Twój ulubiony gatunek Metalu

Twój ulubiony gatunek Metalu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
A Children Of Bodom to cukierkowy powerek ze screamingiem. Osobiście nie przepadam za nimi.
prawda. Co nie zmienia faktu, że pierwsza płyta brzmi bardzo dobrze, death czy nie.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Death metal, może industrial metal? Choć szczerze mówiąc sam nie zawsze jestem w stanie zaszufladkować dany zespół.
 

wertep

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
1
zaznaczyłem thrash, lubię takie zasuwanie. Jednakże podoba mi się też death, zaczynałem od industrialu, potem viking... wszystkie te style lubię. Jedynie jakoś Slayer mi nie pasuje, choć to thrash.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
zdecydowanie NWOBH, za takie zespoły jak Maiden, Saxon, Angel With, Diamond Head, Prying Mantis, Grim Reaper itd. : )

Dalej kolejno :
Heavy
Progresive/Thrash mniej więcej na tym samym miejscu.
Death
 

kuba fordon

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Bydgoszcz
Najlepszy jest death metal!!! Chociaż thrash i black też :) Jak by się tak głębiej zastanowić to właściwie wszystko oprócz glam i power :p
 

gijorg

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
83
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Miasto
Gdańsk
będę oryginalna i powiem, że DSBM (Forgotten Tomb, Silencer) i funeral doom (Shape of Despair, Doom:VS).
 

Scio

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Death/ Black metal, uwielbiam growle pojawiąjące się w utworach. Wszelkie cięzkie brzmienia sa ucztą dla mojej duszy.
 

Jednoskrzydły

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
170
Punkty reakcji
5
Lubię każdy gatunek prawdziwego metalu.


I to ma być powód? Wybacz, stary, tej zasady nie wyznaję. Od dawien dawna jedno ewoluowało z drugiego. Dla szacunku to powód marny. Czasy się zmieniły. Czym dzisiaj jest Iron Maiden? Bruce robi beznadziejny wokal. Kojarzy mi się to z wykastrowanym dziadem. Ewolucja poszła do przodu, dzisiaj to metal już dla mnie nie jest.

Bycie czyimś prekursorem jest jak najbardziej powodem do szanowania i to nie podlega żadnej dyskusji. Gdyby nie te zespoły, nie byłoby żadnych melodeathów.


Stary metal był na prawdę z jajami, czy to niższy wokal, czy też wysoki falset.

Oczywiście, miał więcej mocy i energii niż dzisiejsze ultraekstremalne brutal death metale z perkusją-karabinem.

Jeśli nawet chodzi ci o ostrość i ekstremalność, to Metal z lat 80-tych jest o wiele bardziej ekstremalny od dzisiejszego "metalu".

Tak, bo tamten metal był prawdziwym metalem. Niektóre dzisiejsze kapele w całej swojej ekstremalnosci gubią to co najpiękniejsze w metalu i stają sie tylko zespołami tworzącymi hałas.

Ty masz do Metalu takie podejście, jak do jednorazowych chusteczek do nosa (kupujesz ciągle nowe, a stare nie potrzebne ci).
To bardzo niewłaściwe podejście.
Postawmy sprawę jasno - po prostu nie lubisz Metalu. Nie rozumiesz jego istoty.
Dziwne, że się wypowiadasz w tym dziale.
Za jakieś 10,20 lat pewnie porzucisz te zespoły, których słuchasz teraz na rzecz jakichś nowych, jeszcze bardziej pokręconych. I tak dalej, w końcu wszystkie odrzucisz.

Jest z pewnością jak mówisz. "March on while posers fall astray" ;)



http://www.youtube.com/watch?v=bi49Xo0MzhA
http://www.youtube.com/watch?v=VoZCtONo1pQ <-- To tak a propo porządnej muzyki melodic death/black metalowej
http://www.youtube.com/watch?v=z_kn60T9J7Y
http://www.youtube.com/watch?v=dSOPK9EmUzw
http://www.youtube.com/watch?v=WoAsa8dUWlg

TO jest prawdziwy metal, nie rockandrollowe wypociny z babskim wokalem.

oo tak, zwłaszcza to Elysian Blaze jest esencją i definicją metalu. Weź już mnie nie rozśmieszaj. Poza tym metal jest potomkiem rock n rolla i to właśnie jego pierwiastki sprawiają, że jest tak zaje.bisty.


