Tabaka

hiraaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
112
Miasto
Za:cenzura:e
Ludzie, tabaka to :cenzura:, nic nie daje. Wciągam to tylko dlatego, że nie mam co ćpać i mam odruchy żeby coś wziąść. No ale znam osoby które się od tabaki uzależniły, jak od fajek
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ludzie, tabaka to :cenzura:, nic nie daje. Wciągam to tylko dlatego, że nie mam co ćpać i mam odruchy żeby coś wziąść. No ale znam osoby które się od tabaki uzależniły, jak od fajek
Tabaka do k**** nędzy nie jest do ćpania :mlotkiemgo: Typowe myślenie kinderćpuna...

a gdzie kupujecie tabake? wiadomo, że oryginalna jest tlyko na Kaszubach.

Kaszubska drogo stoi. Ja zawsze na allegro, cenowo z przesyłką wychodzi na to samo, co w sklepie, przy czym wybór jest o wiele większy.
 

bibu

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Nie wiedziałam, że tabakę można dostać na allegro :mruga:
Ja kupuję w hipermarkecie na stoisku z alkoholami lub po prostu w kiosku. Moja ulubiona to wiśniowa, chciałabym spróbować brzoskwiniowej, ale nigdzie jeszcze jej nie widziałam.
To prawda, że tabaka jest uzależniająca, przecież to aromatyzowany tytoń.
Moja przygoda z tą używką zaczęła się, gdy pracowałam jako barmanka na Kaszubach, tam większość klienteli miała przy sobie tabakę. Teraz, po kilku, latach zawsze mam w domu przynajmniej dwa rodzaje tabaki :D
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Wyświetl postUżytkownik Hiraaa dnia 20 listopad 2010 - 16:15 napisał
Ludzie, tabaka to :cenzura:, nic nie daje. Wciągam to tylko dlatego, że nie mam co ćpać i mam odruchy żeby coś wziąść. No ale znam osoby które się od tabaki uzależniły, jak od fajek

Tabaka do k**** nędzy nie jest do ćpania :mlotkiemgo: Typowe myślenie kinderćpuna...

Wyświetl postUżytkownik sadzonka dnia 22 listopad 2010 - 19:37 napisał
a gdzie kupujecie tabake? wiadomo, że oryginalna jest tlyko na Kaszubach.


Kaszubska drogo stoi. Ja zawsze na allegro, cenowo z przesyłką wychodzi na to samo, co w sklepie, przy czym wybór jest o wiele większy.



Ogarnij herbatę.Jak jesteś uzależniony od szlugów to prócz głodu nikotynowego musisz czymś zająć ręce.Stad właśnie sukces e-papierosa.Jak jesteś uzależniony od fety,koki,mefa,metafety i innych dragów branych na śluzówkę nosową i jesteś na ciśnieniu to przyjęcie ściechy czegokolwiek może dać choć mikroskopijną ulgę ,a w niektórych sytuacjach nawet taka jest czymś znaczącym.Ten typ sam napisał ,że tabaka nic nie daje.Nim zaczniesz obrażać innych ludzi uświadom sobie ,że to ludzie.Jak paradoksalnie by to nie zabrzmiało.Potem przemyśl czy na pewno to ty masz rację i czy w ogóle jest sens to robić.Taka mała rada.
Co do uzaleznienienia to jak najbardziej można.Wystarczy znać trochę historii - sam Napoleon u szczytu chwały wciągał jej ...3kg rocznie.To produkt tytoniowy i daje mniej więcej tyle co papieros - lekko rozluźnia i odstresowuje tylko większości ludzi subtelność jego działania umyka.Ponad to tabaka wysokiej jakości orzeźwia i to całkiem porządne.To prze de wszystkim.W czasie długich bitew wyżej wspomniany wódź wciągał ją w potężnych ilościach właśnie z tego powodu.
P.S :na katar jest świetna.Grunt to nie przesadzić bo może wysuszyć śluzówkę i wtedy jest spory problem.
P.S2 :Łączona z alkoholem potrafi porobić.Wiem co mówię (z doświadczenia).
 

Manius1135

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Przy zażywaniu tabaki dostarczasz znacznie mniej nikotyny organizmowi niż podczas zapalenia papierosa. Jest to i moje subiektywne odczucie i można to prosto wyliczyć:
Nikotyna do od 0,7% do 1,2% masy tabaki ( dane oficjalne z strony zajmującej się tytoniem ) Więc w 1 g tabaki jest 0,012g ( 12mg ) nikotny.
Dla mnie 1 g to około 20 zażyć - więc w jednym zażyciu mam : 0,6 mg nikotny ( nie wiem ile z niej jest wchłaniane bo raczej nie 100% ).
Wyliczenia te bazują ( właściwie to niedokładny cytat ) na wyliczeniach z pewnego forum o tabace - nie podam jakiego bo mod i tak pewnie usunie jako reklamę.
Więc przy małych porcjach raczej wolniej i słabiej uzależnia niż papierosy.
 

