Anarchiści

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Pawian, jeśli już musisz w kazdym temacie wojowac z kapitalistami to zacznij przynajmniej samemu konstruować argumenty, bez kopiowania czyichś tekstów.

Dziwny ten GUD.
 
P

Pawian

Guest
Pawian, jeśli już musisz w kazdym temacie wojowac z kapitalistami to zacznij przynajmniej samemu konstruować argumenty, bez kopiowania czyichś tekstów.
Niestety,w temacie Anarchiści nie chce się wypowiadać ani jeden Anarchista,podobnie kiedyś w temacie Zielonoświątkowcy nie doczekałem się ani jednej osoby,mającej choć blade pojęcie o Kościele Zielonoświątkowców,w temacie o komunizmie nie zrobił wpisu ani jeden zwolennik tej ideologii,itd,itp.Zamiast tego wpisują się jacyś dziwni młodzieńcy,na niczym się nie znający, o zerowym doświadczeniu w jakiejkolwiek dziedzinie(poza amfetaminą,marychą,seksem,itd),ale za to szpiegujący skąd pochodzi jakiś cytat,cwaniakują i bzdurzą:"czemu nie piszesz samodzielnie".Biblię też mam napisać samodzielnie? Forum schodzi na psy..
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Uwazam ze czegos takiego w ogole nie ma. Termin jest pewnym naduzyciem powinien nazywac sie minarchokapitalizm. Albo niekonczaca sie faza restrukturyzacji struktur kapitalowych. Sadze ze najbardziej odpowiedni termin do mylacego anarchokapitalizmu bylby poprostu radykalny odlam libertarian albo quasiwolnosciowy odlam koliberyzmu.
No i chyba niewiele jest ludzi, którzy tak się określają. Rzeczywiście libertarianizm, jest określeniem, częściej stosowanym, a granica między tymi radykalnymi (którzy uważają, że państwo może być zniesione), a tymi, którzy są za państwem minimum, nie jest wielka.

Zastepujac wolnosc quasiwolnoscia kapitalizm wyidelizowanym kapitalizmem panstwo jako jedyna wladze a poza tym nic mamy mylne pojecie anarchokapitalizmu... czyli poprostu nieporozumienie.
To troszkę wina socjalistów-etatystów, którzy forsują model państwa, absolutnego, czyli jeden ośrodek władzy. Idąc na to uproszczenie można swój bunt w ten sposób wyrażać. Jednym słowem, jakiego mamy tyrana takich i mamy buntowników.
Jak ja osobiscie rozumiem kapital...kapital rozumiem jako platforme stosunkow formalnych. Jako ze sa to stosunki formalne do prawidlowego funkcjonowania potrzebuje dyrektyw ideologicznych tworzacych okreslona moralnosc i niesamowity szkielet podtrzymujacy sztucznosc stosunkow formalnych. Ten szkielet powinien byc podtrzymywany przez ludzi.
Może nie do końca się zgodzę, oczywiście jest to platforma stosunków formalnych, ale do jej utrzymania nie trzeba, dyrektyw ideologicznych, a zwykłego wpływu kultury. Ideologia najczęściej przewartościowuje zachowania kulturowe, a tutaj właśnie popisuje się socjalizm. Może dlatego, biały człowiek, wprowadzi kapitalizm, tam gdzie nie wyznaczono dla niego miejsca. Przykładem jest PRL. Ludzie sami organizowali sobie rynek, czarny rynek, bez żadnej ideologii. Nie robili tego z powodów tęsknoty za Ameryką, bo z tej tęsknoty łazili do sankcjonowanego przez aparat państwowy Pewexu. Robili to zupełnie nieformalnie. Bo taka jest ich natura i kultura.

Wolny rynek organizuje się sam, socjalizm potrzebuje państwa. Dlaczego więc anarchiści określają się częściej jako lewicowi i tak chętnie ulegają socjalistycznej retoryce?
 

