ZUS przyznaje że zabraknie pieniędzy na emerytury...

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Kogo chcesz korumpowac gdy mamy wolny rynek i panstwo nie wtraca sie w gospodarke?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Kogo chcesz korumpowac gdy mamy wolny rynek i panstwo nie wtraca sie w gospodarke?

el comendante ma racje, chyba malutko wiesz o swiecie skoro nie wiesz o tym ze rządy panstw wysoko rozwinietych juz nie panują nad obrzydliwie bogatymi korporacjami, ktore prowadzą wlasną polityke. To sie superkapitalizm nazywa, calkowite wypaczenie, ktore powstalo na skutak dzialan ludzi korwinno-mike-podobnych. Korporacja i korupcja to wlasciwie synonimy.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
el comendante ma racje, chyba malutko wiesz o swiecie skoro nie wiesz o tym ze rządy panstw wysoko rozwinietych juz nie panują nad obrzydliwie bogatymi korporacjami, ktore prowadzą wlasną polityke.
JAki moj swiat? Sami mowicie ze nie ma obecnie panstwa wolnorynkowego.

W kapitalizmie karupcja jest niemozliwa.

Nie wiem o czym WY mowicie...

PWN:
łapownictwo, przekupstwo, korupcja:
przestępstwo polegające na przyjęciu przez osobę pełniącą funkcję publiczną korzyści majątkowej lub osobistej (albo jej obietnicy) w zamian za dokonanie czynności urzędowej lub bezprawnej.

korporacja [łac.], ekon., prawo zrzeszenie osób (uznane przez prawo za osobę prawną) mające na celu realizację określonych wspólnych zadań; w Polsce cechy k. mają np. spółdzielnie, związki rzemieślnicze, stowarzyszenia, samorząd terytorialny.

To sie superkapitalizm nazywa, calkowite wypaczenie, ktore powstalo na skutak dzialan ludzi korwinno-mike-podobnych. Korporacja i korupcja to wlasciwie synonimy.
Co ma korporacja z korupcja wspolnego... Togo to ja nie wiem...

A co do "obrzydliwie bogatych korporacji prowadzacych wlasna polityke"
To niepodoba sie wam ze sa bogate? To co? Zazdrosc?
Czy moze ze politykje wlasna prowadza... A czyja maja polityke prowadzic? Wiadomo ze wlasna...

No i przypominam ze kapitalizm i wolny rynek jest najkorzystniejszy dla malych przedsiebiorcow i ludzi chcacych sie dorobic.
Dla korporacji nie! Wielkie korporacje w USA popieraja socjalizm i protekcjonizm!

Dlaczego?
Spojszcie na listy najbogatszych Szwedow, sa tam od lat jakies zmiany?
A spojszcie na takie listy w USA za czasow kiedy jeszcze wolny rynek tam byl...

Jedni szybko sie bogaca, inni bankrutuja.

Baardzo trudno jest o jakis monopol bez "pomocy" panstwa... Monopole powstaja w przytlaczajacej mierze przez panstwowe koncesje.

Zobaczcie chocby na rynek telefonow komorkowych w Japonii a w Polsce gdzie dopuszczanych jest tylko 3 operatorow!
 
S

serwor

Guest
ADDAM ty napisz cos od siebie a nie tylko powtarzasz co gdzies napisal JKM i jemu podobni gieniusie.
W Polsce jest czterech operatorów telefoni komórkowej.
Dobrze ktos napisał że nie masz pojęcia o tym co piszesz.
 

