Pytanie do tych, którzy pragną śmierci

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
ooo alkohol wujek samo zło... wiele samobójstw jest popełnianych pod jego wpływem, bądź pod wpływem środków odurzających np. narkotyków

BTW

Next level coś tu się nie zgadza:

wierzcie czy nie, ale mnie jakoś przekonuje reinkarnacja i buddyzm

Locke - to kiedy sie umawiamy na tego browara?

5 zasada buddyzmu: Nie pij nigdy napojów alkoholowych!!
 

Mery6666

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Miasto
Mój małyyy świaaaat:)
Od kilku dni jestem na tym forum, i dużo ludzi żali się, że chce umrzeć itd.
Ale postawcie się w sytuacji, że z nienacka wychodzi koleś i mówi:
"moge cię szybko i bezboleśnie zabić, albo pozwolić ci żyć", myślę, że mało kto powiedziałby "tak, zabij mnie !"...
a co wy myślicie ?

Wiesz z mojego punktu widzenia to chciałabym żeby mnie zabił...straciłam chłopaka wszystko mi sie wali już nie moge
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
no ale po co się zabijać, życie jest takie zaje**ste, nie lepiej znaleźć sobie kogoś innego i przesatć myśleć o byłym ?
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
no ale po co się zabijać, życie jest takie zaje**ste

gumas święte słowa, deprecha czasami każdego z nas dopada,
większość z nas z niej wychodzi, ale niektórzy niestety nie...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Dobre pytanko... często w ten dołek wpadam...Gdyby w takim momencie kiedy nie widze sensu do życia ktoś zadał mi takie pytanie z pewnością odpowiedziałabym "zabij...".
 

mordka84

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
39
też właśnie myślę, że większość prubuje zwrócić na siebię uwagę...

Wiekszosc, ale nie wszyscy.Moj przyjaciel czesto tak powtarzal, byl osoba taka,o ktorej nikt spoza jego domu nie mogl nic zlego o nim powiedziec, poprostu byl kochany, wystarczylo cos sie spytac, a juz to zrobil, pomogl w tym czy zalatwil.Niestety dla najblizszej rodziny momentami byl nie do zniesienia. To im najczesciej mowil,ze sie zabije. Jego rodzice szukali wszedzie pomocy,psychologowie zalamywali rece,ale slowa-zabije sie-zignorowali, nawet kiedys jego tata, nie wytrzymal i powiedzial,to sie zabij.Jakis czas pozniej popelnil samobojstwo.Byl tak dobrym czlowiekiem dla innych,i do tego przebojowym (kilka szkol srednich,wszedzie cos niegroznego nabroil,ale go wywalali :) ), ze na pogrzebie bylo mnostwo ludzi,a w szczegolnosci mlodziez.Zrobil tym ogromna przykrosc swoim rodzicom,maja duza firme,rodzice robili to wszystko dla niego.Zreszta,dla mnie i mojego rodzenstwa, byl jak starszy brat,a dla moich rodzicow jak syn.I on wieksza krzywde zrobil wszystkim go otaczajacym,najwieksza swoim rodzicom i siostrom, niz sobie samemu.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Tylko dlaczego?... Każdy ma problemy to prawda. Pomagał innym ale nie potrafił pomóc sobie :(
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
ja myślę, że nikt go tak naprawdę nie kumał, nie dotarł do jego wnętrza
 

mordka84

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
39
jesli te odp tycza sie mojego postu , to popelnil samobojstwo, bo dziewczyna usunle ciaze, a on pragnal tego dziecka, ale poza tym...fakt, nie mogl odnalezc sie w tym swiecie..np.mial wielu kolegow, ale on zawsze chcial trzymac sie z tymi, co nie nalezeli do ciekawego towarzystwa, chcial,ale nie byl jednym z nich...bylo z nim naprawde wesolo, ale niestety do samego konca dusil to w sobie, zostawil tylko list do rodzicow, ze kocha ich...na nagrobku ma napis.... do poki moje serce nie spoczelo w Tobie, nie bylo spokojne....
 

Lady_159

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś na Śląsku
Wiesz z mojego punktu widzenia to chciałabym żeby mnie zabił...straciłam chłopaka wszystko mi sie wali już nie moge
Ojejej biedne dziecko, straciło chłopaka i już nie ma powodu do życia, jakbyś była jedyna, której to się przydarzyło. No jej jakby się każdy chciał zabijać o takie coś to już by tu na świecie prawie zadnego człowiekla nie było. Nie pierwszy i nie ostatni, jej, jak mnie śmieszą takie małolaty, które mówią, ze ich zycie nie ma sensu bo jakas pierdoła i m sie przydarzyła. Zamiasyt cieszyc sie zyciem, kazdą małą rzeczą, każdą drobnostką, tym ze słońce wschodzi to te rozpaczają tak dla zasady, bez konkretnego powodu.

