Unia Europejska

Marlen4

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
białystok
Hej. Właśnie robię ankietę na temat UE . Chciałabym dowiedzieć się od was. Jakie dla was jako społeczeństwo polskie miało znaczenie wejście do Unii Europejskiej ? I jak uważacie jakie są tego skutki pozytywne i negatywne? ;)
 

TomaszJefferson

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
49
Punkty reakcji
1
Hej. Właśnie robię ankietę na temat UE . Chciałabym dowiedzieć się od was. Jakie dla was jako społeczeństwo polskie miało znaczenie wejście do Unii Europejskiej ? I jak uważacie jakie są tego skutki pozytywne i negatywne? ;)

To forum reprezentuje postawę całego, polskiego społeczeństwa? Raczej mało reprezentatywna grupa do badań statystycznych.

Ale odpowiadając ci...

... Dla mnie miało takie znaczenie, że planuję jak najszybszą emigrację na Alaskę :) - i bynajmniej nie kpię...
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
To forum reprezentuje postawę całego, polskiego społeczeństwa? Raczej mało reprezentatywna grupa do badań statystycznych.

Ale odpowiadając ci...

... Dla mnie miało takie znaczenie, że planuję jak najszybszą emigrację na Alaskę :) - i bynajmniej nie kpię...


Spoko, rozmontowaliśmy ZSRR to i ten socjalistyczny twór rozmontujemy. :eek:k:
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Obrazek z mojej sygnatury prawdę Ci powie.
Jestem na NIE. Sama idea nie jest zła, ale obecny kurs owej Unii jest z mojego punktu widzenia zły.
Tomaszu, zbieramy ekipę :D
 

TomaszJefferson

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
49
Punkty reakcji
1
Sama idea nie jest zła, ale obecny kurs owej Unii jest z mojego punktu widzenia zły.
Tomaszu, zbieramy ekipę :D

Sama idea jest zła, bo zakłada coraz większą centralizacje władzy. Jedyna UNIA jaka ma prawo przetrwać, to luźna konfederacja państw, opierająca się na wolnym przepływie osób, usług, kapitału i towarów. Aż tyle i tylko tyle.

"Znany rosyjski dysydent, antykomunista, autor wielu książek Włodzimierz Bukowski dokonuje niezwykle ciekawego porównania między Związkiem Radzieckim a Unią Europejską. Wizja jaką przed nami roztacza jest przerażająca i niestety bardzo prawdopodobna." LINK
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Sama idea jest zła, bo zakłada coraz większą centralizacje władzy. Jedyna UNIA jaka ma prawo przetrwać, to luźna konfederacja państw, opierająca się na wolnym przepływie osób, usług, kapitału i towarów. Aż tyle i tylko tyle.
Może źle się wysłowiłem.
O taką właśnie luźną wspólnotę mi chodziło (jako akceptowalną).
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Zrewidowałem troche swój stosunek do UE i po wielu przemyśleniach uważam, że dopóki wpływ na tą organizacje bedą miały takie osoby jak Schultz i inne oszołomy socjaldemokratyczne to jestem przeciw. Sama wizja europejskiego superpaństwa nie jest zła, ale nie w takim kształcie jak teraz - nie dosyć ze lewactwo na każdym kroku to od niedawna jakieś policyjne zakusy ala big brother :/ - np. ostatnia propozycja odcinania piratów od netu - w Polsce juz jedna firma oglosila ze to bedzie robić - Aster...pamietajcie o tym przy wyborze operatora :]

Aczkolwiek potrzebę ochrony europejski wartości i stylu życia oraz współpraca, uwazam ze potrzebną, nie jestem przeciwny Unii Europejskiej a zwolennikiem jej głębokiej reformy. Nasza polityka zagraniczna jest mimo wszystko miejscami zbyt miękka np. totalnie antydemokratyczny sposób referendum dla Euro, który zawdzięczamy Tuskowi , a z drugiej strony czasami totalnie pieniacka. Więcej pragmatyzmu , mniej paranoi czy też równierz klękania na kolankach i jak najmniej wiązania sie na razie w traktaty itp. Powinnismy bacznie to obserwować ale nie rzucać sie w oczy za bardzo a i czerpać jak najwiecej.

Taka polityka jednak wymacha Machiavellicznych zdolności, których niestety miernoty z Sejmu nie posiadają i albo są mieccy jak jedwab albo pienniaccy jak głupki wioskowe.