Zed89

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Nakło Śląskie
A ja mam takie pytanie , skoro do ZUS-u państwo musi dopłacać to prywatna firma ubezpieczeniowa była by przecież pozbawiona dopłat państwowych oraz musiała by działać w warunkach rynkowych co oznacza ze potrzebuje kasę na marketing itp. Więc niby w czym było by to lepsze? (tylko nie mówcie bzdur o biurokracji bo ta jest wszędzie)
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
A ja mam takie pytanie , skoro do ZUS-u państwo musi dopłacać to prywatna firma ubezpieczeniowa była by przecież pozbawiona dopłat państwowych oraz musiała by działać w warunkach rynkowych co oznacza ze potrzebuje kasę na marketing itp. Więc niby w czym było by to lepsze? (tylko nie mówcie bzdur o biurokracji bo ta jest wszędzie)


YYY... :/ Bo emerytury byly by wypłacane ze składek obecnych emerytów, a nie obecnych "składkowiczów" ??? <_<
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
To komornik wsiada na majatek prezesów... Nie wiem, nie jestem specjalistą ani znawcą... <_<

A co jak monopolista, ZUS zbankrutuje ??? :wow:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
el comandante
Nie można jednocześnie rozdawać pieniędzy górnikom, lekarzom i nauczycielom jednocześnie zmniejszając składkę rentową. Pieniądze z nieba nie spadają to każdy wie, ale nie można ich obiecywać i jednocześnie wyzbywać się tych pieniędzy.
bardzo trafnie, szkoda ze nizej bylo juz mniej logicznie

barton
CYTAT(Brave @ 6.12.2007, 23:43)
coz socjalizm kosztuje...wiec sie go w polsce rozwija zamiast zwijaca koszty? co tam dzieci./wnuki zaplaca
Szwecja to jeden z najbardziej socjalistycznych krajów a nie widziałem, żeby ktoś tam narzekał, że bieda.
wiesz co nas rozni? bylem w szwecji znam szwedow zyjacych w polsce to nas rozni i nie wiesz czy narzekaja

lobo
Czego od razu tępy. Przyzwyczjony do niewolnictwa. Zawsze w społeczeństwie był odsetek niewolników, chłopów pańszczyźnianych. Rewolucja zaprowadziła nowy porządek w którym ludzie mają być wszyscy równi. Problem w tym, że nie jest to naturalne, ludzie nie są równi. Część ludzi to mentalni niewolnicy. I bardzo dobrze, bo dzięki temu powstania niewolników czy bunty chłopów były tylko epizodami w historii. Oczywiście dopóki myśliciele nie wymyślili różnych ideologii, i nie zaczeli buntować niewolników aby ich wykorzystać politycznie. Wtedy krew lała się strumieniami. Rzecz w tym, że odkąd mamy równość niewolnicy wcale nie znikneli, po prostu mamy bezpańskich niewolników, którzy pragną by ktoś się nimi zaopiekował. Trzeba ich zrozumieć. Pewnie to bardzo kontrowersyjne co napisałem, ale każdy kontrrewolucjonista musi o tym pamiętać. No a teraz zrozum, po co jest demokracja. Po to żeby ten odsetek, który ma aspiracje na wolnych ludzi, zagubił się w ogólnej liczbie społeczeństwa i władza też miała z niego niewolnika.
bardzo zgrabne

barton
CYTAT(A.D.D.A.M.2.3. @ 5.01.2008, 18:58)
Tego nie zmienimy. I nie ma sensu zmieniac.

Oczywiście, że to zmienimy szeregiem reform socjalnych, takich jak bezpłatna edukacja na każdym szczeblu! Wykształcenia nie można uzależniać od grubości portfela rodzica, bezpłatna edukacja to jedyna droga do wyrównania szans!

Polska na edukacje wydaje z budżetu 0,7% podczas gdy podpisując traktaty lizbońskie zobowiązała się wydawać 3%. Skąd pieniądze? Najpierw zadałbym pytanie skąd były pieniądze na F16, na wojnę w Iraku, na świątynie opatrzności bożej...
ale to juz bylo
i nie wroci wiecej
.....
choc w papierach lat przybylo
wciaz jestesmy tacy sami
byl socjalizm realny
a teraz mamy socjalizm zachodnioeuropejski
czyli socjal pelna geba
budzet doplaca prawie do wszystkiego
zapytaj ludzi czy sa z tego zadowoleni
gdyby jeszcze mieli swiadomosc
ze to ze np dziecko chodzi do podstawowki kosztuje tego przeliczeniowego kowalskiego
i tak jest mu zabierane okolo 3900 zl
po czym jest oddawane ok 3300 zl
600 zl na obsluge biurokratyczna systemu (w tym transfer srodkow, pobor itd - oszczedne zalozenie)
co daje 325
tyle wszyscy co miesiac placimy... ekonomiczny idiotyzm

