Tampon Czy Podpaska?

Twoja ochrona podczas okresu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Solarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Tampony- rzadko, głównie w lecie ale też nie przez całą miesiączkę. Głównie używam podpasek- są jednak zdrowsze (poczytajcie sobie o dioksynach).
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
elusive napisał:
Też się martwiłam TSS, ale jak się dba o higienę i częstą wymianę to wydaje mi się, że nic nie grozi ;)
Ale to się nie bierze z braku higieny, tylko z środków chemicznych używanych do wybielania tamponów, które mają styczność z m.in. wyżej wspomnianymi dioksynami.
 

elusive91

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ale to się nie bierze z braku higieny, tylko z środków chemicznych używanych do wybielania tamponów, które mają styczność z m.in. wyżej wspomnianymi dioksynami.


Ale wszędzie pisze żeby często wymieniać tampony itp. Zresztą nie używa się tego długo, tylko raz na pewien okres w miesiącu. Jakby tak patrzeć na wszystko pesymistycznym okiem i doszukiwać się czegoś to zawsze się coś znajdzie we wszystkim. Dlatego trzeba z umiarem.
 

Gital

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej :) Przez dłuuugi czas stosowałam tylko podpaski ponieważ miałam pewne obawy względem tamponów. Powiem szczerze, nie miałam nawet pojęcia, jak się do tego zabrać ;) W końcu jednak się przemogłam, kupiłam te w najmniejszym rozmiarze i przekonałam się, że są rewelacyjne. Zaskakująco łatwe w użyciu, gdy nabierze się odrobinę wprawy. Niesamowicie wygodne. Można z nimi pływać na basenie, jeździć na rowerze, uprawiać sport. Dzięki temu w ogóle nie czuję, że mam okres.
 

vanilla93

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Hej :) Przez dłuuugi czas stosowałam tylko podpaski ponieważ miałam pewne obawy względem tamponów. Powiem szczerze, nie miałam nawet pojęcia, jak się do tego zabrać ;) W końcu jednak się przemogłam, kupiłam te w najmniejszym rozmiarze i przekonałam się, że są rewelacyjne. Zaskakująco łatwe w użyciu, gdy nabierze się odrobinę wprawy. Niesamowicie wygodne. Można z nimi pływać na basenie, jeździć na rowerze, uprawiać sport. Dzięki temu w ogóle nie czuję, że mam okres.
dokładnie tak! ja wgl zapominam o okresie kiedy używam tamponu ;)
 

Kajiki

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
śląsk
W domu i na noc podpaska,ale na wyjście i do pracy tampony.Jednak z tamponem + cienką podpaską lub wkładką higieniczną czuję się bezpieczniej.Podpaski bywają zawodne bez względu na firmę.
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Kurcze wszyscy tak zachwalają tampony a ja jakoś nie potrafię się do nich przekonać, wole jednak podpaski.
 

qasia

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
ja mam opory co do tamponów, jakoś mam problem z założeniem, jak już założę to mam wrażenie, że mi utknął i czuje go a potem się boję ze go nie wyciągnę albo że mi się sznureczek urwie albo oś tam...
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
ja mam opory co do tamponów, jakoś mam problem z założeniem, jak już założę to mam wrażenie, że mi utknął i czuje go a potem się boję ze go nie wyciągnę albo że mi się sznureczek urwie albo oś tam...
Jeśli masz problemy z założeniem, to się rozluźnij i użyj żelu nawilżającego, w dawnych latach gdy rozdawali tampony dla początkujących w szkole, to właśnie z takim żelem (ułatwia poślizg ;) ). Dodatkowo proponuję tampony O.B. Pro Comfort <-posiadającą jedwabistą powłoczkę na powierzchni. Zwykłe tampony są ogólnie "suche".
Jeśli tampon czujesz gdy go założysz, wsuń go głębiej - tam już nie jest odczuwalny ;)
Nie będzie problemu ze strachem, że go nie wyjmiesz (gdy tampon nasiąka robi się gładszy i lepiej "wychodzi") a sznureczek nie urwie się, jeśli przed włożeniem sprawdzisz czy jest dobrze przymocowany do tamponu - zawsze to robię :)

PS tampony zawsze i wszędzie, podpaski od czasu do czasu na noc.
Pozdrawiam
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Nie wyobrażam sobie teraz życie bez tamponów! TYLKO I WYŁĄCZNIE TAMPONY!!! (od czasu do czasu ze względu na zdrowie niechętna zmiana)
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Prawidłowo założony tampon nie powinien być odczuwalny. Konieczne jest również dobranie odpowiedniego rozmiaru tamponu. Dziewicom zaleca się rozmiar mini, nieródkom aktywnym seksualnie zaleca się rozmiar normal, a kobiety po porodzie mogą rozważyć większe rozmiary.
Sznureczki nie powinny się urwać, ale zawsze zaleca się ich sprawdzenie przed aplikacją.
Jeżeli masz problemy z prawidłowym jego założeniem, możesz skorzystać z wersji z aplikatorem.
 

VickyBarcel

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2011
Posty
9
Punkty reakcji
1
Wiek
44
Zdecydowanie tampony, bo sporo sportów uprawiam. I pierwsze słyszę, żeby były niezdrowe.. Ale może o czymś nie wiem :/
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Zdecydowanie tampony, bo sporo sportów uprawiam. I pierwsze słyszę, żeby były niezdrowe.. Ale może o czymś nie wiem :/
Niezdrowe pod tym względem, że możesz mieć wstrząs TSS i statystycznie rzecz biorąc częściej zapadają na niego kobiety stosujące tampony, ale prawdą jest, że kobiety używające podpasek również go mogą doświadczyć.
 

mofayah

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Tampon czy podpaska? Oczywiście, że tampon! Jest praktyczniejszy, a przede wszystkim - wygodniejszy (choćby na przykład pod tym względem, że podpaski na basen nie założysz ;P). Ja używam tamponów od jakiegoś roku i jeszcze nie zawiodłam się na nich ani razu. Szczególnie OB. Podpaski polecam pod koniec okresu.
 

...Invisible...

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Poznań
Zdecydowanie wolę podpaski, może w przyszłości zacznę nosić tampony, ale na razie się z tym nie spieszę, tym bardziej, że nie mam okresu specjalnie mocnego, a na basen itp. mogę zawsze iść kiedy indziej. Nie czuje się źle z podpaską, tylko na wf jest gorzej ale daje radę.! ;d
 

kincia009

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja przez pierwszy dzień używam podpasek,a potem już tampony.Wolę te z aplikatorem czyli w moim przypadku fioletowe tampax'y:)
 
D

Dpan_zbanowany

Guest
Ja w wieku 15 lat przeszłam na tampony, ponieważ jest mi w nich wygodniej. Fakt tak jak poprzedniczka , wypowiadająca się na samej górze trzeba się nauczyć go umiejętnie wkładać. Trochę czasu mi to zajęło. Wygodniejsze są te bez aplikatora, ja preferuję O.B. i Facefall , najlepsze moim zdaniem :)
 
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
ja zazwyczaj uzywam podpasek, jesli jednak potrzebuje uzyc tamponu to zazywam tez probiotyk ginekologiczny provag, bo mozliwosc infekcji przy tamponach jest wieksza niz przy podpaskach, bo wysuszaja sluzowke, a probiotyk skutecznie chroni przed infekcami
 

marlena005

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
No właśnie, stosowanie tamponu niesie ryzyko różnych przypadłości, dlatego nie jestem do nich przekonana. Te 3 dni zawsze jakoś z odpowiednią podpaską przeżyje :)
 
Do góry