciąża - jak wogule można tak myślec ludzie,co niektórzy muszą sie puknąć w główke że tak powiem bo widze ze niedorośli jeszcze do sexu .Jak ktoś nie potrafi pomyślec o konsekwencjach to niech sie za ruchanie nie bierze.
 
N

Neo

Guest
Kristo powiedz kto Ci tak wyprał mózg :zdegustowany: Wybaczcie, ale trochę mi puszczają nerwy jak czytam takie bzdury, rośniesz na fanatyka... W jaki sposób nie stworzenie czegoś może być zniszczeniem tego? Nie może zostać zniszczone, bo nie zostało stworzone...
 
K

Kristo

Guest
Tom napisał:
Lepsza antykoncepcja niz usuniecie ciazy
To chyba to samo chociaż zależy jak na to spojrzeć.

Tom napisał:
a naturalne motody nie zdaja egzaminu.
Są na pewno uciążliwe i nie wygodne bo można by przez jakieś 1-5 dni co jakieś 20 dni a to zależy od cyklu miesiączkowego dziewczyny, nie zdaje egzaminu dlatego że my ludzie nie wytrzymujemy takiego okresu czasu ale napewno jest skuteczna.

Tom napisał:
A co do ciebie Kristo z czasem zmienisz zdanie diametralnie ja ci to mowie. Kiedys przypomnisz sobie te slowa! :zdegustowany:
Ja ci powiem że nigdy nie stwierdze że antykoncepcja nie jest grzechem( bo o to w tym temacie chodzi )i nie stwierdzam że nie będe używał np.gumek. Ja chce powiedzieć że antykoncepcja jest grzechem i tego nie zmienimy więc trzeba się z tym pogodzić, a czy ktoś będzie używał to jego własna sprawa, lecz z tego powinni się chrześcijanie spowiadać.
 
M

Milencja_cmok

Guest
Kristo chciałam przypomnieć, że plemnik w ciele kobiety może żyć do 6 dnii dlatego metody naturalne są zawodne. Jak będziecie się kochać w dni nie płodne, to plemniki mogą zaczekać te 6 dni i w dzień płodny kobieta może zajść w ciążę. A pozatym nie zawsze cykle miesiączkowe są rególarne i nie zawsze ciało kobiety zachowuje się tak samo w ciągu cyklu... Więc skąd pewność, że akurat dzisiaj możecie współżyć? :dezorientacja:
 

selena23

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
438
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
ehh Kristo,ale z ciebie dzieciak skoro masz takie podejscie do antykoncepcji i zgadzam sie w 100% z Neo kiedys zmienisz zdanie :) a ty Zajac po to jest antykoncepcja zeby nie bylo ciazy i jest to wlasnie powazne podejscie do spraw sexu a nie jak dzieci-naturalne metody :hyhy: hah chyba naprawde nie masz o nich zielonego pojecia :p
 
K

Kristo

Guest
Milencja_cmok napisał:
Kristo chciałam przypomnieć, że plemnik w ciele kobiety może żyć do 6 dnii dlatego metody naturalne są zawodne. Jak będziecie się kochać w dni nie płodne, to plemniki mogą zaczekać te 6 dni i w dzień płodny kobieta może zajść w ciążę. A pozatym nie zawsze cykle miesiączkowe są rególarne i nie zawsze ciało kobiety zachowuje się tak samo w ciągu cyklu... Więc skąd pewność, że akurat dzisiaj możecie współżyć? :dezorientacja:
chyba nawet 7 dni. Teraz walne pare cytatów z http://free.med.pl/wrochna/strona.htm :

Metody Naturalne są nieskuteczne.
Badania statystyczne pokazują, że nowoczesne metody naturalne (np. Rötzera) mają niezawodność porównywalną lub lepszą od najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych

Metody Naturalne są dobre tylko dla kobiet o regularnych cyklach.
Współczesne metody nie opierają się na regularności cyklu. Okresy płodności wyznacza się w nich na podstawie obserwacji objawów odzwierciedlających aktualny stan hormonów w organiźmie

Antykoncepcja jest w 100% skuteczna.
Najczęstszymi przyczynami nieplanowanych ciąż są na zachodzie Europy minipigułka, w Polsce - środki miejscowe (prezerwatywa itp).

selena23 napisał:
ehh Kristo,ale z ciebie dzieciak skoro masz takie podejscie do antykoncepcji i zgadzam sie w 100% z Neo kiedys zmienisz zdanie :) a ty Zajac po to jest antykoncepcja zeby nie bylo ciazy i jest to wlasnie powazne podejscie do spraw sexu a nie jak dzieci-naturalne metody :hyhy: hah chyba naprawde nie masz o nich zielonego pojecia :p

Selena23 a próbowałaś stosować naturalne metody??Ponieważ widze że Ty nic nie wiesz o współczesnej naturalnej antykoncepcji( ja ostatnio też nie wiedziałem aż się nie dokształciłem ). Ja nie powiedziałem że nie będe stosować antykoncepcji bo czasami to jest nie uniknione lecz nie pozostawiam sobie złudzeń i nie mówie że to nie jest grzechem w KK.
 

aasienka88

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
98
Punkty reakcji
1
hmmm antykoncepcja grzechem... nie zgadzam sie z tym...
To co powiedziec na to, ze tyle zakonnic usuwa ciaze.... to tez grzech... jeszcze gorzej jest ze ojcami sa ksieza.... oni tez mogliby sie zastanowic.... jedno wielkie klamstwo...
 