CYTAT(el_comandante @ 5.01.2008, 19:06)
Oczywiście, że to zmienimy szeregiem reform socjalnych, takich jak bezpłatna edukacja na każdym szczeblu!
Buahaha Nie ma czegoś takiego jak "bezpłatna" edukacja. Takie stwierdzenia będę piętnował za każdym razem
jest taki sofizmat "bezplatna" edukacja - wierza w nia raczej ci srednio rozgarnieci i socjalisci....

CYTAT(A.D.D.A.M.2.3. @ 5.01.2008, 19:14)
Pieniadze pochodza zawsze, tylko i wylacznie z 1 zrodla - obywateli.
I póki co, F16 przeszkadzają obywatelom żyć normalnie, już są szykowane pozwy o odszkodowania za hałasy. Ludzie chcą zapewnić dzieciom edukacje nie hałas, a nie każdego na to stać.
tak jak lataly glosniejsze migi to nikt nie narzekal - ale one byly takie fajne - radzieckie... (poziom halasu o 5-6 decybeli wyzszy)

CYTAT(A.D.D.A.M.2.3. @ 5.01.2008, 19:25)
Nie kwestionujesz chyba istnienia armii?
W 100% kwestionuje istnienie armii, zbrojenia są bezużytecznym marnotrawieniem pieniędzy, dla przykładu Szwecja zamiast na zbrojenia wydała pieniądze na odnawialne źródła energii.
ubaw po pachy
oni wydaja na wojsko kilka razy wiecej niz my........

Jakby nie patrzeć towar luksusowy, nie widzę powodu, żeby państwo albo "wolny rynek" sponsorował alkoholizm, a wręcz należy przeznaczać pieniądze na walkę z nim i jego efektami, czyli biedą i patologią.
po co nam kabaret
aktualnie sponsorem twojej edukacji jest pijaczek o ktorym bylo wczesniej
(budzet - worek) - jak za trudne - w koncu to ekonomia to rozwine

Mówicie, że nie ma czegoś takiego jak bezpłatna edukacja, ok, to kwesta punktu widzenia, czy wyżywienie studenta to też edukacja, w każdym bądź razie, czy któryś z koliberków, zamiast zazdrościć nam Szwecji mógłby podać przykład jakiegoś kraju na świecie, gdzie istnieje 100%-owy wolny rynek?
tak np singapur i pare mniejszych a 100 lat temu prawie wszystkie na swiecie

Prawda jest taka, ze liberalizm, a nie socjalizm jest utopią bo to nieludzkie wynaturzenie, oddanie życia w ręce losu, bądź grup trzymających władze, czyli korporacji itd.
o boze
socjalizm aktualnie (w roznych stopniahc nasilenia) panuje wsrod 95% narodow
liberalizm konserwatywny jest malo widoczny (byla thatcher, byl regan itd)

Lekko propagandowo wyszło, ale to odzew na teksty typu 'o tym, czy ktoś studiuje decyduje portfel tatusia, a nie wiedza'. Ciężko jest przejść obojętnie wobec takich poglądów, nawet jeśli traktować je jako internetowe napinanie się.
heh
i tak ten tatus na to placi a nie mityczne panstwo (wczesniej zabralo mu te pieniadze, czesc zuzylo na wlasne potrzeby i reszte oddalo)