123Magda123

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja ciągnełam pierwszy raz jakieś 2 tyg temu.. ;] I nic mi nie byłoo.. Tylko przez pare minut kręci Ci sie w głowie i masz lekkie nogi ;] Może nie na każdego to tak działa.. ; )
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
mi tabaka nie pomogła w walce z kaszlem, aczkolwiek wciąganie jest zacnie ciekawym doświadczeniem.
najbardziej smakowała mi czekoladowa.
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Wciągam od niedawna( 2 lata jakieś), ciągle odkrywam nowe aromaty :D
Niestety przez gimbusy tabaka traktowana jest jako jakiś substytut narkotyku, wciągają krechy przez długopisy... najśmieszniejsze jest to że niektórzy chwalą się że mają po tym "fazę" :)

Polecam tabaki Poschla, są świetne.

A przy kaszlu nie pomaga, przy katarze lepiej nie snuffać, bo leci do jamy ryjnej i gardła przy wciąganiu.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Polecam tabaki Poschla, są świetne.

zgadza sie, wedlug mnie najlepsza
437475f593a766f2.jpg


a pozatym dobre:




oraz

890734fd7d69513a1e2fe7141cf3aa78.jpg



Kosztoawlem jeszcze inne ale chyba te bym wyroznil chociaz koneserem nie jestem ;)

Snuffam sporadycznie jak widze sie ze znajomymi ktorzy sa fanatykami ;)
Chodzi chyba bardziej o sam rytual :p

Jezeli chodzi o faze po tabce jej nie ma. Chociaz podobno jak sie nawciaga sporo to moze byc lekka faza spowodawana szokiem nikotynowym

U mnie jako ze zadko wale pojawia sie jakis zawrocik glowy czasami, jak sie do tego pije to jest ok :D

Więc przy małych porcjach raczej wolniej i słabiej uzależnia niż papierosy.

nie podales porownania z papierosami to raz, druga kwestia to wchlanialnosc, z tabaki chyba lepiej sie wchlania bo prosto do sluzowki :D

nie kloce sie bo nie wiem ale z tabaki mozna podobno wiecej nikotyny przyjac, bo mozesz sie sporo wiecej nawciagac niz palic peta za petem ;)

p.s..

kosztowal ktos o smaku coli ?

 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
To się dobraliśmy, Gletscher Prise też jest moją ulubioną, specyficzny zapach długo zostaje w nosie :)
Natomiast red bull całkowicie mi nie przypasowała.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Tabaka to rodzaj marihuany ja osobiście tego zioła nie próbowałem
Ale mój dziadek poszedł na tamten świat przez to
Więc nie rekomenduje żeby taki używki używać
Mój dziadek prawie od 2 latach po tym się męczył
Nie dożył nawet pięćdziesiątki
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Zależy o jaki mówimy "Tabak"
Na ile ja wiem to to liść dosyć duży
Który się suszy a później się go kruszy
Radioaktywna mam pojęcie jak wygląda "Tabaka"
Mój dziadek to gówno hodował
A co do zwykłego tytoniu to bym nie tak się radioaktywna spieszył
Ty próbowałaś zażyć to w czystej postaci ?
Ja próbowałem i nie stwierdzę że to zwykły tytoń
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Tytoń w naturalnej postaci również jest sporej wielkości liściem. Nie chcę wnikać w to, co Twój dziadek hodował. Pomyślmy jednak realnie, gdyby zwykła tabaka, sprzedawana w sklepach, była przetworzoną marihuaną, to czy byłaby swobodnie, legalnie przekazywana do spożycia?
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Swoją wypowiedzią chciałem tylko powiedzieć
Że jest różnica miedzy skrętem a papierosem
I jedno i drugie jest robione z tytoniu
Papierosy sprzedają się legalnie w sklepach
Skąd wiesz z jakiego tytoniu są zrobione?
Skąd wiesz jakich używają domieszek?
Paliłem czysty tytoń i on działa jak skręt nie jak papieros
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Proponowałabym najpierw poczytać. Czysta marihuana to nie tytoń (nie wiem, czy zauważasz różnicę - to są dwie inne rośliny).
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
A ja nie twierdzę że Tabak i Marihuana
To to samo tylko mówię że po spożyciu
Tabaku czy Marihuany
Działanie jest takim samym
Więc czysto hipotetycznie Tabak zapisałem
Do typu Marihuany
 
Do góry