W co inwestujecie?

Kibic Polski

Bywalec
Punkty reakcji
102
Co myślicie o inwestowaniu w nieruchomości?
Nie znam się więc nie oceniam.

Kęty przechodzą do Wig20.
Wcale mnie to nie cieszy.
Z wig20 sprzedałem Asseco w celu pokrycia strat po IRL.
Pokryło jakieś 1500 zł.
Złożyłem trzy "zgłoszenia roszczeń" do IRL jeśli chodzi o zaległą dywidendę.
Przy dwóch z nich wcale się "nie pociłem" bo bossa.pl przysłała mi gotowe wnioski i zaświadczenia.
Trzeba było tylko swojego maila dodać.
Tymczasem mBank do niczego się nie poczuwał a za zaświadczenie musiałem 30 zł zapłacić.
Przerobiłem więc wnioski z bossy na plik tekstowy po czym zmieniłem dane z bossy na mBank.

"Czy polecisz innym mBank?
Taaak!
Do wszystkich!
Nie polecam mBanku.
Poszukajcie innego maklera!"

Przypuszczam choć wydaje się to być przesądzone że z dywidend od akcji i odsetek od obligacji przekroczę w tym roku dochód ośmiu tysięcy zł.
Wtopa na IRL to tylko ok 400 zł rocznie jeśli chodzi o dywidendy więc z łatwością sobie poradzę ale mimo wszystko szkoda.

glowonog

feniks
VIP
Punkty reakcji
142
Ja sprzedałem część akcji MLS (tych kupowanych po 68, sprzedane za 75, zostały mi jeszcze te kupowane po 101) i za nie kupiłem CCC (po 41,550). Myślę, że w perspektywie roku to będzie strzał, który pozwoli zarobić ~100 zł na jednej akcji.

Dywidendę z pekao wrzuciłem w akcje pekao po niecałe 70 zł za akcje (więc kupiłem 7 sztuk), dywidendę z PKO mam zamiar wrzucić również w pekao. Średnia cena zakupów tego banku to obecnie 87 zł za akcję, więc jeśli zleci do okolic dołku covidowego (czyli 50 zł), to trzeba będzie koniecznie uśrednić, by dobić do średniej ceny zakupu w okolicach 70 zł. Właśnie zbieram na to fundusze.

Generalnie promocje na naszej giełdzie coraz to lepsze, nic tylko się pakować i za rok - dwa spijać nektar. Póki co liczę więc na dalsze spadki, by można było kupować jak najtaniej, a przy niskich poziomach wejścia w poważne spółki o odbicie nie trzeba się będzie martwić.

Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Bywalec
Punkty reakcji
102
Co do Torpolu - nie śmierdzi Ci te kilkanaście % dywidendy? W sensie... strasznie dużo w stosunku do kursu, za łatwy zarobek jak dla mnie. Poprzednie były, no rzekłbym nijakie. Może to pułapka?
Wstępne wyniki i porównanie do rok temu
2022- skonsolidowany zysk netto 65,2 mln i 20,3 mln rok wcześniej
przychody netto ze sprzedaży sięgnęły 462,2 mln zł wobec 491 mln zł rok wcześniej

Skoro mają większy zysk netto przy spadających przychodach oznacza to wyższą(korzystniejszą) marżę.
Czyli na razie kibic miał rację. Pytanie jak długo jeszcze?
W tej chwili nie pamiętam który kwartał ubiegłego roku najbardziej zadecydował o wysokości dywidendy.

Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Bywalec
Punkty reakcji
102
Glowonog
Robię zestawienie wyników kwartalnych spółek a Pekao mam na rachunkach emerytalnych.
Z ostatnich dziesięciu kwartałów ze zdziwieniem zauważyłem że wynik Pekao za II kwartał jest pośród tych
dziesięciu trzeci od końca.

Osiągnęli zysk netto 467 925( w tys zł.) zaś poprzedni kwartał 907 165
Dla porównania rok temu za drugi kwartał 604 780.
Wiedziałeś o tym?

Kibic Polski

Bywalec
Punkty reakcji
102
Dywidenda z Domdev nieco ponad 300 zł. Następne większe od tej dopiero w październiku od KĘT czy PZU.
Zastanawiam się na kogo postawić na przyszły rok.
Moimi faworytami są słabnące chyba Kęty i Eurotel.
Poszukuje jeszcze dwóch-trzech podobnych spółek.
Mówi się o Mobruku ale recykling to raczej "melodia przyszłości" ale nie już przyszłego roku.
W USA okazuje się że Leggett & Platt wzrósł przez miesiąc(czyli od momentu kupna) o ponad 10% zaś Coca-Cola o 2,5%.
Dołączyłem na FB do grupy osób poszkodowanych przez IRL.
Przy dwóch z nich wcale się "nie pociłem" bo bossa.pl przysłała mi gotowe wnioski i zaświadczenia.
okazuje się że tu grupa wymóc miała na nich takie zachowanie natomiast nie udało się to z mBankiem.
Więc mBank nadal "polecam".

Do góry