Tłumaczenie na niemiecki

arek153

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Witam mogę prosić o pomoc w przetłumaczeniu na Niemiecki ;] :


Ja również spędziłem wakacje z rodzicami. Pojechalismy na tydzień nad morze. W dzień leżeliśmy na plaży. Była piękna pogoda. Zwiedziliśmy latarnie morską, która bardzo mnie zaciekawiła. Wieczorami spacerowaliśmy po mieście we Władysławowie. Nie kłuciłem się z nimi , dobrze się dogadywaliśmy była miła atmosfera. Nawet ludzie byli bardzo mili i uśmiechnięci.
Po tygodniu wspaniałej wycieczki wróciliśmy do domu. Myślę, że najblizsze wakacje spędze z przyjaciółmi nad morzem i będzie jeszcze lepiej niż w tym roku.



z Góry dziękuję.
 

edyta123

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej mam prozbe czy mógł by ktoś sprawdzic błedy w moim liscie?
Bedzie napewno tych błędów masa ponieważ jestem początkujaca,ale chce sprawdzic swoje możliwosci.

z góry dziekuje!:))

Lieber Karol,
Es tut mir Leide dass ich dir schon langere Zeit nicht geschriben haben,Bei mir alles in Ordnung.Ich schreibe denn mochte erzahlen um Meine neu Kameladin.Kenne lerne ihr durch Internet.Sie hat Laura.Sie ist sehr nett.ich nicht sehe ihr Foto aber denke dass Sie ist sehr schon.Ich habe uberrascht ihr Charakter.Laura ist hoflich,klug,lustig und sympatisch.Ich habe Hoffnung dass kenne lernen personlich.
Und wie geht es dir?
Ich warte ungenduldig auf deinen Brif.

XYZ
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Lieber Karol,
Es tut mir Leide dass ich dir schon langere Zeit nicht geschriben haben,Bei mir alles in Ordnung.Ich schreibe denn mochte erzahlen um Meine neu Kameladin.Kenne lerne ihr durch Internet.Sie hat Laura.Sie ist sehr nett.ich nicht sehe ihr Foto aber denke dass Sie ist sehr schon.Ich habe uberrascht ihr Charakter.Laura ist hoflich,klug,lustig und sympatisch.Ich habe Hoffnung dass kenne lernen personlich.
Und wie geht es dir?
Ich warte ungenduldig auf deinen Brif.

Lieber Karol,

es tut mir Leid dass, ich dir schon langere Zeit nicht geschriben habe. Bei mir ist in Ordnung. Ich schreibe weil, ich um meine neue Kameraderin erza''hlen mo''chte. Ich habe sie peer Internet kenen gelernt. Sie heiBt Laura. Laura ist sehr nett. Ich habe ihre Foto nicht gesehen, aber ich denke dass, sie sehr scho''n ist. Ich bin u''berrascht ihr Charakter. Laura ist ho''flich, klug, lustig und sympatisch. Ich hoffe dass, ich perso''nlich lernen kenne. Und wie geht es dir ? Jetzt muss ich aber Schluss machen.

Ich gru''Be dich herzlich und warte auf deine Antwort.

Deine Freundin XYZ

Na pewno są jeszcze jakieś błędy
 

ewut

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Proszę o sprawdzenie tekstu!

Servus Gunter,
danke fur deine letzten Brief! Er war sehr interssante. Ich muss dir erzahlen, was ist letztens erlebte.
Ich war beim die Reise in Hamburg mit meine freundin. Wir haben da 3 Tagen gebleiben. Wenn fuhr wir nach Hotel und ausgepackt, wir ging zum Spazier nach dem Hamburg. Hamburg in nach ist wunderbar!
Die Reise haben in Hamburg Rathaus. Er ist sehr schon! Nachste wir ging zum Theater! Es war amazing! Ich habe beruhmt viele Schauspielerin gesehen! wir haben der Hafen gesehen und floss das Boot. Dieses Boot mir gefallen nicht. Aber ich fuhle wie 'der fisch in wasser' in Einkaufszentrum! Mir gefalle die Bibliothek. Da ist zu wenig bucher! Drinnen ist hasslich. Wir haben in Restaurant gegessen. Das Essen war sehr schmackhaft!
Ich durfe nicht zuruckgehen. Ich bin traurig, dass ich nach hause kommen muss.
 

