Twój ulubiony gatunek Metalu

Twój ulubiony gatunek Metalu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Szczerze mówiąc zapytałam z czystej ciekawości. Powiem to tak...de facto słucham muzyki, nie gatunków, więc...
ale dzięki za szczere chęci ^-^
Nawiasem i tak gro moich znajomych uważa mnie za odszczepieńca i uważa, że słucham ciężkich klimatów...cóż...zgredy tak mają (niestety należę do nich, choć podobno mamy tyle lat na ile się czujemy...w takim razie mam...20?)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Jeżeli masz znajomych, którzy kompletnie nie orientują się w temacie to o oczywiście dla nich to będzie ciężkie^^.
Są osoby, które liznęły może trochę nu (not) metalu i twierdzą, że słuchają ciężkiej muzyki^^.
Poza tym samo określenie "ciężki klimat" jest pojęciem względnym, jest muzyka cięższa w której nie ma ani krzty riffu gitary.
Nie ma co się ograniczać, liczy się muzyka ;)
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
W zupełności się zgadzam, liczy się muzyka, a ja kocham muzykę i nie wyobrażam sobie bez niej życia (TV mogłabym śmiało i bez żalu pozbyć się z domu). Sporo z tego co słucham podrzuciła mi nastoletnia córa, która uważa się za gotkę (wg. mnie daleko jej do tego, ale nie będę pozbawiać jej złudzeń). Ja zresztą nie jestem jej krewna i też coś tam jej zasugerowałam i z dumą muszę przyznać, że trafiłam w gust, no może poza Therion'em. Za to ona słucha dużo muzyki z anime, ja zaś mam raptem tylko kilka kawałków tego rodzaju.
Nawiasem, uwielbiam połączenie chórów, sekcji smyczkowych, fortepianu, dość mocnej perkusji i riffów gitarowych. Może jest jeszcze jakaś kapela, którą powinnam sprawdzić?
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
Ja najbardziej lubię heavy, trash, progresive, power i gothic/symphonic metal :) Ulubione kapele: Dream Theater, Iron Maiden, Metallica, Slayer, Nightwish, In Flames, Iced Earth, Helloween, Black Sabbath, Pain of Salvation :)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
W zupełności się zgadzam, liczy się muzyka, a ja kocham muzykę i nie wyobrażam sobie bez niej życia (TV mogłabym śmiało i bez żalu pozbyć się z domu). Sporo z tego co słucham podrzuciła mi nastoletnia córa, która uważa się za gotkę (wg. mnie daleko jej do tego, ale nie będę pozbawiać jej złudzeń). Ja zresztą nie jestem jej krewna i też coś tam jej zasugerowałam i z dumą muszę przyznać, że trafiłam w gust, no może poza Therion'em. Za to ona słucha dużo muzyki z anime, ja zaś mam raptem tylko kilka kawałków tego rodzaju. Nawiasem, uwielbiam połączenie chórów, sekcji smyczkowych, fortepianu, dość mocnej perkusji i riffów gitarowych. Może jest jeszcze jakaś kapela, którą powinnam sprawdzić?
Muzyka to mój prywatny narkotyk..^^
Muzyka z anime jest przeróżna od miałkiego nie dającego się słuchać popu poprzez rockowe granie do naprawdę ambitnych kawałków, więc "muzyka z anime" jest określeniem żadnym.
Akurat jeśli chodzi o Therion to kiedyś grał zdecydowanie lepiej, teraz też to metal, ale niestety nie ten poziom.
Chór, sekcja smyczkowa, fortepian - Dimmu Borgir mi się przypomniał :D Ale nie słuchasz w ogóle symfonicznego black metalu to odpada^^ chociaż możesz spróbować :p
No, ale wymieniłaś Nightwisha^^
Z "fińszyzczny" przypomniał mi się zespół Northern Kings . Możesz też posłuchać tego co stworzyła sama Tarja, a z płyty na płytę wychodzi jej coraz lepiej, może jej granie na chwilę obecną nie ma z metalem zbyt wiele wspólnego, ale jest dobre^^.
Możesz spróbować Haggarda czy chociażby Rhapsody of Fire.
Z drugiej strony zespoły za którymi nie przepadam a widzę, po tym co wymieniłaś, że mogą Ci podejść czyli Visions of Atlantis czy Amberian Dawn.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Industrial Metal, Scandinavian nu metal, Vegetarian progresive grincore, black metal, superblack metal.... lounge

