Czy jestes dumny z bycia Polakiem?

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Boli mnie że jestem.. Jak to powiedział mój ksiądz? Aa.. już wiem! Jestem standardowy..

Mieliśmy napisać na lekcje religi czym jest dla nas Bóg, Honor i Ojczyzna. Jako że nie lubie o takich rzeczach dużo mówić i pisać, a bardziej staram się tych zasad przestrzegać postanowiłem że napisze krótko. Napisałem że Bóg jest dla mnie najważniejszy i Bogu wszystko zawdzięczam. O honorze postanowiłem nie pisać w ogóle ponieważ stwierdziłem że nawet nie wiem co to jest a romantyczne zdania zostawiam dla siebie. O ojczyźnie napisałem że jest dla mnie wszystkim, że jest ostoją bezpieczeństwa i że myśląc o jej przeszłości jestem gotów walczyć o jej przyszłość. Po krótkim przeczytaniu ksiądz stwierdził bardzo ironicznie "stantardowo".. No powiem wam że mnie zatkało. Co miałem mu napisać innego? Z całym szacunkiem dla księdza ale ja uważam że "Jedynie czyn ma znaczenie...".

Gdyby powiedział normlanie że ja jestem normlany, to ok. Ale ksiądz to powiedział w taki sposób jakbym ja był jakiś gorszy.
 
M

MacaN

Guest
Ja jednak mam na odwrót, jako jeden z nielicznych. Jak schodzę z kimś na temat o poglądach i widzę, że zaczyna rozmawiać poważnie to gadam jak najęty...

Myślę Messi, iż w dzisiejszych czasach trzeba umieć mówić o tych 3 wartościach i być gotowym ich przestrzegać. Boga musisz wychwalać, Ojczyzny być w gotowości bronić, bądź bronić jej słownie głównie niestety przed rodakami, a Honorem musisz świecić cały czas w dzisiejszych czasach.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Mogę pisać jak mi sie podoba :) To moja sprawa. :)
Głupie podejście.
Jeśli sadzisz byk na byku z czystego lenistwa, bo nie chce Ci się zwrócić uwagi na czerwony wężyk w przeglądarce, to okazujesz w ten sposób brak szacunku i wobec nas, i wobec ojczystego języka, a siebie pokazujesz jako lenia i barana. Ale jasne, to Twoja sprawa.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Głupie podejście.
Jeśli sadzisz byk na byku z czystego lenistwa, bo nie chce Ci się zwrócić uwagi na czerwony wężyk w przeglądarce, to okazujesz w ten sposób brak szacunku i wobec nas, i wobec ojczystego języka, a siebie pokazujesz jako lenia i barana. Ale jasne, to Twoja sprawa.

Jeśli lubisz wódkę, to chętnie postawiłbym Ci litr spirytusu. ;) Popieram to co napisałaś w 100%!
 

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
Głupie podejście.
Jeśli sadzisz byk na byku z czystego lenistwa, bo nie chce Ci się zwrócić uwagi na czerwony wężyk w przeglądarce, to okazujesz w ten sposób brak szacunku i wobec nas, i wobec ojczystego języka, a siebie pokazujesz jako lenia i barana. Ale jasne, to Twoja sprawa.

Tyle , że mi nie podkreśla. A czsami jak piszę, to tak na szybko, becouse I'm bussy :D Co do lenistwa, to z tym grzechem... Kain problem :) Baran? Jeszcze mi rogi nie wyrosłu :D Poza tym owieczka jak już :D
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Niektórzy piszą, że nie ma być nikt dumny z bycia mężczyzną, bo to nie jego zasługa.
Że nie ma z czego być dumny ten, który ukończył trzy kierunki na dwóch uniwersytetach z wyróżnieniem, bo to zasługa nie jego, a rodziców, którzy wposażyli go w dobre geny.
Że dumny powinien byż z polskości ktoś z popgranicza debilizmu, bo wykuł na blaszkę, co należało i zdał maturę.

Szerzone jest przekonanie, że wynalezienie lampy naftowej, to zacofanie, że znalezienie w Polsce możliwości wydobywania oleju skalnego, to ciemnota i brudzenie łapsk, że skroplenie tlenu jest niczym w porównaniu z wynalazkiem żarówki, że laser można było wymyślić bardzo łatwo i tylko przypadek pozwolił to zrobić w WAT. za co słuszną karę poniósł komendant tej uczelni, bo nie chciał udostępnić wynalazku towarzyszom radzieckim. Nacjonalista jakiś, psia krew.


