Tampon Czy Podpaska?

Twoja ochrona podczas okresu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Zdecydowanie podpaska! Tampon bardzo rzadko, ilekroć go założę, zaraz mnie w środku swędzi i czuję duży dyskomfort.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ja też wolę podpaski, chociaż czasem założę tampona- zależy od humoru, czasem jak chcę zaaplikować tampona a nie bardzo mi to wychodzi, np. kiedy wkładam to boli, a czasem jest tak, że jak wkładam to jest ok, ale potem mam takie uczucie dziwne jakby ze mnie 'wyjeżdżał'
 

Sensibles

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Miasto
Szczecin
Ja nie lubię używać tamponów, zakładam tylko jak idę na trening (pływanie) albo koniecznie muszę jechać nad morze (no nie wiem, rodzina z daleka i tak dalej, że wypada pojechać ze wszystkimi). A tak, to podpaski i tylko podpaski. Wygodnie, chociaż latem jest masakra ;/
Niewygodnie mi w tamponach, generalnie :p Podpasek ogólnie nie czuję, chyba, że jest lato, jak już napisałam wyżej.
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Również wolę podpaskę, tampon tylko w wyjątkowych sytuacjach. Wziąwszy pod uwagę że jestem poddatna na infekcję a tampony temu sprzyjają.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Tampon ,tampon i tylko tampon.Jest wbrew pozorom bardziej higieniczny,trzeba tylko tak samo często zmieniać.Z podpaską czuję się niepewnie.Stosuję tampony jakieś 15 lat -nie mam żadnych problemów zdrowotnych .Wygoda też jest ważna.Co do aplikacji problemy mogą mieć jedynie młode dziewczyny.Wymaga to trochę wprawy.To prawie tak jakby nie było okresu,jak nie boli brzuch ,można nawet zapomnieć.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Zawsze tampon możena posmarować wcześniej jakimś żelem intymnym, wtedy łatwiej będzie go "wsadzić na odpowiednią głębokość"
 

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Zależy od pory roku, dnia, nastroju, sytuacji.
Najczęściej używam przemiennie. Aczkolwiek pierwszy okres to podpaska i w sumie w większości się tego trzymam. Ale w lato nie potrafię sobie odmówić kąpieli w morzu, basenie czy jeziorze więc wybieram tampony. Do tamponów potrzeba trochę wprawy, ja przez pewien okres w ogóle nie mogłam się do nich przekonać.
Jestem pół na pół. :)
 

miskamiki

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bydgoszcz
ja tylko i wyłącznie tampon ,nie nawiedzę podpasek . dla mnie było katastrofa kiedy po porodzie trzeba bylo nosić podpaski;/
 

Insomnia18

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2012
Posty
59
Punkty reakcji
1
Miasto
Chono lulu
tylko tampony, ja nie czuję żadnego dyskomfortu używając go, praktycznie w ogóle go nie czuję. Jak mam założyć podpaskę na początku i w trakcie okresu to jestem chora. Tylko na samym końcu miesiączki.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Ja niestety podczas stosowania tamponów często łapię infekcje, mimo iz zmieniam je co 2 -3 godziny. Przy podpaskach tak nie mam.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Nie raz po weselu lub innej imprezie jak miałam założony tampon to na drugi dzień infekcja murowana...grzybica… ginekolog. Niestety jedne kobiety mają tendencje do łapania infekcji a drugie nie. Zazdroszczę tym które nie maja takich problemów. Dlatego tylko sporadycznie stosuje tampony.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
serio? nawet nie sądziłam, że przez stosowanie tamponów można tak często łapać jakiekolwiek infekcje.... współczuję..;/
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
serio, serio - normalnie koszmar :( tampony sa dużo wygodniejsze jak się go dobrze założy, ale niestety nie dla mnie :( 
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Stosuję tylko podpaski i to najzwyklejsze, po innych odczuwam swędzenie i najczęściej mnie odparzają. Tampony tylko okazjonalnie i to bardzo żadko.
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
też używam tylko i wyłącznie podpasek - niestety w czasie okresu rezygnuję z basenu - jak dla mnie jedyny minus.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Ja stosuję podpaski zwykłe bawełniane, te z siateczka mnie odpażały, a zapachowe powodowały uczulenie - grrrr alergik ze mnie na całej lini!
A stosował ktoś wkladnki anionowe?
 
Do góry