pyra10

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2008
Posty
140
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
w trasie
Servus Gunter,
danke fur deinen letzten Brief! Er war sehr interssant. Ich muss dir erzahlen, was ich letztens erlebte.
Ich reiste mit meiner freundin nach Hamburg. Wir sind da 3 Tage gebleiben. Nachdem wir im Hotel angekommen sind und ausgepackt haben, gingen wir durch Hamburg spazieren. Hamburg in der Nacht ist wunderbar!
Die Reise haben in Hamburg Rathaus. Er ist sehr schon! Nachste wir ging zum Theater! Es war amazing! Ich habe beruhmt viele Schauspielerin gesehen! wir haben der Hafen gesehen und floss das Boot. Dieses Boot mir gefallen nicht. Aber ich fuhle wie 'der fisch in wasser' in Einkaufszentrum! Mir gefalle die Bibliothek. Da ist zu wenig bucher! Drinnen ist hasslich. Wir haben in Restaurant gegessen. Das Essen war sehr schmackhaft!
Ich durfe nicht zuruckgehen. Ich bin traurig, dass ich nach hause kommen muss.


Skończyłem tłumaczyć w pewnym momencie. Jeśli ktoś nie wie że amasing to nie niemiecki to bardzo mi przykro. A może translator sobie nie poradził.??????
 

darunia1238

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej.Mam wielką prośbę, napisalibyście mi list po niemiecku w czasie przeszłym.?
Ma być do koleżanki, której mówię, że moja sympatia nazywa się Daniel, spotkałam go na stacji PKS, jest to wysoki brunet, umięśniony, ma niebieskie oczy, duże usta, najbardziej w nim mi się podoba jego styl bycia, że jest całkiem inny od innych chłopaków.Jest szczery, miły, troskliwy, zawsze uśmiechnięty, odważny, wesoły, dobrze zorganizowany,roztargniony.Jego hobby to jazda na motorach.
Bardzo go kocham itp.

Proszę o pomoc..
 

mzns7

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
mógłby mi to ktos sprawdzić? b. proszę :)

Die letzte Sommerferien verbrachte ich in frankreich und Spanien.
Am 15te Juli ging ich mit meine Freunden in den Urlaub, die 13 Tage dauerte.
Einenhalb Tag fuhren wir mit dem Bus durch Polen, Tschecien und Deutschland.
Dann, kamen wir nach disneyland, wo spielten wir ein paar Stunden.
Am Abend fuhren wir zum Hotel am Stadtrand von Paris.
Am nachsten Tag, nach dem Fruhstuck fuhren wor nach Paris, wo besichtigten wir viele Sehenwurdigkeiten.
Wir sahten den Triumphbogen, Elysian Fields, Louvre, Les Halles, Kathedrale Notre Dame.
Naturlich waren wir auch an der Spitze des Eiffelturmes.
Nach dem Abendsbrott fuhren wir nach Spanien.
Morgens kamen wir nach Lloret de Mar.
Den nachsten sieben Tagen verbrachten wir an den Costa Brava.
Wir wanderten an den Strand, badten im Mittelmeer oder im Schwimmbad.
Wir spazierte durch die Stadt, wo befinden sich viele Markstanden.
Wahrend der Erholung in Lloret, fuhren wir nach Barcelona.
Wir besuchten dort Nou Camp Stadion, Kathedrale Sagrada Familia, Guel Gardens und La Rambla.
Den elften Tag der kolonie fuhren wir nach Monaco.
In der Nacht besichtigten wir wunderschon beleuchtete Monte Carlo.
Dann gingen wir nach Italien und wir verbrachten den nachsten Tag in dem Freizeitspark "Gardaland".
Endlich kamen wir nach Polen durch Osterreich und Tschechien.
Diese Sommerferien waren die schonsten in meinem Leben!
 

Ivan_potulny

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tarnów
Dobrze, ale dlaczego w czasie Prateritum? Takie było zadanie? W normalnym języku tego czasu praktycznie się nie używa, używa się go tylko w pismach formalnych i tekstach typu bajki, baśnie. Normalnie piszemy i mówimy używajac Perfektu. Liczebnik oznaczamy kropką nie 15te tylko 15.
 