A chęć dorównania husarzom spod Kircholmu? A podziw dla bohaterstwa obrońców z reduty Ordona? A duma z wyniku bitwy pod Kłuszynem? A żal po Żółkiewskim z bitwy pod Cecorą? A zadziwienie honorem, bohaterstwem i rozumem uczestników Powstań, wiedzących, że stawiają w obronie polskości własne życia na szali?
W żaden sposób nie wyobrażasz sobie, że można by było znaleźć się na ich miejscu i zachować honorowo? Że można być matką-Polką, uczącą patriotycznych wierszy i pieśni, by zachować polskość? To nie są powody do dumy z bycia Polakiem?

Dla mnie - SĄ!
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Niektórzy piszą, że nie ma być nikt dumny z bycia mężczyzną, bo to nie jego zasługa.
a jego ?
Że nie ma z czego być dumny ten, który ukończył trzy kierunki na dwóch uniwersytetach z wyróżnieniem, bo to zasługa nie jego, a rodziców, którzy wposażyli go w dobre geny.
Ktoś tu tak napisał ?
Że dumny powinien byż z polskości ktoś z popgranicza debilizmu, bo wykuł na nlaszkę, co należało i zdał maturę.
Możesz wyjaśnić co wspólnego ma matura z polskością ? Że niby co ,że gdyby mieszkał w Niemczech to by nie zdał czy , że jak ?:)
Szerzone jest przekonanie, że wynalezienie lampy naftowej, to zacofanie
Jak można szerzyć przekonanie, że lampa naftowa to zacofanie ? :)))))))
To chyba jasne,że lampa naftowa to przeżytek - masz wątpliwości ? w ogóle nie wiem co ty piszesz i o co chodzi w tym zdaniu.
że znalezienie w Polsce możliwości wydobywania oleju skalnego, to ciemnota i brudzenie łapsk,
Tu też się gubię
że laser można było wymyślić bardzo łatwo i tylko przypadek pozwolił to zrobić w WAT


Tu tez jakoś bez konsekwencji logicznych; LASER czyli Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation to nazwa mało polska więc pytanie brzmi; dlaczego Polacy nazwali LASER, LASEREM ? :) i to za komuny :))))))

Niestety laser nie jest wynalazkiem polskim, w zachodnich szkołach uczą inaczej :) Pierwsze lasery powstawały w laboratoriach zaraz po wojnie, pierwsze publiczne ogłoszenie wynalezienia laseru ma miejsce 10 lat po wojnie i wszelkie prawa patentowe do tego urządzenia oraz najróżniejszych podzespołów posiadał jego wynalazca oraz pomysłodawca nazwy Gordon Gould - Amerykanin. Chociaż trzeba zauważyć, że Ch. Towns w 1953 opracowuje pierwsze podstawy lasera rubinowego, a w 1960-61 jego uczeń Maiman go konstruuje.

za co słuszną karę poniósł komendant tej uczelni, bo nie chciał udostępnić wynalazku towarzyszom radzieckim. Nacjonalista jakiś, psia krew.

To całkowita nieprawda, mitologia jakaś.
W 1964 roku dwóch rosyjskich uczonych otrzymuje nagrodę nobla za prace będące podstawą działania laserów, taką nagrodę otrzymuje też Charles Towns w tym samym zakresie plus wynalezienie masera.

Lasery są już od dawna na 'rynku" światowym, mało tego Rosjanie uzyskują nobla w tej dziedzinie więc przebijają polaków na głowę.

Polacy w Wojskowej Akademii Technicznej konstruują pierwszy polski laser w 1968 roku i nie jest on nowinką techniczną bo pierwszy gazowy( HENE), o takim tu mowa, powstał w roku 1960-62 i to na pewno nie w Polsce bo konstruuje go irański naukowiec Ali Javan z drobną pomocą Bennetta.

ps.
Tak to jest z tą dumą - czasami na wyrost....i laser w WAT było wymyślić bardzo łatwo zwłaszcza, że wymyślono go 10 lat wcześniej :)
 
