ZUS przyznaje że zabraknie pieniędzy na emerytury...

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Oczywiście, że to zmienimy szeregiem reform socjalnych, takich jak bezpłatna edukacja na każdym szczeblu!
Buahaha :lol: :lol: :lol: Nie ma czegoś takiego jak "bezpłatna" edukacja. :bag: Takie stwierdzenia będę piętnował za każdym razem. <_<
Wykształcenia nie można uzależniać od grubości portfela rodzica, bezpłatna edukacja to jedyna droga do wyrównania szans!
Można i trzeba. <_<
Najpierw zadałbym pytanie skąd były pieniądze na F16
A po co wogóle wojsko ??? <_< Lepiej rozdać biednym, to nic ze później ruscy iż pozabijają. :bag:
Przynajmniej na narty masz blisko
Wole snowboard. ;)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Oczywiście, że to zmienimy szeregiem reform socjalnych, takich jak bezpłatna edukacja na każdym szczeblu! Wykształcenia nie można uzależniać od grubości portfela rodzica, bezpłatna edukacja to jedyna droga do wyrównania szans!
Pierwsze slysze zeby edukacja byla bezplatna...
Skąd pieniądze? Najpierw zadałbym pytanie skąd były pieniądze na F16, na wojnę w Iraku, na świątynie opatrzności bożej...
Pieniadze pochodza zawsze, tylko i wylacznie z 1 zrodla - obywateli.

po więcej szczegółów i konkretów zapraszam na www.demokratyczne.pl (ponieważ to świeża sprawa, to można powiedzieć, że jest wersja beta strony)
Po wiecej szczegółów tez moge cie zaprosic do wielu ksiazek i stron... Cos nie widze zebys z zapalem wzial sie za czytanie Hayeka...
 

el_comandante

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
Pieniadze pochodza zawsze, tylko i wylacznie z 1 zrodla - obywateli.
I póki co, F16 przeszkadzają obywatelom żyć normalnie, już są szykowane pozwy o odszkodowania za hałasy. Ludzie chcą zapewnić dzieciom edukacje nie hałas, a nie każdego na to stać.
Po wiecej szczegółów tez moge cie zaprosic do wielu ksiazek i stron... Cos nie widze zebys z zapalem wzial sie za czytanie Hayeka...
Ok, ale z DZSem mam mniej lub bardziej bezpośredni związek dla tego z czystym sumieniem mogę się odwoływać do tej strony.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
I póki co, F16 przeszkadzają obywatelom żyć normalnie, już są szykowane pozwy o odszkodowania za hałasy. Ludzie chcą zapewnić dzieciom edukacje nie hałas, a nie każdego na to stać.
Nie kwestionujesz chyba istnienia armii?

Co do przetargu i umowy to mam pare zastrzeżeń...
 

el_comandante

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
Buahaha :lol: :lol: :lol: Nie ma czegoś takiego jak "bezpłatna" edukacja. :bag: Takie stwierdzenia będę piętnował za każdym razem.
Więc?
Można i trzeba.
To przykre słyszeć takie słowa, ale mam nadzieje, że każdego wcześniej czy później dopadną uczucia, a jak nie to chociaż resocjalizacja.
A po co wogóle wojsko ??? Lepiej rozdać biednym, to nic ze później ruscy iż pozabijają.
hahaha, gdyby ruscy chcieli konfliktu zbrojnego to te F16 pierwsze poszły by na złom dla hut rosyjskich. Jeden konkretny powód dla których Rosja miała by podjąć taki krok? Wpółczesna polityka nie polega na historycznych kompleksach, imperialiści kierują się tylko ropą i zyskiem, a tego w Polsce nie ma :)
Nie kwestionujesz chyba istnienia armii?
W 100% kwestionuje istnienie armii, zbrojenia są bezużytecznym marnotrawieniem pieniędzy, dla przykładu Szwecja zamiast na zbrojenia wydała pieniądze na odnawialne źródła energii.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
To przykre słyszeć takie słowa, ale mam nadzieje, że każdego wcześniej czy później dopadną uczucia, a jak nie to chociaż resocjalizacja.
Jesli podejmnie sie "glowa" rozsadna decyzje, ktora nastepnie pod wplywem "serca" zmienimi to sprawi ze stanie sie ona nierozsądna...

Narazie konfliktu nikt nie chce... ale...

