Antykoncepcja grzechem...

  • Thread starter SSaMMoTTnIIa
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
BESTer rozmowa jest na temat antykoncepcji a nie aborcji.
Stosując ją nie dojdzie do "polączenia się komórki jajowej i plemnika". Skoro więc nie dojdzie to w jaki sposób niby zabijamy nowe życie?

Nie musisz krzyczęć aż tak dużymi literami. Każdy ma swoje poglądy, a duża czcionka (i pogrubiona) raczej ich nie zmieni.
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
BESTer rozmowa jest na temat antykoncepcji a nie aborcji.
Stosując ją nie dojdzie do "polączenia się komórki jajowej i plemnika". Skoro więc nie dojdzie to w jaki sposób niby zabijamy nowe życie?

Nie musisz krzyczęć aż tak dużymi literami. Każdy ma swoje poglądy, a duża czcionka (i pogrubiona) raczej ich nie zmieni.


Oczywiście, ze tak, zgadzam się z Carmen.... stosując antykoncepcję nie dochodzi do połączenia komórki jajowej z plemnikiem....
 

Zapphora

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2005
Posty
30
Punkty reakcji
0
Padło tu takie stwierdzenie, że każdy człowiek ma prawo do życia. JA też tak uważam, ale uważam też, że my sami powinniśmy decydować o swoim życiu i NIKT nie powinien w nie ingerować. Czyż nie? A więc co ma zrobic osoba, która nie chce mieć potomstwa , ale chce postepowac według zasad kosciola ??? I błagam nie piszcie mi tu o antykoncepcji ktora dopuszcza kosciół bo to jest żałosne. Czy ona nie ma prawa wyboru?? No a moze kosciół ma na to jakąś ciekawa hipoteze?? (No bo chyba nie powiecie ze brak potomstwa to tez grzech :/ ) Chętnie sie dowiem.


Nastepnie piszecie ze jakas para 14 latkow ma dziecko. I co? czy to sa ludzie odpowiedzialni, dorosli ?? nie to tez dzieci. Moim zdaniem antykoncepcja jest pewnym rodzajem świadomości i odpowiedzialnosci za swoje zycie i za zycie innych ( a przeciez antykoncepcja to nie aborcja ).
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Ja mam podobne zdanie jak Zapphora Ja wlasciwie nie zgadzam sie z wiekszascia praw ustanowionych przez kosciol :), w tym takze z antykoncepcja ;) Uwazam ze jesli ktos decyduje sie na rozpoczecie wspolzycia i chce sie zabezpieczyc to to jest dla mnie wlasnie odpowiedzialnosc. I uwazam ze kosciol powinien w koncu to zrozumiec ze czasy sie zmienily i mamy XXI wiek. Powinien sie wręcz cieszyć ze mlodzi ludzie mimo ze rozpoczynaja wspolzycie przed slubem, to mysla rozsadnie i zabezpieczaja sie przed sytuacja niechcianej ciazy i niechcianego dziecka.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
Moim zdaniem w kosciele powinno się zmienic wiele rzeczy, poglady sa troche przestarzale, gdyż ludzie sie zmieniają, a postanowienia kosciola sa niezmienne.

lepiej sie zabezpieczac, niż później usuwac!!!!!!!!!
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
mimo ze rozpoczynaja wspolzycie przed slubem

A ja uwazam, ze to nawet dobrze, ze rozpoczynaja przed slubem- jestem zdania, ze przed przysiezeniem sobie wiernosci na cale zycie nalezy sie poznac calkowicie i pod kazdym wzgledem.
 

naShiA

pibip !
Dołączył
11 Listopad 2005
Posty
325
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z kątowni
zgadzam sie z wami dziewczyny
ciesze sie ze na tym świecie są jeszcze ludzie o poglądach takich jak moje, to na prawde pokrzepiające :D
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Dokładnie dziewczyny.Lepiej sie zabezpieczyc i nie miec zadnej wpadki nic potem urodzic i oddac dziecko do adopcji...bądź po prostu klepać z nim biede...Każdy ma prawo do decydowania o swoim życiu
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
popieram zdanko ilony to jest po prostu dziwne... Antykoncepcja grzech ale niby dlaczego ??? Tego nie rozumiem bo kościół uwarza że to jest grech. Ale teraz czasy sie zmieniły coraz więcej młodych ludzi rozpoczyna współżycie i po prostu trzeba sie zabezpieczyć ! Nikt przecierz nie chce zmarnować sobie życia. Ja wole sie nie przejmować tym czy to jest grzech czy nie... wole być bezpieczna. ;)
 