To jest dzisiejszy metal. Abyssmal Sorrow, Silencer, Heol Telwen, Ulver, Manegarm, Agalloch, Renascent, Haggard, Funeral. Metal młody, nie szczycący się wcale długą lista albumów, a jednak dobry.


Jeśli dzisiejszym metalem ma być Haggard pseudoklasyka dla ubogich, albo Ulver, który poszedł w jakieś zamulające rejony nie mającego absolutnie nic z ciężka muzyką wspólnego, to ja się na pop przerzucam, bo jest bardziej energiczny.

Na szczęście cały czas powstają świetne, kopiące zady w starym stylu kapele jak Baphomet's Blood. Ale to jest metal dla prawdziwych mężczyzn.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Widzę, że przybył nam ciekawy forumowicz. Prawdę mówiąc, od jakiegoś czasu zaczynam doceniać takich ludzi.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie, większość mnie wkurza nieznajomością regulaminu ;p.
 

cezus

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Szkoda, że nie można głosować na kilka. Zagłosowałem na power metal, ale black też obcy mi nie jest.
 

Black'n'Roll

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ostatnio w odtwarzaczu gości u mnie przede wszystkim melodic death metal , między innymi Soilwork czy Before The Dawn. Ale O Heavy Metalu i moim ukochanym Black River nie mogła bym zapomnieć! : ]
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Ja głosowałem na Norweski Black Metal, to jest to co uwielbiam za oprawę, teksty i tematykę. Extremalny wygląd i rytm
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Zagłosowałam na doom metal, bo aktualnie jest mi najbliższy, ale lubię też black, death, i progresywny.
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Próbowałam przeczytać wszystkie posty, ale w końcu się podddałam. Nie znam się na gatunkach muzyki,więc nie wzięłam udziału w ankiecie. Wiem co mi się podoba, a co nie. Może ktoś z was pomoże mi okreslic w jakich klimatach kręcą się moje upodobania. Ogólnie wiem, że jest tam i rock i metal(prawdopodobnie sporo gothic/melodic),ale co dokładniej...hmmm...Nightwish, Evanescence, Epica, Sirenia, Krypteria, Disturbed, Nickelback, Linkin Park, Within Temptation, Iron Maiden (akurat to to wiem ,że heavy metal), HIM, Lordi, Deliain, Therion, We Are The Fallen...z tych kapel to mam wszystko bądź prawie wszystko, a poza tym słucham takich wykonawców jak: Sabaton, Lacuna Coli, Blind Guardian, Amorphis, Accept, Nemesea, Xandria, Seether, Skillet...
 

lynx_

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
116
Punkty reakcji
4
Ja bym to określił jako lekkie, cukierkowe klimaty, jest tu trochę rocka, trochę heavy metalu, trochę nu metalu i trochę power metalu.

Jeśli chcesz znać gatunki poszczególnych zespołów, wystarczy sprawdzić w internecie.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
@Amy Bird połowa zespołów, które wymieniłaś nie zasługują/ nie są metalowe.

No, ale najwięcej przewija się u Ciebie gotyku/pseudogotyku, symfonicznego, nu (not) metalu (w ogóle nie ten dział odnośnie nu^^), i akurat tak się składa, że nie ma tego w ankiecie xD
A i jeszcze power, ale to lynx_ zdążył zauważyć^^.

Aaa... żeby nie było, że tylko krytykuję to powiem, że słucham wszystkich fińskich zespół z tego co Ty wymieniłaś i z nich na obecną chwilę można powiedzieć, że Amorphis można metalem określić ^^.
 
Do góry