Zresztą jakbyśmy wyszli z UE to też tragedia by sie nie stała, tyle ze wtedy Polacy powinni być naprawdę zjednoczeni i chcieć silnego państwa a tego niestety jak na razie brakuje.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów."
Margaret Thatcher
Jestem przeciwko. Lekka współpraca jest ok, ale nie dość że UE dąży do powstania jednego kraju z państw członkowskich to jeszcze jest socjalistyczna.

takie osoby jak Schultz
Nieznosze tego kretyna <_<
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Od początku byłem na nie.
nie podoba mi się stopniowy zanik granic ukochanej ojczyzny zanik lokalnych kultur ponieważ wszystkowiedzący
kretyn zBrukseli będzie nas uszczęśliwiać bzdurnymi aktami prawnymi
przeraża mnie masowy wykup ziemi iwszelkich dóbr przez cudzoziemców
Polskie przedsiębiorstwa już bankrutują po prostu tracimy małymi etapami swoją państwowość niepodległość
za którą miliony przodków przelało krew
Czy wy zwolennicy ue myśleliście że przyjęli nas przez ot tak sympatię ?
Jak na dłoni widać burzę obcych wpływów icudzych interesów
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Od początku byłem na nie! Tak samo jak cała Polska wies!

[offtopic]

Znowu z tą wsią, PSL won mi z Sejmu moze na początek , co ta partia tam w ogóle robi co?

Co ma wieś do gadania, też mi wielka filozofia, nawet ja mógłbym zadbać o podstawowy los rolników, zeby im zle nie było a pozniej zamknąć japy i raus od polityki !

[/offtopic]
 

Lonnger

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
204
Punkty reakcji
0
Spoko, rozmontowaliśmy ZSRR to i ten socjalistyczny twór rozmontujemy. :eek:k:


Sunray napisał:
Jedyna UNIA jaka ma prawo przetrwać, to luźna konfederacja państw, opierająca się na wolnym przepływie osób, usług, kapitału i towarów. Aż tyle i tylko tyle.

I wszystko zostało powiedziane:)

Jeżeli stanie się czymś więcej i stanie się drugim ZSRR to z wielką chęcią przyłączę się do rebelii
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Ja odczuwam że jest coraz gorzej , nie byłem za tym aby polska wchodziła do Unii . Kiedyś oglądałem taki film właśnie na ten temat , było w nim dokładnie wyjaśnione że grupa najbogatszych ludzi poprzez unie chcą sobie stworzyć utopie łącząc cała europe i to był ich pierwszy krok . Nie pamiętam dokładnie jak się ten film nazywał . Byłbym wdzęczny jakby ktoś zarzucił linka bądź tytuł tego filmu .
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ja uważam, ze ten projekt jednoczenia Europy, został już dawno przechwycony, przez ideologów którzy widzą tu szanse na stworzenie superpaństwa, które dąży nieuchronnie w kierunku totalitaryzmu. Jest to bardzo na rękę przeróżnym biurokratom i lobbystom, niestety sytuacja dla przeciętnego obywatela Europy jest bardzo niebezpieczna. Weźmy na przykład próby uzależnienia drobnych przedsiębiorców, rolników od dopłat. Socjalizm nigdzie na świecie nie odniósł sukcesu i ten eksperyment padnie, niestety nie odbędzie się to bezboleśnie.
 

awdotia

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
86
Punkty reakcji
0
A ja jestem zaskoczona taką niesformalizowaną formą ankiety i eurosceptycyzmem forumowiczów. Wszyscy są na nie. Ja jestem na tak, ale oczywiście dostrzegam wiele zagrożeń i minusów. Jeśli wejdzie Traktat Lizboński to będziemy mieli możliwość wystąpienia z Unii. Teraz w zasadzie takiej możliwości nie ma. Ale nie wiadomo czy wejdzie, bo UE cierpi na kryzys władzy i pat, który zatrzymuje dalszą integrację.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
A ja jestem zaskoczona taką niesformalizowaną formą ankiety i eurosceptycyzmem forumowiczów. Wszyscy są na nie. Ja jestem na tak, ale oczywiście dostrzegam wiele zagrożeń i minusów. Jeśli wejdzie Traktat Lizboński to będziemy mieli możliwość wystąpienia z Unii. Teraz w zasadzie takiej możliwości nie ma. Ale nie wiadomo czy wejdzie, bo UE cierpi na kryzys władzy i pat, który zatrzymuje dalszą integrację.
Polecam obejrzeć któryś z tych filmików na youtube, a może i ty zostaniesz eurosceptykiem, czego Ci serdecznie życzę ;)

