ZUS przyznaje że zabraknie pieniędzy na emerytury...

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Jeśli tendencja do starzenia się społeczeństwa się nie zmieni<a nic na to nie wskazuje > to mamy realny problem.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jeśli tendencja do starzenia się społeczeństwa się nie zmieni<a nic na to nie wskazuje > to mamy realny problem.

Zaraz, zaraz, czy aby ktoś w Polsce od wielu lat mówi o nieuchronnym bankructwie funduszów emerytalnych?? hmm cuż to za polityk?? :p
 
S

serwor

Guest
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8632,wid,8855051,wiadomosc.html

hehe A to ci niespodzianka :lol2: Wreszcie to przyznali :lol2: Notabene reszta demoludów euro-socjalistycznych też to czeka :p
Nie czeka ,tylko my dzieki naszym orłom finasowym mamy taki system emerytalny ,ZUS nie dość że oddaje pieniądze prywatnym funduszom emerytalnym to jeszcze musi płacić emerytury.Ale zobaczyymy co będzie za 15-20 lat.Nędza i rozpacz.Większość zatrudniona w firmach prywatnychoraz właściciele małych firm płaci minimalną składkę emerytalną,jaką dostaną emeryturę-śmieszną.Będzie płacz i zgrzytanie zębów.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
A ja chcę nic nie płacić dla ZUS-u, tylko wszystko prywatnym funduszom emerytalnym.

Tylko przez tą komunę teraz to nie taka prosta sprawa zlikwidować ZUS. Tu już niech mądrzejsi ode mnie sie wypowiadają. To co najwyżej później skomentuję.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Nie czeka ,tylko my dzieki naszym orłom finasowym mamy taki system emerytalny
A tu jesteś w błędzie, możliwe nawet że pójdą z torbami szybciej niż polska (szczególnie Niemcy), może odwlecze to w czasie trochę napływ nowych pracowników ze wschodu...
 
S

serwor

Guest
A tu jesteś w błędzie, możliwe nawet że pójdą z torbami szybciej niż polska (szczególnie Niemcy), może odwlecze to w czasie trochę napływ nowych pracowników ze wschodu...
Niemcy, zakładamy się?Chociaż szczerze mówiąc nie wiem jakim cudem mają taką gospodarkę.Są leniwi i ogólnie moim zdaniem głupsi od polaków.Może starsze pokolenie było inne.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Szczerze mówiąc to pierdziele ZUS. Jest zbyt głupi (przepisy no i sami ludzie w ZUSie i w sejmie) by jakoś ten system emerytalny doprowadzić do ładu. Jeżeli nie potrafią to niech nie pierdzielą i oddadzą to firmom prywatnym.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Chociaż szczerze mówiąc nie wiem jakim cudem mają taką gospodarkę.
Taką gospodarke znaczy się mocną czy słabą?
Bo według mnie baaaaaardzo słabą... Takie kraje jak niemcy, francja...one przecież żyją na kredyt! Zobacz tylko jakie mają długi.

Jak sie nic niie zmieni to fundusz emerytalny we Francji i Niemczech pojdzie z torbami szybciej niż w Polsce (nic sie nie zmieni, znaczy się któryś kraj reform drastycznych nie zrobi). Z 5 zl jestem gotów na o postawić :p
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Nie czeka ,tylko my dzieki naszym orłom finasowym mamy taki system emerytalny ,ZUS nie dość że oddaje pieniądze prywatnym funduszom emerytalnym to jeszcze musi płacić emerytury.Ale zobaczyymy co będzie za 15-20 lat.Nędza i rozpacz.Większość zatrudniona w firmach prywatnychoraz właściciele małych firm płaci minimalną składkę emerytalną,jaką dostaną emeryturę-śmieszną.Będzie płacz i zgrzytanie zębów.
a wiec do dziela
1 informacja, wykoncypowal bismarck (system oszczednosciowy)
system nie oszczednosciowy wprowdzil kennedy - majac nadzieje na 2 kadencje (zreszta sa stenogramy z komisji senackiej, gdzie sam stwierdzil ze wie ze to finansowy trup, ale jego nie interesuje co bedzie za 50 lat bo nie bedzie juz zyl
zus ma koszty przypisu (jak nie wiesz co to, to poszperaj) 12 krotnie wyzsze niz normalna firma ubezpieczeniowa, jest finansowym trupem, podzial skladki wprowadzony za aws to kroczek i to maly do normalnosci
ostatnio prowadzilem dysksje z osoba majaca nieco wiecej pojecia niz ja - wyliczyl ze z zus w jak pojde na emeryture dostane odpowiednik dzisiejszych 120 zl a z prywatnych (ciezko wyliczyc) ale okolo 250-350zl
oczywiscie skladke place co miesiac odpwowiednio wyzsza a udzial prywatnych funduszy to 12,5% - przypominam
godziwa emeryture dostanie tylko i wylacznie ten kto bedzie osczedzal w funduszach powierniczych
samo zlozenie skladki zus na konto (4%) daje nieporownywalnie wyzsza emeryture
co wiecej jesli nie dozyje 65 roku zycia to wszystko przepadnie