Jak pokazuje historia nikt na jej podstawie sie nie uczy...
W 100% kwestionuje istnienie armii, zbrojenia są bezużytecznym marnotrawieniem pieniędzy, dla przykładu Szwecja zamiast na zbrojenia wydała pieniądze na odnawialne źródła energii.
A zbrojenie policji?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Nie ma czegoś takiego jak "bezpłatna" edukacja. :bag: Takie stwierdzenia będę piętnował za każdym razem.

Nie ma do końca ale moglaby być. Wszystko jest mozliwe do zrobienia. Dla niektórych jednak jest jednak (tylko ze ich oplacamy my). Wyobraz sobie rodzine pijaków ktorzy zyją z socjalu. Oni nic za szkole nie placą ani ich dziecko, bo nie placą nawet podatków. Jedyne zmartwienie to podreczniki ale to tez ktos moze im dać. Wiec hipotetycznie dziecko takich pijaków moze ukonczyć edukacje nawet na szczeblu wyzszym nie placąc ani zlotówki a jeszcze dostajac na studiach stypendium socjalne.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Wyobraz sobie rodzine pijaków ktorzy zyją z socjalu. Oni nic za szkole nie placą ani ich dziecko, bo nie placą nawet podatków.
Płaca
Producent alkoholu i sprzedawca placi. Konsument alkoholu wiec rowniez.
 

el_comandante

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
Jakby nie patrzeć towar luksusowy, nie widzę powodu, żeby państwo albo "wolny rynek" sponsorował alkoholizm, a wręcz należy przeznaczać pieniądze na walkę z nim i jego efektami, czyli biedą i patologią.

Mówicie, że nie ma czegoś takiego jak bezpłatna edukacja, ok, to kwesta punktu widzenia, czy wyżywienie studenta to też edukacja, w każdym bądź razie, czy któryś z koliberków, zamiast zazdrościć nam Szwecji mógłby podać przykład jakiegoś kraju na świecie, gdzie istnieje 100%-owy wolny rynek? Prawda jest taka, ze liberalizm, a nie socjalizm jest utopią bo to nieludzkie wynaturzenie, oddanie życia w ręce losu, bądź grup trzymających władze, czyli korporacji itd. Lekko propagandowo wyszło, ale to odzew na teksty typu 'o tym, czy ktoś studiuje decyduje portfel tatusia, a nie wiedza'. Ciężko jest przejść obojętnie wobec takich poglądów, nawet jeśli traktować je jako internetowe napinanie się.

Socjalistyczne pozdro na dzisiaj, idę na piwo.
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Uczyli mnie tego na studiach, że 100% wolny rynek nie istnieje nigdzie i ja w to wierzę. Wszędzie ktoś musi wściubić swój wszędobylski nos generując kolejne ustawy regulujące obrót towarami, inaczej handel.
Podałem Szwecję z tego względu, że tak słyszałem. Ale w sumie cała Skandynawia taka jest. W norwegii na przykłąd ludzie, którzy się czegoś dorobią są piętnowani. W sumie u nas też ma miejsce takie zjawisko - choćby nieliniowy podatek, któy bogatszym każe płacić więcej. To również przejaw tzw. socjalizmu ekonomicznego (definicja własna) lub też dążenia do równości ekonomicznej obywateli.
Edukacja zaś edukacj nie równa. Co z tego, że teoretycznie lepszy poziom trzmać mogą szkoły płątne, skoro np. młodzież tam idzie się oobijać, nia uczyć się (płaci to wymaga, a wymaga wiadomo czego) itd. Studia bezpłątne (czyli te finansowane przez państwo a zatem przez wszystkich obywateli) są lepsze, gdyż trafiają do nich jedynie te wybitnie uzdolnione jednostki a eliminuje się szarą masę. Choć to i tak da się podważyć i kontrargumentować.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Szwecji w Polsce jeszcze dlugo nie bedzie mozna zrobic, po prostu dlatego ze ludzie są zbyt biedni. Szwedzi mogą sobie pozwolic na panstwo opiekuncze nie tylko dlatego ze jest tam od dawna duza klasa srednia i bogata ale takze dlatego ze mają inną mentalność, nie ma tego cwaniactwa, ludzie placą podatki i wiedzą na co te pieniadze idą. Nie bujajcie w oblokach, nam trzeba teraz Irlandii !!!
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Tak i się w 100% zgodzę z nuworldem. No może 89%. Akurat w Polsce drugiej Szwecji budować chyba nie będziemy. Jest to niemożliwe z jednego względu - w Polsce za dużo ma do powiedzenia Kościół. Wyeliminujmy tę instytucję (nie da się - jest zbyt silnie zakorzeniona co by tu nie mówić - w każdym z nas) a droga do socjalizmu otwarta. A ile pieniędzy by się zaoszczędziło.