Tobiasz Binienda

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
97
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Ja też wtrącę swoje trzy grosze. Anarchia nie ma racji bytu, a jest jedynie utopią. Władza musi być. Jakby zniesiono system prawny to państwo by się rozpadło.
 
P

Pawian

Guest
Ja też wtrącę swoje trzy grosze. Anarchia nie ma racji bytu, a jest jedynie utopią. Władza musi być. Jakby zniesiono system prawny to państwo by się rozpadło.
Piękna wypowiedź!Prości ludzie są najbardziej genialni,ponieważ kierują się naturalnością nie skażoną złem !
 
P

Pawian

Guest
I tego Pawian ci brakuje. Za dużo makulatury łykasz.
W kwestii ograniczania i likwidacji podstawowych funkcji i obowiązków państwa,którą natrętnie w mediach propagują liberałowie( poglądy podobne do anarchizmu) mam podobne zdanie do Tobiasza.Na mój zarzut który umieściłem powyżej żaden Anarchista się nie wypowiedział,brak argumentów lub Anarchistów na forum.Idea Anarchizmu jest bliska skrajnemu liberalizmowi,tymczasem ciągle propaganda łączy ją z socjalizmem,podczas gdy socjalizm popiera silne państwo.
 

fasci_nation

Львівський батяр
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
116
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Lublin
Więc wyślij na PW, bądź załóż odpowiedni temat, skoro piszesz o tym w większości swoich postów.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Prości ludzie są najbardziej genialni,ponieważ kierują się naturalnością nie skażoną złem !

Wiec dlaczego czytasz z mlodych socjalistow i piszesz tutaj skoro nie jest to prostota ale burzujski jedynie efekt nadmiaru czasu od fabryki+telewizji+alkocholu.

Dalej wracaj do pracy parobku.....

Podałbym Ci setki linków i przykładów,ale to temat o Anarchistach.

O ktorych nie masz pojecia. Ludzie nie prosci cos soba reprezntuja, jakas wiedze. Ale to by bylo przeciez za bardzo "burzujskie" by czytac ksiazki.

Idea Anarchizmu jest bliska skrajnemu liberalizmowi,tymczasem ciągle propaganda łączy ją z socjalizmem,podczas gdy socjalizm popiera silne państwo.

No nie no.... Komuch sie odezwal... Nie wiesz ,ze dla anarchistow marks tez jest waznym wspoltworca. Jednak anarchisci to nie marksisci bo cytujac sw tomasza. Boj sie ludzi czerpiacych prawde z jednego tylko zrodla. Oczywiscie anarchista nie jest takze Tomasista...

Mi najblizej jest do anarchoindywidualizmu Tuckera mozna ta ideologie skrocic cos jest jakie jest jezeli nie jest niech zaluje. Sadze ze najblizej anarchoindywidualizmowi z idea kregow spolecznych a nie grup spolecznych.

tymczasem ciągle propaganda łączy ją z socjalizmem,podczas gdy socjalizm popiera silne państwo.

Jaka propaganda????? W ciagu paru lat uslyszalem tylko raz slowo anarchisci w telewizji!!! Co ty bierzesz???

Wybiorcza moze pisze? Watpie... chociaz nie czytam. Rzeczpospolita? nie badz smieszny. Nasz Czas? moze pisze ogolnie o socjalistach jako na lewo od nich. Jaka propaganda? Nie wiesz ,ze anarchizm w polsce to temat tabu? Magicznosc z ktora czlowiek normalny ma odpowiedz magiczna... anarchizm?= chaos a fe zla magia.

Polska to w swojej wiekszosci ludzie zabobonni exkomuchy albo exwiesniacy albo dorobkiewicze albo czlowiek stadny reszta to moze 10%.
 
