Wiara w istnienie szatana/diabła

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
'Enki'
To jest związane z tematem,w szerszym rozumieniu.O Szatanie dowiadujemy się z Biblii,podobnie jak o Bogu czy Jezusie.Ponieważ Szatan w tłumaczeniu wielu Kościołów jest wrogiem człowieka,zadałem pytanie ,czy czasem inne Istoty Duchowe przedstawione w Biblii nie są większymi wrogami człowieka i to o wiele większymi.

każdy duch który jest po stronie szatana jest wrogiem człowieka ,każdy.
I czy sama Bibliia może być dla każdego autorytetem moralnym,ze względu na tresci jakie zawiera
.
dla każdego kto pragnie stanąć po stronie YHVH ,
a ty myslisz zes taki moralny i gorszy cie to co przeczytałeś w Biblii ?

Polemika powinna zawierać poglądy rózne nieraz odmienne,kontrowersyjne.W przeciwnym wypadku będzie przypominała wypracowanie na temat zadany w latach 50 tych:"Kto jest najwybitniejszym i genialnym przywódcą na świecie,i dlaczego jest to Stalin?."Formy cenzury powinny raczej dotyczyc postów zupełnie nie związanych z tematem,czy zawierające wulgaryzmy,a nie poglądów przeciwnych do poglądów" poprawnych politycznie",czy niezgodnych z poglądami Moderatorów.No chyba,że jest to forum jakiegoś Kościoła,który nie zgadza się na jakiekolwiek zarzuty czy krytykę pod swoim adresem,bo nie potrafi na nie rzeczowo odpowiedzieć.
twoja polemika ,to Bluxnierstwa wobec Boga i ZBAWICIELA

Orsa nie mieszaj pojęć.Ja nie piszę tego o Stwórcy,tylko o postaci fikcyjnej mającej uchodzić za Boga przedstawionej w Biblii,poddaję krytyce takie LUDZKIE WYOBRAŻENIE o Bogu,jakie jest opisane przez pisarzy biblijnych.W moim wyobrazeniu,Bóg jest szlachetną Istota Wyższą,jest Miłością,wyższą Inteligencją,nie mściwym sadystą,killerem.To ty urągasz elementarnemu poczuciu przyzwoitości,propagując te sadyzmy.
w twoim wyobrażeniu ?
Bóg jest szlachetny itp i teraz przycodzi TAKI typ i mówi ci ze TEN TWóJ BóG INTELIGENTNY it*
to msciwy sadysta ,spiacy leń, krwiopijca co to
szuka ofiar wsród dzieci a jego wyszżość siega dnia piekieł .
zabija morduje gwałci , syci sie bólem i strachem it* itd
ot
twój szlachetny istota wyzsza a jego miłosc to sex sex i dewiacje ...
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
'Enki'


każdy duch który jest po stronie szatana jest wrogiem człowieka ,każdy.
.
dla każdego kto pragnie stanąć po stronie YHVH ,
a ty myslisz zes taki moralny i gorszy cie to co przeczytałeś w Biblii ?


