ZUS przyznaje że zabraknie pieniędzy na emerytury...

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
A co do ZUSu,koszty ogólne tej firmy to około 1% składek,prywatne fundusze w USA wydają ok 20% na obsługę i reklamę,wychodzi więc że ZUS jest tańszy
A jakie sa skladki?

Ciekawe skąd wzieli tę rozmowę ,czy czasem sami nie nagrali.
Tez sie nad tym zastanawialem.

Ale mialem nieszczescie byc swiadkiem podobnych rozmow telefonicznych jak nieopatrznie pozwolono mi kiedys na chwile zostac w pokoju do ktorego co 30 minut wolano ludzi z kolejki i wypuszczali ich po 2min...
Ja mialem usiasc tam i poczekac "chwile" az znajda jakis zgubiony papierek... Przesiedzialem tam z 45 minut... Ojj nasluchalem sie...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
heh ja pare lat temu tez bylem przedsiebiorca
oj nachodzilem sie nachodzilem, nasluchalem, nawypelnialem
panie w zusie i ich "gratisowy" programy by prokom
przerstal fakt ze nazwa spolki zostala zmieniona
kosmos nierobstwa bylejakosci i tumiwisizmu
w lublinie mam po sasiedzku oddzial tez socjalnego pzu - tam obsluga takich rzeczy zajmuja sie 4 panie w uzs okolo 50 (z czego 45 okienek zawsze z wywieszka zapraszamy obok)
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
A jeszcze wieśniaki ZUS wypompują bo zabraknie kasiory na KRUS.
Wyjdzie na to że robol na bary będzie musiał wziąc utrzymanie ze 3 właścicieli 100 hektarowych gospodarstw
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Tylko sek w tym ze to idea ZUS jest gorszym rozwiazaniem niz KRUS :D
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Jedno i drugie to szajs. Ja sam bym sobie uskładał na emeryturę. Pie....e płacić na 40 letnich ZOMOWCów emerytów
 
S

serwor

Guest
A jeszcze wieśniaki ZUS wypompują bo zabraknie kasiory na KRUS.
Wyjdzie na to że robol na bary będzie musiał wziąc utrzymanie ze 3 właścicieli 100 hektarowych gospodarstw
:Wieśniaki: biorą z innej puli ,nie z ZUS.
Nie tylko właścicieli 100 h gospodarstw,także wielu taksówkarzy i innych np JKM ,którzy kupili 1-2 hektary i płacą KRUS a nie ZUS.
Po prostu luka prawna ,wszystko legalnie.


Tylko sek w tym ze to idea ZUS jest gorszym rozwiazaniem niz KRUS :D
Dlaczego?
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
:Wieśniaki: biorą z innej puli ,nie z ZUS.
Nie tylko właścicieli 100 h gospodarstw,także wielu taksówkarzy i innych np: JKM którzy kupili 1-2 hektary i płacą KRUS a nie ZUS.
Po prostu luka prawna ,wszystko legalnie.
Dlaczego?


Pieniądze na KRUS nie biorą się z nieba, na wiesniaków idą pieniadze przez nich niewypracowane !!!!!

Ale PSL już uwaliła reforme tego wrzodu i dalej będę musiał utrzymywać chłopka niedojde, który nie potrafi ze swojego gospodarstwa nawet własnej rodziny utrzymać.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Nie tylko właścicieli 100 h gospodarstw,także wielu taksówkarzy i innych np JKM ,którzy kupili 1-2 hektary i płacą KRUS a nie ZUS.
Po prostu luka prawna ,wszystko legalnie.
Widzisz jak ludzi zmusza sie do tego ubezpieczenia? Wszyscy uciekaja od tego jak moga :D

Dlatego ze kazdy placi jednakowa skladke. To jest uczciwsze.

A moze zlikwidowac przymus ubezpieczen skoro kazdy jest gotow lapac sie czego tylko moze zeby go uniknac???
A jak ktos chce, prosze bardzo! Niech sobie wplaca na konto (fundusz) pieniadze kiedy chce i ile chce...

Volentin not fit injuria...
 