P

Pawian

Guest
Mi najblizej jest do anarchoindywidualizmu Tuckera.. Jaka propaganda?
Indywidualistyczni anarchiści, ze względu na swój sprzeciw wobec inwazji, sprzeciwiali się istnieniu państwa.Anarchokapitalizm to doktryna społeczno-polityczna, nawiązująca do myśli głównie amerykańskich anarchoindywidualistów oraz klasycznej myśli liberalnej,zakładająca zastąpienie wszystkich niezbędnych funkcji społecznych spełnianych do tej pory przez państwo przez takie, które będą oparte na dobrowolnych umowach WOLNORYNKOWYCH.Anarchokapitalizm jest częścią nurtu libertariańskiego.Poglądy Tuckera są zbieżne z ta definicją.Zatem masz to dowód na związek ze skrajnym liberalizmem,a nie z socjalizmem.O propagandzie"niewidzialnej ręki wolnego rynku"w Polsce nigdy nie słyszałeś?A o przykazaniu liberalnym,powtarzanym w liberalnych mediach wielokrotnie w czasach "transformacji",że pierwszy milion trzeba ukraść też nie słyszałeś?
 

fasci_nation

Львівський батяр
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
116
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Lublin
Pawian nadal czekam na PW w sprawie wszechobecnej liberalnej propagandy w mediach.
 

Wind

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie dowodem na to jaką pomyłką jest anarchia jest sytuacja w Afryce chociażby, gdzie wszelakie Fronty Wyzwolenia Narodowego pałują cywili. Piękny świat bez granic? Nie z ludźmi. My nawet kiedy już nie mamy z czym lub kim walczyć robimy wszystko, aby znajdować różnice i zwalczać się nawzajem - chociażby w Polsce kiedy już pokonaliśmy wszelkich zaborców i teoretycznie powinniśmy żyć w spokoju - ludzie wymyślili sobie subkultury, rasizm, nietolerancję religijną... Anarchia to utopia, z pięknymi hasłami i ideologią, zupełnie jak socjalizm. Zastanawiam się, czy wprowadzona w życie, nawet nie groźniejsza.
 
D

danusia24

Guest
ja kiedy byłam mała i miałam 15 lat, bawiłam się w punka:D Z koleżankami ubieraliśmy się spodnie w kratkę i piliśmy piwo we dwoje:D to były czasy... ale kiedyś kolege pobili skini, jacyś huliganie, bo miał irokeza i wtedy strasznie się bałyśmy wychodzić na ulice...:p
 

Gvalca

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Jelenia Góra
"Gdy ludzkość dojrzeje anarchii ona nadejdzie sama"
Niestety taka jest prawda anarchia to utopia która nigdy nie nadejdzie bo ludzie są na to za głupi.
Nie jest ona zła bo sama punkowałam i byłam anarchistką ale nie można jej brać dosłownie
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
anarchzim przekształcił się w anty-globalizm. to już nie te czasy. tylko muzyka się ostała.
 

Wizlight

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Anarchia jest beznadziejna bez władzy państwo by się rozpadło całkowicie.
Szczerze mówiąc nienawidzę Punków anarchistów i tym podobne.
 

Berserker97

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Według mnie, anarchokomunisty nieco obcykanego w teorii to jeżeli miało by kiedyś takie społeczeństwo powstać to zgodnie z założeniem Bakunina, że najpierw musi powstać jakaś władza w duchu socjalizacji i wyzwolenia społeczeństwa, która by w miarę upływu lat była ograniczana i coraz mniej potrzebna przez stopniowe samoorganizowanie się ludzi w związki itp.. Taki zabieg miał by na celu przyzwyczajenie ludzi do życia według zasad: wolności, równości i solidarności międzyludzkiej. Nie oczekujmy, że cywilizacja żyjąca od tysięcy lat pod czujnym okiem władz i przez kolejne systemy uczona życia cudzym kosztem nagle zacznie żyć w braterstwie, do tego potrzeba czasu i zaangarzowania.
 
Do góry