twoja polemika ,to Bluxnierstwa wobec Boga i ZBAWICIELA


w twoim wyobrażeniu ?
Bóg jest szlachetny itp i teraz przycodzi TAKI typ i mówi ci ze TEN TWóJ BóG INTELIGENTNY it*
to msciwy sadysta ,spiacy leń, krwiopijca co to
szuka ofiar wsród dzieci a jego wyszżość siega dnia piekieł .
zabija morduje gwałci , syci sie bólem i strachem it* itd
ot
twój szlachetny istota wyzsza a jego miłosc to sex sex i dewiacje ...
Czytasz o mordowaniu ludzi w Biblii przez Boga i Izraelitów,o zbijaniu dzieci,a nawet zwierząt,niszczeniu mienia[miało być spalone,bo należało do goim]mordach rytualnych,itp.Czytamy,że Bóg wywrze zemstę na całych narodach.Wjednym z postów szacunkowo przytoczyłem przyblizone obliczenie ofiar wymienionych w Biblii.Wyszło ok.2391421 osób zamordowanych.Więc Twoim zdaniem należy to pochwalać?Ja wierzę w zupełnie innego Boga.Czy jest w tym coś złego?Czemu moje wyobrażenie jest gorsze od Twojego biblijnego?Jaki dowód na to,poza pianą wściekłości?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Czytasz o mordowaniu ludzi w Biblii przez Boga i Izraelitów,o zbijaniu dzieci,a nawet zwierząt,niszczeniu mienia[miało być spalone,bo należało do goim]mordach rytualnych,itp.Czytamy,że Bóg wywrze zemstę na całych narodach.Wjednym z postów szacunkowo przytoczyłem przyblizone obliczenie ofiar wymienionych w Biblii.Wyszło ok.2391421 osób zamordowanych.Więc Twoim zdaniem należy to pochwalać?Ja wierzę w zupełnie innego Boga.Czy jest w tym coś złego?Czemu moje wyobrażenie jest gorsze od Twojego biblijnego?Jaki dowód na to,poza pianą wściekłości?
piane to ,ty toczysz a innym zarzucasz zeby sie zasłonic .
a ten twój dobry bóg ,co robi NIC -spi ?
pozwala ci byc ,szyderca , gejem pedofilem ,gwałcicielem i co podaje ci
prezerwatywy ,strzykawki , TO jest DOBRY BóG ?
co nie zna ni SADU ni gniewu - nie potrafi cie obronic ?
czym sie szczycisz , jaki twoj fundament ?
powtarzasz miłosc i dobro , a z czego wypływa ?
Bóg JEST POTęGą dla jednych Miłoscia dla innych Gniewem
A Jego SADY OCZYSZCZAJA ZIEMIE .
Moj Bóg odpłaci narodom które niszcza Jego Dzieci .
MAM POTęZNEGO OJCA .
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
piane to ,ty toczysz a innym zarzucasz zeby sie zasłonic .
a ten twój dobry bóg ,co robi NIC -spi ?
pozwala ci byc ,szyderca , gejem pedofilem ,gwałcicielem i co podaje ci
prezerwatywy ,strzykawki , TO jest DOBRY BóG ?
co nie zna ni SADU ni gniewu - nie potrafi cie obronic ?
czym sie szczycisz , jaki twoj fundament ?
powtarzasz miłosc i dobro , a z czego wypływa ?
Bóg JEST POTęGą dla jednych Miłoscia dla innych Gniewem
A Jego SADY OCZYSZCZAJA ZIEMIE .
Moj Bóg odpłaci narodom które niszcza Jego Dzieci .
MAM POTęZNEGO OJCA .
To wszystko ,co wymieniłaś czynią LUDZIE!Czyli między innymi-TY I JA.Ale sumienie podpowiada,aby czynić dobro!Oto Twój Bóg ,którego szukasz,mieszka w Twoim sumieniu,trzeba go tylko słuchać.Ten z Biblii też nie wyjdzie z kart księgi,aby Cię bronić,bo to fikcyjna postać literacka. :D
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Sumienie ?
jak udowodnisz ,ze je masz ?
Kiedyś Bóg stanie ci na drodze .....
i dobrze jesli jakaś oslica kleknie by uratowac ci zycie
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
Sumienie ?
jak udowodnisz ,ze je masz ?
Kiedyś Bóg stanie ci na drodze .....
i dobrze jesli jakaś oslica kleknie by uratowac ci zycie
W tym poście napisałaś samo sedno ,główne przesłanie pisarzy biblijnych,kwintesencję mitologii starożytnych-GROŻBA I STRACH przed bóstwem,aby trzymać masy pospólstwa w niewoli i wykorzystywać ich niewolniczą pracę,bogacić się cudzym kosztem.Oczywiście,aby się bali ,bóstwo musi być straszliwe,amoralne,podłe i nikczemne.Jedynymi posrednikami będą kapłani,pobierający daniny razem z władcą politycznym i jego elitą.Oni tylko,[oczywiście,też i wybrańcy np.Orsa]będą umieli je obłaskawić,aby wszystkich nie wymordowało i nie pożarło_Orsa,na poważnie teraz:Bóg jest miłością ,istnieje we mnie i mówi do mnie i pomaga.Jeżeli wolisz wierzyć w złośliwego,morderczego bożka,to już Twój problem. :papa: :lol:
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Bóg jest miłością ,istnieje we mnie i mówi do mnie i pomaga.Jeżeli wolisz wierzyć w złośliwego,morderczego bożka,to już Twój problem. :papa: :lol:
Oświeć nas z jakiej tradycji/świętej księgi/objawienia itp wywodzi się twój bóg
i nie rań uczuć religijnych innych - bo chyba tego cie ten twój Bóg Miłości tego nie uczy? co?