barton
Uczyli mnie tego na studiach, że 100% wolny rynek nie istnieje nigdzie i ja w to wierzę. Wszędzie ktoś musi wściubić swój wszędobylski nos generując kolejne ustawy regulujące obrót towarami, inaczej handel.
Podałem Szwecję z tego względu, że tak słyszałem. Ale w sumie cała Skandynawia taka jest. W norwegii na przykłąd ludzie, którzy się czegoś dorobią są piętnowani. W sumie u nas też ma miejsce takie zjawisko - choćby nieliniowy podatek, któy bogatszym każe płacić więcej. To również przejaw tzw. socjalizmu ekonomicznego (definicja własna) lub też dążenia do równości ekonomicznej obywateli.
Edukacja zaś edukacj nie równa. Co z tego, że teoretycznie lepszy poziom trzmać mogą szkoły płątne, skoro np. młodzież tam idzie się oobijać, nia uczyć się (płaci to wymaga, a wymaga wiadomo czego) itd. Studia bezpłątne (czyli te finansowane przez państwo a zatem przez wszystkich obywateli) są lepsze, gdyż trafiają do nich jedynie te wybitnie uzdolnione jednostki a eliminuje się szarą masę. Choć to i tak da się podważyć i kontrargumentować.
tak jak pisalem wyzej
tak np singapur i pare mniejszych a 100 lat temu prawie wszystkie na swiecie
socjalizm aktualnie (w roznych stopniahc nasilenia) panuje wsrod 95% narodow
liberalizm konserwatywny jest malo widoczny (byla thatcher, byl regan itd)
coz wynaturzenia socjalizmu sa norma a nie wyjatkiem a zmiany w mentalnosci ludzkiej tym bardziej, stad wrogie postawy wobec tych ktorzy sie dorobili a daje przeciez prace..... (schizofrenia?)
co do szwecji to podam ciekawostke
jest to jedyny kraj (z tych znanych) na swiecie gdzie edukacja jest 100 % rynkowa
argumenty o obijaniu sie w szkolach prywatnych a poziomie w panstwowych to mzonka
jasne ze to dziala w 70% polskich prywatnych szkol - ale sie zmienia
na swiecie miejscem do obijania sie sa szkoly panstwowe i u nas tak za pewnie 20 lat bedzie

Tak i się w 100% zgodzę z nuworldem. No może 89%. Akurat w Polsce drugiej Szwecji budować chyba nie będziemy. Jest to niemożliwe z jednego względu - w Polsce za dużo ma do powiedzenia Kościół. Wyeliminujmy tę instytucję (nie da się - jest zbyt silnie zakorzeniona co by tu nie mówić - w każdym z nas) a droga do socjalizmu otwarta. A ile pieniędzy by się zaoszczędziło.
kolejny raz nie wiesz o czym piszesz
szwecja jest krajem niekatolickim ale luteranskim
tam nawet socjalistyczny premier skladal przysiege na biblie przed pastorem
ale co tam fakty jak ty wiesz lepiej...


Ciekawi mnie natomiast, jaki kraj wkrótce stanie się najszybciej rozwijającym się gospodarczo krajem Europy. Co obstawiacie?
od nastu lat jest to kraj prawie w 100% rynkowy - estonia, wzrost pkb przy zachowaniu tempa ostatnich nastu lat powinien spowodowac ze przegonia niemcy za jakies 10-15 lat (niemcy stoja w miejscu a ci srednio rocznie ok 10% wzrostu)
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
ADAM ile ty masz lat? Poczytaj o superkapitalizmie, wypaczeniach w USA i przestań dyskutować jak nie masz pojęcia. Brak Ci wiedzy ekonomicznej czlowieku wiec nie osmieszaj sie bo mam wrazenie ze rozmawiam z dzieckiem ktore bawiec sie klockami na dywanie jednym uchem slucha rodziców gadających o polityce.

Prawda jest taka, ze liberalizm, a nie socjalizm jest utopią bo to nieludzkie wynaturzenie, oddanie życia w ręce losu, bądź grup trzymających władze, czyli korporacji itd.

