Wiara w istnienie szatana/diabła

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
w 2 Koryntian 2:11 czytamy, że nie jestesmy nieświadomi jego zamysłów. Czym się szatan posługuje by wprowadzać ludzi w błąd?
 

Serpens

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2005
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wierzysz w Boga, musisz wierzyć też w Szatana, proste :) Pozatym omamia, sprawia wrażenie że coś jest dobre itp. Niesłychanie inteligentny i przebiegły typ :)
 

Tilien

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2005
Posty
213
Punkty reakcji
0
Miasto
jestem z miasta
A skądże. :rumieniec: Staram się nigdy nie wyśmiewać niczyich poglądów. Nawet kiedy się z nimi nie zgadzam. Mam po prostu skłonność do stosowania pewnych nie zawsze zrozumiałych skrótów myślowych. Smieje się bo wyszło to na co wcześniej zwrócił uwagę BlizZ

No i poniekąd lubię się czasem podroczyć. Moja wina, moja wina, moja wina... :* Przepraszam.
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Bóg posiada moc urzeczywistniania swych zamiarów. Jednak ludzie nie chcą, bądź nie mogą w to uwierzyć (mimo, iż twierdzą, że Bóg jest wszechpotężny), dlatego powołali do życia w swojej wyobraźni Szatana - moc równą Boskiej, aby przeciwstawiała się woli Boga. Stworzyli mit diabła i wymyślili nawet, że Bóg prowadzi z nim wojnę ( w przekonaniu, że Bóg rozwiązuje problemy na ich sposóB). Wreszcie posunęli się nawet do przypuszczenia, że Bóg może przegrać.

Wszystko to jawnie zaprzecza temu, co jak twierdzą, wiedzą o Bogu, ale to nic nie szkodzi. Żyją swym złudzeniem i podsycają swój strach, a wszystko to bierze się ze zwątpienia w Boga.
 
S

samoty wsród tłumu

Guest
"Religia to opium dla mas"....
co wy na to?
skoro religia to i szatan.....co wy na to?
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
"Religia to opium dla mas"....
co wy na to?
skoro religia to i szatan.....co wy na to?
Co ja na to? Jak na lato.
Ale byłoby miło gdybyś rozwinął tą myśl jeżeli chodzi Ci tylko o szatana, albo na początku rozejrzał się co nieco po tym dziale to poznasz wiele opini na ten temat, jeżeli chodzi o to konkretne pytanie.
A jeżeli chodzi o wykrywanie szatana to nie wiem ale muszę skoczyć po zapasowe rogi
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
A skądże. :rumieniec: Staram się nigdy nie wyśmiewać niczyich poglądów. Nawet kiedy się z nimi nie zgadzam. Mam po prostu skłonność do stosowania pewnych nie zawsze zrozumiałych skrótów myślowych. Smieje się bo wyszło to na co wcześniej zwrócił uwagę BlizZ

No i poniekąd lubię się czasem podroczyć. Moja wina, moja wina, moja wina... :* Przepraszam.


hehe no i w sumie wyszlo smiesznie [; ... ale pomyslec logicznie to teoria blizza tez jest zla... co by mial szatan z tego jesli bysmy w niego nie wierzyli ? to ze wtedy nie wierzymy w boga... a jaki on ma w tym interes... on by raczej jesli istnial wolal nas przekabacic i aby wszyscy zostali satanistami...
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Jak dla mnie jego największy interes polega właśnie na tym żebyśmy nie wierzyli w Boga, i jak najwięcej krzywdzili siebie i innych :] To czy kłaniamy się przed nim, raczej go nie obchodzi. Niektórzy są dumni że nie kłaniają się przed nikim, i popadają w pychę.
 

gosciu

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
nie powiem ;-)
Pewnie jest, ale jak mi powiesz, że to moja religia, to już sie naprawde wkurzę :nieaniol:

:D :D :D

a co jest miara, ze dana religia jest wlasciwa?


popatrz na Zachód oczami muzulmanina:

- rozpasle nastolatki z okrytymi brzuchami, z dekoldem malo piersi nie wyskocza, z odslonieta twarza
wulgarne, z papierosem w zebach -> czyste zgorszenie, dzielo szatanskie - nic tylko posylac w otchlan

potrafisz tak spojrzec na ulice?

-------

z innej strony: Mormoni, Zielonoswiatkowcy, Katolicy, Protestanci, wybrane 144 tysiecy Swiadków Jehowy - inni i tak sie nie dostana do nieba (znaczy jakis podgatunek, bydlo czy cos :x)

- kazda z wyzej wymienionych wiar dzieli ludzi na lepszych (co skladaja poklon bogu/jakiemus) i gorszych / niewierni, psy itp. okreslenia) - czy ktos zaglada tym ludziom do 'serca' - patrzy na ich uczynki - czy tak do jednego wora ci - znaczy chodza do kosciola to cacy, a do drugiego wora - tamci, co nie chodza
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Jak dla mnie, to jeśli już szatan posługuje się jakąś religią, to chyba tylko satanizmem :]
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
hm ... tylko ze ja nie krzywdze innych dookoła, ba ja nawet wiem ze trzeba życ lub przynajmniej powinno się życ w.g. wielu podpunktów z etyki religijnej... poprostu sam "Bog'' dla mnie nie istnieje wraz z szatanem...
 
Do góry