Tłumaczenie na niemiecki

pyra10

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2008
Posty
140
Punkty reakcji
1
Wiek
53
Miasto
w trasie
I po co się kryć.?????? Umiesz po niemiecku.

Poprawiłem troszeczkę.


Liebe Frau Natalie

Vor zwei Wochen war ich auf einem Ausflug in Wien. Diese riesige Stadt hat mich begeistert mit seinen Denkmälern. Besonderen Eindruck hat die Wiener Oper, der Stephansdom-turm, Donauturm und das Riesenrad auf mir gemacht. Ich spazierte durch die schöne Altstadt. Ich bewunderte historische Mietshäser und die schmallen Gassen. Wien ist eine moderne und schöne Stadt. Ich möchte da mal zurückkehren. Herzliche Grüße aus Wien.

Danke im vorraus. (z góry dzięki)
 

kondziopl3

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Witam czy ktoś może pomóc mi przetłumaczyć kilka zdań

1. Zamów taksówkę i jedź do centrum.
2.Później idź prosto do końca ulicy Mickiewicza następnie skręć w prawo i na przeciwko apteki jest przystanek.
3. Aby dojść do kina z centrum należy iść prosto ulica Kopernika i skęcić w lewo.
4. będę na ciebie czekał przed wejściem do kina.
 

kondziopl3

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Bestellen Sie ein Taxi, und gehen Sie zu der Mitte. Dann Fahren Sie gerafeaus bis zum Ende das Mickiewicz-straBe, dann rechts und vor der Apotheke stoppen. Um auf die kino-centrum, gehen Sie geradeaus StaBe am Ende das Kopernik und links. Findem Sie sich vor dem Betreten das Kino.


Prosze o poprwaki.
 

ziome_k

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
cześć!
Bardzo proszę o pomoc. Muszę opisać swój pokój. PILNE!!! Oto polska wersja:

mniej więcej chodziło mi o coś takiego:

Mój pokój jest na drugim piętrze mojego domu. On jest duży. Mam również balkon. Na balkonie jest stół ze szklanym blatem i trzy krzesła. Wchodząc do pokoju możemy ujrzeć ściany koloru magnoliowego oddzielone od białej farby paskiem ozdobnym z motywem kwiatowym. W moim pokoju stoją dwa biurka. Przy każdym z nich jest fotel. Pierwsze biurko znajduje się z przodu pokoju naprzeciwko drzwi, prowadzących do łazienki. Obok drzwi stoi wazon z trzema sztucznymi słonecznikami, a obok dwa kwiatki (roślinki). Dalej jest stolik z dwoma fotelami. Nad nimi wiszą trzy obrazy. Obok stolika stoi drugie biurko. W tyle pokoju znajduje się wielka szafa z trzema lustrzanymi, przesuwanymi drzwiami. W lewej części szafy są książki, a w prawej ubrania. Po drugiej stronie (naprzeciwko drugiego biurka) jest łóżko. Nad nim jest lampka, taka sama jak nad pierwszym biurkiem. Bardzo lubię swój pokój, ponieważ jest duży i praktyczny.

i wersja niemiecka z dużą ilo,scią błędów itp. :

Ich wohne in Einfamilienhaus. Mein Zimmer liegt in der zwei Stock. Das ist sehr Gro?. Ich habe der Balkon auch. Auf dem Balkon ist der Tisch mit gläsern Blatt. Am Tisch stehen drei Suhlen. (Wchodząc do pokoju możemy ujrzeć ściany koloru magnoliowego oddzielone od białej farby paskiem ozdobnym z motywem kwiatowym ? nie wiem jak to napisać). Im mein Zimmer stehen zwei Schreibtischen. Am jeder Schreibtischen steht ein Sessel. Ersten Schreibtisch steht in vorn, entgegen dem Tür (?). Neben dem Tür steht ein Vase mit drei künstlicher Sonnenblumen und neben sie sind zwei Planten. Weiter ist der Tisch mit zwei Sesseln. Über sie hangen drei Gemälden. Neben befindet sich zweiten Schreibtisch. Hinterher dem Zimmer ist Gro? Wandschrank (?) Rechts habe ich Bucher und links Kleidungen. Entgegen dem zweiten Schreibtisch ist Bett. Ich liebe mein Zimmer weil das ist Gro? und praktisch.