A ja chcę nic nie płacić dla ZUS-u, tylko wszystko prywatnym funduszom emerytalnym.
niestety mamy w polsce system syndykalistyczny
z 2 strony jakis facet z wroclawia wygral proces z zus i nie placi skladki
wiec moze jednak da sie...

Niemcy, zakładamy się?Chociaż szczerze mówiąc nie wiem jakim cudem mają taką gospodarkę.Są leniwi i ogólnie moim zdaniem głupsi od polaków.Może starsze pokolenie było inne.
wlasnie podwyzszyli wiek emerytalny
w dokumentach budestagu - z prac komisji wynika ze chcieli dodac w ustawie nastepna podwyzke do 70 lat dla mezczyzn (i pewnie kobiet) od 2018 roku - ale sie przestraszyli i znalazla sie w ustawie tylko jedna
co to oznacza?
a no ni mniej ni wiecej tylko swiadomosc ze politycy w niemczech maja trupa (podobnie jak my) i boja sie zmienic reguly gry - (zwiazki zawodowe na ulicach) wiec systemu raczej nie zmienia ale przez podniesienie wieku de facto zlikwiduja system emerytalny - potem wystarczy podniesc do 100 lat (bo skoro 70 to dlaczego nie 100?)
i system emerytalny przestanie istniec
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Niech dalej płace w Polsce będą takie chujowe, jeszcze więcej młodych będzie wyjeżdżać za granicę to niestety tak będzie.
A nasz durny rząd nic nie robi i nie robił żeby zmienić ten stan rzeczy.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Niech dalej płace w Polsce będą takie chujowe, jeszcze więcej młodych będzie wyjeżdżać za granicę to niestety tak będzie.
A nasz durny rząd nic nie robi i nie robił żeby zmienić ten stan rzeczy.
jedyny wplyw jaki moze miec rzad
to:
podniesc place minimalna (produkaujac nowych bezrobotnych - slaby pomysl)
zmniejszyc obciazenia wynagrodzen (jedyne logiczne) - bo spadnie bezrobcie bedzie presja na wzrost plac i firmy beda chetniej zatrudniac
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
I ułatwić przepisy (też bardzo ważne). Obecnie tak takie (przepraszam za wyrażenie) :cenzura:-muju mamy a nie przepisy.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Racja, w Polsce z dnia na dzień jest coraz gorzej. Niestety nie ma już tu czego szukać, kraj sie nam sypie przez ten :cenzura:*** rząd
tak jak powiedzial odys
przez wszsytkie
system redystrybucyjny zdycha na calym swiecie i wszyscy sie boja powiedziec ludziom o tym ajk rowniez o tym ze trzeba (nieuchronne) zamienic go na kapitalowy
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
"Albo zrobimy porządek z tymi pazurami bo milej sie patrzy na ręce albo pier++++"

Nie mam pytań
 
S

serwor

Guest
No ,Najwyższy Czas to nie jest pismo specjalnie godne zaufania.
Ciekawe skąd wzieli tę rozmowę ,czy czasem sami nie nagrali.
UPR specjalizuje się w podpuchach.
A co do ZUSu,koszty ogólne tej firmy to około 1% składek,prywatne fundusze w USA wydają ok 20% na obsługę i reklamę,wychodzi więc że ZUS jest tańszyW Polsce problemem jest nie ZUS a KRUS[rolniczy ZUS] tam rolnicy płacą około 6% na swoją emeryturę ,reszte dopłaca państwo.
 
Do góry