Kicok

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
hmmm... może mi ktoś pomóc z napisaniem listu??? Takie rzeczy są dla mnie niebywale trudne ponieważ potrafię go tylko zacząć i skończyć ;/

Przejdę do konkretu zadanie brzmi tak:

Planujesz wakacyjny wyjazd. Napisz do kolegi z Niemiec list w którym:
-podasz cele podróży i zapytasz kolegę, czy nie miałby ochoty z tobą wyjechać.
-napiszesz, kiedy planujesz podróż i jakim środkiem transportu zamierzasz podróżować.
-poinformujesz go, ile to ma kosztować i co jest wliczone w cenę.
- napiszesz, jak długo będzie trwała podróż i co będziecie robić.

Jeżeli jest ktoś wstanie to zrobić i mieć do tego chęć to bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 

akinomka1993

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie :) czy mógłby mi ktoś pomóc w napisaniu listy po niemiecku o swojej rodzinie :)
coś takiego:

cześć Otto,
dziękuję Ci za Twój list. dziś opowiem ci o mojej rodzinie. mieszkamy z otwocku. mój tata jest dziennikarzem w Polsacie. moja mama jest aktorką w teatrze w warszawie.
mam jedną siostrę. ma na imię Klaudia i ma 18 lat. moim dziadkowie mieszkają w Krakowie. w przyszłości chciałabym zostać dziennikarką jak mój tata.
na dzisiaj to już wszystko.
pozdrawiam Cię.
XXX

z góry serdecznie dziękuję za pomoc :)
 

Kicok

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
hallo Otto,
ich Dich danke hinter Deinem Brief. ich heute werde dich über meiner Familie erzählen. wir wohnen mit otwocku. mein Papa ein Journalist ist in Polsacie. mein Mama eine Schauspielerin ist in dem Theater in warszawie.
ich habe eine eine Schwester. meine auf der Vornamen Klaudia und haben 18 Jahre. er mein Großväter wohnt in Krakau. ich möchte in der Zukunft eine Journalistin werden wie mein Papa.
auf heute das schon alles.
ich begrüße Dich.
 

mac_aG__

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam prośbę.!!. Na jutro potrzebuję żeby ktoś mi przetłumaczył ten list... BŁAGAM ..

Drogi dziadku
W związku z tym, że jest to mój pierwszy list po niemiecku prosiłbym o wyrozumiałość. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałbym ci życzyć dużo szczęścia ,zdrowia, pomyślności i satysfakcji z wnuka. Bardzo się cieszę, że spędzimy razem Wigilię. Mam nadzieję, że polska kultura przypadnie ci do gustu. Razem z rodzicami pięknie przystroiliśmy choinkę, pod którą znajdzie się mnóstwo prezentów. Potrawy będą naprawdę pyszne ! Wierzę, że Święta w Polsce sprawią ci przyjemność i za rok również spędzimy je razem.
Z serdecznym pozdrowieniami
Twój Maciek


z góry dzięki
 

GameBoy5

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam wielką Prośbę o napisanie listu po niemiecku oto zadanie :
Napisz list (120-150 słów) w którym:
- zaprosisz kolegę/koleżankę by przyjechal/a w czasie Bożego Narodzenia do Polski i podasz różne argumenty za taką wizytą,
- omówisz przygotowania do Świąt i podział ról w twoim domu,
- opiszesz, jak twoja rodzina spędza Wigilię i dni świąteczne,
- zaproponujesz sylwestrowy wyjazd i zapewnisz ją/go, że zabawa będzie dobra.



Napisał bym o przetłumaczenie ale nie wiem połowy z tego :/:/ proszę o pomoc !!!!!!!!!!!! z góry Dziekuję

PS : najlepiej na jutro bo po jutrze muszę mieć .... :((
 

evvvqa

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam mam do napisania list po niemiecku do kolegi z niemiec w którym napisze:
-jak wygladały przygotowania do świat i jak w nich uczestniczyłam
- gdzie i z kim spędziłam święta
- co robiłam w pierwszy dzień i w drógi
- opisać wrażenia po świetach i złozyć życzenia noworoczne

Proszę o 120 - 150 słów jesli ktos się zdecyduje mi pomóż bo nie mam pojęcia jak sie zabrać do tego
 

anetaaaa92

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam wielką prośbę czy kyoś mógłby mi przetłumaczyć lista na niemiecki, potrzebny jest mi na jutro.