Kiedys mówiłam, ze nie boje sie śmierci, ale chyba kazdy gdzies tam w głębi duszy chce zyc, zawsze śmierć przychodzi za szybko, zawsze jest jeszcze cos do załatwienia, i nawet kiedy naoglądalismy się za duzo telenowel, bajek, filmów romantycznych, naczytaliśmy się za duzo tego typu literatury a w naszym zyciu juz nie jest tak kolorowo, a zawsze są jakies problemy to trzba stawic im czoła a nie uciekac sie do ostatecznjosći czyli do śmierci. Ja bym mu powiedziała ze chce zyc, ze nie jest pięknie w moim zyciu, ale mam to co chyba dosc wazne chęć życia. Moja poprzednia sygnaturka : "Musisz zrozumiec ze kazdy dzien jest najpiękniejszym dniem". Dobra ale to wybór kazdego z osobna, sami jestesmy odpowiedzialni za swoje zycie, lub jego koniec.
 

Staszewski

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
347
Punkty reakcji
0
Miasto
UE
Lady 159, twardo ale na rzeczy. Moje uznanie :uklon:
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Ojejej biedne dziecko, straciło chłopaka i już nie ma powodu do życia, jakbyś była jedyna, której to się przydarzyło. No jej jakby się każdy chciał zabijać o takie coś to już by tu na świecie prawie zadnego człowiekla nie było. Nie pierwszy i nie ostatni, jej, jak mnie śmieszą takie małolaty, które mówią, ze ich zycie nie ma sensu bo jakas pierdoła i m sie przydarzyła. Zamiasyt cieszyc sie zyciem, kazdą małą rzeczą, każdą drobnostką, tym ze słońce wschodzi to te rozpaczają tak dla zasady, bez konkretnego powodu.

Kiedys mówiłam, ze nie boje sie śmierci, ale chyba kazdy gdzies tam w głębi duszy chce zyc, zawsze śmierć przychodzi za szybko, zawsze jest jeszcze cos do załatwienia, i nawet kiedy naoglądalismy się za duzo telenowel, bajek, filmów romantycznych, naczytaliśmy się za duzo tego typu literatury a w naszym zyciu juz nie jest tak kolorowo, a zawsze są jakies problemy to trzba stawic im czoła a nie uciekac sie do ostatecznjosći czyli do śmierci. Ja bym mu powiedziała ze chce zyc, ze nie jest pięknie w moim zyciu, ale mam to co chyba dosc wazne chęć życia. Moja poprzednia sygnaturka : "Musisz zrozumiec ze kazdy dzien jest najpiękniejszym dniem". Dobra ale to wybór kazdego z osobna, sami jestesmy odpowiedzialni za swoje zycie, lub jego koniec.
otóż to
śmiech na sali
jak widzę tych wszystkich młodych, którzy narzekają na to straszne życie z powodu pierdół, tną sobie żyły i ogłaszają wszem i wobec, że się zabiją - żałosne...
 

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Osoba wypowiadająca słowa "chcę umrzeć" okazuje w ten spodób swoją słabość i bezsilność, jednak tak naprawdę wcale nie chcę odejść. Bo przecież jeśli ktoś rzeczywiście jest zdeterminowany, nie widzi wyjścia z danej sytuacji, nie potrafi znaleźć rozwiązania swojego problemu i mówi, że chce umrzeć, to może się zabić. Nic nie stoi na przeszkodzie. Ale hamuje go jego wewnętrzne Ja. Powstrzymuje go również strach przed tym co będzie dalej, oraz obawa, że mogą go odratować. Swoje robi też lęk przed bólem. Moim zdaniem ktoś, kto naprawdę chce zakończyć swój żywot, wcześniej czy później zrobi to. I nie będzie czekał, aż ktoś go "wyręczy", lecz sam popełni samobójstwo.
Jak to ktoś napisał - ostatnio samobójstwa stały się modne. Tak to prawda, ale taki stan rzeczy wynika z nagłaśniania tego typu spraw. Świat goni za sensacją, stacje telewizyjne chcą podbić sobie oglądalność, prasa poczytność i spirala się nakręca... Tak mało mówi się o dobrych rzeczach, które w tym podłym świecie się zdarzają. Dlaczego tak jest? Bo dobro nie jest sprzedajne...
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
jak ktoś chce sie zabić to zrobi to prędzej czy później. Najgorsze jest to że nawet w przypadku naprawde nasilonych mysli samobojczych chocby nawet z tak błahego powodu jak strata chłopaka bądź dziewczyny zawsze pozostają w świadomości. i gdzieś tam zawsze bedą. ukryte, przyczajone ... aż w koncu ktoś nie wytrzyma i koniec. czasem wystarczy jedno slowo w złym momencie ...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Jeszcze jedno wam powiem, tendencje samobójcze to tak naprawdę agresja, a konkretnie autoagresja. Osoby z takimi myślami mają w sobie właśnie stłumioną agresję skierowaną do wewnątrz
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Jestem sobie samobójcą mam nie teges troszkę z główką.
Mam toporek do rąbania, cały świat się ode mnie odgania,
Więc wezmę toporek i walne się w głowy środek
Wszystkie moje problemy, zabiorę z tej ziemi
Nikt mnie nie lubi nikt mnie nie kocha, wszyscy są :cenzura: źli :p

Osobiście nigdy nie rozumiałem tego co może skłonić człowieka do samobójstwa :mruga: Dla mnie jest to ponad przeciętna głupota, która jednoznacznie stawia człowieka na równi z bez mózgim pniem drzewa.
 
Do góry