Mariczka18

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
33
Punkty reakcji
0
:]
pewnie że tak!!
zgadzam się z mała*czarną!!
Lepiej mądrze się zabezpieczyć aniżeli głupio wpaść i kombinować :/
tym, bardziej że jesteśmy w takim wieku że lubimy przyjemności heh :) trzeba wiele rzeczy doświadczyć i poznać zanim sie na coś zdecydujemy :) na dzieci przyjdzie czas :) do macierzyństwa należy dorosnąć :) i trzeba je zaplanować :) w odpowiednim czasie rzecz jasna :D
ja dlatego z moim chłopakiem zdecydowałam sie na pigułki i prezerwatywy z środkiem plemnkobójczym :) cała filozofia :)
przynajmniej czuję się bezpieczna :D


Pozdr
 

adibak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
156
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Niemce
Antykoncepcja jako tako nie jest grzechem. Grzechem jest zazywanie pigulek i stosunek bez ślubu jest. Ale jak znajde sobie zone to nie pozwole jej na tabletki bo to bardzo zle wplywa na zdrowie kobiety i dziecka jak bedziemy mic troszkee potem potomstwo
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
niech taki ksiadz jeden z drugim popatrzy co dzieje sie w Afryce: tam antykoncepcja to rzadkosc i jak sie to konczy?? ile dzieci umiera tam z glodu?? i do tego rozprzestrzenia sie aids...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Jusia . Święta racja. Niech sobie popatrzą i powiedzą nam czy o to im właśnie chodzi ? Z europy zrobić 2 afrykę?
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
A co to plemnik i jajko święte są? Dlaczego mam zachodzić w ciążę w okresie, kiedy nie jestem na to gotowa/nie mam środków na wychowanie dziecka etc? To ręka boża ma w tym udział kiedy ja w ciążę mam zajść? I mam jej w tym nie przeszkadzać? Czy jak..... ?
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Antykoncepcja jako tako nie jest grzechem. Grzechem jest zazywanie pigulek i stosunek bez ślubu jest. Ale jak znajde sobie zone to nie pozwole jej na tabletki bo to bardzo zle wplywa na zdrowie kobiety i dziecka jak bedziemy mic troszkee potem potomstwo

No z ta wypowiedza absolutnie zgodzic sie nie moge! Uwazasz ze tabletki zle wplywaja na zdrowie kobiety? Kazdy lek ma skutki uboczne, wiekszosc rzeczy na tym swiecie ma jakies skutki uboczne. Ale wyobraz sobie ze gdyby nie tabletki to prawdopodobnie juz dzisiaj bym wiedziala ze nie bede mogla miec dzieci bo bym miala usuniete 2 jajniki.... wiec dalej uwazasz ze tabletki bardzo zle wplywaja na zdrowie kobiety?
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
wiecie c o ja wam powiem? ze ja mam na to wy*je*ba*ne (przepraszamza slowo..) poprostu denerwuje mnie a zarazem śmieszy ta cala pozycja kosciola w stosunku do antykoncepji , seksu przed slubem , seksu wogole! i tych innych.. dla kosciola wszystko zawsze bedzie grzechem.. ale ciekawe czem uw biblii nie napisali nic o zyciu intymnym Jezusa albo dlaczego ksieza(nie mowie ze wszyscy) chodza do burdeli ?! celibat i te wszystkie niby grzechy to bzdura!! gdyby nie antykoncepcja to teraz zamiast ilus tysiecy mielibysmy miliny jesli nie miliardy porzuconych dziec, mordowanych, duszonych, wyrzucanych na smietniki... to moje zdanie..

o a tak a propos
To ręka boża ma w tym udział kiedy ja w ciążę mam zajść?
no wlasnie.. skoro tak by mialo byc to dlaczego nie jestesmy roslinkami?? mielibysmy kilka miesiecy w roku kiedy bylyby organki do rozmnazania czy pączkowanie i bylby spokoj...
a skoro tak nie jest to po co bozia nam dała to co mamy? do patrzenia tylko?