Droga Wiebke,
Bardzo dziękuje Ci za list, ucieszył mnie, bo juz dawno nie miałam od ciebie zadnych wiadomości. Widze, ze Twoj dzień sportu byl udany. Opisze Ci przebieg dnia sportu w mojej szkole, tak jak mnie o to prosiłas.
Nasza szkoła dzień sportu zorganizowała 1 czerwca, rozpoczął on sie o godzinie 10;00, odśpiewaliśmy hymn i rozpoczeliśmy rozgrzewkę. Tego dnia można było wziąc udział w kilku konkurencjach takich jak bieg z przeszkodami na 600m, mecz w piłkuę nożną i siatkówkę. Tuż po biegach wszyscy poszliśmy na trybuny, aby podziwiać mecz pilki noznej, nasza drużyna grała, z przeciwnikami z sąsiedniej szkoły. Wygraliśmy 2;1, to był bardzo emocjonujący mecz. Po krotkiej przerwie odbył sie mecz siatkówki. Dziewczyny grały przeciwko chlopakom, niestety przegrały. Szkoda, ze w Dniu Sportu, nie było dyscypliny, którą ja uprawiam. Jest nią pływanie. Pływam 2 razy w tygodniu na basenie niedaleko mojej szkoły, razem z moja kolezanką. W moim mieście są spore możliwości uprawiania sportów. Mozna tu spotkac, prawie kazdą dyscyplinę sportową. Prezydent miasta, Zadbał o rozwoj fizyczny. Ciesze sie, ze dużo młodych ludzi uprawia sport, ponieważ jest on bardzo wazny, w rozwoju ciała i umysłu. Poprawia naszą sprawność ruchową, oraz dba o ładną sylwetkę.
Pozdrawiam Cie serdecznie..
 

anetaaaa92

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam wielką prośbę czy kyoś mógłby mi przetłumaczyć lista na niemiecki, potrzebny jest mi na jutro.

Droga Wiebke,
Bardzo dziękuje Ci za list, ucieszył mnie, bo juz dawno nie miałam od ciebie zadnych wiadomości. Widze, ze Twoj dzień sportu byl udany. Opisze Ci przebieg dnia sportu w mojej szkole, tak jak mnie o to prosiłas.
Nasza szkoła dzień sportu zorganizowała 1 czerwca, rozpoczął on sie o godzinie 10;00, odśpiewaliśmy hymn i rozpoczeliśmy rozgrzewkę. Tego dnia można było wziąc udział w kilku konkurencjach takich jak bieg z przeszkodami na 600m, mecz w piłkuę nożną i siatkówkę. Tuż po biegach wszyscy poszliśmy na trybuny, aby podziwiać mecz pilki noznej, nasza drużyna grała, z przeciwnikami z sąsiedniej szkoły. Wygraliśmy 2;1, to był bardzo emocjonujący mecz. Po krotkiej przerwie odbył sie mecz siatkówki. Dziewczyny grały przeciwko chlopakom, niestety przegrały. Szkoda, ze w Dniu Sportu, nie było dyscypliny, którą ja uprawiam. Jest nią pływanie. Pływam 2 razy w tygodniu na basenie niedaleko mojej szkoły, razem z moja kolezanką. W moim mieście są spore możliwości uprawiania sportów. Mozna tu spotkac, prawie kazdą dyscyplinę sportową. Prezydent miasta, Zadbał o rozwoj fizyczny. Ciesze sie, ze dużo młodych ludzi uprawia sport, ponieważ jest on bardzo wazny, w rozwoju ciała i umysłu. Poprawia naszą sprawność ruchową, oraz dba o ładną sylwetkę.
Pozdrawiam Cie serdecznie..
 

Dixon-kaxD

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Zamch
Prosze o sprawdzenie..??;) I poprawke błędów które zrobiłam bo napewno ich troche narobiłam...;/;D???

Hallo! Ich heiBe Przemek, bin 16 Jahre alt. Ich komme aus Polen, und wohne in Babice. Ich interesierre mich fUr Sport, Musik. In meiner Freizaeit spiele FuBball, oder spiele am Computer.Manchmal gehe in FuBballspiel. Ich gehe aufs Fachoberschule. Und du, wie gern in deiner Freizeit? Mein LiblingsfAcher Mathematik, Geschichte und Physik. Mein Mutter heiBt Bożena und ist VerkAuferin von Beruf. Vater ist ein Informatiker und heiBt Mirosław. Ich habe eine Schwester. Sie hat 8 Jahre alt, und heiBt Kamila. Unsere Familie hat auch einen groBe Hund, der heiBt Saba, und fUnf kleinen Hunder.
Ich erwarte Deinen Brif, bis bald
GruB
XYZ.
 

szymon.janczyk

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wiesbaden (Niemcy)
Prosze o sprawdzenie..??;) I poprawke błędów które zrobiłam bo napewno ich troche narobiłam...;/;D???

