Zaburzenia łaknienia - pisz, jeśli masz problem

immorte

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
a ja waże 52kg , mam 172 wzrostu i wszyscy dookoła mi powtarzają, że mam takie chude rączki, że kosci mi wystaja itp. wkurza mnie to, bo chyba nie widza moich grubych nóg i dużego tyłka, bo jedzenie zamiast w klatkę pioersiową to mi wyłazi nogami i tyłkiem, no i jak ja mam odeprzeć te ataki? bo juz ledwie daję radę :/ oni nie mają racji, a mojego zdania tez nie akceptują ;(
 

immorte

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
cwicze codziennie, a6w, step aerobic, tancze, wykonuje przerozne cwiczenia na poszczegolne partie ciała (nogi, posladki, biodra) no i nie glodze sie, bo nie umiem sobie czasem odmowic niektorzych rzeczy, wiec naprawde jem normalnie
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Serio? Ale tak naprawdę kompletnie bez niczego, o samej wodzie? Czytałam, że człowiek może przetrwać nawet 40 dni, ale to raczej wtedy, jak tylko leży... A mi chodzi o normalne funkcjonowanie - chodzenie do szkoły, naukę, jakieś zajęcia dodatkowe...
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Można.
Czy 40 dni to nie wiem, do 40 jeszcze nie dociągnęłam :)
Ale można, wszystko tak naprawdę zależy od Twojej psychiki, upartości i wytrzymałości.
 

Alina7817

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Polska;))
Mam 16 lat, 171 cm. wzrostu i ważę 44kg....wiem że to mało, ale mnie sie wydaję że jestem strasznie gruba;( Zaczęłąm sie odchudzać rok temu, najpierw niby chciałam zżucić zbędny tłuszczy(jak sie teraz zastanowić to wcale nie byłam taka gruba ważyłam 57kg) A póżniej nie potrafiłam już przestać jadłam bardzo mało albo w ogóle przed rodzicami i przyjaciółmi udawałam że wszystko jest w jak najlepszym porządku i tak schudłam bo rzucił mnie chłopaka(akurat wtedy mnie rzucił;)
Jak czytam wasze posty zastanawiam się po co człowiek tak w ogóle sie odchudza, do czego to jest potrzebne, przecież przez to ze jest się chudym nie zdobedzie się chłopaka, ani dziewczyny. Ja bym dała wszystko żeby było tak jak dawniej(żebym nie miał tych problemów co teraz, żebym ważyła ponad 55kg)
Chciałąm was tylko ostrzec przed tą tak zwaną modą na chudą sylwetkę, bo to może zabić.......mnie prawie zabiło!!!!!! ALE BARDZO ŻAŁUJĘ ŻE NIE DO KOŃCA!!!!!!!!
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
większość z nas nie odchudzała sie dla chlopaka tylko dla akceptacji samej siebiekie gdy nie moze juz patrzyć w lustro bo widzi obleśnego pączka. może i to chore ale prawdziwe
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Dokładnie.
A swoją drogą to sie zastanawiam skąd u ludzi przeświadczenie, że jak ktoś się odchudza to od razu dla chłopaka lub kogokolwiek innego...
Mi nie zależy na akceptacji ze strony innych osób. Nie podoba się to niech mnie nie oglądają. Robię to dla siebie.
 

Anka :*

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
się biorą dzieci...???;)
No ale z jednej strony to Alina1778 w sumie ma racje....bo gdyby nie było tej mody na chudą sylwetkę to napewno mniej osób by się odchudzało...chyba... bo nie jestem w tych sprawach ekspertem...nie odchudzam sie bo i tak wszyscy uważają że jestem za chuda....jeden problem z głowy;PP
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Nom mi się wydaje, że moda to jedno, a choroba i przeraźliwy strach przed grubym ciałem to drugie.
Tak naprawdę powodów odchudzania jest wiele, a odchudzanie prowadząc do anoreksji to już całkiem inna para kaloszy.
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Właściwie to anoreksja to chyba także mój problem.
Chyba?
Jestem młodą dziewczyną. Zwykle miałam problemy z odchudzaniem - brak silnej woli, samozaparcia. W pewnien sposób nie akceptowałam i nie akceptuję siebie. Mimo wszystko wciąż próbowałam, a waga stała w miejscu.
Pół roku temu zaczęły się moje kłopoty z odżywianiem. Trwają do dziś.
Jadłowstręt, ciągłe bóle brzucha, wymioty, brak uczucia głodu. Nie jem już tak jak kiedyś. Po śniadaniu potrafię mieć tak wielkie wyrzuty sumienia, że jestem w stanie nie zjeść nic przez resztę dnia. Nic mi nie smakuje, dręczy mnie ciągłe obrzydzenie.
Straciłam sporo na wadze. Wystają mi okropnie kości biodrowe, o żebrach już nie wspomnę. Z tego powodu nie mogę spać na brzuchu, gdyż jest mi niezwykle niewygodnie. Wszystko na mnie wisi.
Wygadałam się.
Uff.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Mała Mi rozumiem Cię doskonale.
U mnie jest jeszcze gorzej niż u Ciebie.
Efekt przeczyszczenia mam nawet jak sie nie przeczyszczam. Wymioty czasem same się robią, nie muszę się bardzo starać, wystarczy, że zjem cokolwiek. Puchnę jak balon, wyglądam jak balon a czuję się jak słoń. Trzęsą mi się ręce, boli mnie głowa, kręci mi się w głowie, zimno mi non stop, żołądek odmawia mi posłuszeństwa, włosy wypadają, paznokcie są krótkie jak nigdy, depresja praktycznie mnie nie opuszcza, na blogu wyzywają mnie od czubków, nie układa się z rodziną, chłopakiem, przyjaciółmi.
I w imię czego? W imię bycia perfekcyjnym. Za cenę wszystkiego.
Wszyscy którzy biorą się za odchudzanie, albo co gorsza myślą o pro anie, niech się zastanowią i niech tego nie stosują.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
No tak, ale po co teraz namawiacie dziewczyny, by tego nie stosowały? Same doskonale wiecie, że to nic nie da, tylko jeszcze bardziej je nakręci ;)
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
No tak, ale po co teraz namawiacie dziewczyny, by tego nie stosowały? Same doskonale wiecie, że to nic nie da, tylko jeszcze bardziej je nakręci ;)
No tak, to co złe przyciąga najbardziej.
Mimo wszystko, zanim zaczną się odchudzać, niech będą świadome tego, że anoreksja to straszna choroba.
Pff, pewnie niewiele to zdziała, ale nic na to nie zrobimy.
Kocurekola, właśnie. Kiedy teraz przeglądam stare zdjęcia, nie poznaję siebie samej. Normalna, zdrowa i uśmiechnięta dziewczyna. Kiedyś problemy anorektyczek były dla mnie śmieszne. Phi, dążenie do ideału? Na co to komu? Po co to wszystko? Teraz już wiem. Przez ostatnie pół roku zmieniło się całe moje życie, sposób patrzenia na świat, stałam się zupełnie innym człowiekiem. Hmm, do tej pory siebie nie rozumiem.
Trzymaj się.
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
świetnie to ujęłyście TO CO ZłE PRZYCIąGA NAJBARDZIEJ
taka jest prawda...
w ogóle tego fora nie powinno być mi ono nie pzreszkadza ale komuś może zaszkodzić pocięłam sie przez forumowisko
tak już jest..
cóż
 
Do góry