S

serwor

Guest
ubezpieczenia? Wszyscy uciekaja od tego jak moga :D
Dlatego ze kazdy placi jednakowa skladke. To jest uczciwsze.
Wszyscy uciekają?
Kto to jest wszyscy?
Komunizm i super skrajny liberalizm[UPR] to systemy utopijne .
Dlaczego?
Dlatego że oba wierzą że ludzie będą robili to co jest przewidziane w ich doktrynie.Będą uczciwi Będą wspierać biednych ,nie będzie machlojek ,przekupstwa,zawyżania cen,czysta utopia.
Ludzie są tacy jacy są,jeśli mogą mniej płacić w KRUS to dlaczego nie ,winni są ci którzy stworzyli takie ułomne prawo i ci którzy pomimo że wiedzą o tym że prawo jest omijane to go nie zmieniają.
A moze zlikwidowac przymus ubezpieczen skoro kazdy jest gotow lapac sie czego tylko moze zeby go uniknac???
A jak ktos chce, prosze bardzo! Niech sobie wplaca na konto (fundusz) pieniadze kiedy chce i ile chce...


A może zlikwidować policję jeśli nikt nie lubi płacić mandatów.
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Ten temat miał byc o niewydolności ZUS-u podobno. Znowu zbaczacie z kursu ;)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Wszyscy uciekają?
Kto to jest wszyscy?
Moj blad... nie "wszyscy"...

Komunizm i super skrajny liberalizm[UPR] to systemy utopijne .
Dlaczego?
Dlatego że oba wierzą że ludzie będą robili to co jest przewidziane w ich doktrynie.Będą uczciwi Będą wspierać biednych ,nie będzie machlojek ,przekupstwa,zawyżania cen,czysta utopia.
Nie na temat...
Ludzie są tacy jacy są,jeśli mogą mniej płacić w KRUS to dlaczego nie ,winni są ci którzy stworzyli takie ułomne prawo i ci którzy pomimo że wiedzą o tym że prawo jest omijane to go nie zmieniają.
I dobrze robia! Ja tez tak zrobie jak studia skoncze. Kupie sobie kawal łaki i bede szczesliwym KRUSowiczem. A ZUS niech sobie bankrutuje, bardzo dobrze. Wreszcie przymus ubezpieczen zniasa...

A może zlikwidować policję jeśli nikt nie lubi płacić mandatów.
:D
Fajne porównanie!
Mandat = składka na ubezpieczenie :eek:k2: kara = kara :D

Dlaczego chcesz mnie uszczesliwiac na sile? Moja praca, moja pensja moja sprawa co z nia zrobie.
Jak chce to sie zapije na śmierc, jak chce to bede oszczedzal na starosc...

Chcącemu nie dzieje się krzywda!


A nie! Przepraszam! Ty lepiej wiesz co nalezy zrobić z moimi pieniedzmi... Przepraszam... Ty lepiej wiesz jak je wydac zebym byl szczesliwy...

To nie nazywa sie niewolnictwo?
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
Juz to kiedys gdzies pisalem ale napisze jeszcze raz :)

wyobrazmy sobie ze nasze pieniadze nie trafiaja na konto ZUS tylko ze kazdy ma swoje oddzielne konto w funduszu ze stalym oprocentowaniem. Niech pobieraja nam tyle ile teraz ale niech tam trafia wiekszosc okolo 80%, reszte przeznaczyc na wyplate rent itp itd. Przeksztalcic ZUS w jednostke ktora potrafi zarabiac pieniadze przez inwestycje tak jak robia to Fundusze Emerytalne.

Co nam to daje?

Duzo! :)
Pieniadze z konta mozna przekazac do dziedziczenia w razie nalgej smierci! Mozna wprowadzic system zbierania pieniedzy maz+zona :) i tym podobne systemy.

przeliczajac srednio niech wam trafia na konto okolo 300 zl miesiecznie :) po 30 latach bez procentow macie 108000 przy oprocentowaniu 5% macie 254 738,8 co przy emeryturze 1500 zł daje wam jakies 14 lat porzadnej emerytury :) i to po 30 latach pracy :).