fatboy_431x400_se.jpg
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
@up Pamiętam to, śmiałam z niego :D .
Huehuecoyotl no wiem, że nie jesteś za określaniem muzyki w jakiś sztywnych ramach, ale nie powiesz mi chyba, że Metallica gra to samo co Nightwish, czy My Dying Bride?
Zresztą weźmy pod uwagę to, że same zespoły się dość "sztywno" określają^^.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Metallica to pierwsze 3 albumy sie niby okreslala a pozniej juz niewiadomo co :) I dobrze.

Jam mam 2 gatunki, dobra muza i zla muza :D Ewentualnie moge podzielic ze czasami poslucham cos na lighcie jakies deliatniejsze rockowe badz popowe klmaty.

A tak powaznie to tych gatunkow sie tyle namnozylo.. i powstaja ciagle nowe ze ciezko to ogarnac. Troche idiotyzm ;)

A najciekawsze kapele to takie ktorym nie da sie sztywno przypisac jakis ram. Albo po tym co graja dopiero ktos proboje nazwac ich "gatunek" :)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
No wiesz, ja tam mimo wszystko wolę rozróżniać jakieś disco od metalu, nie wrzucę tego do jednego worka^^, ale widzę, że w tej kwestii się zgadzamy również.

Z tym nawałem gatunków to się zgodzę, w szczególności z łączeniem ich^^ ten vegetarian true norwegian black metal, albo gothic symphonic opera death metal :mruga: czy jakieś inne wielkie nazwy istna paranoja.

Muszę przyznać, że ja rzadko kiedy zwracam tak dokładnie uwagę na to jakiego dokładnie gatunku słucham, bo nie lubię sama pakować w szufladki, ale widzę np. teraz po playliście, że od dłuższego czasu rządzi doom, (pewnie z wielkimi przedrostkami, ale co mi do tego^^), jakoś to naturalnie wychodzi.
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Dzięki za sugestie, sprawdzę wszystkie proponowane kapele i dam znać jak poszło.
Próbowałam słuchać Tarji jakiś czas temu, ale nie bardzo mnie przekonała...a poza tym brakuje mi tam głosu Marco XD. Może przeproszę się z nią jeszcze raz i wynajdę choć parę dobrych kawałków.
Co do muzy z anime, którą słucha młoda to wiem na 100%, że jest tam parę kawałków z FMA Brotherhood, coś z Ao no exorcist i Elfen Lied...reszta to dla mnie zagadka.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Marco jest jednym z czterech wokalistów z Northern Kings mam nadzieję, że Ci wystarczy :p .
Wiesz ja do Tarji mam olbrzymi sentyment jest to "moja pierwsza kobieta" (xD) w metalu jakiej słuchałam i mimo iż ten odłam stał mi się praktycznie obcy, nadal jej słucham^^.
Poza tym nie daję żadnej gwarancji, że te zespoły Ci podejdą, po prostu pierwsze przyszły mi do głowy a od dłuższego czasu tej muzyki nie słucham.
Opening z Elfen Lied jest rewelacyjny :) . Przyznam, że nie jestem tam jakąś fanką anime, przez co muzyki nie kojarzę z niego za dużo^^.
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Sprawdziłam Northerm Kings...coś w sobie mają, ale z natury nie przepadam za coverami...chociaż...kurde, niektóre kawałki są całkiem dobrze zrobione.
Widziałam kilka anime, miedzy innymi tytuły wymienione powyżej (jedne w całości inne po części), oraz parę innych tytułów... młoda zameczała mnie abym z nią oglądała..."Elfen Lied" podobało mi się nawet bardzo, a opening mam na mp'ku. Wg. młodej mam spore zadatki na otaku, ale chyba juz jestem za stara na takie zabawy :p
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
@up Jeśli chodzi o cały świat anime, to towarzystwo moim zdaniem jest bardzo tolerancyjne i pojęcie "za stary" nie istnieje, wystarczy wybrać się na dowolny konwent, żeby to zobaczyć.
"Za starym" to można sobie uroić w głowie, że się jest moim zdaniem xD.
Myślę, że znasz Tarota, jeśli nie to polecam :p , zespół właśnie Marco z NW :3 .

