Czy jestes dumny z bycia Polakiem?

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Ja też bym chciał pojąć o czym on pisze czasami.

Odpowiada na posty tylko diabli wiedzą już właściwie komu i na co odpowiada.

Wilku
Ciężko zrozumieć teraz Twoje posty. ale sądzę , że mogę napisać:
Straszliwie zaogniasz, zaczynasz ubliżać, zaczynasz wychodzić po za obręb dobrego tonu i klasy - czego tutaj nikt nie robi nawet ten niedouczony pętak o którym piszesz - nie denerwuj się, policz do dziesięciu - to internet - to zupełnie przypadkowi ludzie, nie unoś się wyluzuj chłopie.


Tego właśnie nie lubię.
To też świadczy o kompleksach i daje do zrozumienia, że jakby się ten ktoś urodził w "bardziej prestiżowym narodzie" to by jednak z tego był taki dumny, że oj. Nie ma bardziej i mniej prestiżowych narodów, lepszych i gorszych, bo w historii się to wszystko zmienia. 500 lat temu Polacy byli najsilniejszym państwem Europy, za 500 znowu mogą być, a Amerykanów mogą zjeść zombie.
Jest w tym coś co piszesz, choć są jeszcze inne modelowe sytuacje, znam ludzi co to gadają na rząd polski, klną na czym świat stoi, twierdzą, że Polacy to nieudacznicy itp. ale jak tylko ktoś z zewnątrz zacznie gadać na polaków to natychmiast łapie za klapy.
Co do prestiżu narodów to może dało by się wyróżnić te, które mają starożytne korzenie ale pewności nie mam, sam raczej nie odczuwam jakiegoś wielkiego przywiązania do konkretnego narodu raczej postrzegam ludzi jako całość.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wilku jako starszy człowiek zapytam starszego człowieka o jakim pętaku piszesz (chyba my starsi mamy dawać dobry przykład młodzieży w zakresie kultury)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
A czy można być dumnym z rodziców jeżeli są oni alkoholikami i złodziejami?
Czy mógłbym być dumny,gdyby moim ojcem był doktor G?
Czy mógłbym być dumny,gdybym był wnukiem Jaruzelskiego lub Kiszczaka?
Czy można być dumnym,że żyjesz w kraju,gdzie lepiej oplaca się być oszustem,złodziejem,aferzystą niż uczciwym człowiekiem? :niepewny:
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Na pewno nie ma w narodzie polskim niczego, z czego wsółczesny Polak mógłby być dumny?
Z podanych przez Ciebie przykładów nikt na świecie nie powinien być dumny. Jednak tacy ludzie nie stanowią całego narodu polskiego. To margines.
Przypuszczam, że chciałeś dać prztyczka tym, co z polskości nie są dumni, a są pewno potomkami mętów - rzeczywiście takim ich ojcowie odbierają chęć do chwalenia polskości, ale i oni znaleźć mogą powody do dumy z bycia Polakami.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Jest z czego być dumnym, od wczoraj z Basenu narodowego.
Unikalna banda głupków z PZPN czy nie wiem z jakiej nory dała ciała.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
d*pa. Wczoraj to wczoraj, dziś 1:1, ajem praud tu bi a polisz.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Nie ważne, byli i są lepsi od nas. Dumnym można być nawet z przegranej (czego historia nam dostarcza). Jednak zawsze najważniejsza jest P.O.L.S.K.A! I ja w niej. Tyle. :)
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Nie ważne, byli i są lepsi od nas. Dumnym można być nawet z przegranej (czego historia nam dostarcza). Jednak zawsze najważniejsza jest P.O.L.S.K.A! I ja w niej. Tyle.

