Czy jestes dumny z bycia Polakiem?

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Ktoś tam znów wszystko wie. Tym razem o laserze.
Chodziło o z a s t o s o w a n i e, wykorzystanie lasera.
Po śmierci komendanta WAT, rozpruto kasę pancerną i wywieziono papiery na wschód.
Nic dziwnego, że wkrótce Ruskie nagrody podostawały.
 
M

MacaN

Guest
Lampart, napisałem to w odniesieniu do naszych dawnych postów ( no, sprzed miesiąca powiedzmy )

co do Tuska i jego antypolskości - ja bym nie przesadzał. Lepiej, żeby przy władzy był człowiek myślący co zrobić,aby było dobrze i realizujący to, aniżeli narwaniec chcący wojować z Rosją.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Ktoś tam znów wszystko wie. Tym razem o laserze.
Chodziło o z a s t o s o w a n i e, wykorzystanie lasera.
Ktoś tam wszystko wie nawet więcej od autora posta :)

Czytać nie umiesz ? Było napisane i jest nadal jest, cytuje poniżej ;
laser można było wymyślić bardzo łatwo i tylko przypadek pozwolił to zrobić w WAT.
widzisz gdzieś tu słowo zastosowanie albo wykorzystanie albo konstrukcję zdania choćby umożliwiającą zastosowanie tych słów ?
Ja może słabo znam polski ale jak dla mnie wynika z tego zdania jedno ; Polacy na WAT wymyślili LASER
Dziwne, ze wiesz co miał na myśli poeta to jest dopiero sukces.

Po śmierci komendanta WAT, rozpruto kasę pancerną i wywieziono papiery na wschód.
Nic dziwnego, że wkrótce Ruskie nagrody podostawały.

Ty naprawdę nie czytasz albo nie znasz kalendarza :)
Rosjanie dostają nobla przed powstaniem polskiego lasera.

A teraz napisz o tym odkrywczym zastosowaniu i wykorzystaniu lasera to pogadamy dalej.
 

teleskopowyjam

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
co do Tuska i jego antypolskości - ja bym nie przesadzał. Lepiej, żeby przy władzy był człowiek myślący co zrobić,aby było dobrze i realizujący to, aniżeli narwaniec chcący wojować z Rosją.

Tak juz sie u Nas utarlo w Naszej polskiej tradycji, ze kto nie chce pomscic win za wojny i zaszkodzic Niemcom czy Rosjanom, jest antypolski. Rusofobem byl poprzedni prezydent, ale konczylo sie jedynie na rozpamietywaniu historii w negatywnym swietle, by ciagle wzmacniac niechec i nienawisc, a nie dla dobra pamietac o niej, ale skupic sie na wspolpracy teraz, czy chocby, az tak nie afiszowac swojego wstretu i pogardy.
Czy jestem dumny z polskosci? Aktualnie patrzac na to wszystko, to nie. Coraz wiecej afer, skandali, chorych ludzi i ciagla nagonka powoduje, ze nie tylko ja mam juz tego dosyc. A odwolywanie sie stale do korzeni jest nie na miejscu, bo powiazania teraz nie ma z tym zadnego...pozostaly tylko fantazje.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
kto nie chce pomscic win za wojny i zaszkodzic Niemcom
Ja trochę tak poza konkursem, ale w temacie ciągle...
A żeby było śmieszniej, ci Niemcy też byli skrzywdzeni.
Pamiętam, że dość długo myślałam, że mój dziadek, który służył w Wermachcie, po prostu uległ propagandzie Hitlera i walczył, bo chciał walczyć. Dopiero przypadkiem tata oświecił mnie, że dziadek wcale nie chciał z nikim walczyć, ale nie miał wyboru, bo każdy, kto odmawiał, był uznawany za zdrajcę i trafiał do obozu, często z całą rodziną.
Moja polska rodzina może mieć żal do Niemców, ale do kogo ma mieć moja niemiecka rodzina...
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Yyy.. do siebie? Poza tym jest coś takiego jak honor. W regionach włączonych do rzeszy czy zsrr wiele osób odmawiało współpracy z mordercami. I choćby z tych Polaków jestem dumny.
 