Dokladnie, zbytni liberalizm i brak kontroli nad biznesem powoduje do niesamowitych wypaczeń, korupcji a nawet czasem morderstw.
Zobaczcie co sie dzieje w usa, korporacje sa tak bogate ze np. finansują lipne badania podstawionych naukowców ze np. gry komputerowe są zdrowe dla oczu. A pozniej taki ADAM w to wierzy i idzie sobie kupić gre.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Prawda jest taka, ze liberalizm, a nie socjalizm jest utopią bo to nieludzkie wynaturzenie, oddanie życia w ręce losu, bądź grup trzymających władze, czyli korporacji itd.


To socjalizm "oddaje życie w ręce losu". Bo skad mam wiedzieć czy za 20 lat politycy nie ustanowią że prawo do emerytury bede miał w wieku 90 lat ??? <_<

Lekko propagandowo wyszło, ale to odzew na teksty typu 'o tym, czy ktoś studiuje decyduje portfel tatusia, a nie wiedza'. Ciężko jest przejść obojętnie wobec takich poglądów, nawet jeśli traktować je jako internetowe napinanie się.


Lekko nie kumam czy to miał być pejoratywne czy wrecz przeciwnie. <_< To normalne ze rodzice pomagaja dzieciom (w tym finansowo). :bag: Ale (jako niemajętny) w warunkach wolnorynkowych móglbym wziaść dorywczą prace, nie płacić ZUSu, OFEu i płacic za studia, BO TO ICH UKOŃCZENIE BYŁO BY DLA MNIE PRIORYTETEM. <_<
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
ADDAM ty napisz cos od siebie a nie tylko powtarzasz co gdzies napisal JKM i jemu podobni gieniusie.
Wez mnie nie obrażaj...

W Polsce jest czterech operatorów telefoni komórkowej.
Dobrze ktos napisał że nie masz pojęcia o tym co piszesz.
4? Niesamowite! To zmienia wszystko! Swiat mi sie teraz zawalil...
Polska dopuszcza 4 operatorow a nie 3! Fantastycznie...

A ja mam takie pytanie , skoro do ZUS-u państwo musi dopłacać to prywatna firma ubezpieczeniowa była by przecież pozbawiona dopłat państwowych oraz musiała by działać w warunkach rynkowych co oznacza ze potrzebuje kasę na marketing itp. Więc niby w czym było by to lepsze? (tylko nie mówcie bzdur o biurokracji bo ta jest wszędzie)
Bo bys nie mosial sie ubezpieczac.
Ja bym sie nie ubelpieczyl nigdy w zyciu...
Sam sobie potrafie pieniadze na konto wplacic i nie wybierac... (juz o inwestowaniu nawet nie mowie)


ADAM ile ty masz lat? Poczytaj o superkapitalizmie, wypaczeniach w USA i przestań dyskutować jak nie masz pojęcia. Brak Ci wiedzy ekonomicznej czlowieku wiec nie osmieszaj sie bo mam wrazenie ze rozmawiam z dzieckiem ktore bawiec sie klockami na dywanie jednym uchem slucha rodziców gadających o polityce.
Z jakich to lewackich ksiazek mam o tym czytac?

Dokladnie, zbytni liberalizm i brak kontroli nad biznesem powoduje do niesamowitych wypaczeń, korupcji a nawet czasem morderstw.
Proste pytanie: Komu wreczysz łapówke jako obrzydliwie bogaty przedstawiciel ochydnej korporacji? No komu?
Zobaczcie co sie dzieje w usa, korporacje sa tak bogate ze np. finansują lipne badania podstawionych naukowców ze np. gry komputerowe są zdrowe dla oczu. A pozniej taki ADAM w to wierzy i idzie sobie kupić gre.
W USA NIE MA WOLNEGO RYNKU!

Jak to pokazal Friedman - wprowadzono wszystkie postulaty amerykanskiej partii komunistycznej.
Zwykly ko-liberal Ron Paul jest nazywany radykalem, niepokazuje sie go w TV w Iowa zdobyl 10%...
Podobno przeprowadzono badanie po ktorych okazalo sie ze 80% dziennikarzy w USA okresla sie mianem "lewicowych"

Wystarczy spojrzec jacy to republikanow mamy obecnie: bush, giuliani, szwarzeneger itd

O czym my wiec mowimy?