Z góry bardzo, bardzo dziękuję.
PS. Jak jest parapet przy oknie balkonowym?
 

aldra

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
hej wszystkim.
mam problem z napisaniem listu z niemieckiego na jutro. napisalam go po polsku ale nie wiem jak przetłumaczyc... pliss pomozcie mi...
mianowicie:
Droga Anno!
chcialabym napisac ci o moim miescie- Warszawie. Warszawa jest pieknym miastem, w ktorym jest wiele ciekawych miejsc. jednym z nich jest Zamek Królewski lub Stare Miasto. W Warszawie jest też bardzo dużo sklepów w których można kupic ciekawe pamiątki. Jesli lubisz spacerowac mozesz pojsc do parku lazienkowskiego, do zoo, lub pojsc nad wisle. w moim miescie jest duzo basenow i kortow tenisowych.
Wadą Warszawy jest to, ze ma tylko jedną linie metra i ze codziennie stoi sie w korkach.
Mimo to powinnas tu przyjechac i troche pozwiedzac.

z gory dziekuje...
 

ziome_k

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
cześć!
Bardzo proszę o pomoc. Muszę opisać swój pokój. NA JUTRO!!!!!!!!PILNE!!! Oto polska wersja:

mniej więcej chodziło mi o coś takiego:

Mój pokój jest na drugim piętrze mojego domu. On jest duży. Mam również balkon. Na balkonie jest stół ze szklanym blatem i trzy krzesła. Wchodząc do pokoju możemy ujrzeć ściany koloru magnoliowego oddzielone od białej farby paskiem ozdobnym z motywem kwiatowym. W moim pokoju stoją dwa biurka. Przy każdym z nich jest fotel. Pierwsze biurko znajduje się z przodu pokoju naprzeciwko drzwi, prowadzących do łazienki. Obok drzwi stoi wazon z trzema sztucznymi słonecznikami, a obok dwa kwiatki (roślinki). Dalej jest stolik z dwoma fotelami. Nad nimi wiszą trzy obrazy. Obok stolika stoi drugie biurko. W tyle pokoju znajduje się wielka szafa z trzema lustrzanymi, przesuwanymi drzwiami. W lewej części szafy są książki, a w prawej ubrania. Po drugiej stronie (naprzeciwko drugiego biurka) jest łóżko. Nad nim jest lampka, taka sama jak nad pierwszym biurkiem. Bardzo lubię swój pokój, ponieważ jest duży i praktyczny.

i wersja niemiecka z dużą ilo,scią błędów itp. :

Ich wohne in Einfamilienhaus. Mein Zimmer liegt in der zwei Stock. Das ist sehr Gro?. Ich habe der Balkon auch. Auf dem Balkon ist der Tisch mit gläsern Blatt. Am Tisch stehen drei Suhlen. (Wchodząc do pokoju możemy ujrzeć ściany koloru magnoliowego oddzielone od białej farby paskiem ozdobnym z motywem kwiatowym ? nie wiem jak to napisać). Im mein Zimmer stehen zwei Schreibtischen. Am jeder Schreibtischen steht ein Sessel. Ersten Schreibtisch steht in vorn, entgegen dem Tür (?). Neben dem Tür steht ein Vase mit drei künstlicher Sonnenblumen und neben sie sind zwei Planten. Weiter ist der Tisch mit zwei Sesseln. Über sie hangen drei Gemälden. Neben befindet sich zweiten Schreibtisch. Hinterher dem Zimmer ist Gro? Wandschrank (?) Rechts habe ich Bucher und links Kleidungen. Entgegen dem zweiten Schreibtisch ist Bett. Ich liebe mein Zimmer weil das ist Gro? und praktisch.

Z góry bardzo, bardzo dziękuję.
PS. Jak jest parapet przy oknie balkonowym?
 

zaba8989

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam mała prośbę. Pan z Niemieckiego powiedział mi ze muszę pod szlifować swoja wymowę. czy znacie jakies strony z muzyką niemiecką? albo jakieś tytuły filmów po niemiecku? Wiem ze pisze nie na temat forum, ale mało ludzi lubi niemiecki i mało sie nim interesuje:(

Z góry dziękuje:)
 

vogahen

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej mogę prosić o przetłumaczenie!


Cześć Morfeusz

jestem Łukasz Nowak i mam 16 lat i chodzę do technikum samochodowego i bardzo lubię język niemiecki.
Interesuje się komputerami oraz samochodami. Wolny czas spędzam przed komputerem lub na siłowni.
moja mama jest pielęgniarką a tata biznesmenem mam również brata który ma 11 lat i uczy się w szkole
podstawowe.Czekam na odpowiedz i mam nadzieje że że nie zerwiemy kontaktu i bedziemy kontynuowac swoja znajomosc do czego bardzo cie zachecam.to byłoby tyle na dzisiaj. serdeczne pozdrowienia.