Też kiedyś uważałem, że Polska powinna się wzorować na Irlandii. Kumple byli tam, opowiedzieli i wszytsko się sprowadza do jednego ale. Praca, praca, praca! Dużo pracy, zero zabawy. Taka jest Irlandia - niestety. A poza tym Irlandia nie jest sztucznym tworem, który powstawał w próżni na jedno zarządzenie jakiegoś wodza. Był amerykańskim przyczółkiem na Europę! Dzięki strategicznemu położeniu kwitł tam handel, dzięki dotacją były pieniądze w rozwój, dzięki taniej sile roboczej były kolejne impulsy dla rozwoju.

Tak więc udowodniłem, że Polska nagle nie stanie się Krajem Skandynawskim ani nie zostanie drugą Irlandią. Grecją to nie będziemy, bo turystycznie u nas nie ma nic ciekawego. Choć może mi ktoś zarzuciś Cudze chwalicie, swego nie znacie - to mimo wszytsko turystycznie Polska kuleje. A przecież możliwości są ogrome. Jest u nas bardzo tanio i swobodnie możemy przyciągnąć zagranicznych klientów, tzn. turystów. Problemem więc staje się język i brak odpowiedniej infrastruktury.

Nie tylko ja myślę, że podzielam zdanie, iż Polska ma szansę się stać europejskim dostarczycielem żywności?

Ciekawi mnie natomiast, jaki kraj wkrótce stanie się najszybciej rozwijającym się gospodarczo krajem Europy. Co obstawiacie?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Też kiedyś uważałem, że Polska powinna się wzorować na Irlandii. Kumple byli tam, opowiedzieli i wszytsko się sprowadza do jednego ale. Praca, praca, praca! Dużo pracy, zero zabawy. Taka jest Irlandia - niestety. A poza tym Irlandia nie jest sztucznym tworem, który powstawał w próżni na jedno zarządzenie jakiegoś wodza. Był amerykańskim przyczółkiem na Europę! Dzięki strategicznemu położeniu kwitł tam handel, dzięki dotacją były pieniądze w rozwój, dzięki taniej sile roboczej były kolejne impulsy dla rozwoju.

Nie mialem na mysli ze wzorozwac sie CIAGLE I NA ZAWSZE tylko akurat w tym momencie. Gospodarka jest cyklem, nie da sie zalozyc jednej strategii na wiele lat. Ja tez bym chcial zeby pod WIELOMA wzgledami (tez nie kazdym) Polska byla panstwem jak Szwecja, ktorej sukces jest calkowitym zmiażdzeniem wielu tez i ksiazek ekonomicznych. Kiedy Polska bylaby juz bogata to czemu by nie spróbować czegos podobnego i jeszcze lepszego? :)


Ciekawi mnie natomiast, jaki kraj wkrótce stanie się najszybciej rozwijającym się gospodarczo krajem Europy. Co obstawiacie?

z naszego regionu to Slowacja. Tam wlasnie sprawdza sie model liberalny, z liniowym podatkiem. Wszystko wprowadzono jak z ksiazek Smitha i jak na razie przynosci efekty. Mysle ze na tą chwile to samo zadzialaloby w Polsce.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Barton,generalnie w poście nr 72 Ameryki nie odkrywasz,ale dzięki za to:
Studia bezpłątne (czyli te finansowane przez państwo a zatem przez wszystkich obywateli) są lepsze, gdyż trafiają do nich jedynie te wybitnie uzdolnione jednostki a eliminuje się szarą masę.
:D

Proponuję aby w przyszłości używać określenia "państwowe" zamiast "bezpłatne".

A co do Szwecji to moim zdaniem w tym państwie sprawdziłby się każdy ustrój.Pracowici i uczciwi ludzie i wystarczy.