W USA kapitalizm skonczyl sie wraz z wprowadzeniem podatku dochodowego.

korporacje sa tak bogate ze np. finansują lipne badania podstawionych naukowców ze np. gry komputerowe są zdrowe dla oczu. A pozniej taki ADAM w to wierzy i idzie sobie kupić gre
O czym ty mowisz? A w TV pokazuja reklame jaki to wizyr czy inny domestos czysci, myje i usowa...
Idiota wierzy, normalny nie.
Nie widze problemu?

Ale (jako niemajętny) w warunkach wolnorynkowych móglbym wziaść dorywczą prace, nie płacić ZUSu, OFEu i płacic za studia, BO TO ICH UKOŃCZENIE BYŁO BY DLA MNIE PRIORYTETEM
Ja bym wzial kredyt studencki.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ostatnio przysłali mi potwierdzenie ile z moich składek trafiło do OFE. Jak by prywatna firma tak traktowała moje pieniądze, to mógłbym pójść do prokuratora i on by wiedział co z tym zrobić. Ale wobec urzędu moge sobie tylko po cichu przeklinać.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
zbytni liberalizm i brak kontroli nad biznesem powoduje do niesamowitych wypaczeń, korupcji a nawet czasem morderstw.
Nuworld jedyne co dobrze Ci wychodzi to obrażanie innych,bo takie "argumenty" jak np. powyższy to nawet ciężko skomentować.

To socjalizm "oddaje życie w ręce losu". Bo skad mam wiedzieć czy za 20 lat politycy nie ustanowią że prawo do emerytury bede miał w wieku 90 lat ??? dry.gif

Stąd że tak niepopularna decyzja rządu/sejmu mocno skróci ich kadencję na rzecz ludzi którzy nie wprowadzą tego pomysłu,lub szybko sprawę odkręcą. Kolejna zaleta demokracji?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Stąd że tak niepopularna decyzja rządu/sejmu mocno skróci ich kadencję na rzecz ludzi którzy nie wprowadzą tego pomysłu,lub szybko sprawę odkręcą. Kolejna zaleta demokracji?
Większość obywateli machnie ręką i jak koń Bokser z "Folwarku Zwierzęcego" powie "będę więcej pracował", albo zagłosuje na ekipe która obieca, że wiek emerytalny będzie obniżonydo 50 a po wyborach podniesie go jeszcze do stu.

Tak serio to może demokracja rzeczywiście coś tam troszeczke reaguje na potrzeby obywateli, zwłaszcza realizuje różne populistyczne hasełka socjalne, ale to nic w porównaniu z tym co daje Ci wolny rynek. Nawet nie zdążysz sobie zamarzyć a już ktoś Ci to oferuje. Niech władza nie wtrąca się w takie rzeczy jak emerytury i da pole do popisu wolnemu rynkowi.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Większość obywateli machnie ręką i jak koń Bokser z "Folwarku Zwierzęcego" powie "będę więcej pracował", albo zagłosuje na ekipe która obieca, że wiek emerytalny będzie obniżonydo 50 a po wyborach podniesie go jeszcze do stu.

Tak serio to może demokracja rzeczywiście coś tam troszeczke reaguje na potrzeby obywateli, zwłaszcza realizuje różne populistyczne hasełka socjalne, ale to nic w porównaniu z tym co daje Ci wolny rynek. Nawet nie zdążysz sobie zamarzyć a już ktoś Ci to oferuje. Niech władza nie wtrąca się w takie rzeczy jak emerytury i da pole do popisu wolnemu rynkowi.

Też jestem za wolnym rynkiem ubezpieczeń.
Ale nie o to chodziło w moim poście.Odniosłem się bardziej do mechanizmu demokracji.Jeśli rząd robi coś co jest sprzeczne z wolą 90% obywateli to szybko znajdą się politycy którzy na krytykowaniu rządu zbiją kapitał polityczny i odsuną niepopularnych ludzi od władzy.
 
Do góry