Żyletki Elementem Subkultury?

Status
Zamknięty.
M

Malina..xD

Guest
w dziurze w ktorej mieszkam gdyby ktos sie dowiedzial ze bylam u psychiatry to juz w ogóle bym nie miala zycia wieczne wyzywnie itp. ale i tak nie myslcie ze bylo tak latwo przestac sie ciac
a któż by się miał dowiedzieć ?! lekarz raczej nie rozpowiada tego na prawo i lewo .

nie wątpimy że było cięzko :D

hehe szczerze ? wątpie czy w ogóle się cięłaś ! tak jak to mówisz ... że przestałaś bo Cię matka do psychologa chciała zaprowadzić . musisz być naprawdę silna [ a wątpie bo ludzie silni psychicznie nie sięgają po żyletkę ] żeby samemu poradzić sobie z taki problemem ! jeśli to było uzależnienie .. to nie można o tak sobie tego rzucić !
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
heh..
A może się cięła tylko ze względu na tą "modę" xD
O ludzie xD

Ale nie było łatwo przestać?
To trzeba było nie zacynać :/ :p
 

zaba1241

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
L
Chłopcy i dziewczęta, tnijcie się wzdłuż, w razie czego to już będziecie nie do odratowania.
 

murderdoll

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2006
Posty
588
Punkty reakcji
0
Miasto
z łona matki
No tak, kolega rugged chciał być fajny ale troszkę mu nie wyszło. Nie sprecyzowałeś - wzdłuż żył oczywiście, jeżeli już.
huehue. pozdrawiam. xp
 

NaTazS

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Miasto
network
Każda subkultura jest pewną anomalią, przyczyną powstawania subkultur jest nie dowartościowanie.. Potrzeba udowodnienia, pokazania, zwrócenia na siebie uwagi. Czyli osoba przynależąca do danej subkultury nie posiada swojego "ja", pewności siebie, pewności, co do swych możliwości. Nie posiada swojego "świata", czyli czegoś, co jest dla niej ważne, najważniejsze i tylko to się liczy. Zdrowy na umyśle, pozbawiony kompleksów człowiek nie posiada wewnętrznych sporów, nie ma potrzeby przynależenia do danej grupy społecznej.. Posiada swój określony cel, do którego dąży, zaś cała reszta w okuł jest elementem przejściowym. Ogólnie rzecz biorąc czymś, co się dzieje między czasie, podczas dążenia do określonego celu.

- Zdarzają się też przypadki (niestety rzadko), gdy przynależenie do subkultury jest spowodowane tym, że dana osoba posiada swój styl, przyjaciół w danej grupie społecznej. Po prostu lubi coś.. a więc zadaje się z osobami swego pokroju. W efekcie końcowym grupa tych osób może stworzyć subkulturę. Tak jest między innymi w przypadku metali, czy nawet metale są jedną z niewielu subkultur.. w których łączy ludzi wspólna pasja, zainteresowanie, styl.

Cięcie się jest spowodowane brakiem sposobu na rozwiązanie swych problemów. Odrzuceniem przez swoje środowisko, brakiem możliwości spełnienia się, wyrażenia siebie, bądź dla szpanu. Czyli chęci pokazania czegoś, szpanowanie jest swego rodzaju kompleksem ..usiłowaniem wymuszenia na kimś danej reakcji.

- Są osoby, które się tną, bo sprawia im przyjemność użalanie się nad sobą "pociąłem się, usiłowałem popełnić samobójstwo ..to będą traktować mnie ulgowo... będzie mi łatwiej w życiu" . Jest to próba wymuszenia na otoczeniu presji, "aby traktowali mnie lepiej, liczyli się ze słowami, aby mnie nie zranić"

...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
natasza nagadałas sie? dowartosciowalas sie pieprzeniem glupot? to sobie mozesz juz pojsc i nie wracac.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
a panu co sie w jej wypowiedzi nie podobało? :]

cięcie się jest próbą zwrócenia na siebie uwagi, takie cisze wołanie o zainteresowanie
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Zdrowy na umyśle, pozbawiony kompleksów człowiek nie posiada wewnętrznych sporów, nie ma potrzeby przynależenia do danej grupy społecznej

Azes... wcelowala ogonkiem w pupe. Czy wiesz wogule co to anomalia? wlasnie przeciwienstwo tego co powiedzialas.