Łukasz.


proszę potrzebuje to na poniedzałek !
 

natchnienie

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mam ogromną prośbę, potrzebuje by ktoś poprawnie przetłumaczył mi ten tekst:

Witam serdecznie!
Chciałabym skorzystać z waszego biura podróży. Interesują mnie wkacje na 1 miesiąc w sierpniu. Najbardziej interesują mnie wakacje w ciepłych krajach lub na wyspach. Interesują mnie również ciekawe obiekty turystyczne i nie tylko. Lubię ciekawie i aktywnie spędzać czas. Mam prośbę aby wasze biuro przesłało mi swoją ofertę.

Pozdrawiam serdecznie.
 

sebastianb

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam problem;/ chodzę do LO i niestety mam niemiecki niestety bo w gim nie miałem !! :mruga:

Jeśli by ktos, dla kogo to nie jest problemem napisał list o mojej rodzinie ......

Cześć Michał

Dziękuję Ci za twój ostatni list w którym opisałeś mi swoją rodzinę tera ja chciałbym opisać swoją.
Moja rodzina Pochodzi z Krakowa
Moja babcia miała aż 10 dzieci, więc mam bardzo dużą rodzinę
Moja mama juz nie żyje , mój tata pracuje we francji, -jest budowlańcem . Mam 2 starsze od siebie siostry . Jedna z nich Beata mieszka w USA gdzie pracuje i uczy się . Moja druga siostra Sylwia , przez kilka lat studiowała we Francji a obecnie Pracuje w Polsce jako tłumaczka. Ja jestem najmłodszy w rodzinie , mam psa Tysona z którym uwielbiam się bawić
 

Wisnia1992

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Prosilbym o sprawdzenie i ewentualne poprawienie bledow ktore tam napewno sa :p mam to na jutro wiec nie ukrywam ze zalerzy mi na czasie ^^

Hello Markus

ich heisse Michael und wohnt in Krzykawka Das ist in der Nähe von Olkusz. ich habe 16 jahre. Verbringen Sie Zeit mit Freunden und das Spiel auf Ihrem Computer.Meine Familie besteht aus 3 Personen. die mutter Bruder und ich. Ich hoffe , dass wir im Kontakt bleiben. Ich warte ungeduldig auf deine Antwort.
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
ich heisse Michael und wohnt in Krzykawka Das ist in der Nähe von Olkusz. ich habe 16 jahre. Verbringen Sie Zeit mit Freunden und das Spiel auf Ihrem Computer.Meine Familie besteht aus 3 Personen. die mutter Bruder und ich. Ich hoffe , dass wir im Kontakt bleiben. Ich warte ungeduldig auf dein Antwort.

Verbringen Sie Zeit mit Freunden und das Spiel auf Ihrem Computer - nie czaję co tu chciałeś napisać.

Ich heisse Michael und ich wohne in Krzywkowa. Das ist in der Nähe von Olkusz. Ich bin 16 Jahre alt. Ich verbringe meine Zeit mir mein Freund. Wir spielen Computer. Meine Familie besteht aus 3 Personen: die Mutter, der Bruder und ich. Ich hoffe, dass wir im Kontakt bleiben. Ich warte ungeduldig auf deine Antwort.
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Verbringen Sie Zeit mit Freunden und das Spiel auf Ihrem Computer - nie czaję co tu chciałeś napisać.


Ich heisse Michael und ich wohne in Krzywkowa. Das ist in der Nähe von Olkusz. Ich bin 16 Jahre alt. Ich verbringe meine Zeit mir mein Freund. Wir spielen Computer. Meine Familie besteht aus 3 Personen: die Mutter, der Bruder und ich. Ich hoffe, dass wir im Kontakt bleiben. Ich warte ungeduldig auf deine Antwort.

Ich heiße Michael und wohne in Krzywkowa. Dieser Ort liegt in der Nähe von Olkusz. Ich bin 16 Jahre alt. Ich verbringe meine Zeit mit meinem Freund. Wir spielen Computer. Meine Familie besteht aus 3 Personen: meine Mutter, mein Bruder und ich. Ich hoffe, dass wir im Kontakt bleiben. Ich warte ungeduldig/fieberhaft auf deine Antwort.
 

Majkel_pl

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czesc mam napisac na 16.o2.2009, trzy listy po niemiecku ale ja sobie sam nie poradze wiec prosze o pomoc.