No w 1973 w eliminacjach do mistrzostw polska wygrała 2:0 w samych mistrzostwach w 1974 wyeliminowała Anglię i zdobyła 3 miejsce. W 1982 roku też trzecie miejsce - może nie wygrywała z Anglią za często, ale przynajmniej musiano się z drużyną polską liczyć.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Czy ktoś, kto nie lubi sportu i nie może czytać, bo od monitora bolą go oczy, i nie zna historii Polski itd, itp - nie moze się cieszyć z bycia Polakiem, bo tu wiele bocianow i jaskółek gniazda buduje, pięknie tutaj, ludzie gościnni, białki śliczne i zgrabne,tu mój dom rodzinny, tu żalnik, na którym moi przodkowie pod płaczącymi wierzbami i łzawiącymi sokiem brzozami leżą i czekają na zmartwychwstanie ...
Zabraniacie Polakom być z tego dumnymi?
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Czy ktoś, kto nie lubi sportu i nie może czytać, bo od monitora bolą go oczy, i nie zna historii Polski itd, itp - nie moze się cieszyć z bycia Polakiem, bo tu wiele bocianow i jaskółek gniazda buduje, pięknie tutaj, ludzie gościnni, białki śliczne i zgrabne,tu mój dom rodzinny

Co do gościnności i serdeczności otwartości w porównaniu z innymi nacjami na świecie bym polemizował jednak nikt niczego nie zabrania każdy pisze swoje zdanie w temacie.
Jeśli ktoś nie lubi sportu, nie może czytać, nie zna historii polski itp jak napisałeś to chyba powinien się cieszyć z samego życia - przynajmniej ja tak czuję, bo jaki związek z bycia polakiem mają piękne kobiety, dom, bociany - dzisiaj bocian tu, jutro tam, piękne są i francuski i czeszki i wiele innych kobiet - raczej poczułbym radość z życia, z bytu z potęgi ziemi w ogóle z genialności przyrody stwórcy komukolwiek by nadać to miano.
Kaszub mówią; Nie było nas był las. Nie będzie nas będzie las - nie kojarzy się to z duma patriotyczna a czymś głębszym raczej to mądrość uniwersalna nie zamykająca się w kręgu dumy bycia kimś np polakiem

Jak kto chce może i być dumny z bycia polakiem bo sosna na skrzyżowaniu rośnie - każdy powód dobry - zależy czy ma się taką potrzebę dumy.
Ja raczej nie jestem osoba skłonna do dumy, raczej do radochy z czegoś, duma bywa zdradliwa i graniczy z wieloma niepokojącymi uczuciami. Mało tego, nie odczuwam potrzeby bycia dumnym z bycia kimkolwiek, nie muszę budować sobie jakiegoś psychicznego wsparcia własnej samooceny.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Odnosząc się do prawdziwej dumy z bycia polakiem, lepiej nie poruszać tematu sportu bo pomijając siatkarzy i paraolimpijczyków, nie ma powodów do radości.

Sam fakt bycia polakiem i życia w Polsce, może nie być aż tak cudowny, nawet biorąc pod uwagę te bociany, przyrodę ogólnie oraz kobiety (niski ukłon w tym wypadku), zestawiając to z problemami, politykami, bezrobociem, zarobkami, jakością życia i dominacją wartości stricte nie polskich - wychodzi cieniutko.
 

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
Ja jak np. jem obiad i nagle na ekranie pojawia mi się ... No wiecie kto :D , odrazu zmieniam kanał bo nie chcę sie nabawić wrzodów żołądka. Nie nawidzę polskiej polityki. W tym kontekście to wstyd mi , że jestem Polką. Jeśli chodzi o bezrobocie to żal mi tych wszystkich inteligentych ludzi , którzy chcą się kształcić, uczyć się a są zrównywani z tymi , którzy nawet podstawówki nie ukończyli bo mieli wszystko gdzieś. Chociaż momentami nawet tacy, mając znajomości znajduja pracę a , ktos kto takowych nie ma, namolnie dobija sie do pracodawców jak rzebrak i słyszy co chwile ta sama oidpowiedź "Pani/Pan zostawi numer telefonu i cv a my odzwonimy". Już wtedy wiadomo, że jest to spław. Do tego te nedzne zarobki. Tą dzire budrzetową mogliby politycy też łatać obniżając te swoje wypłaty i sprzedajac drogie auta, przecież mają , i tu kolejna niesprawiedliwośc bezpłatne bilety. Z jakiej paki oni nie muszą płacić a biedni ludzie na zasiłkach, nierzadko poważnie schorowani zawsze muszą chodź cos zapłacić. To takie niesprawiedliwe.