Hallo! Ich heiBe Przemek, bin 16 Jahre alt. Ich komme aus Polen, und wohne in Babice. Ich interesierre mich fUr Sport, Musik. In meiner Freizaeit spiele FuBball, oder spiele am Computer.Manchmal gehe in FuBballspiel. Ich gehe aufs Fachoberschule. Und du, wie gern in deiner Freizeit? Mein LiblingsfAcher Mathematik, Geschichte und Physik. Mein Mutter heiBt Bożena und ist VerkAuferin von Beruf. Vater ist ein Informatiker und heiBt Mirosław. Ich habe eine Schwester. Sie hat 8 Jahre alt, und heiBt Kamila. Unsere Familie hat auch einen groBe Hund, der heiBt Saba, und fUnf kleinen Hunder.
Ich erwarte Deinen Brif, bis bald
GruB
XYZ.

Hallo,

ich heiße Przemek und bin 16 Jahre alt. Ich komme aus Polen, und wohne in Babice. Ich interessiere mich für Sport, Musik. In meiner Freizeit spiele ich Fußball, oder am Computer. Manchmal gehe ich auch in Fußballspiel. Ich besuche die Fachoberschule. Und Du, wie gern in deiner Freizeit? (brakuje czasownika, mysle, że chodziło o to: Und du, was machst Du gerne in Deiner Freizeit?) Meine Lieblingsfächer sind Mathematik, Geschichte und Physik.
Meine Mutter heißt Bożena und ist Verkäuferin von Beruf. Mein Vater ist ein Informatiker und heißt Mirosław. Ich habe eine Schwester. Sie ist 8 Jahre alt, und heißt Kamila. Unsere Familie hat auch einen großen Hund - er heißt Saba, und fünf kleine Hunde.
Ich erwarte Deinen Brief, bis bald (ewentualnie Ich warte auf Deine Antwort)

Mit freundlichen Grüßen
XYZ.
 

Dixon-kaxD

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Zamch
Bardzo dziękuję za sprawdzenie..;);)) Więc mam jeszcze jeden list do sprawdzenia jak tylko ktoś by mógł zerknąć i poprawić będy była bym wdzięczna...;);].. A więc tak...


Libe Kinga,

Ich heiBe Sylwia und ich bin 16 Jahre alt. Ich besuche Fachoberschule und ich mag Mathematik. Ich interesire mich fUr Sport. Tanz und Musik. Meine Freizeit verbringe ich so, dass ich SMS schreibe, Musik hOre, oder sich mit Freudinen treffen. Manchmal in die Disco. Und du? Meine Mutter heiBt Teresa und ist eine Krankenschwester von Beruf. Mein Vater ist ein Tierarzt und heiBt Jerzy. Ich habe zwei Brudern und eine Schwester. Meine zwei AltAren Brudern heiBt, Krzysztof und ist 28 Jahre alt, Bogusław 31 Jahre alt. Meine Schwester heiBt Marzena und ist 25 Jahre alt. Unsere Familie hat zwei Hunder, und eine Katze. Das wird schon fUr heute alles werden. Ich warte auf Deine Antwort.
Herzliche GrUsse!
XYZ


(Tam z tymi braćmi to chodzi o to że mam dwóch starszych braci, jeden to Krzysztof i ma 28 lat, a drugi to Bogusław i ma 31 lat. I mam też starszą siostre Marzene która ma 25 lat).
Jak by ktoś się skusił to będe wdzięczna i dziękuje za powyższą poprawke..;)
 

Patusia93:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
110
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Lublin
czy znalazby sie ktos kto na jutro przetlumaczyl by mi te pare zdań..?


Moim hobby jest fotografia. Moją najbardziej ulubioną pora roku do fotografowania jest wiosna. Rozkwita wtedy wiele kwiatów, zwierzęta budza sie ze snu zimowego. Podobaja mi sie wszystkie kolory, ktore pojawiaja sie po białej, mrożnej zimie. Mogę wtedy w ciagu kilku dni zaobserwowac jak szybko rosnął rośliny i zielenieje trawa. uwazam ze fotografowanie to bardzo fascynujace hobby. nie wyobrazam sobie jak moglabym chodzic na spacery w cieple wiosenne dni bez aparatu fotograficznego.
 
Do góry