Dobrze commendante że wróciłeś,dla przeciwwagi :D
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Irlandia nie jest liberalnymn gospodaczo państwem.Stawki PIT są dużo wyższe niż u nas.Pomoc socjalna też jest dużo wyższa.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jakby nie patrzeć towar luksusowy, nie widzę powodu, żeby państwo albo "wolny rynek" sponsorował alkoholizm, a wręcz należy przeznaczać pieniądze na walkę z nim i jego efektami, czyli biedą i patologią.
Towar luksusowy??? Chyba wodka Luksusowa...

Panstwo "sponsorowalo"?? Dziwna interpretacja sponsoringu... Nie pobieranie haraczu to sponsoring... Ciekawe

To moze prohibicja?

Jak ktos chce sie zapic to niech sie zapija... Chociaz nie beda pic denaturatu i metanolu.

Mówicie, że nie ma czegoś takiego jak bezpłatna edukacja, ok, to kwesta punktu widzenia, czy wyżywienie studenta to też edukacja, w każdym bądź razie, czy któryś z koliberków, zamiast zazdrościć nam Szwecji mógłby podać przykład jakiegoś kraju na świecie, gdzie istnieje 100%-owy wolny rynek?
A ty mi daj przyklad kraju w ktorym wiecej wydaje sie na ksiazki niz na alkohol...

600 lat temu by sie zapytali "Podaj mi przyklad kraju w ktorym jest demokracja" Co nie ma?

A szwecji nikt wam nie zazdrosci... Za ok 8 lat Estonia ich dogoni w PKB na glowe mieszkanca...

Prawda jest taka, ze liberalizm, a nie socjalizm jest utopią bo to nieludzkie wynaturzenie, oddanie życia w ręce losu, bądź grup trzymających władze, czyli korporacji itd.
tak, tak... Wolny rynek i korupcja... Bardzo ciekawe...
Uczyli mnie tego na studiach, że 100% wolny rynek nie istnieje nigdzie i ja w to wierzę.
Nie istnieja, ale to nie oznacza ze nie powinien istniec.
A wiesz ze Senyszyn ekonomie wyklada na uniwersytecie?? Watpliwy autorytet...

Edukacja zaś edukacj nie równa. Co z tego, że teoretycznie lepszy poziom trzmać mogą szkoły płątne, skoro np. młodzież tam idzie się oobijać, nia uczyć się (płaci to wymaga, a wymaga wiadomo czego) itd.
heh...
A masz bary mleczne i drogie restauracje?
A masz tanie slabe buty i drogie dobre buty?

Ciekawi mnie natomiast, jaki kraj wkrótce stanie się najszybciej rozwijającym się gospodarczo krajem Europy. Co obstawiacie?
hmm... kto wypszedzi Estonie? Stawiam na Szwajcarie.

Ja tez bym chcial zeby pod WIELOMA wzgledami (tez nie kazdym) Polska byla panstwem jak Szwecja, ktorej sukces jest calkowitym zmiażdzeniem wielu tez i ksiazek ekonomicznych.
Nie jest zadnym zmiazdzeniem.
Wystarczy tak naprawde przyjrzec sie jakie mieli prawo w okresach najwiekszego rozwoju.

Nawet dzisiaj w tym socjalistycznym swiecie Szwecja jest... 26 w indeksie wolnosci gospodarczej.

Wszystko wprowadzono jak z ksiazek Smitha i jak na razie przynosci efekty.
Haha, Smith i podatek dochodowy :D

Gdy tworca Monetaryzmu, noblista Milton Friedman przyjechal do Polski, wladze chwalily sie ze wprowadzono w Polsce tenże monetaryzm... Gdy Friedman sie z tym zapoznal powiedzial: "Jesli to jest monetaryzm to ja jestem keynesista"

Irlandia nie jest liberalnymn gospodaczo państwem.Stawki PIT są dużo wyższe niż u nas.Pomoc socjalna też jest dużo wyższa.
Teraz juz jest wyzsza...

Pokazcie lepiej jakies panstwo ktore rozwinelo sie dzieki zacisnienia petli socjalizmu lub panstwo ktore nie rozwijalo sie dzieki w znacznemu zwiekszeniu wolnego rynku...

Istnieje jeszcze jedno ciekawe zjawisko... Im w panstwie wprowadza sie "wiekszy" wolny rynek tym ma sie lepiej... Ciekawe... ciekawe...
 
Do góry