Wez wez wez.... nie gadaj glupot bo sama sobie przeczysz.

Cięcie się jest spowodowane brakiem sposobu na rozwiązanie swych problemów

Ameryki tutaj nie odkrylas. Naprawde? Ojejku nie wiedzialem :bag: Odkrywcza mysl nie ma co.

Posiada swój określony cel, do którego dąży, zaś cała reszta w okuł jest elementem przejściowym.

pieniadze? Coz za szczytny heroiczny jakze wielce bohaterski i wartosciowy cel. Dzieci? Bardzo odkrywczy cel... nie ma co.

Tak jest między innymi w przypadku metali, czy nawet metale są jedną z niewielu subkultur.

Odkrywcze jak cholera.... naprawde? I co z tego. Ale ze co ze noszenie dlugich wlosow = choroba psychiczna? Dziekuje za komplement.

Czy jednym slowem tak jak powiedzial Vardimir S.pierdalaj i nie wracaj pseudosocjologu dla ubogich.

Studiuje socjologie i to co mowisz to wybiorcza prawda niemalze niedouczenie i tania propaganda. Lepiej najpierw skoncz studia a potem mow swoje teorie. Bo dajesz przyklad glupoty i hanbisz siebie nietylko jako czlowieka ale socjologie jako taka.

Laczyc psychiatrie z socjologia a nie socjologie z psychiatria potrafi tylko Idiota teoretyczny.

Przykro mi stwierdzic natasza ale pochwalilas sie wlasnie swoim idiotyzmem.

P.S - jezeli studiujesz socjologie to radze ci rzuc bo intelektualnie masz za maly potencjal. Lepiej wybierz prawo - tam potrzeba mniej krytycznego myslenia i mozesz chwalic sie ile paragrafow zapamietalas - na dodatek mozesz sadzic ludzi kategorycznie - dla ciebie to bedzie raj na ziemi.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Przemax to ześ jej powiedział :D

ale ty i Vardimir macie rację, nie dość że o tym wszystkim już mówilismy to jeszcze w niektórych argumentach wprowadz nas w błąd...
 

NaTazS

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Miasto
network
Ale się zbulwersowali..

Takie jest moje zdanie. Forum służy do wymiany poglądów, nie prawdaż?

I nie jestem laską, nie sugeruj się nickiem :p
----------------

Ja po prostu zagadnienia "Subkultura" i "Zjawisko cięcia się" opisałem na podstawie schematu, którym się, na co dzień posługuje. A swoją drogą ciekawe.. napisałem o paru swoich poglądach i od razu taka gwałtowna reakcja..
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Bo fakt faktem sporo było w tym pieprzenia. U większości ludzi sprawa z subkulturami wygląda raczej inaczej. Podświadomie nazwałbym. Słucham cięższej muzyki (punk, metal), gdy poznałem ideologię zacząłem się z nimi utożsamiać, później przyszły ciuchy i wygląd. Zapuściłem włosy i zacząłem ubierać się inaczej pod wpływem impulsu. Nie myślałem nad tym. Nigdy wcześniej nie uważałem się za punkowca, nawet o tym nie myślałem. Ludzie sami przypisali mi to określenie, a ja nie protestowałem bo czułem to w sobie. I może kolejna osoba nazwie mnie idiotą, który nie myśli sam i nie ma własnego życia. Mnie nie obchodzi takie gadanie. Subkultura jest dodatkiem do życia, a nie życie dodatkiem do subkultury. Ale jak widać nie każdy to rozumie.
 

