Unia Europejska

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
vik ale ja pisałem o prywatnej gazecie a ty cytujesz misję publicznych mediów, to nie to samo. Co do publicznych zgadzam się że winno być obiektywne. Ale w prywatnym właściciel płaci i wymaga. Jak będzie wymagał pokazywanie głupot to któregoś dnia ludzie przestaną kupować i gazeta padnie razem z właścicielem
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
vik naprawdę trafna uwaga, umowy nie powinny być sprzeczne z polskim porządkiem prawnym, jedynie twe przywołanie przepisu jest nietrafne - przywołałeś ustawę o radiofonii i telewizji, a nie prawo prasowe
prawo prasowe kilkukrotnie expresis verbis wspomnina o rzetelności pracy dziennikarskiej


Takie jest prawo i w tym wypadku nadal broni interesu wiekszosci narodu i jesli wiekszosc nie potrafi dopilnowac aby bylo egzekwowane to problem wiekszosci. Widocznie zasluguja aby byc niewolnikami. kapitalizm istnieje tylko i wylacznie dlatego, ze wiekszosc ludzi niestety ma mentalnosc niewolnika bo jednak tysiaca albo setki lat poddanstwa zrobily swoje. Zreszta aby sie poddac trzebabylo miec psychiczne predyspozycje.

raczej istnieje (mniej lub bardziej, ostatnio bardziej) kulawej formie, gdyż to najefektywniejszy ekonomicznie system dostosowujący się do potrzeb ludzkich


Czytaliście o sytuacji w Grecji ? http://www.pieniadz....,1-26044-1.html cos czuje ze niedlugo ludzie wyjdą na ulice i zaczna sie strajki i protesty.

to nie ma najmniejszego znaczenia, dzięki transferom z UE, Grecja spłaca kolejne transze obligacji (głównie wobec banków Francuskich - ratując system bankowy Francji od "wywrotki" oraz wiele banków w innych krajach od upadłości). Wieloletnia już recesja obnaża jedynie to, iż "zdobycze państwa socjalnego" to coś na co tego kraju nie stać, a mieszkańcy innej rzeczywistości niż socjaliści u władzy po prostu nie pamiętają (z przerwą na huntę wojskowych) - socjaliści rządzą tam cały czas....
gdy już portfele banków gł. francuskich i niemieckich (mało zostało) zostaną "wyczyszczone" z obligacji greckich, można będzie pozwolić opuścić Grecji strefę Euro i pozwolić ogłosić już prawdziwą niewypłacalność (wtedy długi Grecji będą głównie wobec państw UE, instytucji UE i Chin)
jest wysoce prawdopodobne iż może wystąpić wcale nie najgorsza koniunkcja w czasie wyborów w Niemczech i spłaty największej puli obligacji greckich (nie znam szczegółowych zapadalności poszczególnych sprzedanych przez Grecję obligacji)

