Zostaliśmy zrobieni w wacka - ULIGAN-GSM

keite

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Lgb - tego wam życzę, ja niestety muszę się pomęczyć z systemem. Dostałem uzasadnienie, że przy kliknięciu "Kup teraz" zawieram umowę cywilno-prawną i jeżeli nie dostałem przedmiotu to się kontrahent nie wywiązał z umowy i mogę go ścigać za to z paragrafu bodajże 535 prawa CYWILNEGO. Dla mnie to też jest bzdura oczywiście, bo on przekręcił kilkadziesiąt osób i jest ewidentnie OSZUSTEM. Nigdy nie miał zamiaru niczego dostarczać. Podejrzewam, że prokuratura w moim mieście nie lubi się przepracowywać i jeżeli jest jakakolwiek opcja zrzucenia tematu na poszkodowanego to czemu nie, ale ja nie popuszczę dla zasady. Czytałem na forach prawniczych, że to jest loteria i jedni prokuratorzy pochylą się na tematem a inni nie. Jest taki przypadek kolesia, który kupił coś za 7500 pln i też dostał takie uzasadnienie jak ja - próbuje się z nim skontaktować jak załatwił temat..
 

Nowa250

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dobry wieczór. Dzisiaj dzwoniłam na policje, ponieważ zawiadomienie o dokananiu oszustwa złożyłam 16.12.2010 i do dnia dzisiejszego nie miałam żadnej wiadomości z policji. Dowiedziałam się, że takie sprawy trwają dosyc długo ponieważ tutejsza policja musi wysłac zapytanie do policji w tym wypadku do Warszawy o potwierdzenie adresu zamieszkania tego delikwenta, a ponieważ adres podany przez niego jest fikcją to muszą poszukac i sprawdzic wszystkich o takim imieniu i nazwisku. Z tego co się dowiedziałam to sprawa idzie w dobrym kierunku, ponieważ policja współpracuje w tej sprawie również z Allegro.Mam czekac na dokumenty do przyszłego piątku.
 

lgbx

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Pozew zbiorowy możesz napisać, jeśli wiesz przeciw komu występujesz. Musisz podać imię, nazwisko, adres. A skąd wiesz jak naprawdę gość się nazywa? Jaki ma prawdziwy adres? Póki co my poszkodowani znamy jego prawdziwe dane nieoficjalnie. Gość nie złamał umowy cywilno-prawnej, jak napisał jednemu z nas niedouczony (bądź leniwy) policjant. Złamałby ją gdyby podał prawdziwe dane i nie chciał wydać np. kupionego towaru lub telefon byłby z drewna. W tym przypadku popełnił oszustwo na znaczną sumę pieniędzy oraz oszukał wielu poszkodowanych. Już pisałem na to jest PARAGRAF.
 

Nowa250

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dobry wieczór. Dzisiaj dostałam potwierdzenie z policji o wszczęściu dochodzenia przestepstwa art.286&1kk.Sprawe prowadzi Komenda Policji w Raciborzu.
Zgłosiłam to na Allegro, mam czekac ponieważ wniosek został przyjety.
Mam nadzieję,że długo nie bedzie sie cieszył naszymi pieniędzmi.
 

lgbx

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Nowa250, dzięki za dobre wieści. Ja co prawda czekam choć miesiąc minął ale myślę, że jest to spowodowane ilością osób a co za tym idzie miejscowości "zamieszanych" w tę sprawę. @Azazel_PL - zgłoś w swojej komendzie przykład z Raciborza i poinformuj, że w związku z tym zgłosisz ich opieszałość bądź brak wiedzy w prokuraturze wojewódzkiej. Rura im powinna zmięknąć leniom jednym. :)
Pozdrawiam policjantów z jaj... Miami. :D
 

Dallegro

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam ponownie. Dzisiaj otrzymałem od Policji list o wszczęciu dochodzenia w tej sprawie. Automatycznie wypełniłem formularz w Centrum pomocy na Allegro. Pozostaje czekać do 30 dni roboczych na decyzję o rozpatrzeniu formularza (mam głęboka nadzieję, że pozytywną) i na utracone pieniążki. Tego samego życzę Wam wszystkim!!

Pozdrawiam DK
 

lipa90

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Czy ten list przesłano tobie poprzez pocztę czy bezpośrednio się zgłosiłeś na komende w celu otrzymania tego wniosku?
 

mycha1995

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Ja również otrzymałem z Policji w Jeleniej Górze Postanowienie o wszczęciu dochodzenia. Wypełniłem wniosek na stronie Allegro i teraz już tylko czekać.
Pozdrawiam
Krzysiek
 

Dallegro

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Czy ten list przesłano tobie poprzez pocztę czy bezpośrednio się zgłosiłeś na komende w celu otrzymania tego wniosku?
List otrzymałem pocztą. Czekajcie cierpliwie. Czy tego chcecie czy nie prędzej czy później każdy z Was powinien otrzymać list z Policji o decyzji w tej sprawie.
 