http://www.youtube.com/watch?v=HjivSRBVhTc...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=OwOJaGf2epg...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=dBelU68edRs...feature=related
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
A ja jestem zaskoczona taką niesformalizowaną formą ankiety i eurosceptycyzmem forumowiczów. Wszyscy są na nie. Ja jestem na tak, ale oczywiście dostrzegam wiele zagrożeń i minusów. Jeśli wejdzie Traktat Lizboński to będziemy mieli możliwość wystąpienia z Unii. Teraz w zasadzie takiej możliwości nie ma. Ale nie wiadomo czy wejdzie, bo UE cierpi na kryzys władzy i pat, który zatrzymuje dalszą integrację.

Buahaha jak to nie mamy mozliwosci teraz wystąpienia z Unii?

Takich bzdur to nigdy nie czytalem, wybacz ale nie masz pojęcia o temacie.

To ze UE przezywa kryzys to wiadomo, dlatego ja nie panikuje. Zresztą nie boję sie totalitaryzmów o ile byłby sensowne a z tym tez jest problem.
 

TomaszJefferson

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
49
Punkty reakcji
1
A ja jestem zaskoczona taką niesformalizowaną formą ankiety i eurosceptycyzmem forumowiczów. Wszyscy są na nie. Ja jestem na tak, ale oczywiście dostrzegam wiele zagrożeń i minusów. Jeśli wejdzie Traktat Lizboński to będziemy mieli możliwość wystąpienia z Unii. Teraz w zasadzie takiej możliwości nie ma. Ale nie wiadomo czy wejdzie, bo UE cierpi na kryzys władzy i pat, który zatrzymuje dalszą integrację.

Ależ oczywiście, że jesteś na tak. Bycie tzw eurosceptykiem jest objawem zacofania, zabobonów, irracjonalnych lęków, a w najgorszym przypadku choroby psychicznej!

Powiedz mi, jak nazywa się człowiek który podpisuje lub zgadza się na coś, czego nie rozumie- Głupek? Czytałaś i rozumiesz traktat lizboński, że go (jak sądzę)popierasz? Kłopoty z interpretacją tego bubla prawnego mają nawet specjaliści od prawa międzynarodowego. Nie wydaje więc ci się dziwne, że banda Brukselskich świń z upartością i furią maniaka seksualnego, forsuje w społeczeństwie ustawę której tak naprawdę NIKT NIE ROZUMIE?

Pozwolę sobie na przedstawienie postawy UE w tej frywolnej historyjce:

Trwa beztroska zabawa dzieci w europejskiej piaskownicy, nagle podchodzi pewna postać...

Brukselski pedofil: Część maleństwa, chcecie unijnego cukiereczka?

Dzieci
: A dobry jest?

Brukselski pedofil
: PYSZNY! jak go zjecie, nic już nie będzie smakowało tak samo- z dziecka przekształcicie się w mężczyznę, będziecie silniejsi od znienawidzonego wuja Ameryki, znikną wam piegi, a jaja urosną 10 krotnie...

Dzieci
(nieśmiało): No ale dostaniemy go tak za nic?

Brukselski pedofil
: Oczywiście, że za nic ble.. ble ble ble... ble bleee ble super hiper... musicie tylko dać się z molestować i dać zniszczyć swoją dziecięcą, niewinną psychikę... ble ble ble ble... ble bleee ble...

Dzieci (chórem)
: Bierzemy!

Dziecko zwane Irlandią
: Chwileczkę, czy powiedział pan coś pomiędzy "ble ble ble" a "ble ble ble" o molestowaniu i zbrukaniu naszej psychiki?

Brukselski pedofil
(czerwony na twarzy)
: NIE ZADAWAJ GŁUPICH PYTAŃ TY MAŁY IMPERTYNENCIE, STUL PYSK I WCINAJ GRZECZNIE , BEZ PYTAŃ JAK RESZTA DZIECI CUKIERECZKA BO CI WPIER...
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Dziecko zwane Irlandią ? To był agent CIA, albo kryptonazista i ksenofob.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5

Brukselski pedofil
: PYSZNY! jak go zjecie, nic już nie będzie smakowało tak samo- z dziecka przekształcicie się w mężczyznę, będziecie silniejsi od znienawidzonego wuja Ameryki, znikną wam piegi, a jaja urosną 10 krotnie...


Jest coś złego w chęci niezależności od USA? Nie mówie konkurowania ale niezależnosci?
 
Do góry