Matejanko Armagedon
a od 90 roku - to już prawie 30 lat - też idzie na gorsze?
no chyba nie jesteście ze sobą szczerzy

W wypowiedzi kaznodziei i ,matejanki pojawiła się dość delikatnie formułowana teoria, że Zło/Szatan/Lucyfer to nie są byty osobowe samoistne istoty tylko jakoś bliżej nieokreślona część człowieka/skłonność czy coś tam - ;)

Jest to zasadnicza sprawa
Bo chcąc walczyć czy unikać przeciwnika - trzeba wiedzieć z Kim lub z czym się zmagamy
Moim zdanie Szatan jest jednak (lekkie wahanie) Istotą i Osobą/ Złem Osobowym
argumenty
- biblia
- opętania
- dręczenia
- świadectwa świętych i mistyków

czy dla was Zło/Szatan jest osobowy czy nie? i jakieś argumenty na poparcie
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Oświeć nas z jakiej tradycji/świętej księgi/objawienia itp wywodzi się twój bóg
i nie rań uczuć religijnych innych - bo chyba tego cie ten twój Bóg Miłości tego nie uczy? co?


Matejanko Armagedon
a od 90 roku - to już prawie 30 lat - też idzie na gorsze?
no chyba nie jesteście ze sobą szczerzy

W wypowiedzi kaznodziei i ,matejanki pojawiła się dość delikatnie formułowana teoria, że Zło/Szatan/Lucyfer to nie są byty osobowe samoistne istoty tylko jakoś bliżej nieokreślona część człowieka/skłonność czy coś tam - ;)

Jest to zasadnicza sprawa
Bo chcąc walczyć czy unikać przeciwnika - trzeba wiedzieć z Kim lub z czym się zmagamy
Moim zdanie Szatan jest jednak (lekkie wahanie) Istotą i Osobą/ Złem Osobowym
argumenty
- biblia
- opętania
- dręczenia
- świadectwa świętych i mistyków

czy dla was Zło/Szatan jest osobowy czy nie? i jakieś argumenty na poparcie

Szatan to zła siła w całości zarówno osobowa jak i nieosobowa.
Jak sądzisz co dzieje się z mordercą, który mordował na ziemi dla przyjemności i został skazany na stryczek?
A co jak sądzisz dzieje się ze złymi , nienawistnymi myślami , które ludzie często wysyłają pod adresem swoch bliźńich.
Czy może energia zginąć. Nie, ona może tylko ulec przeobrażeniu.
Resztę sam sobie dopowiedz!
Pozdrawiam
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dezerterze w przypadku orsy nalezalo by dodac pisma gnostyckie i niektore ezoteryczne
wiem kiedys prowadzilem dysputy...
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
Szatan to zła siła w całości zarówno osobowa jak i nieosobowa.
Jak sądzisz co dzieje się z mordercą, który mordował na ziemi dla przyjemności i został skazany na stryczek?
A co jak sądzisz dzieje się ze złymi , nienawistnymi myślami , które ludzie często wysyłają pod adresem swoch bliźńich.
Czy może energia zginąć. Nie, ona może tylko ulec przeobrażeniu.
Resztę sam sobie dopowiedz!
Pozdrawiam
Matejanko,policz ilu w Biblii zabił Szatan,a ilu Izraelici,Aniołowie i Bóg razem wzięci.Immanuel Kant pisał,że tyle jest w danej nauce prawdy,ile jest w niej matematyki.Pozdrawiam. :)
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Orsa nie mieszaj pojęć.Ja nie piszę tego o Stwórcy,tylko o postaci fikcyjnej mającej uchodzić za Boga przedstawionej w Biblii,poddaję krytyce takie LUDZKIE WYOBRAŻENIE o Bogu,jakie jest opisane przez pisarzy biblijnych.W moim wyobrazeniu,Bóg jest szlachetną Istota Wyższą,jest Miłością,wyższą Inteligencją,nie mściwym sadystą,killerem.To ty urągasz elementarnemu poczuciu przyzwoitości,propagując te sadyzmy.
Enki skoro uważasz Boga chrześcijańskiego za sadystę to powiedz mi jak to jest z Twoim Bogiem ? Skoro jest taki miłosierny i dobry więc skąd tyle zła na świecie ? Były przecież wojny i co takiego dobrego zrobił Twój Bóg aby im zaradzić ? Jak temu złu położy tamę i jak się komunikuje z człowiekiem jeśli w ogóle ? :)
Serdecznie pozdrawiam ;)
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Szatan to zła siła w całości zarówno osobowa jak i nieosobowa.
Jak sądzisz co dzieje się z mordercą, który mordował na ziemi dla przyjemności i został skazany na stryczek?
A co jak sądzisz dzieje się ze złymi , nienawistnymi myślami , które ludzie często wysyłają pod adresem swoch bliźńich.
Czy może energia zginąć. Nie, ona może tylko ulec przeobrażeniu.
Resztę sam sobie dopowiedz!
Pozdrawiam
Czyli dla ciebie szatan to siła - siły Zła jako całość, zło jako ciemna strona mocy bezosobowej, energia
ale nie ma w twoich poglądach miejsca na Szatana osobę istotę - jedną potężną, duchową
wiesz o kogo pytam - odpowiedz jasno!
i co z ostatnimi 30 latami?! (co - nie pasują ci do twojej koncepcji ?!(Arniemu też)) ;)

