Trybunał do trybunału

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Komuniści uprawiali propagandę z służyli Moskwie i każdy PZPR to wiedział.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale oni twierdzili że tylko sojusz z sojuzem to prawdziwy interes Polski, i prześladowali wszystkich, którzy się z tym nie zgadzali
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Wracając do TK.
Czy ktoś jest w stanie przekonać kogoś lub siebie do tego aby odrzucali ustawy sejmowe zwykłą większością?
Jak na mój gust powinna być jednomyślność w takiej sytuacji a nie proponowane 2/3.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a ja mam pytanie, dlaczego ustawy sejmowe wobec tego są głosowane zwykłą większością. Skoro Trybunał ma głosować większością kwalifikowaną to dlaczego Sejm też nie ma tak głosowac. Uchwalają przecież ważne dla kraju prawo i chyba to też powinno się opierać o większą zgodę niż tylko połowa głosujacych
 
K

kate2

Guest
Herbatniczek napisał:
każda opcja polityczna w Polsce robila to co napisałaś, więc nie bardzo wiem kto mógłby spełniać twoje warunki prawdziwej polskiej siły politycznej
Czy spełni je PiS? Nie wiem.....Najlepiej pozostać w roli obserwatora by nie dać się wciągnąć w polityczne klimaty na tyle, by zacząć gloryfikować jedną partię i odbiec daleko od rzeczywistości oraz by pozostać w miarę obiektywnym. Ja wierzę w dobre intencje Jarosława Kaczyńskiego (nie całej PiS) ale czy ta moja wiara nie zostanie nadszarpnięta, tego nie wiem. Obiektywnie patrząc rozumiem ruch PiS z TK choć osobiście wolałabym by z tymi zmianami PiS zaczekało i dało pod nos sędziom kilka ustaw by na jaw wyszły zamysły serc wielu. Pospiech i łapczywość oraz zachłanność w posiadaniu władzy nie są dobrymi sojusznikami. Czasem warto zaczekać i posilić się poradami czy spostzreżeniami mądrych ludzi (sporo w Polsce takich co miałoby coś mądrego i konstruktywnego do powiedzenia w kwestii politycznej ale raczej nikt ich słuchać nie chce) , by zachować public relations i nie pakować się bezmyślnie w pułapki wroga i dawać tym samym jemu pod nos argumenty pzreciwko sobie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widzisz jak mądrze piszesz

poza tym skąd wiesz że skoro PIS odwoła starych sędziów to nie powoła usłużnych sobie, taka pokusa jest bardzo mocna u każdych rządzących, każda władza demoralizuje a absolutna władza absolutnie demoralizuje
 
K

kate2

Guest
Herbatniczek napisał:
poza tym skąd wiesz że skoro PIS odwoła starych sędziów to nie powoła usłużnych sobie, taka pokusa jest bardzo mocna u każdych rządzących, każda władza demoralizuje a absolutna władza absolutnie demoralizuje
Oczywiście, że pokusa jest. Pozytywem może być w tym wszystkim to, że uchwalane będą mądre ustawy bez szkody dla Polski. Pisałam dużo wczesniej, jeszcze przed wyborami, że nie zagłosuję na PiS gdyż objęcie pzrez nich władzy wiąże się dla mnie z kosmetycznymi zmianami. Polityka porządnych reform wiązała się według mnie z Partią Korwina ale o tej opcji politycznej można już zapomieć. TK potrzebuje niezaleznego ciała , które wybrałoby sędziów, żeby można było mówić o czystej grze.
Ta obrona i zwieranie szeregów z PiS- owcami wynika z perfidnych zagrywek popzredniej partii, która postawiona pod ścianą niebytu walczy z zaciekłością o swój byt....i to nie byle jaki. Im więcej pomyj i polityki szpiega w szeregach PO i ich sprzymierzeńców tym większy pozytywny ruch w kierunku PiS. Tak to działa.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pod warunkiem że ustawy będą mądre, narazie nie widac pakietu 500+ i trwa przesuwanie go w czasie i grzebanie w warunkach na jakich ludzie mają dostać te pieniądze