NaTazS

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Miasto
network
Bo fakt faktem sporo było w tym pieprzenia. U większości ludzi sprawa z subkulturami wygląda raczej inaczej. Podświadomie nazwałbym. Słucham cięższej muzyki (punk, metal), gdy poznałem ideologię zacząłem się z nimi utożsamiać, później przyszły ciuchy i wygląd. Zapuściłem włosy i zacząłem ubierać się inaczej pod wpływem impulsu. Nie myślałem nad tym. Nigdy wcześniej nie uważałem się za punkowca, nawet o tym nie myślałem. Ludzie sami przypisali mi to określenie, a ja nie protestowałem bo czułem to w sobie. I może kolejna osoba nazwie mnie idiotą, który nie myśli sam i nie ma własnego życia. Mnie nie obchodzi takie gadanie. Subkultura jest dodatkiem do życia, a nie życie dodatkiem do subkultury. Ale jak widać nie każdy to rozumie.

Moja wypowiedź nie miała na celu, aby kogoś obrazić. Lecz przedstawienie tego nieco inaczej, swoisty sposób postrzegania, tłumaczenia sobie tego typu zjawisk. Można to nazwać relacją z obserwacji tego typu osób. Obserwacji z, zewnątrz, czyli analizowanie podstawowych zachowań i czynników powodujących je.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Chec przynależenia do subkultur wywodzi sie (moim zdaniem) z prostej ludzkiej cechy - potrzeby przynależności do grupy.
Dlatego kibice wybieraja sobie kluby, sluchacze muzyki tez sie staraja w rozmaity sposob podzielic (i jednoczesnie polaczyc z bardziej sobie podobnymi).

Zdrowy na umyśle, pozbawiony kompleksów człowiek nie posiada wewnętrznych sporów, nie ma potrzeby przynależenia do danej grupy społecznej.. Posiada swój określony cel, do którego dąży, zaś cała reszta w okuł jest elementem przejściowym. Ogólnie rzecz biorąc czymś, co się dzieje między czasie, podczas dążenia do określonego celu.
Powiedzial bym raczej ze checi do przynaleznosci do grupty (a wrecz niechec) maja przewaznie jedynie aspoleczni socjopaci (tacy jak np ja).
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Powiedzial bym raczej ze checi do przynaleznosci do grupty (a wrecz niechec) maja przewaznie jedynie aspoleczni socjopaci (tacy jak np ja).

Znaniecki okreslal 4 hrupy wspolczesnych ludzi.

Ludzie zabawy
Ludzie pracy
Ludzie tzw "dobrze wychowani"
Zboczency tzw. "dewianci" ktorzy stoja ponad lub ponizej "normy" spolecznej odroznienie czy pod czy ponad czesto jest klopotliwe. Nie ma to nic wspolnego ze zdrowiem psychicznym ale zbyt duzej checi przynaleznosci, zbyt malych zdolnosci do przynaleznosci albo wrecz zbyt duzych zdolnosci do przynaleznosci.

czlowiek moze nalezec do tych 3 wyzej wymienionych grup moze byc przystosowany do bycia w kazdej ale tak naprawde nie jest w zadnej wtedy. zboczeniec zazwyczaj nie zalicza sie do tych 3 pierwszych albo nie chce byc do nich zaliczany.

edycja: sprobuje zrobic badania odnosnie checia przynaleznosci a amerykanizacja spoleczenstwa. Powinno odpowiedziec to na pytanie dokladniej czy subkultura jest dewiacja do "normy" a norma wedlug znanieckiego jest rzecza zla - ze zyjemy w zlym spoleczenstwie. Cale to zamieszanie znanieckiego odnosnie tych 4 grup ma charakter negatywny wiec mozna to traktowac z przymrozeniem oka.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
To miło. Nie znam człowieka niestety... No i śmieszą mie zawsze takiego typu podzialy... Bo jak sie im blizej przyjrzec to wychodzi ze nikt nigdzie nie pasuje...

