Anarchiści

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Ja anarchistów zachęcam do wyjazdu na kilka dni do Somalii. Tam jest anarchia pełną gębą :D
Anarchokapitalizm chyba? Czy zwykła anarchia?
wsomaliilepiej.jpg

:D
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
W Somalii jest wojna domowa i burdel, niemający nic wspólnego z anarchizmem ideologicznym.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
W Somalii jest wojna domowa i burdel, niemający nic wspólnego z anarchizmem ideologicznym.
Anarchizm ideologiczny to nie potwierdzone faktami widzi mi się jakiś nawiedzonych ideologów, którzy w teorii tworzą wydumane twory. Może na papierze ma to ręce i nogi ale w praktyce jest nierealne.

ale tak będzie wszędzie, gdzie próbowano by wprowadzić anarchizm. bo zbyt wiele ludzi na to się nie zgodzi z bronią w ręku.
O właśnie. Między innymi.
 

stjimmy

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
myślę, że prawdziwych anarchistów, takich zagorzałych to nie ma.

anarchia to bezprawie, a nie wolność.
chociaż, zależy jak kto rozumie.
na prosty rozum rzecz biorąc, gdyby nie było prawa nikt by go nie łamał...
 

stjimmy

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
czyżbyś miał ochotę to zrobić? ;P

masz rację, nie cieszyłabym się (jestem dziewczyną). nie napisałam, że popieram anarchię.
ostatnie zdanie miało nawiązać do osób, które tak myślą, a znam kilka takich. to tak ku gwoli ścisłości.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
W Somalii jest wojna domowa i burdel, niemający nic wspólnego z anarchizmem ideologicznym.
Ciekawe, że ten burdel nie wypada tak źle na tle innych afrykańskich państw. Ba jego sytuacja się poprawia a przynajmniej poprawiała się do czasu etiopskiej inwazji.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ciekawe, że ten burdel nie wypada tak źle na tle innych afrykańskich państw. Ba jego sytuacja się poprawia a przynajmniej poprawiała się do czasu etiopskiej inwazji.
to co mówisz i tak nie wychodzi na plus, nawet jeśli się poprawiało.
ale się nie poprawiło. Więc to nie będzie interesujący przykład dla zwolenników dużego A, bo mogło by się dalej poprawiać i samo pierdyknąć.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
to co mówisz i tak nie wychodzi na plus, nawet jeśli się poprawiało.
ale się nie poprawiło.
Nie poprawiło ale wynika z tego tylko, że potrzebujemy państwa dla ochrony przed innymi państwami, co samo w sobie nie jest zbyt korzystne dla tej instytucji.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
na prosty rozum rzecz biorąc, gdyby nie było prawa nikt by go nie łamał...

Jest jeszcze prawo naturalne ale o tym napewno nie słyszałeś i pewnie myślisz ze chodzi o przykazania. Rzeczywiście myślisz "na prosty rozum" :)!

A uwierz mi, ze gdyby nie było prawa, to prawo naturalne łamałoby wieeele osób.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
zawsze jak jest gadka o braku prawa przypomina mi się to nagranie z poprawczaka, z dzieciarnią co napadała na ludzi okradała, tam się cieszyli na myśl co by było jakby policji nie było. nie bez powodu słowo 'policji' a nie 'prawa'. Ci ludzie byli na zbyt niskim poziomie, a by coś pojmować z wyższych spraw niż to co kradną, i policja która im wadzi. oni by się cieszyli z anarchii :)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
No dobra. Ale czy anarchiści, rzeczywiście są przeciw istnieniu prawa. Ciężko wrzucać ich do jednego worka. Z tego co wiem, to są trzy zasadnicze grupy anarchistów. anarchosyndykaliści, anarchokapitaliści i tacy niezbyt zajęci ideologią, a ogólnie zwalczający instytucje. Nie można mówić, że wszyscy anarchiści są przeciw prawu, bo dwie pierwsze grupy są za istnieniem prawa, ale stanowionego i pilnowanego przez inne instytucje niż państwo.
Pisze to bo w dyskusji ktoś rzucił hasło "nie było by prawa". Dla mnie to skrajny anarchizm, nie oparty na głębokich przemyśleniach, a raczej na potrzebie indywidualnego buntu i to najczęściej w okresie dojrzewania.
Takie przekonania można bez trudu obalić. Nie twierdzę, że przekonania anarchosyndykalistów i anarchokapitalistów nie. Ale z nimi można jeszcze dyskutować na jakimś sensownym poziomie. A tak to Morion słusznie kojarzy z dzieciakami z poprawczaka. Może istnieć różnica w ogólnej inteligencji takiego osobnika, ale stosunek do społeczeństwa i jego norm podobny.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
jakie instytucje jak nie państwowe? może prywatne?
Anarchokapitaliści proponują prawo oparte na dowolnych umowach. Rozpatrywały by je prywatne sądy. Taki system obmyślał ekonomista Rothbard (uczeń Mises'a) Dla mnie to utopia, ale wewnętrznie pod względem ekonomicznym bez zarzutu. Problem raczej jest z ambicjami politycznymi, których u człowieka nie da się wyeliminować.
 