to jest dobra dla ludzi decyzja, tylko dlaczego przegrała z decyzjami o TK, Służbie Cywilnej, Prokuraturze, czy mediach publicznych, przecież ważniejsze od stołków sa polskie rodziny
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
a ja mam pytanie, dlaczego ustawy sejmowe wobec tego są głosowane zwykłą większością.
W sejmie rządzi ten kto ma 50% +1 głos.
Jeśli coś wypuszczą co jest niezgodne ze zmysłem prawniczym w TK, to rzeczą TK jest udowodnić że jest to niezgodne z prawem w oczywisty sposób, a nie wydumany w kancelariach partyjno-prawniczych.
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
przecajo napisał:
a ja mam pytanie, dlaczego ustawy sejmowe wobec tego są głosowane zwykłą większością.
W sejmie rządzi ten kto ma 50% +1 głos.
Jeśli coś wypuszczą co jest niezgodne ze zmysłem prawniczym w TK, to rzeczą TK jest udowodnić że jest to niezgodne z prawem w oczywisty sposób, a nie wydumany w kancelariach partyjno-prawniczych.
jest tylko jeden sposob zgodnosci z prawem...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale właśnie, Konstytucja mówi w przypadku TK że głosowanie jest większością i w ustawie uszczegółowiono to na głosowanie większością kwalifikowaną

dlatego pytam, dlaczego Sejm nie przegłosował że taką samą większością mają być głosowane ustawy, jak równość to równość
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
sir Francis Drake napisał:
jest tylko jeden sposob zgodnosci z prawem...
Nie w praktyce.
Herbatniczek napisał:
ale właśnie, Konstytucja mówi w przypadku TK że głosowanie jest większością i w ustawie uszczegółowiono to na głosowanie większością kwalifikowaną
dlatego pytam, dlaczego Sejm nie przegłosował że taką samą większością mają być głosowane ustawy, jak równość to równość
Dlatego że jak słusznie zauważa Sir Pirat, nie może coś być jednocześnie zgodne lub niezgodne z prawem lub częściowo zgodne lub nie.
Jeżeli choćby jeden z trzynastu sędziów nie zgodził się z pozostałymi, to oznacza że albo on albo reszta nie potrafią czytać kodeksów.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i tak samo z ustawami, sa tak ważne że musi być dużo większe "za" niż połowa bo ustawy stosuje się do większości społeczeństwa a nie do literalnej połowy
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale nie może tworzyc prawa mała grupa posłów, musi być większy konsensus bo to daje gwarancję że prawo będzie bardziej zgodne z poglądami zdecydowanej większości Polaków, wtedy będzie bardziej zgodne z wolą Narodu
 
B

Blancos

Guest
Herbatniczek napisał:
musi być większy konsensus bo to daje gwarancję że prawo będzie bardziej zgodne z poglądami zdecydowanej większości Polaków
Tak byłoby idealnie, ale czy naprawdę myślisz, że jest to możliwe? Przecież w naszym kraju nawet jak partie się generalnie w jakiś kwestiach zgadzają to zawsze znajdą jakieś kruczki i szczególiki, żeby dołożyć tej drugiej stronie i zamiast dogadać się co do wspólnego projektu, wysunąć własny i stwierdzić "patrzcie, my jesteśmy lepsi!".
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
przecajo napisał:
Trybunał do trybunału
no wlasnie, czy mozna wyslac list gonczy za trybunalem , ktory pomagal okrasc Polakow z OFE?

czy moze to nie byla kradziez lub chocby oszustwo?


1b865fc049ae.jpg
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
każda partia w Polsce jest umoczona wsadzaniem swoich do TK, włącznie z PIS, więc nie rozumiem skąd te halo
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
każda partia w Polsce jest umoczona wsadzaniem swoich do TK, włącznie z PIS, więc nie rozumiem skąd te halo
Widać że całe życie spędziłeś pod władztwem komuny.
Jeśli wszyscy kradną to nie kradzież i też trza się zaopatrzyć,no nie?
 
Do góry