na koniec "na osłodę"
Instytucje sięgają po popularną w USA praktykę. Zadziwiające jest to, że przewiduje ona instrumenty, które niedawno doprowadziły do wielkich strat.
Praktyka ta, po którą sięgają teraz banki francuskie – zwana sekurytyzacją – polega na sprzedaży należności hipotecznych, a na ich podstawie emisji papierów wartościowych. To rzadka praktyka we francuskiej bankowości.
Sposób na kurczące się zyski
Francuskie banki tradycyjnie większość udzielonych kredytów wpisują do swoich bilansów, w przeciwieństwie do ich amerykańskich odpowiedników, które od dawna przekształciły je w papiery wartościowe, sprzedawane inwestorom. Podczas kryzysu finansowego rentowność tych papierów załamała się wraz z załamaniem się rynku nieruchomości, przynosząc inwestorom i bankom ogromne straty.
Jednak szefowie francuskich banków mówią, że rygorystyczne zasady dotyczące kapitału i płynności finansowej – wprowadzone w wyniku krachu, który nastąpił w latach 2007–2008 – powodują kurczenie się zysków. To z kolei skłania ich do szukania innych metod na zwiększenie dochodów.
„Jeśli nie umiesz się dostosować, nie przetrwasz" – mówi Fabrice Susini, szef ds. sekurytyzacji w BNP Paribas.
Wyciągnęli wnioski?
W pierwszych sześciu miesiącach 2012 r. 8,4 mld dol. kredytów stało się przedmiotem sekurytyzacji i zostało sprzedanych na francuskim rynku. Dla porównania w tym samym okresie ubiegłego roku kwota ta wyniosła 6,5 mld dol. – podało stowarzyszenie branżowe Association for Financial Markets in Europe.
Kredytodawcy mówią, że nie popełnią tych samych błędów, które popełniło wielu z ich amerykańskich kuzynów przed nastaniem kryzysu. Wtedy niektóre z będących przedmiotem sekurytyzacji kredytów były owocem swobodnych zasad udzielania kredytów.
Duże francuskie instytucje finansowe bez skrępowania wytykają błędy popełnione po drugiej stronie Atlantyku.
– Nie mówię, że jeden model jest lepszy od drugiego – twierdził w marcu prezes Société Générale Frédéric Oudéa. – Ale żaden duży bank w Europie nie zatonął podczas kryzysu finansowego – dodawał.
Nowe wyzwanie dla nadzoru w Europie
Analitycy mówią, że zwrócenie się ku sekurytyzacji może wzmóc niestabilność finansową, zamiast ją zmniejszyć.
– Kiedy banki nie ponoszą ryzyka za udzielone przez siebie kredyty, wtedy zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że obniżą standardy ich udzielania – ocenia analityk Kepler Capital Markets, Benoît Pétrarque.
Dodał, że o ile w Stanach Zjednoczonych wprowadzono nowe zasady, aby utrzymać na wodzy swobodne dotychczas praktyki udzielania kredytów, o tyle organy nadzoru branży ubezpieczeniowej i bankowej w Europie tak naprawdę nie zajęły się tym problemem.
Francuski urząd nadzoru rynku bankowego i ubezpieczeniowego „przygląda się bardzo uważnie" nowym umowom – wskazała rzeczniczka Autorité de Controle Prudentiel, agencji powiązanej z Banque de France.
– Możemy sprawić, że firmy ubezpieczeniowe kupujące te pakiety kredytowe od banków będą w pełni zdawały sobie sprawę z ryzyka, jakie te kredyty niosą – zaznaczyła.
http://www.ekonomia24.pl/artykul/830986,949812-Francuskie-banki-importuja-metody-z-USA.html
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
na koniec "na osłodę"
Instytucje sięgają po popularną w USA praktykę. Zadziwiające jest to, że przewiduje ona instrumenty, które niedawno doprowadziły do wielkich strat[CIACH]
Brave mogę z tobą polemizować jednak będzie to rozmowa dwu osób i nie sądzę aby ktoś nas czytał
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w czwartek, że jego formacja uzyskała od brytyjskiego premiera Davida Camerona zapewnienie, że "jego postulaty odnoszące się do oszczędności w UE w żadnym wypadku nie powinny dotyczyć Polski", a krajów zamożnych.

Przypomina mi to kupowanie samochodu na giełdzie, sprzedający zachwala że super okazja, nigdy nie bity i mały przebieg. Naiwny uwierzy i kupi. Jeszcze dobrze nie wyjedzie z giełdy a samochód ruina. Ale przecież sprzedający zapewniał ze stan idealny ? Panie Kaczyński uwierzył Pan w takie bajki, które opowiada premier Anglii, był taki pewien Pan Minister przed wojną który wierzył w gwarancje angielski i był taki premier podczas wojny, który wierzył w poparcie anglików przed nadmiernymi apetytami Sowietów. Prezes PIS dołączył do panteonu naiwnych i wierzących w dobre słowa Anglików
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
lampart, była by to polemika z art jaki dałem, ja go jedynie wkleiłem razem z linkiem (http://www.ekonomia24.pl/artykul/830986,949812-Francuskie-banki-importuja-metody-z-USA.html) oczywiście podanie jako przyczyny problemów USA jedynie sekurytyzacji pożyczek hipotecznych, jest koszmarnym uproszczeniem, art wrzuciłem tylko aby pokazać, że wiele głupich pomysłów jest u nas adaptowanych w Europie

nie tylko Kaczyński wykazał się łatwowiernością, sami Anglicy, mają niedługo referendum w sprawie wyjścia z UE (ciekawe co się stanie)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Ale przed kim ma się UE reklamować Mizantropie? Są instytucje, które nie wymagają reklamy do istnienia.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ja mizantropem? chyba coś ci się pomyliło uwielbiam ludzi, natomiast nie potrafię pozytywnie odnieść się do wyalienowanych elit europejskich gardzących ludźmi (co jest zdecydowanie bliższe postawą temu terminowi)

kolejny przykład jak eurofanatycy "kochają ludzi" http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/413943,unia-chce-zawiesic-aukcje-co2-polska-straci-miliard-euro.html?utm_source=link&utm_medium=referral&utm_campaign=nastepny-artykul
wszystko w imię nowej świeckiej mitologii
 
Do góry