sebek1983

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
a mi się wydaje że demokarcja się kończy i wyewoluuje w coś na bazie anarchii, ale wykorzystującej najnowsze technologie - w stylu forów, szybkiej wymiany informacji.
Bo teraz zaczynamy zauważać błędy demokracji i można zbudować system oparty o Internet, który będzie dawał większą wolność, powiedzmy:
- grupy społeczne od najmniejszych takich np: osiedlowych, będą dyskutować i wybierać swoich przedstawicieli w szybki sposób, ci będą wybierać kolejnych, na coraz wyższych szczeblach, itd aż do władzy światowej....
- różnica w porównaniu z obecną demokracją - taka, że możemy odwołać naszego przedstawiciela osiedlowego i wybrać nowego w parę dni, jeśli zmieni się kilku przedstawicieli osiedlowych, może również zmienić się przedstawiciel miasta, itd :)
co o tym myślicie?

Mam zamiar założyć stronę informacyjną, forum itd. jeśli jesteście zainteresowani to piszcie, propozycje nazwy swoje przemyślenia :)
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
a mi się wydaje że demokarcja się kończy i wyewoluuje w coś na bazie anarchii, ale wykorzystującej najnowsze technologie - w stylu forów, szybkiej wymiany informacji.
Bo teraz zaczynamy zauważać błędy demokracji i można zbudować system oparty o Internet, który będzie dawał większą wolność, powiedzmy:
- grupy społeczne od najmniejszych takich np: osiedlowych, będą dyskutować i wybierać swoich przedstawicieli w szybki sposób, ci będą wybierać kolejnych, na coraz wyższych szczeblach, itd aż do władzy światowej....
- różnica w porównaniu z obecną demokracją - taka, że możemy odwołać naszego przedstawiciela osiedlowego i wybrać nowego w parę dni, jeśli zmieni się kilku przedstawicieli osiedlowych, może również zmienić się przedstawiciel miasta, itd :)
co o tym myślicie?

Mam zamiar założyć stronę informacyjną, forum itd. jeśli jesteście zainteresowani to piszcie, propozycje nazwy swoje przemyślenia :)

Buahahahahahahahahahaha I jednocześnie " :( " bo jak czytam coś tak głupiego to umiera cząstka mnie

Następnym razem wysil się na jakiś bardziej ambitny komentarz, bo kolejna cząstka Ciebie umrze i dostaniesz perm bana, na którego sumiennie pracujesz od kiedy tu jesteś.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
jaccobs napisał:
Następnym razem wysil się na jakiś bardziej ambitny komentarz, bo kolejna cząstka Ciebie umrze i dostaniesz perm bana, na którego sumiennie pracujesz od kiedy tu jesteś.

Nie widzę nic mało ambitnego ani niestosownego w mojej wypowiedzi. Więc jaki sens miało twoje żałosne i dziecinne "straszenie" mnie banem? Zły dzień? Problem z trądzikiem, dziewczyną czy z liścia dostałeś na osiedlu? Ah te dojrzewające nastolatki z problemami...mały Kaczyński albo Stalin z ciebie rośnie a nie żaden analchista, ubecka mentalność w pełnej krasie. Idealnie pasowałbyś do wyobrażenia o typowym mizernym, zakompleksionym służbiście wyżywającym się za swoje życiowe niepowodzenia na przeciwnikach politycznych. Jaki żal, nieźle się ośmieszyłeś w tym momencie i powinienem do admina napisać liścik żeby ci zdjał moda ale w sumie mam dobry humor i bardziej wolnościowy chyba jestem od ciebie bo obce mi są takie chwyty. Zbanuj sobie mózg curva nieletni zamordysto internetowy :/

retard_prize.jpg

A ja w Twojej wypowiedzi nie widzę nic ambitnego i uważam, że nie wnosi nic do tematu. Jeśli uważasz, że wnosi coś, co miałoby jakikolwiek wpływ na rozmowę, to pokaż mi to. Ale szansę, żeby to zrobić będziesz miał dopiero za miesiąc. Tymczasem możesz napisać do Amnesty International jak to jesteś prześladowany przez złego totalitarnego pana moderatora.
 

Dead_Angel

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań//PMI
Wszystkim anarchiści kojarzą się z Punkami. Większość niby anarcholów jakich znam to chleją wino na dworcu i mają w tyłku cały świat - ot anarchia ;P

Jak dla mnie to nie powinno być tych wszystkich ograniczeń ... no bo niby mamy prawa obywatelskie, ale i tak wolność słowa jest tłamszona przez państwo. Powinniśmy mieć prawo zbudować sobie dom na środku łąki i nie martwić się, że zaraz ktoś wezwie policję i oskarży nas o nielegalne zasiedlenie czyjegoś pola ;p Człowiek ma pełno marzeń i ich nie może spełnić bo zawsze jest jakieś "ale" i coś nas ogranicza, a to nie mamy pozwolenia, a to nie mamy kasy itd...
No ale z drugiej strony nie jestem za totalną anarchią, nie można bezkarnie kogoś zabić ... także prawo nasze jest tak skonstruowane, że powinni je od nowa napisać. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkich można zadowolić.
 
Do góry