Dallegro

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim po raz kolejny.
Tak jak ktoś już na forum(nie w tym topiku) zaznaczył, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, Centrum Bezpieczeństwa odpisało do mnie z listą wymaganych dokumentów, które należy im przesłać listem poleconym. Wszystko było by ok, tylko jedna pozycja jest zastanawiająca, a konkretnie dowód wpłaty ma być dostarczony w postaci oryginału lub jako kopia z poświadczeniem notarialnym. Odpisałem do Centrum z zapytaniem (bo nigdzie w sieci nie znalazłem konkretnej wypowiedzi, tylko same spekulacje), czy wydruk z systemu bankowości elektronicznej stanowi oryginał i jeśli nie to czemu jako osoba poszkodowana muszę dodatkowo ponosić koszta przeprowadzanej sprawy. Poza tym na zaznaczyłem, że na Policji dostarczyłem właśnie takowy wydruk dowodu wpłaty w postaci potwierdzenia wygenerowanego elektronicznie i nie było, co do takiej postaci dokumentu dowodowego żadnych zastrzeżeń. Zobaczymy czy dobrze im to wyperswadowałem.

Pozdrawiam DK
 

lipa90

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Siema. Dzisiaj otrzymałem na piśmie wniosek o wszczęciu dochodzenia w tej sprawie.Pozostaje czekać 30dni na rozpatrzenie sprawy z Allegro. Zobaczymy jak będzie dalej.Oby pozytywnie. Pozdrawiam
 

filip953

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam, dzisiaj otrzymałem list od policji o wszczęciu dochodzenie. I moje pytanie jakie czynności powinienem wykonać najpierw?
 

lipa90

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Poprostu wypełnij wniosek podaje link:
http://allegro.pl/country_pages/1/0/education/pok/index.php?page=1
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Lgb - tego wam życzę, ja niestety muszę się pomęczyć z systemem. Dostałem uzasadnienie, że przy kliknięciu "Kup teraz" zawieram umowę cywilno-prawną i jeżeli nie dostałem przedmiotu to się kontrahent nie wywiązał z umowy i mogę go ścigać za to z paragrafu bodajże 535 prawa CYWILNEGO. Dla mnie to też jest bzdura oczywiście, bo on przekręcił kilkadziesiąt osób i jest ewidentnie OSZUSTEM. Nigdy nie miał zamiaru niczego dostarczać. Podejrzewam, że prokuratura w moim mieście nie lubi się przepracowywać i jeżeli jest jakakolwiek opcja zrzucenia tematu na poszkodowanego to czemu nie, ale ja nie popuszczę dla zasady. Czytałem na forach prawniczych, że to jest loteria i jedni prokuratorzy pochylą się na tematem a inni nie. Jest taki przypadek kolesia, który kupił coś za 7500 pln i też dostał takie uzasadnienie jak ja - próbuje się z nim skontaktować jak załatwił temat..

To ci bzdury opowiada ten policjant i tak jak radzili inni, lepiej skontaktuj się z przełożonym. Ok. 2 lata temu zakończyła się moja sprawa (a w sumie kolegi, ktory z mojego konta kupował telefon) i nie sądzę, aby prawo się w tym czasie tak zmieniło. A mianowicie, sprawa po zgłoszeniu na policję (i po minięciu wielu miesięcy lub nawet roku) trafiła do sądu,jako sprawa karna i tam koleś dostał 2 lata odsiadki za przekręt. A sprawę sam kolega temu typowi mógł wytoczyć tak jak tobie mówił policjant, ale w celu odzyskania od niego pieniędzy. I (tutaj nie jestem w 100$% pewny) mógł to zrobić, dopiero jak gość dostał wyrok.
 

filip953

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie chce robić jakiś plotek, ale w gazecie Fakt na 9 str. jest informacja o tym, że zatrzymano oszusta, który handlował telefonami na aukcjach Allegro. Ma 22 lata i jest z Kujawsko-Pomorskiego. Oszukał 130osób, grozi mu 8lat więzienia. http://www.policja.pl/portal/pol/1/62060/Wirtualne_telefony.html
 

sodo

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
2
Ja również dzisiaj dostałem list z policji (Wrocław krzyki) o wszczęci postępowania. Z lekkim opóźnieniem bo sprawę zgłosiłem 17.12.10.
 

nicniechce

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Też dostałem z policji info o wszczęciu dochodzenia, ale chyba nie mam tam żadnego nr RSD. Mam tylko nr PG-II-xxxx/10 w prawym górnym rogu pisma. Czy to jest nr RSD?
 

lipa90

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
W końcu allegro wypłaciło mi pieniądze...Sporo formalności.
Życzę wszystkim aby odzyskali jak najszybciej pieniądze.
Pozdrawiam :papa:
 
Do góry