teleskopowyjam

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Ja trochę tak poza konkursem, ale w temacie ciągle...
A żeby było śmieszniej, ci Niemcy też byli skrzywdzeni.
Pamiętam, że dość długo myślałam, że mój dziadek, który służył w Wermachcie, po prostu uległ propagandzie Hitlera i walczył, bo chciał walczyć. Dopiero przypadkiem tata oświecił mnie, że dziadek wcale nie chciał z nikim walczyć, ale nie miał wyboru, bo każdy, kto odmawiał, był uznawany za zdrajcę i trafiał do obozu, często z całą rodziną.
Moja polska rodzina może mieć żal do Niemców, ale do kogo ma mieć moja niemiecka rodzina...
Trzeba tez przypomniec, ze wiekszosc prob zamachow na Hitlera i jedna, ktora prawie sie udala, byla organizowana przez Niemcow. Ludzie jako narod zostali wcieleni w caly ten bieg wydarzen przez grupe przy wladzy. Podobnie Hirohito nie chcial wojny ze Stanami, bo pogladowo byl pacyfista, ale grozenie przejeciem wladzy zrobilo swoje. Zastraszenie i widmo strachu powoduje rozne reakcje. Wiec jestem podobnego zdania.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Yyy.. do siebie? Poza tym jest coś takiego jak honor. W regionach włączonych do rzeszy czy zsrr wiele osób odmawiało współpracy z mordercami. I choćby z tych Polaków jestem dumny.
To wszytko nie jest proste jak myślisz. W 1968 roku 2 armia Wojska Polskiego z 800 czołgami wraz z wojskiem ZSRR oraz Niemcami Bułgarami i Węgrami weszła do Czechosłowacji. Strzelali do ludzi którzy bronili wolności swojego kraju. Pomysł interwencji zbrojnej pochodził od Niemców i Polaków Breżniew do ostatniej chwili był przeciwny. Tylko w pierwszym incydencie Polacy zastrzelili 11 osób. Współcześnie przeprosiliśmy ich ale jak sądzisz co myślą o nas ? to samo co my o Niemcach ? Dzisiaj Polacy chwalą się obaleniem komunizmu. Czesi, a przed nimi Węgrzy bo w 1956 chcieli to zrobić zdecydowanie wcześniej - jak chcesz zapoznać się z materiałami filmowymi prześlę Ci na pw.

Pisze o tym bo; kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem....gdzie ten honor - a jak wygląda plama na honorze ?
 
M

MacaN

Guest
Lampart, przypominam, że do Czechosłowacji Polacy wjechali najmniej licznie :) Najwięcej było Szwabów, albo Ruskich ( nie pamiętam dokładnie )

Ja trochę tak poza konkursem, ale w temacie ciągle...
A żeby było śmieszniej, ci Niemcy też byli skrzywdzeni.
Pamiętam, że dość długo myślałam, że mój dziadek, który służył w Wermachcie, po prostu uległ propagandzie Hitlera i walczył, bo chciał walczyć. Dopiero przypadkiem tata oświecił mnie, że dziadek wcale nie chciał z nikim walczyć, ale nie miał wyboru, bo każdy, kto odmawiał, był uznawany za zdrajcę i trafiał do obozu, często z całą rodziną.
Moja polska rodzina może mieć żal do Niemców, ale do kogo ma mieć moja niemiecka rodzina...

Dokładnie tak jak messi napisał, mogli odmówić i unieść się honorem. Może inaczej Ci to wyjaśnię - zobaczę Cię na ulicy i powiem Ci, że albo weźmiesz kałacha i z moimi 5 kolegami będziesz zabijała wszystko co się rusza, kobiety i dzieci - albo zginiesz.

ja bym wolał zginąć, a ty ? Obudziłyby się w tobie geny dziadka, czy honor ?
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Nikt nie jest święty Lampart. Mówiłem o Polakach z czasów II WŚ. Myślę że w 1968r. Polska i WP było zupełnie inne niż 30 lat wcześniej. Ludzi z honorem zabijano i tylko nielicznym Polakom z honorem udało się przeżyć.