Co do mordercy - to nie wiem , ale być może
Myśli - tu pełna zgoda dla mnie koncepcja myślokształtów jest jedną z najmądrzejszych koncepcji jakie poznałem
 

era.lfc

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
Najlepiej sobie głupoty zwane szatanem czy bogiem wybić z głowy i problem znika. Tak po prostu ;)
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
i co z ostatnimi 30 latami?! (co - nie pasują ci do twojej koncepcji ?!(Arniemu też)) ;)

Co chcesz ode mnie ? Ja wierzę że szatan to realna, pełna nienawiści do człowieka osoba duchowa. To zbuntowany anioł zwany lucyferem. Biblia go nazywa bogiem tego świata i synem jutrzenki.

Dezerter 38
ale nie ma w twoich poglądach miejsca na Szatana osobę istotę - jedną potężną, duchową
wiesz o kogo pytam - odpowiedz jasno!

Dezerterze 38 dlaczego szatana piszesz jako katolik z dużej litery ? Już jeden z KrK dba o poprawność pisania i twierdzi że każdy kto pisze szatana z dużej litery oddaje mu w ten sposób cześć. Chodzi mi o nawróconego 12. ;)
Tak mnie i Agar się czepiał. Tak to już jest że jak się nie ma argumentów to szuka się dziury :/

http://www.youtube.com/watch?v=5lavsyX4UQo...feature=related
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
W tym poście napisałaś samo sedno ,główne przesłanie pisarzy biblijnych,kwintesencję mitologii starożytnych-GROŻBA I STRACH przed bóstwem,aby trzymać masy pospólstwa w niewoli i wykorzystywać ich niewolniczą pracę,bogacić się cudzym kosztem.Oczywiście,aby się bali ,bóstwo musi być straszliwe,amoralne,podłe i nikczemne.Jedynymi posrednikami będą kapłani,pobierający daniny razem z władcą politycznym i jego elitą.Oni tylko,[oczywiście,też i wybrańcy np.Orsa]będą umieli je obłaskawić,aby wszystkich nie wymordowało i nie pożarło_Orsa,na poważnie teraz:Bóg jest miłością ,istnieje we mnie i mówi do mnie i pomaga.Jeżeli wolisz wierzyć w złośliwego,morderczego bożka,to już Twój problem. :papa: :lol:
tak jest to bóg tego świata ,który rządzi na powietrzu
a co ten twój bóg miłosci robi w tobie , nie jest złosliwy jak ty ?
nie jest podły ,grubiański ,chamski ,zdezelowany - jak ty ?
nikogo sie nie boisz oprócz siebie samego ,a moze twoj bóg boi sie ciebie i drży ?
szczekasz i skamlesz i merdasz ogonem ,jestes amoralny i podły do szpiku kosci
lekcewazysz matke , zniewazasz ojca za nic masz morale ....

Najlepiej sobie głupoty zwane szatanem czy bogiem wybić z głowy i problem znika. Tak po prostu ;)
bardzo trafna uwaga ,a najlepiej zawiesic głowe na pętelce i wszystko <_<
o ZNIKNIE
 

era.lfc

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
"Orsa" napisał:
a najlepiej zawiesic głowe na pętelce i wszystko dry.gif
o ZNIKNIE
Wiem, że to ironia, ale w rzeczywistości hipokryzja wierzących jest wręcz nieprawdopodobna.
Czy wy naprawdę musicie sobie komplikować sprawę jakimiś metafizycznymi pierdołami, zamiast po prostu żyć, jak żyć się powinno?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Wiem, że to ironia, ale w rzeczywistości hipokryzja wierzących jest wręcz nieprawdopodobna.
Czy wy naprawdę musicie sobie komplikować sprawę jakimiś metafizycznymi pierdołami, zamiast po prostu żyć, jak żyć się powinno?
a ty jesteś tym ,który wie jak sie żyć powinno ?
właśnie ty ?
 

era.lfc

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
A Tyś tą która jeszcze nie wie? Potrzebujesz do tego 2k letniej fikcji literackiej?
 
Do góry