Jezeli znajdzie sie ktos madry to jeszcze uratuje sie nasze emerytury :)!!
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Przeksztalcic ZUS w jednostke ktora potrafi zarabiac pieniadze przez inwestycje tak jak robia to Fundusze Emerytalne.
:klaszcz:

Nic prostszego :bag:

Duzo! smile.gif
Pieniadze z konta mozna przekazac do dziedziczenia w razie nalgej smierci! Mozna wprowadzic system zbierania pieniedzy maz+zona smile.gif i tym podobne systemy.

przeliczajac srednio niech wam trafia na konto okolo 300 zl miesiecznie smile.gif po 30 latach bez procentow macie 108000 przy oprocentowaniu 5% macie 254 738,8 co przy emeryturze 1500 zł daje wam jakies 14 lat porzadnej emerytury smile.gif i to po 30 latach pracy

Super!
A nie mozna pojsc i wplacic pieniadze do BANKU, na KONTO??? Na co ten caly chory system?

Ile tracisz w ZUSie: http://www.zlikwidujzus.com/kalkulator_zus.php

np.
Twoja płaca brutto: 1500zl
Ile lat będziesz pracować?: 35lat
Oprocentowanie lokaty: 3%

Wynik:
Przy podanych przez Ciebie zarobkach miesięczny podatek celowy (składki ZUS) to kwota 292.80 zł.
Odkładane przez 35 lat przy oprocentowaniu rocznym 3% dają ostateczną kwotę 224,202.84 zł.

A nie daj Boze w cos zainwestuj...

VOLENTI NOT FIT INJURIA!
 
S

serwor

Guest
:klaszcz:

Nic prostszego :bag:
Super!
A nie mozna pojsc i wplacic pieniadze do BANKU, na KONTO??? Na co ten caly chory system?

Ile tracisz w ZUSie: http://www.zlikwidujzus.com/kalkulator_zus.php

np.
Twoja płaca brutto: 1500zl
Ile lat będziesz pracować?: 35lat
Oprocentowanie lokaty: 3%

Wynik:
Przy podanych przez Ciebie zarobkach miesięczny podatek celowy (składki ZUS) to kwota 292.80 zł.
Odkładane przez 35 lat przy oprocentowaniu rocznym 3% dają ostateczną kwotę 224,202.84 zł.

A nie daj Boze w cos zainwestuj...

VOLENTI NOT FIT INJURIA!
Jle za 35 lat będzie warte 224.202 zł w cenach realnych?
Jaka będzie inflacja przez te 35 lat?
Skąd pewność że 35 lat a nie 30 ,25 ?
Część pieniędzy które teraz płacimy idzie na emerytów którzy pobierają emerytury,zabić ich ?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jle za 35 lat będzie warte 224.202 zł w cenach realnych?
Jaka będzie inflacja przez te 35 lat?
Skąd pewność że 35 lat a nie 30 ,25 ?
Po pierwsze nic nie jest pewne (w tym cała zabawa)
Jak ktos sie boi to moze sie ubezpieczyc (po to to wymyslono).

Inflacje to juz konik Keynesa :)D), tu pojawia sie monetaryzm Friedmana lub jeszcze lepsze rozwiazanie szkoly austriackiej: Rothbarda lub Misesa...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
pewnie zaraz dowiesz sie ze keynes to wcale nie socjalista i jego nauki nie sa przez socjalistow wykorzystywane
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
A nie mozna pojsc i wplacic pieniadze do BANKU, na KONTO??? Na co ten caly chory system?

Ja tez jestem za likwidacją ZUS i pozostawieniu ludziom wolnej ręki,ale:
nie jestem przekonany czy całkowita wolnosc sprawdziła by się u nas,państwo powinno miec jednak pewną kontrolę,jakas wysokosc srodków na funduszu emerytalnym,po osiągnięciu której mozna nic juz nie dokładac czy cos w tym stylu.
Nasze społeczenstwo znajac życie niewiele by wpłaciło do banku na swoją "emeryturę"<wiem wiem Ciebie Addam to nie obchodzi,mnie w sumie tez,ale wyobraźmy sobie co działoby się za kilkanasie lat-10mln kloszardów?>i powiedziałoby "jakos to będzie".
Natomiast obecny stan prawny jest dla mnie nie do przyjęcia.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Nasze społeczenstwo znajac życie niewiele by wpłaciło do banku na swoją "emeryturę"<wiem wiem Ciebie Addam to nie obchodzi,mnie w sumie tez,
A co jak ludzie nie beda myc zebow? Za 20 lat czekaja nas miliony szczerbaczy....
 
Do góry