Poza tym Czesi też nie byli święci. Po I WŚ chyba Czeska armia najpierw zabrała nam Zaolzie i siłą wcieliła w swoje granice obszar w którym mieszkali prawie sami Polacy.
 

teleskopowyjam

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Może inaczej Ci to wyjaśnię - zobaczę Cię na ulicy i powiem Ci, że albo weźmiesz kałacha i z moimi 5 kolegami będziesz zabijała wszystko co się rusza, kobiety i dzieci - albo zginiesz.

ja bym wolał zginąć, a ty ? Obudziłyby się w tobie geny dziadka, czy honor ?
A gdyby wyostrzyc sytuacje i nieco doprawic. Gdyby Cie torturowali i szantazowali gwaltem na zonie i corce na Twoich oczach, przed Twoja smiercia? To wojna, nie udawanie bohatera. Bohater jest zazwyczaj martwy; pamieta sie o tych co umarli, a czesto zapomina o wygranych z osiagnieciami.
 
M

MacaN

Guest
A gdyby wyostrzyc sytuacje i nieco doprawic. Gdyby Cie torturowali i szantazowali gwaltem na zonie i corce na Twoich oczach, przed Twoja smiercia? To wojna, nie udawanie bohatera. Bohater jest zazwyczaj martwy; pamieta sie o tych co umarli, a czesto zapomina o wygranych z osiagnieciami.

Zgodziłbym się, a potem strzelił sobie w łeb, albo strzelał do torturujących :) Tak czy inaczej nie zginąłbym od tortur, tylko od kul.

Ty nie rozumiesz, że honor to nie wygranie z osiągnięciami, tylko walka o swoje przekonania ? Tak jak ty myślisz, myśleli największe su***syny w Europie - Ukraincy. To oni trzymali z silniejszym. Byli niemcy - trzymali z niemcami. Byli ruscy - trzymali z ruskimi.
 

teleskopowyjam

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Zgodziłbym się, a potem strzelił sobie w łeb, albo strzelał do torturujących :) Tak czy inaczej nie zginąłbym od tortur, tylko od kul.

Ty nie rozumiesz, że honor to nie wygranie z osiągnięciami, tylko walka o swoje przekonania ? Tak jak ty myślisz, myśleli największe su***syny w Europie - Ukraincy. To oni trzymali z silniejszym. Byli niemcy - trzymali z niemcami. Byli ruscy - trzymali z ruskimi.
Konfidencja i kolaboracja jest niewdziecznym cuchnacym bagnem, ale poswiecenie bliskich, czyli najwyzszej dla niektorych wartosci jak rodzina, tez smierdzi stechlizna, tak silna, ze zhanbiwszy ja nie moglbym sie z tym pogodzic, a samobojstwo to przeciez oznaka tchorzostwa i bezradnosci. Przekonania moga byc rozne i samo ich osiaganie nie sa czyms, co nalezy bezsprzecznie chwalic. Przeslanki terorysty tez moga byc sluszne, ale godza w pewne wartosci i porzadek. Sam cel, nie jest oczyszczeniem swoich czynow. Honor jest czyms szlachetnym i jak najbardziej trzeba go czcic, ale zawsze jak ktos widzi granice, miedzy glupota a mestwem.
 
M

MacaN

Guest
no tak, lepiej gwałcić i zabijać wbrew swojej woli dziesiątki ludzi, nie ? Samobójstwo w takim wypadku to oznaka honoru i najwyższej odwagi.
 
M

MacaN

Guest
Twoja wcale nie jest słuszna. Mam rozumieć, że gdyby zaczęli Cię dziś torturować, to zgodziłbyś się zabijać niewinnych ludzi wbrew swej woli ( załóżmy - zrównać z ziemią miasto z którego jesteś )?!