Zgadzam sie ze nie ma to nic wspolnego ze zdrowiem psyhicznym
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
No i śmieszą mie zawsze takiego typu podzialy

No tak... ten podzial mial na celu analize mozliwosci zmiany spoleczenstwa i jej ruchliwosci kulturalnej. Przynaleznosc do grupy oznaczala zastoj kulturalny i niemozliwosc zmienienia niczego - czyli jednostka ktora nie moze byc w pelni obywatelem.

tzn inaczej jak nalezysz do jednych z tych 4 grup to tzw "wypadasz z gry" tzn nie ... tzn ze jestes zaszfludkowanym "pionkiem na szachownicy"

I Adam - gratuluje zdania testu na krytycznosc myslenia i przenikliwosc :).
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Wracajac do tematu...

To czy musza to byc żyletki? Dlaczego nie ostry nóż?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
a panu co sie w jej wypowiedzi nie podobało? :]

cięcie się jest próbą zwrócenia na siebie uwagi, takie cisze wołanie o zainteresowanie
to, ze jest to typowa co miesieczna wypowiedz jakiegos smarkacza co przyjdzie i sie madrzy, wali teksty ze przynaleznosc do jakiejs grupy oznacza jakies wewnetrzne problemy, niech sobie taka banda smarkaczy zalozy wlasne forum, wylsemy tam ministra nu worda i wielu innych ktorych juz nazw nawet nie pamietam bo szybko z tad znikali. i natasze.
I NATASZO WBIJ SOBIE W TEN LEB, TO NIE LUDZIE SIE DZIELA NA TYCH CO LUBIA I NIE LUBIA, TYLKO TO CO JEST OSIA DANEJ SUBKULTURY SCIAGA DO SIEBIE LUDZI TYM ZAINTERESOWANYCH!!! to jest najnaturalniejszy podzial zaraz bo tym gatunkowym co nam natura zafundowala.

PS nataszo, powinnas dostac bana za nick, gdzies na forum bylo o tym zeby nie uzywac pokemonowego pisma
 

NaTazS

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Miasto
network
to, ze jest to typowa co miesieczna wypowiedz jakiegos smarkacza co przyjdzie i sie madrzy, wali teksty ze przynaleznosc do jakiejs grupy oznacza jakies wewnetrzne problemy, niech sobie taka banda smarkaczy zalozy wlasne forum, wylsemy tam ministra nu worda i wielu innych ktorych juz nazw nawet nie pamietam bo szybko z tad znikali. i natasze.
I NATASZO WBIJ SOBIE W TEN LEB, TO NIE LUDZIE SIE DZIELA NA TYCH CO LUBIA I NIE LUBIA, TYLKO TO CO JEST OSIA DANEJ SUBKULTURY SCIAGA DO SIEBIE LUDZI TYM ZAINTERESOWANYCH!!! to jest najnaturalniejszy podzial zaraz bo tym gatunkowym co nam natura zafundowala.

PS nataszo, powinnas dostac bana za nick, gdzies na forum bylo o tym zeby nie uzywac pokemonowego pisma

W mojej wypowiedzi było zawarte coś, co cię zabolało. Dla tego taka twoja reakcja a nie inna. I nie jestem żadna Natasza, jak już pisałem parę postów wyżej.

Jesteś słabym małym człowieczkiem, który używa tej swojej marnej agresji w sytuacji zagrożenia. Takie to typowe, że aż banalne.

To, na co się ludzie dzielą, to mnie to nie obchodzi. To moje zabawki.. i się nimi bawię :)

Ależ owszem zbanuj mnie :) Nie te forum to inne, mało tego jest...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Właśnie, inne forum, dzieci neo ktorym trzeba po tysiac razy powtarzac to samo tu nie potrzebujemy, to mnie zabolalo, ze to samu tlumaczylismy juz w innych tematach, wiele razy, ale przyjdzie jakis noob i sie zaczyna madrzec i od nowa to samo, bo Twoje madrosci niejeden juz tutaj prawil nataszo czy jak Ci tam
 
Status
Zamknięty.
Do góry