Tłumaczenie na niemiecki

TURAN

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
WITAM POTRZEBUJE POMOCY W NAPISANIU LIST PO NIEMIECKU PILNE PROSZE O POMOC POZDRAWIAM
 

TURAN

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
TRES MOJEGO LISTU JEST NASTEPUJACA

W INFORMATORZE POD TYTUŁEM : XXX PRZECZYTAŁEM CIEKAWA OFERTE KRSU MIAŁ BYM DO PAŃSTWA KILKA PYTAŃ NA TEMA TEGO KURSU.
CZY BYŁO BY WOLNE MIEJSCE W DNIU 24.09.08 ORAZ MOŻLIWOŚĆ MOJEGO WCZEŚNIEJSZEGO PRZYJAZDU NA TEREN OŚRODKA.
JAKIE SĄ WARUNKI PRZYJAZDU I WYŻYWIENIA.
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W DODATKOWYCH ZAJĘCIACH I CZY SĄ ONE PŁATNE.
CHCIAL BYM RÓWNIEŻ ZAPYTAĆ CZY SĄ INNE TOWARZYSZĄCE IMPREZY W TERMINIE MOJEGO POBYTU I MOŻLIWOŚĆ ZNIŻKOWEJ OPŁATY ZA UDZIAŁ W TYCH KURSACH.

PROSZE O POMOC W PRZETŁUMACZENIU DZIEKUJE I POZDRAWIAM TURAN
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
TRES MOJEGO LISTU JEST NASTEPUJACA

W INFORMATORZE POD TYTUŁEM : XXX PRZECZYTAŁEM CIEKAWA OFERTE KRSU MIAŁ BYM DO PAŃSTWA KILKA PYTAŃ NA TEMA TEGO KURSU.
CZY BYŁO BY WOLNE MIEJSCE W DNIU 24.09.08 ORAZ MOŻLIWOŚĆ MOJEGO WCZEŚNIEJSZEGO PRZYJAZDU NA TEREN OŚRODKA.
JAKIE SĄ WARUNKI PRZYJAZDU I WYŻYWIENIA.
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W DODATKOWYCH ZAJĘCIACH I CZY SĄ ONE PŁATNE.
CHCIAL BYM RÓWNIEŻ ZAPYTAĆ CZY SĄ INNE TOWARZYSZĄCE IMPREZY W TERMINIE MOJEGO POBYTU I MOŻLIWOŚĆ ZNIŻKOWEJ OPŁATY ZA UDZIAŁ W TYCH KURSACH.

PROSZE O POMOC W PRZETŁUMACZENIU DZIEKUJE I POZDRAWIAM TURAN


kolego Turan! Tak jak prosiłeś przez PW to dostaniesz to jutro! Pozdrawiam
 

madziaCk2

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej :) . Mam problem. Muszę napisać na jutro pracę po niemiecku a nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Pomóżcie :)
temat pracy:
Jesteś na kursie z niemieckiego. Na kursie zgubiłaś słownik pożyczony od koleżanki. Napisz ogłoszenie, które umieścisz w holu szkoły:
a) napisz co zgubiłaś i określ wygląd książki
b) napisz gdzie i kiedy prawdopodobnie ją zostawiłaś
c) poproś o zwrot i obiecaj nagrodę
d) wyjaśnij dlaczego zależy Ci na zwrocie książki, podaj jak można się z Tobą skontaktować.

To tyle. Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc gdyż to mam na jutro do szkoły i jest mi bardzo potrzebne.
 

aldra

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja też potrzebuję krótkie wypracowanie na temat 'Lebst du gesund?' Chodzi mi o to żeby ktoś przetłumaczył tekst poniżej. ;)

Żyję zdrowo, ponieważ zwracam uwagę na moje odżywianie. Nie jestem na diecie ale jem dużo owoców i warzyw. Uwielbiam banany, gruszki i pomarańcze. Raz w tygodniu jem rybę. W ciągu dnia piję głównie wodę i soki owocowe. Piję bardzo dużo kawy ale wiem że jest to niezdrowe. Codziennie zażywam witaminy. Uprawiam dużo sportów ponieważ bardzo to lubię. Gram w siatkówkę, biegam, chodzę na basen i w każdy weekend jeżdżę na rowerze. Uważam że stres negatywnie wpływa na zdrowie. Żeby się nie stresować słucham spokojnej muzyki, spaceruję lub spotykam się ze znajomymi. Nie piję alkoholu, nie palę i nie biorę narkotyków bo jest to niezdrowe.
 

wittek28

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Proszę o pomoc w napisaniu i sprawdzeniu tego listu jest mi potrzebny na jutro :)



Geliebte Redaktion,

Danke für deinen letzten Brief. Ich muss dir schreiben, was ich letztens erlebte.