To jest słuszna perspektywa ? Wybacz, ale nie szanuję takich ludzi w ani jednym procencie. Wręcz przeciwnie, pluję na takich ludzi nawet po ich śmierci. Mam większy szacunek do człowieka, który uważa(ł) Polaków za wrogów i zabija(ł) ich w imię swojego fanatyzmu, niż takiego tchórzliwego i pozbawionego honoru, żyjącego wbrew swoim przekonaniom skurczybyka, który jest równie szkodliwy.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Lampart, przypominam, że do Czechosłowacji Polacy wjechali najmniej licznie Najwięcej było Szwabów, albo Ruskich ( nie pamiętam dokładnie )

800 czołgów polskich na 300 tysiące ogółem to chyba prawie jedna trzecia na 5 państw to nawet spora średnia.

Poza tym Czesi też nie byli święci. Po I WŚ chyba Czeska armia najpierw zabrała nam Zaolzie i siłą wcieliła w swoje granice obszar w którym mieszkali prawie sami Polacy.
Nikt nie jest święty dlatego własnie napisałem aby ten bez winy pierwszy rzucił.....

Nikt nie jest święty Lampart. Mówiłem o Polakach z czasów II WŚ. Myślę że w 1968r. Polska i WP było zupełnie inne niż 30 lat wcześniej.
Widzisz i Niemcy też byli z tamtych czasów - dzisiaj są troszkę inni :) Podobnie ja Polacy uznają, że do Czechosłowacji weszli komuniści - ci źli Polacy, a my teraz jesteśmy wpożo.

Twoja wcale nie jest słuszna. Mam rozumieć, że gdyby zaczęli Cię dziś torturować, to zgodziłbyś się zabijać niewinnych ludzi wbrew swej woli ( załóżmy - zrównać z ziemią miasto z którego jesteś )?!
Wszystko pięknie ładnie ale jak dla mnie teoria nie wielu gieroji pękało na gestapo - ze strachu nosili ze sobą cyjanek ale nie wszyscy mieli tez odwagę go połknąć.
Uważam, że rozmowa jest wybitnie ideowo teoretyczna
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Bo też temat - "czy jesteś dumny z bycia Polakiem" jest tylko teoretyczny i związany z ideą
 

mikosik

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Z bycia Polakiem jestem dumny. Nie jestem dumny z tego, co się u nas dzieje. Wszytsko, żeby utrudnić ludziom życie.
 

laleczka_82

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2024
Posty
13
Punkty reakcji
0
Dla mnie wszystko jedno kim była Kopernik i czy może curie była też kobietą :) Nie ma dla mnie znaczenia czy francuską czy Niemką - dla mnie była człowiekiem który czegoś dokonał i szacun z tego powodu - reszta to dla mnie takie podpisywanie się narodu pod czyjeś zasługi, to tak jak bym miał sąsiada noblistę i głosił wszędzie, że on w moim bloku mieszka.

Piłsudski mówił jeszcze bardzo często "bo wy polacy..." i to troszkę może świadczyć o jego wewnętrznych jakiś uczuciach.



Nie mówi o wyrzekaniu się polskości tylko o stworzeniu jednego wielkiego państwa, specjalnie to przed chwila sobie puściłem aby sprawdzić, robiliśmy już coś takiego jako polska oraz jako ludzie np cesarstwo Rzymskie czy Frankowie itp.
Wiesz na tej zasadzie, to kaszubi powinni domagać się własnego państwa - mają zachowaną do dzisiaj swoją kulturę oraz własny język którego nauczają w szkołach. Polacy w drugą stronę nie potrafią działać - jak wchłonąć pod własną nazwą wpożo :) w drugą stronę niekoniecznie :)
Mnie tam dynda wielkie państwa prędzej czy później i tak się rozpadają ale nie jestem też przeciwny łączeniu się ludzi i znoszeniu barier różnic. I dziwię się Polakom niby kraj chrześcijański i na co liczy , że w niebie będą granice i państwa - to chyba będzie dramat, jak z tym ta żyć, być po prostu człowiekiem, bez patriotyzmu bez granic bez możliwości bycia polakiem ? Dziwni są ci chrześcijanie - ich postępowanie nie ma żadnego związku z ich religią :)

A reszta to zwykła sensacja nakręcana przez media
Zagłębiając sie w temat cesarstwa rzymskiego polecam tą książkę pt. "Upadek cesarstwa rzymskiego" - Peter Heather, jest godna polecenia jeśli chce ktoś poznać historię o tym temacie.
 
Do góry