Antykoncepcja grzechem...

  • Thread starter SSaMMoTTnIIa
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.

selena23

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
438
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
To fakt jest bardzo malo ksiezy z powolania i sadze ze sami ksieza sa podzieleni co do antykoncepcji ale poki sie nie zmieni ze to jest grzech to nie beda tego mowili glosno :zdegustowany: zgadzam sie z moimi przedmowcami :D
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
selena23 napisał:
ale poki sie nie zmieni ze to jest grzech to nie beda tego mowili glosno
A wlasnie, że niektórzy o tym głośno mówią (albo nie głośno, ale nie milczą). Kiedys w telewizji słyszałem, że niektórzy biskupi i kardynałowie opowidają się za. Niestety są to nieliczne przypadki. :hyhy:
 

selena23

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
438
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
wiec kazdy powinien sluchac wlasnego sumienia co ono mu podpowiada.Dla mnie antykoncepcja nie byla i nie bedzie grzechem ,a to czy kosciol sie z tym wreszcie zgodzi,hmm, moze wkoncu da nam dojsc do glosu :D
 
Ś

święty

Guest
część z was mówi że antykoncepcja jest zła, ok. Weźmy na przykłąd sytuacje, którą nazywamy " wpadką", ale sytuacja mieszkaniowa i materialna i środowiskowa nie pozwala na zapewnienie podstawowych potrzeb dziecku. Kobieta powinna wedłóg was urodzić, bo sie nie zabezpieczała. I teraz co jest wiekszym grzechem , to że pozwoliła by doszło do ciąży, czy to że pozwoliła by dziecko sie urodziło i nie miało warunków do normalnego życia. Ja jestem za antykoncepcją, jeśli ktoś nie jest gotowy do rodzicielstwa.
 

blue_velvet

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
jesli jestesmy ludzmi wierzacymi to wiemy ze nastapi taki dzien ze kazdy czlowiek zostanie rozliczony ze swojego ziemskiego zycia, dlatego powinnismy postepowac tak,aby sie nie bac tej sadnej chwili...
 

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
hmm a ja sie boje smierci i wcale nie dlatego,ze w zyciu zrobiłam cos złego...bo nie zrobiłam.Ja jescze nie chce umierac ,kocham zycie :p
 
S

SSaMMoTTnIIa

Guest
ja sie dzis dowiedziałam ze będe mieć 2 dzieci z moim teraźniejszym chłopakiem i bedziemy żyć razem do końca z w miare spora kasą dopuki ja się na starość nie pochoruje i oddam kasę wnukom. Fajnie nie? :D
A co do antykoncepcji to zgadzam się z każdym moim przedmówcą. Kazdym bo każdy ma w tym co mówi duzo racji :)
Pozdrawiam was i zapraszam na blog. :*
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
SSaMMoTTnIIa napisał:
a sie dzis dowiedziałam ze będe mieć 2 dzieci z moim teraźniejszym chłopakiem i bedziemy żyć razem do końca z w miare spora kasą dopuki ja się na starość nie pochoruje i oddam kasę wnukom. Fajnie nie?
Gratulacje skladam tez. Chyba powinnas w takiej sytuacji zminiec nick bo juz troche jest przestarzaly do zaistnialej sytuacji. Powodzenia na dalszej drodze zycia :super: :hurra:
 
S

SSaMMoTTnIIa

Guest
Dzięki XADK i Tom. :D Mam nadzieje ze mnie dobrze zrozumieliście bo nie wiem czy tam napisałam ze to wróżby były :D Ale z tego co wiem to jak dotąd wróżby mojej koleżanki się sprawdziły, niesamowite prawda? A co do niku to on pochodzi z bloga. Wiem ze jest nieaktualny ale co tam :) Narazie moze sobie być. Jak chcesz się dowiedzieć czemu tak mam nick Tom to zajrzyj na blog na sam początek postów (na dole). :) Ten blog to pocieszalnia dla ludzi którzy twierdzą ze nigdy im się nie uda w życiu już nic i nie ma po co żyć... :(
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
To podumujmy:
1. Antykoncepcja jest grzechem.
2. Jest grzechem bo tak mówi kościół.
3. Kościół wie co jest grzechem, bo Bóg dał nam 10 przykazań.

To teraz pytanie - które to przykazanie mówi - stosowanie antykoncepcji jest grzechem???
Niech mi ktoś wskaże miejsce w Piśmie Świętym, które o tym wspomina!!!

Wymysł współczesnego kleru i tyle!!!

A poza tym wiekszość księży stosuje antykoncepcję, tylko się żaden głośno nie przyzna, bo przecież żyje "w czystości" :-/
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
agulia, a skad ty to wiesz ze
agulia napisał:
A poza tym wiekszość księży stosuje antykoncepcję, tylko się żaden głośno nie przyzna, bo przecież żyje "w czystości" :-/
??????????????????????????????????????????
 
A

Anonymous

Guest
jestem jak najbardziej za antykoncepcja .....a grzech jaki grzech??? grzechem jest wyrzucenie dziecka na smietnik,na tory czy jeszcze inne zabicie jego a wystarczylo sie zabezpieczyc ot co;) a wogole ochydne jest dla mnie jak patrze na niektore rodziny w moim miescie ledwo wiazą koniec koncem a dzieci rodza sie co roku i chodza głodne,brudne lub ladują w domu dziecka to dopiero grzech ... a antykoncepcje jako grzech wprowadzil kościul bo nie dane im miec dzieci choc co niektorzy ci koscielni grzeszą 1000 razy gorzej juz nie wspomne że jeden ksiądz jest ojcem mojego kolegi i nadal spotyka sie z jego matką więc niech wobec siebie tez zastosuja te przykazanie :/
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
milusia32 ano wiem. Moje dwie koleżanki żyją z księżmi. Mój katecheta z LO co roku prowadza się z inną uczennicą(!!!). Byłam na kilku wyjazdach z kościoła, takich prywatnych. No i chyba najgorsze - moja ciotka żyje z księdzem, doprowadzili mojego wójka (jej męża) do samobójstwa i teraz mają luz. Księżulo otwarcie do niej codziennie wieczorkiem przychodzi i wychodzi rano.
Trzeba być bardzo naiwnym wierząc, że księża są tacy "boscy", że żyją w czystości, nie mają popędu seksualnego.
A już oddzielna sprawa to szeroko rozprzestrzeniony pedofilizm wśród kleru...
I dlatego, mimo że jestem osobą wierzącą, to jestem antyklerykanką. Ja się modlę do Boga, mnie do tego ksiądz potrzebny nie jest...

[ Dodano: 18 Maj 05, 14:13 ]
Sorki, bo się rozpisałam nie za bardzo na temat... poniosło mnie :zawstydzony:
 
Status
Zamknięty.
Do góry