A najciekawsze kapele to takie ktorym nie da sie sztywno przypisac jakis ram. Albo po tym co graja dopiero ktos proboje nazwac ich "gatunek"
Dopiero teraz zauważyłam tak ważną edycję posta! xD Oczywiście zgadzam się w całości chociaż takiej muzyki jest coraz mniej, bo za dużo "odgrzewanych kotletów" wokół^^.
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Tarota jak najbardziej znam, całkiem przyzwoita kapela.
Muszę mieć jakiś wykręt, byłam na jednym konwencie (w zasadzie na spotkaniu mangowym). Klimat jest tam bardzo przyjacielski i małolaty mają z tego świetną zabawę, ale mnie to nudzi, a przebieranki w kospleje mnie nie bawią.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Rozumiem^^. Sama nie jestem nie jestem jakąś zwolenniczką konwentów,ale na kilku byłam, z racji na to, że mam wielu znajomych interesujących się anime i widziałam właśnie również wielu "zapaleńców" starszych od moich rodziców nawet^^. Jak ktoś się interesuje czymś to wiek nie ma znaczenia ;) .
Odnośnie zespołów wpadły mi jeszcze do głowy w tym momencie Leaves' Eyes i Theatre of Tragedy.
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Zaczęłam interesować się anime i mangą jakby trochę z musu...młoda nie dawała mi żyć więc zaczęłam czytać...oglądać....i sporo mi się mniej lub bardziej podoba, ale mniejsza o to. Chyba mocno zboczyłyśmy z tematu :p Najbardziej to pluję sobie w twarz ponieważ jeszcze 4 lata temu miałam bardzo duży dostęp do płyt...mogłam słuchać do obrzydzenia, sprawdzać nowych wykonawców....ale nieee...olśniło mnie dopiero gdy mój dostęp się urwał. Fakt, dostęp był, ale gorzej z możliwościami odsłuchu... musiało zawsze lecieć to co jest na topie, wrrrr..... ale zawsze mogłam sobie coś pożyczyć do domu i tam posłuchać. Ale ze mnie d*pa!
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Heh, ja do odkrywania muzyki używam głównie internetu i znajomych, więc nie mam w ogóle pojęcia co jest na topie i dobrze mi z tym :p .
To było coś w stylu wypożyczalni/biblioteki ? ^_^
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Sklep(ik) muzyczny...na początku były kasety magnetofonowe i kasety video, a potem płyt CD, DVD, naszywki, paski, koszulki i tym podobne rzeczy...lubiłam to, ale net wysadził tą branżę w kosmos więc dostałam kopniaka na rozpęd. Jest jeden plus, teraz przynajmniej mogę słuchać tego co lubię, a nie tego co narzucał mi szef.
Nawiasem, obecnie też liczę tylko na net i znajomych, nie mam bladego pojęcia czego obecnie się słucha.
 

Tomasz876

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ze starszych zespołów: in flames, soufly, sepultura,
Z młodszych: the old cinema, cavalera conspiracy
 
Do góry