Zaburzenia łaknienia - pisz, jeśli masz problem

ewusia

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Hejka:) Mam pytanko co to jest anoreksja wiem że ma sie wstręd do jedzienia td czy warto sie odchudzać?? albo jak sie odchudzać żeby nie popać w anoresje. Ja odchudzałam sie Rok ważyłam dużo więcej niż teraz a teraz waże 47kg ale nie umie przestać sie kontrolować co jem np słodycze nie wziełabym ich do ust ine żeyczy tak ale nie słodycze
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
anoreksja to jest choroba kiedy za mało ważysz i zamało jesz chciałabym ci powiedzieć ze jesli masz wzros poniżej 160 masz a małą wagę musisz przystyć tak wogle to musisz zacząc jesć ja rok temu tez byłam chora na anoreksje i anemie zarazem trafiłam do szpitala lezałam dwa tygodnie i ledowo wypuścili mnie na świeta bożego narodzenia nasiłe wpychałam w siebie jedzenie ale jadnak było warto przytyłam pare kilogramow odrazu czałam sie lepiej i wyglądałam lapieje ale teraz wszystko wraca znowu chudne i mało jem ale cibie hcem ostrzec ze to nie jest łatwe z tego wyjść więc błagam cie jedz!!!!! nawet na przymus
 

ewusia

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
33
anoreksja to jest choroba kiedy za mało ważysz i zamało jesz chciałabym ci powiedzieć ze jesli masz wzros poniżej 160 masz a małą wagę musisz przystyć tak wogle to musisz zacząc jesć ja rok temu tez byłam chora na anoreksje i anemie zarazem trafiłam do szpitala lezałam dwa tygodnie i ledowo wypuścili mnie na świeta bożego narodzenia nasiłe wpychałam w siebie jedzenie ale jadnak było warto przytyłam pare kilogramow odrazu czałam sie lepiej i wyglądałam lapieje ale teraz wszystko wraca znowu chudne i mało jem ale cibie hcem ostrzec ze to nie jest łatwe z tego wyjść więc błagam cie jedz!!!!! nawet na przymus
właśnie zacełam sie odchudzać to znaczy nie jem słodyczy i kolacji tylko o 16 wp[ycham jakieś jedzonko i tak to ide spać głodna
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Ja kiedyś wpędziłam się w anemie..
Teraz znowu jestem temu bliska.
Nie warto się głodzić.
 

ewusia

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja kiedyś wpędziłam się w anemie..
Teraz znowu jestem temu bliska.
Nie warto się głodzić.
wiem ale ja niechce zgrubnąć

wiem ale ja niechce zgrubnąć
co rodzice mówią na to???

anoreksja to jest choroba kiedy za mało ważysz i zamało jesz chciałabym ci powiedzieć ze jesli masz wzros poniżej 160 masz a małą wagę musisz przystyć tak wogle to musisz zacząc jesć ja rok temu tez byłam chora na anoreksje i anemie zarazem trafiłam do szpitala lezałam dwa tygodnie i ledowo wypuścili mnie na świeta bożego narodzenia nasiłe wpychałam w siebie jedzenie ale jadnak było warto przytyłam pare kilogramow odrazu czałam sie lepiej i wyglądałam lapieje ale teraz wszystko wraca znowu chudne i mało jem ale cibie hcem ostrzec ze to nie jest łatwe z tego wyjść więc błagam cie jedz!!!!! nawet na przymus
mam 162 i 47 kg i wydaje mi sie że dużo waże
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Nie chcesz przytyć?
To jedz regularnie.
Dziś wyczytalam, że kobiety, które jedzą śniadania pełne w zboża ważą mniej od tych które nie jedza zupełnie nic.
 

dzolusia

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Belgia/ale Polka
mam 162 i 47 kg i wydaje mi sie że dużo waże


wazysz za malo normalnie przy twoim wzroscie powinnas conajmnie55 do 60kg wazyc.

tak naprawde to anoreksja zaczyna sie w umysle potem przeobraza sie w czyn tak mi to lekarz wytumaczyl
ja na poczatku chorowalam na bulimie co kolwiek jadlam to zwracalam a od tego tylko krok do anoreksji bo potem pokarmow organizm ci nie przyjmuje ciagle wmawianie sobie ze jest sie za grubym to gupstwo pomysl sobie jak bedziesz bardzo chuda t tak samo ochydnie wyglada zreszta przeszla juz moda na bardzo szczuple kobietki teraz sie ksztalty licza mezczyzna lubi miec co dotknac.
szczerze mowiac nie warto sie odchudzac jezeli naprawde nie ma z czego.a wmawiac sobie rzeczy co sa nie prawda jezeli mowia ci ze dobrze wygladasz ze ladna jestes to nie zmieniaj nic na sile.
 