selena23

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
438
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
co to za bzdurna stronka ktora podales wyzej, ze wstepnego przeglodu bo to juz jest nie tylko smieszne ale zenujace za za bzdury tam wypisuja.po pierwsze przy spiorali nie dochodzi wogole do zapladnienia,a jak sa skrajne przypadki to dziecko rodzi sie ze spirala,po drugie minipigulka np.cilest o ktorych mowa to nie jest zaden powtarzam zaden srodek wczesnoporonny,w czasie brania pigulek u kobiet nie dochodzi do jajeczkowania i nie ma czegos takiego ze kobieta moze w 100% byc pewna stosujac natulanych metod,kazde przeziebienie powoduje zmiane w organizmie kobiety i dni plone sie przesuwaja.Kristo, polecam sie udac do jakiegos ginekologa lub seksuologa jezeli masz zastrzezenia ale nie powoluj sie na stronke internetowa,czyzby to jakas propaganda kosciola :zdegustowany: Kazdy ci powie jednoznacznie ze nie ma 100% metod,ale te chemiczne niestety zawsze beda gora nad naturalnymi,bo stosujac je mozesz zawsze sie kochac :p ale jedno jest pewne co do pigulek stosujac je wedlug zalecen maja bardzo dobra i wysoka gwarancje. A tak poza tym sama stosowalam pigulki i dzialaja, tylko trzeba je tez dobrze dobrac dla potrzeb pacjeta.A teksty,ze po pigulkach sa czestsze zachorowania to nie prawda gdyz czesto przy ryzyku pojawienia sie nowotwora stosuje sie jako srodek zapobiegawcczy-potrzebujesz szerszej edukacji na ten temat :hyhy:
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Milencja_cmok napisał:
plemnik w ciele kobiety może żyć do 6 dnii
Milencja_cmok, wg. najnowszych badan nawet 7:)
A pozatym skutecznosc naturalnych metod jest tak niska i to we wszystkich statystykach, ze ich stosowanie to jakby rosyjska ruletka z konsekwencjami na cale zycie. :przestraszony:

Kristo napisał:
Ja chce powiedzieć że antykoncepcja jest grzechem i tego nie zmienimy
Tutaj sie Kristo na pewno nie zgodze. Przeciez nawet niektorzy biskupi sa z zmianami w Kosciele, jesli chodzi o kwestje antykoncepcji. Kto wie czy nie zmienia tego w przyszlosci. :hyhy:

[ Dodano: 11 Maj 05, 15:58 ]
selena23 napisał:
A teksty,ze po pigulkach sa czestsze zachorowania to nie prawda gdyz czesto przy ryzyku pojawienia sie nowotwora stosuje sie jako srodek zapobiegawcczy
selena23, nie do konca zalapalem o co Ci w tym fragmencie chodzi, ale jesli o to ze nie powoduja zwiekszonych zachorowan, to musze Cie tutaj sprostowac gdyz akurat genetyka sie troche interesuje. Pigulki moga podniesc ryzyko roznych aberracji chromosomowych i mutacji genowych, a co za tym idzie podwyzszaja ryzyko zachorowan (zwlaszcza u kobiet kolo 20 i mlodszych) i nie opieram sie tu na wiedzy z internetu, jak to robi Kristo, tylko na ksiazkach pisanych przez specjalistow. ;)
 

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
Dla mnie to jest chore!!!Jestem katoliczka ale ja bede sie zabezpieczac.No chyba,ze zaplanujemy dziecko :p
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Patrycja86, i w tym jest najwiekszy problem, że pomimo wiedzy, że to grzech, ludzie i tak się zabezpieczaja (przynajmniej Ci trzeźwo myslący). Po co więc istnieje w Kosciele taki zakaz? :dezorientacja:
Rozumiem ze zła jest aborcja, ale antykoncepcja to zupełnie co innego :]
 
S

SSaMMoTTnIIa

Guest
Własnie. Ja też nie rozumiem bo co to jest i chyba na początku voice of... mnie źle zrozumiała. Ja tu tylko przytaczam co Kościół o tym myśli a nie mówię ze popieram to.
 

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
Ja ogładąłam "rozmowy w toku"było tak cos na ten temat.Ksiadz mówil o takich innych zabezpieczeniach.Poiznawanie siebie czy cos takiego.Mój ,ze oni tez pomagaja.Ja sobie nie wyobrarzam miec 5 dzieci :dezorientacja: i czekac az pojawi sie kolejne .Przeciez marnujemy zycie tym dzieciakom...nie bedzie mnie stac aby utrzymac tyle dzieci!!!A oddac do domu dziecka,jak bym nie mogła .Nic dobrego w domu dziecia ich nie spotka.

[ Dodano: 11 Maj 05, 20:13 ]
A poza tym poszłam w rekolekcje do kosciaoła a ksiedz zaczał mówic,ze ludzie sa głupi,ze nie potrafia sie spowiadac.Ze jak ide do spowiedzi i mówia ,ze pozyczyli to zle mówia powinni mówic,ze ukradli.Zrobiło mi sie goraco jak to usłysząłam.Co ten ksiadz za bradnie gada!!!Wierze w Boga...ksiadz tez jest człowiekiem.I przyznam,ze niektorzy mnie wkurzaja.
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Patrycja86, wśród księży też są różne charaktery i rzeczywiscie niektórzy troche przeginają. W ten sposób odstraszają tylko tych, którzy się wachają (bo takich ludzi, a zwłaszcza wśród młodych ludzi jest najwięcej) :zdegustowany:
Ale istnieją też księża o odpowiednim podejściu do ludzi i takich powinno być jak najwięcej :hyhy:

A apropos tych "Rozmów w toku" to też to widziałem i raczej mnie to nie przekonało :/
 

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
Mnie tez to nie przekonało :/ .Mało jest księży z powołania,niestety.Tak uważam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry