Tampon Czy Podpaska?

Twoja ochrona podczas okresu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

anneyxa

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
2
Zgadzam się z dziewczynami, które wolą tampony ;) Wygodniejsze, dyskretniejsze, mogą być na basen i wszędzie.
Nie czuję tego, że mam tampona, a podpaska - jak pielucha.
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
Podpaska. Nie mogę się przekonać do tamponów. Zawsze kojarzyły mi się z takim "korkiem", który zatyka i sprawia, że krew nie może naturalnie spływać.
 
A

Amber27

Guest
Nie każdemi służą tampony. Ja po tamponach mam infekcje. Po urofuraginum przechodzi, ale zdecydowanie wolę podpaski.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja też korzystam z podpasek, jakoś tampony mi nigdy nie odpowiadały ;/ A infekcje łapie od czego innego, dlatego dobrze znam urofuraginum.
 
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
tampony sa mega wygoda, szczegolnie latem i podczas imprez, kiedy mamy obcisle sukienki! jednak zauwazylam ze czesto przez tampony mialam problemy z suchoscia pochwy po okresie, sluzowka pochwy byla tez podrazniona, ginekolog to potwierdzil podczas badan i zaproponowal stosowanie globulek o wlasciwosciach regenerujacych oraz nawilzajacych z hialuronianem sodu Hydrovag, najpierw mialam zrobic 7dniowa kuracje, a potem po kazdym okresie 1-2 globulki. Po tych globulkach problemy intymne minely, moge teraz cieszyc sie stosowaniem tamponow:) co wiecej, dowiedzialam sie ze globulki chronia tez przed infekcjami pochwy, co jest dodatkowa korzyscia dla mnie!
 
A

Amber27

Guest
Tampony zakładam tylko na basen jak mam okres. Moja koleżanka też ma ten problem. Zaraz po tamponach łapie jakies infekcje nawet jak często zmienia. Też jej urofuraginum poleciłam i szybko jej pomogło. Ale każdy ma inaczej.
 
N

nianiaSweet

Guest
ale urofuragina to doraźna pomoc, żeby sobie ulżyć jak infekcja nas dopadnie, ale jak tak często powracają u niej infekcje to wizyta u lekarza to podstawa.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Podczas okresu stosuję zawsze podpaski. Mam średnio obfite krwawienie. Ciężko jest mi się przekonać do tamponów. Parę razy próbowałam go zaaplikować i za każdym razem mnie uwierał, bo zbyt płytko go włożyłam. Mam jakąś blokadę, że boję się go dalej wsunąć, bo wydaję mi się, że wtedy będę miała problem, żeby go wyciągnąć. Może niedługo, jak dostanę miesiączkę to ponownie spróbuję się przekonać do stosowania tamponów.
 

Marika567

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2016
Posty
17
Punkty reakcji
1
Też podpaska. Nie wiem czemu ale boję się że tampon mógłby zostać w środku ;-)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ja się nie boję ze tampon mógłby zostać w środku, ale miałam nawracające infekcje i musiałam leczyć się globulkami Gynauxil, na szczęście infekcje minęły ale to chyba dzięki składnikom przeciwzapalnym które one zawierają. Teraz tylko używam podpasek.
 

AnkaNowicka

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Toruń
Ja obydwa - w dniach mocnego krwawienia wole tampony, ale jak juz mam koncowke, to przerzucam sie na podpaski. W podrozy zakladam i to i to, na wszelki wypadek, gdybym nie zdazyla wymienic..
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
apra napisał:
Ja się nie boję ze tampon mógłby zostać w środku, ale miałam nawracające infekcje i musiałam leczyć się globulkami Gynauxil, na szczęście infekcje minęły ale to chyba dzięki składnikom przeciwzapalnym które one zawierają. Teraz tylko używam podpasek.
A jak sie je stosuje, przez jaki czas trzeba je brać? Szybko pomogło zwalczyć infekcje? Mnie ostatnio strasznie swędzi, piecze w pochwie jak bym miała jakieś bakterie myślisz że one by pomogły.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
A czemu nie kubeczek menstruacyjny? Najtańsze rozwiązanie na dłuższą metę, zdrowe, bardziej wg mnie higieniczne. Słyszałyście?
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Yellow Jester napisał:
Pierwsze słyszę.
Wąskie grono o tym słyszało, a to naprawdę dobra sprawa. Przede wszystkim są dostępne różne rozmiary, dzięki czemu i kobiety po porodzie i dziewice mogą dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar kubeczka.
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
Sprawdzałam w googlach co to jest i jednak wolę podpaski.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Pincerka napisał:
Sprawdzałam w googlach co to jest i jednak wolę podpaski.
Podziwiam Cię. Nie wyobrażam sobie życia używając tylko podpasek. Koszmar jak dla mnie i chwała tym, co wynaleźli tampony, czy chociażby te kubeczki.
 
Do góry