jakby nie patrzec temat pełen kontrowersji i sprzecznosci. bo jak juz pewnie niejeden z was zauwazyl kosciol sam sobie przeczy ;) ja cos o tym wiem...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Racja , co któraś z nas nastomatką by była. Mordowane dzieci tylko za to że sie urodziły , haos totalny. Nie chce sie potykać o pieluchy na ulicy. Jeśli szkoły nie akceptowałyby nastomatek to wiele wiele kobiet zostałoby bez wykształcenia.
I też nie rozumiem jednego. Co sie kościół w antykoncepcje wpiernicza !
Jera ma racje . Co jajko i plemnik to rzecz święta ? Bez przesady... tak czy inaczej jedno jajeczko kobiety co miesiąc opuszcza ciało , (zostaje nie zapłodnione) więc jakby to powiedzieć (nie wiem czy słusznie) sie marnuje. Więc i to jest grzechem ? Tak chciała natura.
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
No z ta wypowiedza absolutnie zgodzic sie nie moge! Uwazasz ze tabletki zle wplywaja na zdrowie kobiety? Kazdy lek ma skutki uboczne, wiekszosc rzeczy na tym swiecie ma jakies skutki uboczne. Ale wyobraz sobie ze gdyby nie tabletki to prawdopodobnie juz dzisiaj bym wiedziala ze nie bede mogla miec dzieci bo bym miala usuniete 2 jajniki.... wiec dalej uwazasz ze tabletki bardzo zle wplywaja na zdrowie kobiety?

w 100% sie zgadzam, ja i kocurekola mamy chyba podobny problem (a moze nawet ten sam ;) ) nie wyobrażam sobie życ od 19 roku zycia w przekonaniu, ze nigdy nie będę mogła mieć dzieci, wolę spróbować z pigułkami, wyniki badań mowią, ze najprawdopodobniej wszystko bedzie ok, a co do skutkow ubocznych, to u jednych są u innych nie ma -> nie da sie tego przewidzieć, ostatnio się dowiedzialam, ze nawet leki przeciwbólowe z ibuprofenem podobno niszczą mózg... staram sie unikać tego, co szkodzi, ale czasami się po prostu nie da
wydaje mi się, ze tabletki nie maja wpływu na zdrowie dziecka, na pewno zanim będzie sie chcialo zajsć w ciążę należy je na kilka miesiecy odstawic - w tej kwestii jednak nie mam za duzo do powiedzenia (chociaż znam dwie kobiety, któe stosowaly pigulki i maja zdrowe dzieciaczki)
a co do kościola to o ile sie nie mylę, seks powinien sluzyć jedynie rozmnażaniu a nie czerpaniu przyjemności, w takim razie dlaczego jest to takie przyjemne? dlaczego kobieta ma rodzić jedno dziecko po drugim, kiedy tego nie chce? dlaczego dzieci, których rodzice są w nie najlepszej sytuacji materialnej, maja cierpieć i życ w nedzy? i dlaczego, po co maja się rodzić niechciane, niekochane dzieci? nie rozumiem stanowiska kościola w tej sprawie. Jestem w stanie zrozumieć zakaz wspołzycia przed ślubem, chociaż nie uważam, ze wspolzycie z kims, kogo sie kocha, z kim jest sie od kilku lat jest grzechem. Grzechem mozna nazwać puszczanie sie na lewo i prawo i nieszanowanie własnego ciała.
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
antykoncepcja grzechem??? wymysł kościola. nigdzie w piśmie świętym nie psize by zapobieganie ciąży było grzechem. wiara nakazuje nam szanować zycie. ale poprzez antykopncepcję nie niszczymy życia- jak można zniszczyć coś co nie zostało nawet poczęte?

tym klechom proponuję zastanowić się nad tym co lepsze
-antykoncepcja i wychowanie jednego czy dwójki dzieci najlepiej jak się da
-narobienie dzieciaków ktorym nie będzie co do garnka włożyć

moim zdaniem to peirwsze ejst lepsze. a jeśli jakiś ksiądz uważa inaczej to ok-nie będę się zabezpieczac ale on bedzie dbał o to by moja grupka dzieci była dobrze odżywiona, elegancko ubrana, najlepiej wykształcona i miała wiele możliwości spędzania wolnego czasu i doskonalenia się bo ja finansowo nie wydolę.

że aborcja jest grzechem to rozumiem- ale NIE ANTYKONCEPCJA!!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry