Świat Ciężarnych

Orchidea22

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
5
Punkty reakcji
1
Hej ja stosuję krem na rozstępy z firmy ATW i bardzo fajnie się sprawdza, ale dostępność jest kiepska, bo to jest firma działająca na zasadzie AVON i innych. Trzeba szukać konsultantów lub na necie placówki i tam kupić.

Stosowałam krem LeMaadr. I muszę przyznać, że jest bardzo ok. Nie klei się, skóra nie swędzi, ładnie pachnie. Można kupić go niedrogo. Stosowałam od początku ciąży i nie mam rozstępów. Myślę, że dobry krem + niezbyt duże przybranie na wadze to sposób na rozstępy.

Miejsce gdzie możemy opisać nasze obawy przed porodem, uczucia jakie mamy nosząc w sobie życie, zadawać pytania na jakie nie znamy odpowiedzi, opisywać dziwne zachowanie...... w ogóle wszystko to jak się czujemy, bo Kobietę w ciąży czasem ciężko zrozumieć ;)


Już od pół miesiąca budzę się nad ranem i nie umię zasnąć dopóki Mąż nie wyjdzie do pracy. Później męczę się z zaśnieciem aż w końcu Śpię do 12 po południu. Dziś po godzinnym leżeniu i wierceniu się wstałam i założyłam ten temat. Za 40 min. wstaje Mąż, wiem, że do tego czasu bym nie zasnęła. Niby takie zachownie jest spowodowane strachem przed porodem- ale nie w moim przypadku. Budzę się sikać co ok. 3 godziny a kiedy wstanę już ok. godz 4 później już zasnąć nie umię choć oczy mi sie same zamykają. Dziś myślałam o Dziecku(pierwszy raz aż tak bardzo)- co mu jeszcze kupić, jakie będzie itd. Chyba dopiero teraz dochodzi to do mnie, że zaniedługo będę rodzić (według USG 6 tyg). A ja nawet nie wiem co mam mu kupić na czas w szpitalu, co sobie i boję się, że nie będę umiała się nim zająć ._. Eeeeeh!

Staraj sie nie myslec o zbyt wielu rzeczach, martwic sie jak to bedzie. Przyjmj zasade bedzie dobrze. Jak przyniosa Ci dziecko po porodzie, instynktownie wezmiesz go na rece, przytulisz i juz bedziedz wiedziala, jak sie nim zajmowac. A jak pojawia sie watpliwosci pytaj polozna, innych kobiet i je obserwuj... Bedzie dobrze. Powodzenia.
 

Ewelina-pmr

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Krakowskie mamcie, mam dla was propozycję.
Znajoma pracuje w firmie badawczej i potrzebują mam (które mają dzieciątko do 5 lat) i kobiet w ciąży, które przyjdą przetestować nowe zapachy kremów dla dzieci.

Test trwa 7 minutek na Floriańskiej 49 (Dom Gościnny UJ) we wtorek, środę lub czwartek (17-19 maj) w godzinach 10-19.

W podzięce oferują mały upominek. Jak będziecie spacerować w okolicach to zaglądnijcie tam do nich ;)
 

malnow1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam jestem w 24 tygodniu ciąży od jakiegoś miesiąca pojawiły się u mnie problemy zwiazane z nastrojem oraz koncentracją bardzo często zapominam o róznych rzeczach zupełnie jak bym traciła pamięc.Ciagle jestem przygnębiona , boje sie o wszystkoi o wszystkich jest mi żle nie mam sie czym zająć często płacze z niewiadomego powodu w mojej glowie kumuluje sie miliony róznych dziwnych myśli boje się że może sie to pogłębic...czasami naprawde nie daje rady i zupełnie nie wiem co mi jest czy to tylko zmienne nastrosje towarzyszace ciazy czy moze cos poważniejszego np depresja .Dodam jeszcze ze ciąża nie była planowana moj partner jest starszy o 13 lat nie mieszkamy razem widujemy sie bardzo żadko raz na miesiac ponieważ dzieli nasz 600km a on nie moze być przy mnie ponieważ musi pracować ja mam 21 lat mialam mnustwo planów zwiazanych z dalszym życiem a tu nagle dowiedzialam sie ze jestem w ciazy na poczatku bylo dobrze ale teraz jest coraz gorzej dodam jeszcze ze bardzo jestem zwiazana z moją mamą kocham ja najbardziej na świecie ale niestety rodzice maja długi i mama musiala wyjechac za granice na pare miesiecy i zostałam sama z ojcem czyli praktycznie sama bez żadnej pomocy a przecież jej potrzebuje mam dopiero 21 lat prosze doradzcie co mam robić ciagle czuje sie smutna wszystkich mi szkoda o wszystko i wszystkich bym mogła ryczeć
 

natalia25

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
malnow....glowa do gory bedzie dobrze :] ja obecnie jestem w 40 tygodniu ciazy,moja ciaza nie przebiegala latwo i milo praktycznie od samego poczatku mialam problemy wymioty do 7 miesiaca ciazy,ciagla zgaga,bole krzyza,migreny,w 7 miesiacy trafilam do szpitala z krwawieniem podejzewali odklejajace sie lozysko i tak ciagle cos a tez sama przez to przechodzilam :/ maz ma firme transportowa dopiero sie rozkreca wiec cala ciaze nie bylo go w domu wyjezdzal na cale miesiace a wracal na zaledwie tydzien teraz juz jest ze mna w domu i opiekuje sie mna najlepiej jak umnie :eek:k: czekamy na nasze malenstwo ale jakos mu sie do nas nie spieszy <_< aaa...a co do tych skokow nastroju to napewno jest to spowodowane ciaza ja tez tak mam,moj Krzys juz modli sie zebym urodzila bo jak on to mowi zrobilam sie nie do zniesienia :p
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Dziwne nastroje w ciąży to normalka, ja też płakałam o byle co. Ale kiedy patrzę po latach na to wszystko to stan kiedy jest się w ciąży wspominam bardzo dobrze. Chciałabym kiedyś znowu tego doświadczyć....
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Twoje samopoczucie jest jak najbardziej zrozumiała. Jesteś młoda, a ciąża wydaje Ci się być końcem świata. Nie musi tak być. Przy odrobinie organizacji i pomocy ze strony rodziny na pewno znajdziesz czas dla siebie, na rozwijanie swoich pacji i realizowanie marzeń. Wydaje się, że konieczne jest ustalenie Twojej sytuacji z partnerem. Zastanów się, jak sobie wyobrażasz życie na odległość po urodzeniu dziecka. Twój partner powinien być obok.
W obecnej sytuacji powinnaś zdecydować się na wizytę u psychologa. Twoja słaba kondycja psychiczna wymaga wzmocnienia, a tego w przypadku braku bliskich Ci osób w pobliżu może dokonać jedynie profesjonalista.
 

Monika Sławińska

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Białystok
Ja mam 24 lata i to jest moje pierwsze dziecko. Też mam wiele obaw o to czy będę dobrą matką dla maluszka i czy sobie poradzę ze wszystkimi obowiązkami z tym związanymi. Mam wsparcie męża i rodziców, ale czasami czuję się jakbym była sama ze wszystkimi swoimi problemami, dolegliwościami.
Też miewam problemy z koncentracją. Jestem w 21 tygodniu ciąży i wydawałoby się, że problemy z nastrojem powinny minąć jednak potrafię wybuchnąć na męża bez powodu a później go przepraszać. Często wybucham płaczem zaraz po tym jak śmiałam się w głos i mam do siebie żal, że nie potrafię nad tymi emocjami zapanować. Mam nadzieję, że niedługo to minie. Nie martw się głowa do góry. Ciąża to najpiękniejsze co spotyka nas kobiety.
To dar, jesteśmy nosicielkami nowego życia nie zapominaj o tym.
Trzymam kciuki :)
 

monia.s

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Białystok
To też moja pierwsza ciąża. Mam wiele obaw jeśli chodzi o poradzenie sobie ze wszystkimi sprawami związanymi z dzieckiem. Jestem jednak szczęśliwa ponieważ mam wsparcie męża i rodziny. To jest dla mnie w tym momencie najważniejsze, że ze swoimi obawami nie jestem sama.
Pomoc moich przyjaciół też jest istotna. Oczywiście nie chodzi mi o jakąś pomoc finansową, ale o zwyczajną rozmowę, nawet nie związaną z tematem ciąży i dziecka.
Zwyczajne wsparcie, ploteczki a potrafią odciągnąć uwagę choćby na chwilę od problemów.
 

Karolina_32

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
monia gratulacje :) na pewno wszystko będzie dobrze. Ja idę w przyszłym tygodniu na USG 3D do gabinetu Harmonia w Krakowie. Chcę zrobić niespodziankę rodzicom, którzy mieszkają za granicą i wysłać im filmik z dzieciątkiem :) jestem trochę zdenerwowana tym wszystkim, ale ufam, że wszystko dobrze pójdzie. Najważniejsze to dbać o siebie, ale też bez przesady.
 

kreska07

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,
jestem tu nowa. Najlepiej będzie jak przejdę od razu do rzeczy. Mam 24 lata studiuję 2 kierunki, jestem w ciąży i tu się pojawia mój problem. W ogóle nie cieszę się z tego powdou, nieoglądam ubranek, nie głaskam się po brzuchu, nikomu o tym nie mówiłam. Wiem o tym, że nie mam instynktu macierzyńskiego.. chyba wiedziałam to od zawsze, to że nie nadaje się na matkę to też wiem. Już sama nie wiem co mam ze sobą robić..
 

sowu_ona

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Stolica:P
Ja bym się specjalnie nie przejmowala. Nie wiem, w ktorym tygodniu ciążyu jesteś, bo tego nie napisalaś.. ale bardzo często trzeba "dojrzeć" do tego :)
W pierwszej chwili, jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży, byłam przerażona. Z tygodnia na tydzień oswajałam się z tą myślą, wmawiając calemu światu, jak mocno się cieszę. Aż w końcu przyszedł taki moment, gdy mały mnie pierwszy raz kopnął... i coś się zmieniło.. Za dwa tygodnie rodzę.. i z perspektywy czasu zastamnawiam się, jak mogłam się nie cieszyć...