1. Pisze do kolegi z niemiec, przeprowadzilem sie do nowego mieszkania :
a)wyrazisz zadowolenie z nowego miejsca zamieszkania
b)opisze polozenie domu i rozklad pomieszczen i mozliwosc kozystania z pobliskich sklepow
c)zaprosisz tego kolege do siebie i poprosisz o termin spotkania

2.Mam problem ze zdrowiem ,czytajac rubryke poswiecona zdrowiu w 1 z niemieckich czasopism decyduje sie napisac z prozba o porade:
a)opisze problem oraz napisze dlaczego jest mi uciążliwy
b)opowiedz o dotychczasowym leczeniu i jego rezultatach
c)wyraz nadzieje na fachowa porade
d)popros o podanie odpowiedniej placowki

3.jestem wlascicielem trabanta i chcem wziasc udzial w dorocznym zlocie milosnikow trabantow:
a)pisze list do czasopisma
b)przedstawisz sie i opiszesz swoje zainteresowanie motoryzacjac
c)zapytasz o mozliwosc kontaktu z organizatorem
d)chec kontaktu z innymi uczestnikami
e)poinformujesz o formie kontaktu ze mna
f)przedstawisz swoja opinie o czasopismie i z gory podziekujesz za pomoc.

wiem ze dla kogos kto zna niemiecki to bedzie chwila a mi znaczenie ulatwi zaliczenie tego materialu:D
z gory dzieki wszystkim
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Czesc mam napisac na 16.o2.2009, trzy listy po niemiecku ale ja sobie sam nie poradze wiec prosze o pomoc.

1. Pisze do kolegi z niemiec, przeprowadzilem sie do nowego mieszkania :
a)wyrazisz zadowolenie z nowego miejsca zamieszkania
b)opisze polozenie domu i rozklad pomieszczen i mozliwosc kozystania z pobliskich sklepow
c)zaprosisz tego kolege do siebie i poprosisz o termin spotkania

2.Mam problem ze zdrowiem ,czytajac rubryke poswiecona zdrowiu w 1 z niemieckich czasopism decyduje sie napisac z prozba o porade:
a)opisze problem oraz napisze dlaczego jest mi uciążliwy
b)opowiedz o dotychczasowym leczeniu i jego rezultatach
c)wyraz nadzieje na fachowa porade
d)popros o podanie odpowiedniej placowki

3.jestem wlascicielem trabanta i chcem wziasc udzial w dorocznym zlocie milosnikow trabantow:
a)pisze list do czasopisma
b)przedstawisz sie i opiszesz swoje zainteresowanie motoryzacjac
c)zapytasz o mozliwosc kontaktu z organizatorem
d)chec kontaktu z innymi uczestnikami
e)poinformujesz o formie kontaktu ze mna
f)przedstawisz swoja opinie o czasopismie i z gory podziekujesz za pomoc.

wiem ze dla kogos kto zna niemiecki to bedzie chwila a mi znaczenie ulatwi zaliczenie tego materialu:D
z gory dzieki wszystkim


ja Ci to z chęcią napiszę, ale musisz mi to napisac najpierw po Polsku, zrób przynajmniej to. Pozdro
 

bartek1234567

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej mam proźbę czy mógł by ktoś napisać mi list :

dostałaś list od koleżanki , u której bedziesz mieszkać w czasie wymiany międzyszkolnej. napisz do niej list w którym:
> dziękujesz jej za list i zdjęcia
> opowiadasz o swoich najbliższych, ich zawodach lub aktualnych zajeciach.
> informujesz o swoich planach na wakacje (lub ich braku) i pytasz o plany wakacyjne koleżanki
> wyrażasz radość z nadchodzącego spotkania i poznania jej rodziny
Z góry dzięk ;) ;) ;) ;) uję ..... ;)
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
hej mam proźbę czy mógł by ktoś napisać mi list :

dostałaś list od koleżanki , u której bedziesz mieszkać w czasie wymiany międzyszkolnej. napisz do niej list w którym:
> dziękujesz jej za list i zdjęcia
> opowiadasz o swoich najbliższych, ich zawodach lub aktualnych zajeciach.
> informujesz o swoich planach na wakacje (lub ich braku) i pytasz o plany wakacyjne koleżanki
> wyrażasz radość z nadchodzącego spotkania i poznania jej rodziny
Z góry dzięk ;) ;) ;) ;) uję ..... ;)


Lajtowo, ale napisz to po polsku i wysylaj na priv. ja nie mam czasu pisac tego za kogos
 
Do góry