Spojler21

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2005
Posty
101
Punkty reakcji
1
a ja nierozumiem dlaczego niektóre dziewczyny tak się głodzą.
przecież takie szkielety prędzej wywołują śmiech albo litość niz np: pożądanie.
niewielu jest takich którym się to podoba (ja nieznam żadnego)
Ps: a może nie chodzi o podobanie się facetom tylko jakąś wewnętrzną konkurencje między kobietami?
Jak to jest?
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Spojler, opowiem ci moją historię...
otóż wychodząc gdzieś, gdziekolwiek, na miasto etc. dostaję kilka drobnych ot tak. I kiedyś je wydawałem, ale od pewnego czasu zacząłem je oszczędzać i chować do skarpety. W ten sposób przestałem jeść...nie jadłem przez pół dnia, aby tylko sobie udowodnić że mogę nie jeść i oszczędzić np. te 5 zł czy ileś tam...może to dziwne ale ten problem też mężczyzn dotyczy, potem było coraz gorzej, miałem problemy ze skupieniem uwagi, z myśleniem mdliło mnie jak chodziłem. I nadal oszczędzam te monety :( Nawet nie wiem czemu, a gdy chcę kupić np. zapienkankę mam wyżuty sumienia...
 

ewusia

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
33
wazysz za malo normalnie przy twoim wzroscie powinnas conajmnie55 do 60kg wazyc.

tak naprawde to anoreksja zaczyna sie w umysle potem przeobraza sie w czyn tak mi to lekarz wytumaczyl
ja na poczatku chorowalam na bulimie co kolwiek jadlam to zwracalam a od tego tylko krok do anoreksji bo potem pokarmow organizm ci nie przyjmuje ciagle wmawianie sobie ze jest sie za grubym to gupstwo pomysl sobie jak bedziesz bardzo chuda t tak samo ochydnie wyglada zreszta przeszla juz moda na bardzo szczuple kobietki teraz sie ksztalty licza mezczyzna lubi miec co dotknac.
szczerze mowiac nie warto sie odchudzac jezeli naprawde nie ma z czego.a wmawiac sobie rzeczy co sa nie prawda jezeli mowia ci ze dobrze wygladasz ze ladna jestes to nie zmieniaj nic na sile.
ja musiałm schudnąc miałam bardzo dużą nadwage i teraz poprostu boje sie że znowu to powruci a ja niechce!!! :( chce ważyć tyule ile waże nie wyglądam jak szkielet to normalne że troche kości mi widać bo jestem z szerszej kości poprostu chyba przestane jeśc słodycze i po 18 lub 19 :(
 

Spojler21

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2005
Posty
101
Punkty reakcji
1
Nawet nie wiem czemu, a gdy chcę kupić np. zapienkankę mam wyżuty sumienia...

gdy ja kiedyś odkładalem kase oszczędzając na przyjemnościach (np: jak babcia wysyłała mnie do sklepu i muwila zebym kupił sobie loda czy coś, to ja brałem sobie złotówke a babci mowilem ze coś sobie kupiłem)
to też miałem wyżuty sumienia przy wydawaniu, bo wiedziałem jak wiele poświęcilem zeby je odłożyć. ale jeśli ktoś wybiera taką droge oszczędzania to powinien uzupełniać diete jedząc w domu więcej i bardziej zróznicowanie, bo konsekwencjezłej diety nie są warte tej kasy.
 

dzolusia

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Belgia/ale Polka
tak szczerze mowiac to nie ma diety cud.jak to lekarz mi powiedzial cala magia polega na tym by jesc 5 posilkow dziennie w miare leguralnie i pic sporo wody nie gazowanej.a co do slodyczy wcale nie trzeba robic az takich wyzeczen to bezsensu im bardziej bedzie sie sobie wszystkiego odmawiac tym bardziej bedzie apetyt rosnol na dana rzecz.mozna zjesc cukierka loda malego czy ciasta kawalek no ale nie codziennie i bez przesady nie 3 kawalki ciasta lub z 10 cukierkow wszystko z umiarem.
a najlepszym sosobem zeby sie nie odchudzac i nie wmawiac sobie niewiadomo cio jest akceptacja samej siebie wiem bo sama to przerabiam jak juz wczesniej pisalam chorowalam na bulimie odchudzalam sie na sile bo tak jak ty EWUSIU mialam bardzo duza nadwage zwalaszcza ona sie powiekszykla jak w ciaze zaszlam no i po urodzeniu dziecka nie zrzucilam doslownie nic
zaczelam sie odchudzac cudowac potem zaczelam po srodki siegac odchudzajace znalazlam 1 lek nie byl drogi ale schudlam do 65 kg z 90kg.niestety tabletki sie skonczyly a ja znowu od zmyslow odchodzilam jak waga powracala bo jadlam nie regularnie malo pilam i tylam bo zle diety byly lub glodzenie najgorsze jest wmawianie sobie ze jest sie za grubym ze nik mnie nie bedzie chcial itp.
co prawda teraz tez nie jestem szczupla kobiedka waga mniejsza niz 90kg co prawda ale wazne jest akceptacja siebie moj maz mi w tym pomaga.
wiecie kiedys moi przyjaciele mi powiedzieli ze jak bylam tezsza to bylam weselsza zabawniejsza jak schudlam zrobilam sie posepna i smutas .nawer psychologowie mowia ze osoby przy kosci sa weselsze.
Ewusiu jedz regularnie 5 razy dziennie w malych ilosciach troche ruchu a zobaczysz ze nie przytyjesz i akceptyj siebie taka jaka jestes a bedzie dobrze
 