In den Überleben Lager war ich mit meinen Freunde durch 3 Tag in Uraz. Das Wetter warsehr shön, es war ziemlich warm. Ich wohnte mit meinen Freunde in einen Zelt. aufstehen um 6 Uhr und um 8 gelauft. Teuer Tage durchgeführt die Riefen, Crawling Und durch die gesümpt. Am Abent Seil geziehen Und Wurst gebackt.Ostatniego dnia szykowaliśmy się do powrotu do domu zabawa była wspaniała . Nigdy nie zapomnę tego obozu.
 

mloda_polska

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Potrzebuje pomocy, moze ktos mi przetlumaczyc list:
Ostatnio przeprowadziłam sie do nowego mieszkania w Warszawie. Jest to blok cztero piętrowy, który znajduje sie na Ursynowie. To miejsce jest bardzo ładne, jest tam dużo zieleni i wszedzie mozna szybko dojechac metrem. Jest jednak jedna wada jest tam straszny halas. W moim domu jest 2 nieduze pokoje, jeden salon, duza kuchnia i laznieka. Z salony mozna wyjsc na balkon. Mam oddzielny, wlasny pokoj w ktorym stoi biurko, lóżko i duza szafa. . Napisz mi co u Ciebie.

Z gory dzieki karolina
 

czarnula00723

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam gorąco mam ogromną prośbę, mam do napisania pocztowke do kolezanki z wycieczki szkolnej do Berlina. Oto tekst do przetlumaczenia na Niemiecki:

Kochana Siegen!
Gorące pozdrowienia z Berlina.
Pogoda jest bardzo ladna, jest cieplo i slonecznie.
Miasto jest duże i piękne.
Mieszkam w pensjonacie w Centrum Berlina, warunki sa świetne a obsługa życzliwa.Zwiedziłam wiele ciekawych miejsc a jutro wybieram się do Katedry Berlińskiej.Poznałam ciekawych ludzi z którymi lubie przebywac.W piątek już wracam do domu, więc niedlugo sie zobaczymy.
całuję cie gorąco!
Do zobaczenia w Polsce!
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Liebe Siegen !

Ich gru''sse dich herzlich aus Berlin.
Die Wetter ist scho''n. Es ist warm und sonig.
Der Stadt ist gross und scho''n.
Ich wohne im Pension in Berlin Zentrum.
Wohnverha''ltnisse sind am besten. Bedienung ist wohlwollend. Ich habe viele interessante Pla''tze besichtigen, morgen gehe ich in den Berlindom.
Ich habe viele neugierige Person kennen gelernt, ich mag mit ihn verweilen. Am Freitag komme ich zuru''ck.
Ich ku''sse dich heiss.
Bis bald in Polen !

Nie wiem czy dobrze ... na pewno są jakieś błędy.
 

asiiiia

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
cześć :) mam ogroooomną prośbę :) muszę na jutro napisać list na 120-150 słów :/
mam wstęp i zakończenie :] proszę tylko, aby ktoś pomógł mi napisać
rozwinięcie :p a oto temat listu:

Twój znajomy z Niemiec chce się dowiedzieć jak spędziłeś ostatni miesiąc
wakacji. Napisz do niego list, w którym umówisz następujące informacje:
- dokąd i z kim pojechałeś
- jaka była pogoda i co robiłeś [w trakcie tej pogody]
- kogo nowego poznałeś i w jakich okolicznościach
- co Ci się najbardziej podobało i dlaczego ??

wystarczy, żeby ktoś mi pomógł to napisać na ok.70-80 słów :)
będę bardzo wdzięczna :)) pozdrawiam :* :)
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Liebe Siegen !


