Unia Europejska

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
niestety musimy się w takim rozpadajacym świecie trzymać silnych, bo sami zginiemy. Wybór tylko którego mocarstwa mamy się trzymać ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale pojechałeś, a jak mamy stworzyć to mocarstwo ?
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
No i ten wódź będąc mężem stanu "kochający" Polskę będzie dbał o interes Polaków i Polski. Jeśli miałbym dokładniej pisać co miałby on robić według mnie, to napisałbym Konstytucje :)
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
niestety musimy się w takim rozpadajacym świecie trzymać silnych, bo sami zginiemy. Wybór tylko którego mocarstwa mamy się trzymać ?

To trzeby sie trzymac z Chinami, gospodarczo sa teraz najsilniejsi :)

ALe nasi poliycy wola sie trzymac bankruujacej UE.. bo od niej dostaja posadki. Sprzedaja Polske, sprzedali juz dawno.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
To całkiem niegłupie z Chinami. Trzeba pamiętać że Chiny to naturalny wróg Rosji. Trzeba się mocno związać z Chinami i po cichu namawiać do zabranie ruskim syberii.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
To całkiem niegłupie z Chinami. Trzeba pamiętać że Chiny to naturalny wróg Rosji. Trzeba się mocno związać z Chinami i po cichu namawiać do zabranie ruskim syberii.

Chiny nie pojda na wojne z Rosja o jakas Syberie, nie te czasy ;) Wiazac sie z Chinami napewno zagralibysmy Ruskim na nose.. no ale to political fiction, jestemy teraz prowincja UE a nie Polska, a UE robi z Ruskim interesy i ma w nosie Polske. A dokladniej Niemcy maja w nosie. Niemcy i Ruskie zawsze beda sie ukladac przeciwko Nam.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Nie wiem jak wy ale ja się w pełni zgadzam z ocenom pana Bloom a

Dzięki Dirk za wstawkę jak będziesz coś jeszcze miał to się podziel.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Nie wiem jak wy ale ja się w pełni zgadzam z ocenom pana Bloom a

Dzięki Dirk za wstawkę jak będziesz coś jeszcze miał to się podziel.
jak tylko coś znajduję kolportuje ;) nie mam czasu ani siły ostatnio na dłuższe teksty lub też przekomarzanki ... zatem jedynie to mogę wnosić do ogólnej dyskusji ...
ocena pana Blooma jest majstersztykiem logiki i prawdy ... ba !! świętej PRAWDY !!
dobranocy

edit :]
konstelacje.gif
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Najlepiej stwórzmy sami mocarstwo :)

Świetny pomysł. Wydaje się, że gdyby Polska podjęła dalsze próby jednoczenia słabych państw na wschodzie pod własnym przywództwem, to moglibyśmy - z korzyścią dla całego regionu - uzyskać znacznie silniejszą pozycję w rozmowach z tymi, do których dzisiaj się podpinamy. Kto ma, ten na tym jeszcze zarobi, a kto nie ma, ten nie ma - można by powiedzieć.
Pytanie na ile jesteśmy w stanie wyjąć te państwa, i siebie, spod innych influencji, w pewnym podejściu widać ich konkurencyjność, w innym zdawałyby się znajdować... ponad podziałami.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Chcesz żeby polska wpływała na suwerenność innego kraju i na nim zarabiała?
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Tendencjusz, teoretycznie ta idea ma sens i w naszej historii byla grana od najdawniesjszych czasow na rozna skale. Problem, zeby cos takiego moznabylo zmontowac to najpierw sama Polska musialabybyc silna a w tym kraju wladze od stuleci robia wszystko aby bylo odwrotnie choc czasami intencje wladza miewala inne (okres miedzywojenny).

Gdyby Polska byla niepodlegla a nie prowincja UE to faktycznie sensowny uklad z Chinami dawalby bardzo duzo obu krajom. Podobnie uklad gospodarczy z Japonia. Ale do tego to trzeba miec swiadome i obywatelskie panstwo z wlasnym rzadem zlozonym z najlepszych fachowcow a my mamy specjalistow od d*p lizania i nabijania sobie kieszeni. Widocznie narodowi sie tak podoba.

pozdrawiam,
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Świetny pomysł. Wydaje się, że gdyby Polska podjęła dalsze próby jednoczenia słabych państw na wschodzie pod własnym przywództwem, to moglibyśmy - z korzyścią dla całego regionu - uzyskać znacznie silniejszą pozycję w rozmowach z tymi, do których dzisiaj się podpinamy. Kto ma, ten na tym jeszcze zarobi, a kto nie ma, ten nie ma - można by powiedzieć.
Pytanie na ile jesteśmy w stanie wyjąć te państwa, i siebie, spod innych influencji, w pewnym podejściu widać ich konkurencyjność, w innym zdawałyby się znajdować... ponad podziałami.

Po 1 aby byc mocarstwem trzeba miec silna armie i gospodarke. I tego i tego Polska nie ma.

Po 2 aby byc mocarstwem samemu trzeba byc niepodleglym, co nie ma miejnsca bo jestesmy prowincja UE.

Najnowszy przyklad. PiS populisycznie zaczal gadac o Karze Smierc i co ?

Zaraz krzyki ze to nierealne bo przepisy miedzynarodowe Nam zabraniaja :)

De facto rzady w Polsce nie decyduja juz w tym kraju o niczym, decyduja tylko o tym jak bardzo Nas okradac.. no i krada.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Co do kary śmierci to Kaczyński chyba powinien zmienić leki a w szczególności zacząć brak Geriavit F. Jego brat podpisał traktat Lisboński, który wyraźnie zakazuje a ten występuje publicznie i mówi że nic nie zakazuje. Obłęd

Co do Chin to zobaczcie samo. Niby Unia jest jedna a sami piszecie że np. Niemcy sami się dogadują z Rosją. A może róbmy to co oni. Niby jedność a po cichu dogadujmy się sami z Chinami. Po trochę, stopniowo, ale trwale. Nie rozumiem tego ze Chiny nie chcą Syberii. Przecież już po części te rejony wykupili i skolonizowali. Mniejszość chińska na tym terenie zmienia się w mniejszość rosyjską.
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Nawet Goebbels się znalazł na filmiku z Bloomem. Co ciekawe, gadał po francusku. No i jak przytył. :D
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Mam wrażenie, że Godfrey Bloom to jedyna trzeźwo myśląca osoba w tym parlamencie. Oczywiście zwolenników na sali ma tylu co nic.


Kettger jak widać nie tylko nazwisko ich łączy;)
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Z tego co widziałem, jest w stronnictwie Socjalistów i Demokratów, więc przynajmniej połowicznie odpada. ;]
 
Do góry