A jeżeli masz z tym taki problem- porozmawiaj z kimś, komu ufasz.. Czasem łatgwiej we dwoje radzić sobie z problemami. I niekoniecznie musi być to facet, może być przyjaciółka, mama, koleżanka...

A co do studiów, pracy czy czegoś podobnego- to nie jest żaden problem.. Jesli poradzisz sobie z samą świadomością bycia w ciąży, nagle znajdziesz rozwiązania na wszystkie inne problemy - wiem po sobie :)

Życzę powodzenia!
 

kreska07

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja bym się specjalnie nie przejmowala. Nie wiem, w ktorym tygodniu ciążyu jesteś, bo tego nie napisalaś.. ale bardzo często trzeba "dojrzeć" do tego :)
W pierwszej chwili, jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży, byłam przerażona. Z tygodnia na tydzień oswajałam się z tą myślą, wmawiając calemu światu, jak mocno się cieszę. Aż w końcu przyszedł taki moment, gdy mały mnie pierwszy raz kopnął... i coś się zmieniło.. Za dwa tygodnie rodzę.. i z perspektywy czasu zastamnawiam się, jak mogłam się nie cieszyć...

A jeżeli masz z tym taki problem- porozmawiaj z kimś, komu ufasz.. Czasem łatgwiej we dwoje radzić sobie z problemami. I niekoniecznie musi być to facet, może być przyjaciółka, mama, koleżanka...

A co do studiów, pracy czy czegoś podobnego- to nie jest żaden problem.. Jesli poradzisz sobie z samą świadomością bycia w ciąży, nagle znajdziesz rozwiązania na wszystkie inne problemy - wiem po sobie :)

Życzę powodzenia!



Zapomniałam napisać, że jestem w 16 tygodniu ciąży.
 

silencio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Czy żele intymne mogą mieć wpływ na zajście w ciążę? Słyszałam, że utrudniają plemnikom dotarcie do "celu" a niektóre mogą je nawet niszczyć. Nie wiem ile w tym prawdy, ale od pewnego czasu bezskutecznie staramy sie z partnerem o dziecko a ja dość często miewam problemy z suchością tam na dole i teraz obawiam się stosowania lubrykantów, żeby jeszcze bardziej nie utrudniać sprawy.
 

bukmacherka

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
To zależy. Są żele i żele :/ Na niektórych jest nawet napisane, że mogą mieć wpływ na zajście w ciążę. Radzę popytać w aptece albo po prostu poradzić sie swojego ginekologa. Z tego co się orientuję to są tez jakieś specjalnie dla par starajacych się o dziecko, które wręcz pomagają w zajściu.
 

chimerka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Tak, to wszystko pisze na opakowaniu. Jeśli pisze że plemnikobójczy to chyba jasne jest, że zajścia w ciążę nam nie ułatwi.
Przy staraniach się o dziecko wg mnie najlepsze będą neutralne żele, albo takie nawilżające które nie zaszkodzą plemnikom a tylko ułatwią drogę 'do celu' ;)
Podobno w aptekach są też takie środki które przedłużają życie plemników i pomagają w zapłodnieniu, ale nigdy czegoś takiego nie stosowałam.
 
N

natulka123

Guest
Są są takie żele. Podobno bardzo skuteczne. Ja co prawda nie miałam problemu w zajściu w ciąże, ale dużo się nasłucham od moich koleżanek. Polecam tobie zapoznać się z tymi informacjami http://www.zostacmama.pl/ . Żel podobno umożliwia nawilżenie i pomaga plemnikom.
 

kitel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Owszem, moja żona korzystała z tego typu żeli, nie wiem czy akurat z tych podanych wyżej, ale mogę powiedzieć, iż z pewnością pomagają zajść w ciąże, a mówi to szczęśliwy ojciec ;)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
na zwykłym durexie nawet jest napisane, że może powodować osłabienie nasienia czy coś takiego, i że parom starajacym sie o dziecko zaleca sie konsultacje z lekarzem.

mozna kupic z tego co wiem taki zel w aptece, nie wiem jak sie nazywa , ale on jest chyba neutralny.
 
Do góry