Liebe Gruesse aus Berlin.
Das Wetter ist scho''n und es ist sonig und warm.
Die Stadt ist gross und praechtig.
Ich wohne in einer Pension im Zentrum von Berlin.
Die Wohnverha''ltnisse sind super,und die Bedienungsmannschaft ist wohlwollend. Ich habe viele neue Pla''tze besichtigt. Morgen will ich in den Berliner Dom besuchen.
Ich habe viele interessante Leute kennen gelernt, mit denen ich die Zeit verbringen mag. Am Freitag komme ich nach Hause zuru''ck.
Ich habe Dich ganz doll Lieb/Liebe Gruesse.
Wir sehen uns in Polen/Man sieht sich in Polen
 

asiiiia

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
ostatnio nawet nie zdążyłam podziękować...
więc teraz.. baaaaardzo dziękuję :*
naprawdę mi bardzo pomogłeś ;)
pozdrawiam :)
 

ewut

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Twoja koleżanka z Austrii napisala Ci o swoich problemach w szkole. Napisz do niej list w którym:

- przeprosisz, że tak długo nie pisałaś i podasz powód.
- podziękujesz za obdarzenie Cię zaufaniem po przeczytaniu listu
- opowiesz o swoich ubiegłorocznych problemach w szkole i sposobie rozwiązywania
- udzielisz rad i wyrazisz nadzieję na pozytywne rozwiązanie jej problemów.

Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby to ktoś napisał, potrzebuje to na poniedziałek.. Proszę o pomoc!
 

czarnula00723

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witajcie !!!!!
Błagam pomóżcie mi ;/
Potrzebuje doslownie dwa zdania o postepach w jezyku niemieckim w czasie pobytu na wycieczce w Berlinie. Bede bardzo wdzieczna. i jak bym mogła prosic o przetlumaczenie odrazu na jezyk POlski, w was jedyna nadzieja... Prosze tylko o dwa krotkie zdanka
 

trynka

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam ogromną prośbę. muszę napisać na jutro list, w którym chciałabym nawiązać kontakt korespondencyjny z rówieśnikami z karajów niemieckojęzycznych. napisz list do niemieckojęzycznego czasopisma młodzieżowego, w którym:
- poinformujesz o chęci nawiązania z kimś kontaktu listowego lub mailowego
-określisz dokładnie, z kim najbardziej chciałbyś
korespondować
Chodzi mi szczególnie o zwroty typu Droga Redakcjo! O chęć nawiązania z kimś kontaktu listowego lub mailowego i np. coś takiego,że osoba z którą mam korespondować ma mieć 17 lat może być to chłopak lub dziewczyna, który/która ma podobne zainteresowania jak ja tj. muzyka, ksiązki, film

Byłąbym bardzo wdzięczna za pomoc. Pilne :)
 

adus152

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Potrzebuję pomocy. Napiszcie mi proszę ja mam to napisać po niemiecku:
- Przesłać pozdrowienia
- Poinformować koleżankę co obecnie robię.. Jakby co to uczę się w LO..
- Podać miejsce kursu... Napiszcie mi początek ja napisze w jakiej szkole
- Napisz jakie są moje wrażenia.
Proszę o szybką pomoc..
 

grzesznica15

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Wołczyn
Może komuś sie przyda.

Am vierten September 2009 in der Klasse 204 habe ich meine hell rot Wörterbuch verloren. . Der Finder erhält eine Belohnung. Bitte die Rückgabe, weil es meine Kameradin ist. Bitte unter der Telefonnummer: 0-6084 melden.
 

amandaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
czesc, mam prośbę.
czy mogłabym prosić o korektę tego co napisalam?
bardzo mi zalezy. byle by nie bylo jakich trudniejszych slowek, bo dopiero początkuję, bardzo proszę.
z góry serdecznie dziekuje, amanda :-*

a oto moj list:

Hallo Marcos!
Vielen Dank fu:r deinen letzten Brief. Ich mo:chte dich u:ber meine Dorf erza:hlen.
Ich wohne in Mabroszyce.
Mabroszyce ist ein kleines Dorf, liegt an einem Fluss - Słupnia.
In meinem Dorf du ko:nnen eine alte Kirche besichtigen, tolle Feste erleben und scho:ne Ausflu:ge machen.
Mabroszyce liegen in der Na:he von Krakau.
Krakau ist eine große Stadt.
Im Krakau kann man ein Hauptmarkt sehen.
Eine Shifffahrt auf der Wisła macht einem Besuch in Krakau zum Erlebnis.
Meine Viertel ist wirklich sehr scho:n!
Bis bald,
Deine Amanda.
 
Do góry