A dumna jestem z:
Świętej pamieci Papieża Jana Pawła II i księdza Jeżego Popiełuszki :)
Naszych naukowców
Polskich tradycji
Polskiej gościnności i pomysłowości
Ponoć polscy męzczyźni są najwierniejsi a polskie dziewczyny najładniejsze niby :)
Z przepowiedni wynika, że Polska jako ostatni kraj Chrześcijański ocaleje :D

Biorąc te aspekty pod uwagę , to cieszę sie, że jestem Polką :)
 

Brosulin

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jestem dumny z 90% tego co mnie otacza. Pozostałe 10% wiążę się z niektórymi sprawami historii, Mesjanizmem czy obchodzeniem porażek.
Politycy mi nie przeszkadzają, w portfelu hajs się zgadza tylko sportowcy mogliby się bardziej postarać.
 
0

03092010

Guest
A dumna jestem z:
Świętej pamieci Papieża Jana Pawła II i księdza Jeżego Popiełuszki :)
Naszych naukowców
Polskich tradycji
Polskiej gościnności i pomysłowości
Ponoć polscy męzczyźni są najwierniejsi a polskie dziewczyny najładniejsze niby :)
Z przepowiedni wynika, że Polska jako ostatni kraj Chrześcijański ocaleje :D

Biorąc te aspekty pod uwagę , to cieszę sie, że jestem Polką :)

to wiele do szczescia Ci nie jest potrzebne :) albo to ja jestem zbyt wymagajaca..
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Ja jak np. jem obiad i nagle na ekranie pojawia mi się ... No wiecie kto :D , odrazu zmieniam kanał bo nie chcę sie nabawić wrzodów żołądka. Nie nawidzę polskiej polityki. W tym kontekście to wstyd mi , że jestem Polką. Jeśli chodzi o bezrobocie to żal mi tych wszystkich inteligentych ludzi , którzy chcą się kształcić, uczyć się a są zrównywani z tymi , którzy nawet podstawówki nie ukończyli bo mieli wszystko gdzieś. Chociaż momentami nawet tacy, mając znajomości znajduja pracę a , ktos kto takowych nie ma, namolnie dobija sie do pracodawców jak rzebrak i słyszy co chwile ta sama oidpowiedź "Pani/Pan zostawi numer telefonu i cv a my odzwonimy". Już wtedy wiadomo, że jest to spław. Do tego te nedzne zarobki. Tą dzire budrzetową mogliby politycy też łatać obniżając te swoje wypłaty i sprzedajac drogie auta, przecież mają , i tu kolejna niesprawiedliwośc bezpłatne bilety. Z jakiej paki oni nie muszą płacić a biedni ludzie na zasiłkach, nierzadko poważnie schorowani zawsze muszą chodź cos zapłacić. To takie niesprawiedliwe.

A dumna jestem z:
Świętej pamieci Papieża Jana Pawła II i księdza Jeżego Popiełuszki :)
Naszych naukowców
Polskich tradycji
Polskiej gościnności i pomysłowości
Ponoć polscy męzczyźni są najwierniejsi a polskie dziewczyny najładniejsze niby :)
Z przepowiedni wynika, że Polska jako ostatni kraj Chrześcijański ocaleje :D

Biorąc te aspekty pod uwagę , to cieszę sie, że jestem Polką :)
Kotek, ale jak jesteś dumna z bycia Polką, to nie kalecz tak języka, nie w dobie słowników w przeglądarkach, bo to naprawdę nie wypada. Wybacz, ale "JeŻy" mnie dobił.
 
Do góry