Twój ulubiony gatunek Metalu

Twój ulubiony gatunek Metalu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
No właśnie, głosujcie i piszcie, dlaczego ? Ja uwielbiam Thrash za ostrą jazdę, połamane riffy, zmiany tempa i rytmu, nagłe przyspieszenia, przejścia na bębnach przypominające serię z karabinu maszynowego, brudne brzmienie i ogólnie stare dobre grzanie bez pedalizowania.



// Edit: wedle życzenia oczyszczona sonda :D
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Zaznaczam industrial.. szkoda, że nie ma brutal/techniczny death metal
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
a coś takiego jak symphonic/melodic metal ? ^_^

Melodic jest raczej traktowany, jako gatunek gatunku, czyli podgatunek danego gatunku. Może być np. Melodic Death Metal......
Albo Symphonic Black Metal....... Już i tak zrobiłem tą ankietę bardzo szczegółowo ( jak widać ) a Melodic Death Metal np. jest też Death Metalem, tak samo, jak Brutal Death Metal, czy Technical Death Metal.

szkoda, że nie ma brutal/techniczny death metal

Jest opcja Death Metal, więc jego podgatunki jak brutal, czy technical należą też do Death Metalu.

Jak ktoś chce to może zaznaczyć jakiś gatunek i napisać, jaki odłam tego gatunku lubi ( np. jaki odłam death metalu), a nawet można opisać dokładnie, jakie zespoły się lubi z tego gatunku, a nawet jakie ich albumy, a nawet, jakie utwory, a nawet jakie kawałki tych utworów. I tak zrobiłem tą ankietę z wieloma szczegółami, ale nie chciało mi się wpisywać każdego podgatunku podgatunku.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Doom metal, bo ma ciężkie brzmienie powiedziałbym że spokrewnione z death metalem lecz spowolnione. A również zespoły doom metalowe których słucham mają świetne teksty, o tematyce która można by powiedzieć leży mi :)
Można usłyszeć w utworach doom metalowych od czasu do czasu growl który też nie jest ostry i ciężki ale też nie jest jakiś dziecięcy, w miare stonowany, oraz przede wszystkim przeważnie w całe utwory nie są "prze growlowane" lecz mozna usłyszeć normalny śpiew :)
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Hmm.. Katatonia to doom? podoba mi się utwór "12" i 'brave" tegoż zespołu
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Thrash uber alles. Jest esencją metalu, konkretna młócka z dużą dozą surowości i energii. Forbidden, Annihilator, stary Slayer to są dźwięki, których nic nie jest w stanie zastąpić.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
death metal i melodeath :) uwielbiam death growl, lubie też death łączony z skrzekliwym blackowym growlem. z sondy bym usunął wszystko core, no poza grindcorem, którego i tak nie lubie, ale bez przesady, jako że cory za bardzo wiążą się z hardcore które do metalu nie należy. właściwie to pierwszy raz słysze określenie rapcore... xD

jak widze do tej pory w sondzie wypowiadały się tylko osoby z gustem...
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Vardamir, każdy ma jakiś gust...

Ja głosuję na metal / rock progresywny. Uwielbiam zakręcone aranże, niestandardowe tempo i inne zawiłości połączone z wysokim kunsztem instrumentalnym muzyków. Podoba mi się pojęcie albumu koncepcyjnego, kiedy każdy utwór na płycie ma jakąś "story behind".

Moi ulubieńcy z tego gatunku to Queensrÿche, Devin Townsend, Opeth i oczywiście Tool. Ale tak naprawdę to szukam w/w cech w każdym rodzaju muzyki rockowej czy metalowej.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Thrash uber alles. Jest esencją metalu, konkretna młócka z dużą dozą surowości i energii. Forbidden, Annihilator, stary Slayer to są dźwięki, których nic nie jest w stanie zastąpić.

Zapomniałem jeszcze sam wypisać moje ulubione kapele z Thrashu. Oczywiście Slayer, poza tym niemieckie zespoły: Sodom, Kreator, Destruction, Tankard, Violent Force. Oprócz tego amerykański Testament, Annihilator, Vio-Lence, Sadus, Overkill i stara Sepultura. z naszych Polskich - Kat, Hammer i Destroyer.
A niedługo może sobie kupię coś Exodusa, albo Nuclear Assault.


death metal i melodeath :) uwielbiam death growl, lubie też death łączony z skrzekliwym blackowym growlem. z sondy bym usunął wszystko core, no poza grindcorem, którego i tak nie lubie, ale bez przesady, jako że cory za bardzo wiążą się z hardcore które do metalu nie należy. właściwie to pierwszy raz słysze określenie rapcore... xD

jak widze do tej pory w sondzie wypowiadały się tylko osoby z gustem...

Wypisałem także rapcore i hardcore po to, żeby sprawdzić, ilu jest tutaj ludzi, którzy uważają to za prawdziwy metal.
I na szczęście do tej pory wypowiadają się tutaj tylko ludzie z gustem. Bardzo dobrze.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
death metal i melodeath :) uwielbiam death growl, lubie też death łączony z skrzekliwym blackowym growlem.
Mnie właśnie irytuje taki "skrzek" w black'u. Wolę głeboki, gardłowy growl, ala Fisher z Cannibal Corpse.

A niedługo może sobie kupię coś Exodusa, albo Nuclear Assault.
Co do Exodusa-niecodzienny wokal, acz bardzo charyzmatyczny. A Pantery słuchasz? To także po części thrash.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Mnie właśnie irytuje taki "skrzek" w black'u. Wolę głeboki, gardłowy growl, ala Fisher z Cannibal Corpse.
sam skrzek mi się tak nie podoba, ale mieszanka jest dobra, skrzek nadaje akcentu . za to jeśli piosenka cała jest blackowa, a nagle wchodzi moemnt brzmiący jak death, to nie da się nie zwrócić na ten kawałek uwagi.
 
Do góry