M

MacaN

Guest
ja nawiążę do naszej dyskusji o tanim życiu :) http://www.sadistic.pl/jak-przezyc-za-zlotowke-dziennie-vt147035.htm

przeżyć za złotówkę dziennie ? Wszystko jest możliwe ! ( pierwszy komentarz niszczy system ) A tak serio - razem z siostrą byliśmy w stanie za 50 zł. tygodniowo na 2 osoby bez żadnego problemu i bez głodówki funkcjonować i było całkiem smacznie aż przez miesiąc, więc tanie żywienie jak najbardziej możliwe. Na jedną osobę 100-120 zł. miesięcznie wystarczy w zupełności i wcale się nie będzie głodować.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
ja nawiążę do naszej dyskusji o tanim życiu http://www.sadistic....-vt147035.htm

przeżyć za złotówkę dziennie ? Wszystko jest możliwe ! ( pierwszy komentarz niszczy system ) A tak serio - razem z siostrą byliśmy w stanie za 50 zł. tygodniowo na 2 osoby bez żadnego problemu i bez głodówki funkcjonować i było całkiem smacznie aż przez miesiąc, więc tanie żywienie jak najbardziej możliwe. Na jedną osobę 100-120 zł. miesięcznie wystarczy w zupełności i wcale się nie będzie głodować.
Pisałem o tym już jakiś czas temu, że żyjąc na wsi można dziennie jeść za 5-10 zł i jest to ful wypas, bo grzyby, owoce, szczaw, ma się za darmo, reszta jak ziemniaki od gospodarza mleko, masło, śmietana za śmieszne pieniądze, tyle, że chyba jesteśmy nie w temacie :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Lampart, wyobrażasz sobie, że jesteś jedynym i najważniejszym uczestnikiem, piszącym na Forumowisku?
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Że nie ma z czego być dumny ten, który ukończył trzy kierunki na dwóch uniwersytetach z wyróżnieniem, bo to zasługa nie jego, a rodziców, którzy wposażyli go w dobre geny.
To przepraszam, geny zdają egzaminy? Nauka nie ma z tym nic wspólnego? Godziny wyślęczone nad książkami i notatkami, dziesiątki zrobionych ćwiczeń i setki godzin spędzone na uczelni?
Co Ty piszesz...
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Napisałem o sądach innych ludzi - NIE MOICH, to na poczatku postu i w drugim akapicie. Trzeci akapiot jest ode mnnie - to jest moje przekonanie.
Ty też miałaś uwagę do sformułowania tematu przez jego założyciela. Ta uwaga brzmiała mniej-więcej w ten sposób, że nie można być dumnym z samego bycia Polakiem.

Ujawnia się pokłosie działań wszelkiego rodzaju z czasów PRL i czasów po Magdalence - Wanda Wasilewska, Julian Marchlewski czy Konstanty Rokossowski swoją narodowość traktowali jako mniej ważną od przynależności do partii i klasy rządzącej. Teraz p;remier Tusk uważą, że poczucie polskości jest niepożądane, uwierające itp. Trudno przypuścić, że następcy PZPR zmienili swój pogląd na rolę narodu i narodowości.

W metrykach urodzenia (zarówno kościelnej, jak i "państwowej", narodowości się nie odnotowuje. W dowodzie osobistym - też jej nie ma
Dawniej malec był uczony wierszyka "Kto ty jesteś?" Teraz jest to robione rzadko i dziecko przy różnych okazjach dowiaduje się, że jest Polakim.Znaczenie dla uświadomienia sobie polskosci mają kontakty rówieśnicze (nie zawsze), o Polsce z p[rzeszłości i teraźniejszości uczy szkoła, ale z wychowaniem patriotycznym jest krucho. Może być tak, że niektórzy dowiadują się o swojej polskości z telewizji, powtarzającej: - Nic się nie stało,Polacy, nic się nie stało!

Konstytucja utożsamia narodowość z obywatelstwem (my polscy obywatele, naród polski...)

Wynik takiego wychowania zmusza tubylca z tej nieszczęsnej ziemi do samodzielnego wyboru swojej przynależności do jakiegoś narodu, lub też do popierania zwolenników uznawania za ojczyznę całego globu, nieba bądź światowego państwa klasy robotniczej.

Ten temat spełnia rolę sondy (w procentach), mogącej pomóc w zorientowaniu się - jaka część "tutejszych" czuje się Polakami i jest ze swojej polskości dumna. Takiej roli nie spełniają apele przedwyborcze do rodaków, do narodu itp.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a swoją drogą przytocz mi wypowiedź Tuska o tym podejściu do polskości
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Był na Forumowisku temat :jawna antypolskość Tuska.
Maszkowa wkleiła artykuł Donalda, w którym wybrzydzał na polskość. Długo i dosadnie.
Ty naprawdę nie pamiętasz? Przecież były tam Twoje posty. Pisałeś, wcale nie czytając artykułu?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to był artykuł o wypowiedziach Tuska z bardzo dawnych czasów. Tylko krowa nie zmienia poglądów
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Antypolskość Tuska nie jest poglądem, to zasada życiowa. Niezmienna
 
Do góry