Trybunał do trybunału

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
spędziłem sporo bo ponad 30 lat

ja tylko napisałem prawdę, najbliższa współpracowniczka P. Kaczyńskiego to się chyba nie znalazła przez przypadek w TK ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 456
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Trybunał nie powinien bać swojej sprawy. Złamał zasadę niezależności i niezawisłości . Dominowali tam sędziowie wybrani przez PO. Sąd Najwyższy powinien zbadać tą ustawę . Powinni poprzeć pomysł Kukiza i ustawą rozwiązać ten Trybunał .
Wtedy Sąd Najwyższy przejmuje jego zadania. Przez ten spór tracą czas na działania .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a co powiesz na to że to właśnie I prezes Sądu Najwyższego zakwestionował zmiany i zasugerował że są niezgodne z konstytucją ?

następny w kolejce do "zreformowania" będzie Sąd Najwyższy bo nie stosuje się do woli partii, która zdobyła władzę ?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ta cała konstytucja to jest zlepek zapisów które same sobie zaprzeczają i można dzięki temu ja różnie interpretować. To dlatego jest tyle szumu o Sędziów Trybunału bo każdy prawnik doskonale wie (tylko głośno nie powie) że Prawo w Polsce może być interpretowane na lewo i prawo i od interpretacji sędziów czy prokuratorów zależy wyrok. Gdyby ta konstytucja była czytelnym dokumentem o jasno sprecyzowanych zapisach które nie pozwalały jej inaczej interpretować to nikt by się o Sędziów TK nie kłócił.

Natomiast PO wiedziało ze nadchodzą trudne dla nich czasy i dlatego szybko osadzono swoich sędziów do TK. Ponieważ PiS im ich wywalił o to jest cały spór.
Ludzie martwcie się co będziecie do garnka wwsadzac a nie o to czy stołki dla platformianych sędziów będą w TK przygotowane czy też nie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a USA konstytucja jest prostsza a Sąd Najwyższy tez czasem wydaje orzeczenia bardzo kontrowersyjne
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
spędziłem sporo bo ponad 30 lat
Ja też boleję nad tym że i moją psychikę w dużej mierze uformowała komuna.

Herbatniczek napisał:
a USA konstytucja jest prostsza a Sąd Najwyższy tez czasem wydaje orzeczenia bardzo kontrowersyjne
Konstytucja może i prosta, lecz poprawek i precedensów nie zliczysz.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dlatego dziwi mnie naiwność ludzi i determinacja żeby chodzić na te pseudo demonstracje w rzekomo obronie demokracji.
Jak chcą bronić demokracji to niech bojkotuja towary z Chin. Wtedy się okaże że nie stać ich na życie nawet za pensje rzędu 5000 miesięcznie.
Totalna hipokryzja...z jednej strony bronić demokracji a z drugiej wspierać system komunistyczny w Chinach. No ale takie rzeczy tylko w naszym pięknym kraju.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
inne demokracje świata też ochoczo wspierają komunistyczne Chiny, nie wiem co tu ma za specjalną rolę nasz piękny kraj
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
No wiec dajmy sobie z tą zasrana demokracja spokój. Po co uprawiać tak oczywista hipokryzje? Kto ma w tym cel?
Bo przetnemu Polakowi kolo chuja ta demokracja lata.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
cóż za wyborne słownictwo, ale może skupmy się na meritum
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Meritum jest takie ze na miejscu Kaczyńskiego poszedł bym dalej: przygotował ustawę likwidującą TK.
Rolę TK powierzylbym Sądowi Najwyższemu i kłopot z Rzeplińskim i jego pensją byłby rozwiązany.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale czy zauważyłeś że Sąd Najwyższy ma takie samo zdanie jak TK, to wynika z opiniowania jakie zostało wykazane

co wtedy jak SN też tak sami interpretuje prawo jak Rzepliński ?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie no ok...ale redukcja zbędnych etatów w TK jest słuszna droga. Wiec zlikwidowalbym z piździec a budynek Trybunału wynająlbym sieci klubów nocnych typu go-go pod warunkiem że Rzepliński dostanie dożywotnią kartę stałego klienta od właścicieli klubu w prezencie.
Taki miałbym gest.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oj chyba nie znasz Warszawy i właśnie zaproponowałeś aby klub go go był na tyłach kancelarii Prezesa Rady Ministrów, te budynki sąsiadują ze sobą "plecami"

ale chyba P. Rzepliński by się nie zgodził bo jest bardzo religijny (odstał jakieś odznaczenie Watykanu)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
To jeśli jest religijny to dodałbym budynek kościołowi. A co tam...niech chłop ma trochę radości.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a to co innego, tam nawet chyba nie ma w pobliżu kościoła
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Pojawiła się propozycja PiSu, nieco dziwna proponują ośmiu z piętnastu opozycji.
Tak na zdrowy rozum to nie kompromis a chęć przejęcia całej ręki, jeśli teraz PO ma zdecydowaną większość.
PO żąda wycofania się ze wszystkiego i straszy sankcjami, oczywiście skierowanymi nie przeciw PiSowi lecz Polsce.
Jedyną rozsądną propozycją wydaje się propozycja Prezesa TK ale ten nie ma takich uprawnień, i znów wlazł z buciorami w pomidory, czym mógł zniweczyć swój własny plan.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale wchodzić z Kaczyńskim w umowy to nieco ryzykowne, skąd wiadomo że dotrzyma słowa i odda te 8 stanowisk opozycji ?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
ale wchodzić z Kaczyńskim w umowy to nieco ryzykowne, skąd wiadomo że dotrzyma słowa i odda te 8 stanowisk opozycji ?
To raczej nie mogłoby być załatwione uściskiem dłoni.
Prawnie nie problem to załatwić, w dłuższej perspektywie może to byłoby do przyjęcia o ile sejm będzie stabilny, tyle że PO traci na takim układzie.
 
Do góry