Antykoncepcja grzechem...

  • Thread starter SSaMMoTTnIIa
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Metody naturalne są akceptowane przez kościoł, ale moim zdaniem to też jest takie oszukiwanie natury... Więc jeśli antykoncepcja jest grzechem to dlaczego nie cała ? Nie dokońca to wszystko rozumiem, ale według mnie wszystkie jej metody powinny być zakazane albo dostępne ;} Bez podziału na to wolno, a to nie :}
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
dlatego kościół dzieli antykoncepcję na dobrą i złą bo z tych metod naturalnych jak kalendarzyk małzeński powstało najwięcej dzieci :D moim zdaniem metody naturalne są dobre ale jako uzupełnienie innych metod takich jak prezerwatywa. nigdy nie odważyłabym się kochać stosując tylko naturalne metody
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
czyli mamy nie zabezpieczac sie dziewczyny a po slubie urodzic z 10 dzieci, żyć w biedzie i nie zapewnic dzieciom zadych pozadnych warunkow zycia bo skad brac na to kase, tkwic w domu przy garach co z tego ze np skoczymy studia bo kobiety miejsce przeciez nie jest w pracy tylko w domu, i do tego oczywiscie nie narzekac! :)
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
czyli mamy nie zabezpieczac sie dziewczyny a po slubie urodzic z 10 dzieci, żyć w biedzie i nie zapewnic dzieciom zadych pozadnych warunkow zycia bo skad brac na to kase, tkwic w domu przy garach co z tego ze np skoczymy studia bo kobiety miejsce przeciez nie jest w pracy tylko w domu, i do tego oczywiscie nie narzekac! :)
dokładnie tak twierdzi kościół z tym ze wg niego w ten sposob niesiemy miłość swiatu buhaha :D :D :D ja napsialam juz w poscie- jak tlyko ksiadz zadba o moje dzieci to moge rodzic. tlyko ze dzieci maja zyc tak jak na europejczykow rpzystalo a nie wegetowac ;]
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
a najbardziej mnie rozbawia kiedy slysze ze jest coraz mniej dzieci bo kobiety wola robic kariere. Jaką kariere?? taka jest prawda ze kobieta w tych czasach poprostu musi pracowac bo nie utrzyma sie rodziny z pensji jednego malzonka! W wiekszosci rodzin musi pracowac i matka i ojciec zeby jakos godnie zyc... Jaka w Polsce kobieta moze robic kariere?? :D
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
a najbardziej mnie rozbawia kiedy slysze ze jest coraz mniej dzieci bo kobiety wola robic kariere. Jaką kariere?? taka jest prawda ze kobieta w tych czasach poprostu musi pracowac bo nie utrzyma sie rodziny z pensji jednego malzonka! W wiekszosci rodzin musi pracowac i matka i ojciec zeby jakos godnie zyc...
dokładnie..
Jaka w Polsce kobieta moze robic kariere??
No jak to jaką?... przecież to widać. Najpierw praca a jak wróci to opieka nad dziećmi, sprzątanie, gotowanie,prasowanie itd. itp. Tak wygląda "kariera"

Przecież to jest śmieszne.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
"Polska to jedno wielkie bagno" - zgadzam sie z tymi słowami. NIe jestem patriotką i nie będe kłamać i mówić "o jak ja kocham ten kraj bo on jest..." ble ble ble... Nie chce sobie żył wypruwać za gówniane pieniądze bo tu mnie czeka tylko rodzenie dzieci i granie roli 'dmowej kury' nie chce takiego życia więc wole żyć za granicą.
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
hej a nie zauwazyliscie ze kosciol czepia sie przewaznie zenskiej czesci spoleczenstwa?? albo tego ze to kobiety sa rozpustne i nieodpowiedzialne i ze to ich wina? tylk oi wylacznie.... ? bo ja zauwazylam...
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Margolka też to zauważyłam. Dziewczyna jak wcześnie straci cnote to jest wyzywana od jakiś ku** i w ogole obgadana na prawo i lewo, a chłopak jak wcześnie zacznie to jest dużo mniej szumu, nikt mu nie mówi że jest nieodpowiedzialny i że sie nie szanuje :/
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
A powiem wam ze najgorzej to jest na wsi gdzie wszyscy wszystkich znaja i o wszystkich gadaja... Kiedy mlodzi chlopak i dziewczyna wpadna to ona ma przerabane! Zaraz jest na jezykach(glownie takich starych plotkar) i jest nazywana od dziwek czy puszczalskich. Na chlopaka sie nic nie powie nawet jesli wiadomo z kim ona jest w ciazy.... a nie ma takich sytuacji ze naprzyklad dziewczyna zostanie zgwalcona a ludzie ja wyzwa ze jest w ciazy i nawet nie ma faceta? znaczy ze sie puszcza albo np nic dziwnego ze ja zgwalcono bo tak sie ubierala albo sie wluczyla, dobrze jej tak.... pewnie ze sa takie sytuacje.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
No i wszystkie tu macie racje! Tak już chyba zostanie wiadomo WIEŚ. Wina wg.kościoła spada na dziewczyne i tylko na nią. A co z tatusiem ? Zrobił i rączki umyte ? Jak to mnie denerwuje to nie macie pojęcia <_<
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
hej a nie zauwazyliscie ze kosciol czepia sie przewaznie zenskiej czesci spoleczenstwa?? albo tego ze to kobiety sa rozpustne i nieodpowiedzialne i ze to ich wina? tylk oi wylacznie.... ? bo ja zauwazylam...
dokładnie tak jest. już nawet w Biblii to kobiety są rozpustnicami.
a wiecie co mnie zastanawia?
ilu księży jest prawiczkami :D