Spojler21

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2005
Posty
101
Punkty reakcji
1

Lepiej Żreć :)
najwarzniejsze jest to co jesz a nie ile. trzeba pilnować gospodarki mineralnej organizmu itp. bo inaczej wychodzą problemy z np: koncentracją pamięcią (tu akurat o mózg i układ krwionośny chodzi )
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
WLDŻ
Więcej Lepiej Drożej Żreć
 

Spojler21

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2005
Posty
101
Punkty reakcji
1
lepiej nie musi oznaczać drożej.
są warzywa i owoce które są tanie i zawierają to co potrzeba.
i warzne jest zeby duzo pić, bo jak krew jest zagęszczona to wolniej sie oczyszcza i mózg dostaje mniej tlenu(i zwieksza się ryzyko chorób układu krwionośnego itp. itd. i minister ostrzega i takie tam :)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
reasumując:
5 l wody
3 bochenki chleba
1 wiadro herbaty
a wszystko na jedno posiedzenie

chyba zapcham kibel ^_^
 

ewusia

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
33
tak szczerze mowiac to nie ma diety cud.jak to lekarz mi powiedzial cala magia polega na tym by jesc 5 posilkow dziennie w miare leguralnie i pic sporo wody nie gazowanej.a co do slodyczy wcale nie trzeba robic az takich wyzeczen to bezsensu im bardziej bedzie sie sobie wszystkiego odmawiac tym bardziej bedzie apetyt rosnol na dana rzecz.mozna zjesc cukierka loda malego czy ciasta kawalek no ale nie codziennie i bez przesady nie 3 kawalki ciasta lub z 10 cukierkow wszystko z umiarem.
a najlepszym sosobem zeby sie nie odchudzac i nie wmawiac sobie niewiadomo cio jest akceptacja samej siebie wiem bo sama to przerabiam jak juz wczesniej pisalam chorowalam na bulimie odchudzalam sie na sile bo tak jak ty EWUSIU mialam bardzo duza nadwage zwalaszcza ona sie powiekszykla jak w ciaze zaszlam no i po urodzeniu dziecka nie zrzucilam doslownie nic
zaczelam sie odchudzac cudowac potem zaczelam po srodki siegac odchudzajace znalazlam 1 lek nie byl drogi ale schudlam do 65 kg z 90kg.niestety tabletki sie skonczyly a ja znowu od zmyslow odchodzilam jak waga powracala bo jadlam nie regularnie malo pilam i tylam bo zle diety byly lub glodzenie najgorsze jest wmawianie sobie ze jest sie za grubym ze nik mnie nie bedzie chcial itp.
co prawda teraz tez nie jestem szczupla kobiedka waga mniejsza niz 90kg co prawda ale wazne jest akceptacja siebie moj maz mi w tym pomaga.
wiecie kiedys moi przyjaciele mi powiedzieli ze jak bylam tezsza to bylam weselsza zabawniejsza jak schudlam zrobilam sie posepna i smutas .nawer psychologowie mowia ze osoby przy kosci sa weselsze.
Ewusiu jedz regularnie 5 razy dziennie w malych ilosciach troche ruchu a zobaczysz ze nie przytyjesz i akceptyj siebie taka jaka jestes a bedzie dobrze
wiem jakłam tęższa to sie śmiałam a teraz to wogule prawie jestem na wszystkich zła ale ciesze sie że schudłam mam niedowage ale nie czuje sie z trym źle


Lepiej Żreć :)
najwarzniejsze jest to co jesz a nie ile. trzeba pilnować gospodarki mineralnej organizmu itp. bo inaczej wychodzą problemy z np: koncentracją pamięcią (tu akurat o mózg i układ krwionośny chodzi )
MŻ- mniej żreć :)

reasumując:
5 l wody
3 bochenki chleba
1 wiadro herbaty
a wszystko na jedno posiedzenie

chyba zapcham kibel ^_^
bez rzesady
 
Do góry