A powiem wam ze najgorzej to jest na wsi gdzie wszyscy wszystkich znaja i o wszystkich gadaja... Kiedy mlodzi chlopak i dziewczyna wpadna to ona ma przerabane! Zaraz jest na jezykach(glownie takich starych plotkar) i jest nazywana od dziwek czy puszczalskich. Na chlopaka sie nic nie powie nawet jesli wiadomo z kim ona jest w ciazy.... a nie ma takich sytuacji ze naprzyklad dziewczyna zostanie zgwalcona a ludzie ja wyzwa ze jest w ciazy i nawet nie ma faceta? znaczy ze sie puszcza albo np nic dziwnego ze ja zgwalcono bo tak sie ubierala albo sie wluczyla, dobrze jej tak.... pewnie ze sa takie sytuacje.
no nma wsiach to w ogóle... jak nie wyklną za to ze wpadli to jeszcze jakieś dziwne rytuały że jak kobieta nie rpzyjdzie do kościoła w spodnicy do kostek to nie zostanie wysluchana. a wracając do twej wypowiedzi- spotkalam sie z przypakdiem ze dziewczyna zaszla w ciaze, na wsi zaczelo sie gadanie i elska popelnila rpzez to samobojstwo. potem byl bulwers w tej samej wsi ze zrobila źle bo przeciez kazdy by jej pomogl...
przekichane
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Przeciez samo to ze mloda dziewczyna zajdzie w ciaze to juz jest dla niej kara za nieodpowiedzialnosc wogole za swoj blad, wiadomo ze poniesie sama kare bo traci przez to najlepsze lata swojego zycia a ludzie jej jeszcze przyspazaja cierpien tak jakby miala malo....
 

fruktola

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
podkarpacie
Podobno antykoncepcja to grzech, zło i zaraza. Poprzes stosowanie jej zakazujemy narodzić się nowej osobie... Wg mnie to głupota a co wy o tym sądzicie?
PS Rodziny które żyją w wierze i chcą być idealne mają po 7 lub więcej dzieciaków i nie potrafią ich utrzymać potem lub muszą je oddać do domu dziecka. To ma być dobre? :zly:

Taaaaa :mruga: a co dzisiaj nie jest grzechem ???? oczywiście z pkt. widzenia kościoła <_<
Wyluzujmy troszkę..... póki nikomu krzywdy nie robisz i nie łamiesz Dekalogu wszystko jest ok ;)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
W moim przekonaniu, mimo ze jestem chrzesciajnka nie wszystko to co glosi Kosciol jest prawdziwe i dla mnie odpowiednie. Wlasciwie ja robie to co uwazam za sluszne w tym stosuje antykoncepcje. Nie sypiam z byle kim ale mam chlopaka od ponad 2 lat, kocham go a on mnie, jestesmy odpowiedzialni i rozsadni i dlaczego mamy nie wspolzyc skoro za rok planujemy zareczyny?
Nie rozmiem stanowiska Kosciola w tym wypadku ale nie ma co sie dziwic-doktryny Kosciola nie zmienly sie juz od nie wiem ilu lat i jednym slowem sa przestarzale wiec pozostaje tylko czynic to co samemu uwaza sie za sluszne.
 

babcia razor blade

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2006
Posty
183
Punkty reakcji
0
To jest decyzja indywidualna dla kazdego z nas .... Ja mysle ze grzechem to nie powinno byc ... Lepiej sie zabezpieczyc niz potem nie miec srodkow lub warunkow do wychowania dziecka ... To tylko moje zdanie Pozdro :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry